هزینه های زندگی در کشور سوئد | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور سوئد | مسکن – خوراک – پوشاک

24 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور سوئد، کشور سوئد دارای رشد اقتصادی بسیار بالایی است و سطح زندگی مردم این کشور از نظر رفاه اجتماعی بسیار قابل قبول است.

هزینه های زندگی در کشور سوئد با توجه به اینکه کشور سوئد در بین کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه اسکاندیناوی قرار دارد، برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است. کشور سوئد دارای رشد اقتصادی بسیار بالایی است و سطح زندگی مردم این کشور از نظر رفاه اجتماعی بسیار قابل قبول است. به همین خاطر شهروندان کشورهای خارجی مانند ایران به خاطر داشتن یک زندگی مرفه تصمیم می‌گیرند که به این کشورها مهاجرت کنند؛ اما فارغ از اینکه هزینه‌های زندگی در کشور سوئد بسیار بالا است!

درست است که درآمدهای مردم در کشور سوئد زیاد است، اما با توجه به بالا رفتن درآمد نرخ مالیاتی که پرداخت می‌کنند نیز افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های زندگی در این کشور به خصوص هزینه‌های مربوط به مسکن و خورد و خوراک بیش از ۳۰ درصد درآمد مردم را شامل می‌شود؛ بنابراین تصور نکنید که سوئد یک کشور ارزان است و هزینه‌های زندگی در این کشور پایین است. مردم کشور سوئد مشکل اشتغال ندارند، به دلیل وجود کارخانه‌های معتبر و شرکت‌های فراوان افرادی که به این کشور مهاجرت کنند، از نظر کاری دچار مشکل نمی‌شوند.

اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های زندگی و همچنین آب و هوای سرد این کشور ممکن است مهاجرت به سوئد برای مردم ایران چندان جذاب نباشد. در این مقاله قصد داریم با بررسی هزینه‌های زندگی در سوئد، هزینه‌های مربوط به مسکن، غذا و خورد و خوراک، هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و … اطلاعات بیشتری در رابطه با هزینه زندگی در سوئد در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه های زندگی در کشور سوئد | سفری دیگر

هزینه مسکن در کشور سوئد

اولویت اول تمام مهاجران پیدا کردن یک منزل یا محل اقامت در کشور مقصد است. یکی از عمده‌ترین بخش‌هایی که هزینه زیادی را در بر دارد، اجاره منزل یا خرید یک آپارتمان است. توجه داشته باشید که مانند همه کشور‌های دیگر زندگی در پایتخت و شهرهای بزرگ هزینه‌های زیادی برای مهاجران خارجی در بردارد. پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم از نظر اجاره بها و هزینه‌های زندگی شهر بسیار گرانی است و هزینه خرید و اجاره خانه در این شهر نسبت به سایر پایتخت‌های اروپایی بسیار بالاتر است.

اما افرادی که بتوانند در حاشیه شهر استکهلم یا سایر شهرهای بزرگ سوئد خانه اجاره کنند، هزینه‌هایی به نسبت کمتر از مرکز شهر پرداخت می‌کنند و می‌توانند از تمام امکانات و رفاه اجتماعی در این شهر بزرگ استفاده کنند. چنانچه مهاجران قصد خرید ملک در شهر استکهلم را داشته باشند، برای هر متر مربع در مرکز شهر باید ۹۴۱۰۷.۴۸ کرون پرداخت کنند. در صورتی که قصد اجاره کردن آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر استکهلم را داشته باشند، باید ۱۳۰۰۵.۸۲ کرون پرداخت کنند. اجاره یک آپارتمان در حاشیه شهر استکهلم ۸۹۵۷.۲۰ کرون می‌باشد. اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر استکهلم ۲۰۹۸۱.۲۱ کرون و در خارج شهر ۱۳۰۸۸.۱۷ کرون است.

هزینه مسکن در کشور سوئد | سفری دیگر

هزینه مواد غذایی و خورد و خوراک در کشور سوئد

هزینه مواد غذایی و خورد و خوراک در کشور سوئد بعد از هزینه‌های مربوط به مسکن قرار می‌گیرد. مهاجرین باید هزینه‌های بالایی برای مواد غذایی پوشاک و همچنین مسکن در این کشور پرداخت کنند. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در کشور سوئد به صورت ماهیانه ۳ تا ۴ هزار دلار است. البته با کمتر از این مبلغ نیز می‌توان زندگی کرد. هزینه‌های زندگی و خورد و خوراک به سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد و ممکن است این هزینه‌ها در شهرهای کوچک کمتر از شهرهای بزرگ مانند استکهلم و گوتنبرگ باشد. در این قسمت به برخی از اقلام خوراکی معمول برای زندگی و قیمت آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • هزینه یک وعده غذایی در رستوران‌های ارزان برای یک نفر ۱۲.۳۰ کرون
  • هزینه یک نوشابه پپسی ۲.۲۲ کرون
  • قیمت یک بطری آب ۳۳% لیتری ۲.۰۹ کرون
  • قیمت یک لیتر شیر معمولی ۱.۱۶ کرون
  • قیمت یک عدد نان سفید نیم کیلوگرمی ۲.۷۰ کرون
  • قیمت یک بسته تخم مرغ ۱۲ تایی ۳.۲۴ کرون
  • قیمت سینه مرغ بدون استخوان هر کیلوگرم ۱۰.۷۹ کرون
  • قیمت یک کیلوگرم سیب ۲.۶۵ کرون
  • قیمت یک عدد کاهو ۱.۸۵ کرون
  • قیمت یک کیلو گرم سیب زمینی ۹۸/۰ کرون
هزینه مواد غذایی و خورد و خوراک در کشور سوئد | سفری دیگر

هزینه‌ های مربوط به حمل و نقل و انرژی در کشور سوئد

هزینه انرژی و سوخت در کشور سوئد بسیار بالا است و برای خرید اتومبیل باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنید؛ اما شبکه‌های حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار پیشرفته است و اغلب مردم می‌توانند از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند. درست است که هزینه‌های حمل و نقل در کشور سوئد بالا است، اما قطعاً این هزینه‌ها بسیار کمتر از هزینه خرید اتومبیل و نگهداری از آن می‌باشد. مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند با خرید یک کارت sl می‌توانند از حمل و نقل عمومی با تخفیف استفاده کنند. این کارت‌ها قابل شارژ هستند و افرادی که در این کشور دانشجو هستند می‌توانند از تخفیف‌های مربوط به حمل و نقل در کشور سوئد استفاده کنند.

هزینه‌های قبض آب و گاز و جمع آوری زباله نیز جز هزینه‌های زندگی در کشور سوئد برای مهاجرین محسوب می‌شود. به عنوان مثال افرادی که در یک آپارتمان کوچک ۸۵ متری زندگی می‌کنند، برای پرداخت قبوض خود به صورت ماهیانه باید ۱۵۱.۲۵ کرون پرداخت کنند. هزینه مربوط به خرید بلیط یک طرفه برای استفاده از سیستم حمل و نقل محلی ۳.۴۰ کرون، هزینه خرید بلیط‌های ماهانه ۸۶.۵۳ کرون، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل با استفاده از تاکسی‌هایی که دارای تعرفه معمولی هستند ۶.۰۱ کرون. هزینه هر لیتر بنزین نیز در کشور سوئد ۱.۹۳ کرون است.

هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و انرژی در کشور سوئد | سفری دیگر

هزینه مربوط به بهداشت و درمان در کشور سوئد

کشور سوئد دارای میزان درآمد بسیار بالایی است. البته ذکر این نکته لازم است که بیشتر هزینه‌های مربوط به سیستم بهداشت و درمان و خدمات بهداشتی در کشور سوئد از طریق این مالیات‌ها پرداخت می‌شود؛ بنابراین هزینه‌های مربوط به ویزیت پزشک متخصص معمولاً رایگان است و افراد ماهیانه کمتر از ۱۵۰۰ تا ۲۱۰۰ یورو برای زندگی در این کشور پرداخت می‌کنند و اغلب از خدمات بهداشت و درمان رایگان استفاده می‌کنند.

هزینه مربوط به بهداشت و درمان در کشور سوئد | سفری دیگر

هزینه تحصیل در کشور سوئد

هزینه تحصیل در کشور سوئد در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. در گذشته دانشجویان بین‌المللی می‌توانستند در کشور سوئد به صورت رایگان تحصیل کنند؛ اما امروزه هزینه‌های مربوط به پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و تحصیل در مقاطع مختلف افزایش پیدا کرده است. به عنوان مثال میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ۱۳۰، ۰۰۰ کرون و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۱۰۰۰۰۰ کرون است. البته دانشجویان بین‌المللی در کشور سوئد می‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

بنابراین می‌توانند علاوه بر تحصیل در این کشور به یک کار مشغول شوند و هزینه‌های مربوط به شهریه و زندگی خود در این کشور را تامین کنند. قیمت هزینه‌های تحصیل در مدارس دولتی این کشور کاملاً رایگان است ولی هزینه‌های تحصیل در مدارس خصوصی بسیار بالا است و بیشتر خانواده‌ها از عهده پرداخت آن بر نمی‌آیند.

هزینه تحصیل در کشور سوئد | سفری دیگر

میزان درآمد در کشور سوئد

در این قسمت کمی درباره میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور سوئد صحبت می‌کنیم. میزان درآمد و میانگین حقوق ماهانه در کشور سوئد شرایط بسیار خوبی دارد و رنج بالایی دارد. به همین خاطر افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، نگران مخارج زندگی خود نیستند. چرا که درآمد خوبی دارند و می‌توانند علاوه بر پرداخت مالیات کشور سوئد، به راحتی از پس هزینه‌های مربوط به زندگی خود نیز بر بیایند.

به عنوان مثال درآمد ماهیانه مشاغلی مانند دندانپزشکی ۲۷۵ هزار کرون در ماه می‌باشد. افرادی که به عنوان پرستار در کشور سوئد مشغول به کار هستند ماهیانه ۹۷۸۰۰ کرون درآمد دارند.
درآمد یک حسابدار در کشور سوئد ۸۳ هزار و ۶۰۰ کرون و یک مهندس برق ۱۱۵۰۰۰ کرونا می‌باشد. درآمد مهندسی مکانیک نیز ۱۲۱ هزار کرون است؛ بنابراین به راحتی می‌توانند هم مالیات خود را بپردازند هم از پس هزینه‌های بالای زندگی در سوئد بر بیایند.

میزان درآمد در کشور سوئد | سفری دیگر

کلام پایانی

کیفیت زندگی در کشور سوئد و رفاه اجتماعی در سطح بسیار خوبی قرار دارد؛ اما هزینه زندگی در کشور سوئد بسیار گران است. به عنوان مثال یک فرد مجرد برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در کشور سوئد باید ماهیانه ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو بپردازد. هزینه‌های مربوط به زندگی یک خانواده ۴ نفره نیز برای هر ماه سه تا چهار هزار دلار می‌باشد؛ اما کیفیت زندگی در این کشور سطح بسیار مناسبی دارد. میزان درآمد افراد با توجه به شهرهای مختلف در کشور سوئد بالا هستند و مشکل زیادی برای پرداخت هزینه‌های زندگی ندارند.

اکثر خدمات بهداشتی و درمانی در کشور سوئد رایگان است و از هزینه‌های پرداخت شده برای مالیات محاسبه می‌شود. شهر استکهلم از نظر هزینه‌های زندگی از همه شهرهای این کشور گرانتر است و پس از آن شهر گوتنبرگ از نظر گرانی قرار دارد. هزینه‌های مربوط به مسکن در شهرهای بزرگ بسیار بالا است؛ اما مهاجران خارجی می‌توانند با خرید خانه یا اجاره کردن خانه در حاشیه شهرهای بزرگ هزینه کمتری بپردازند.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور سوئد

هزینه های کشور سوئد به طور کل چگونه است؟

هزینه ها د رکشور سوئد بسیار بالا و گران میباشد هرچند مردمان سوئد از حقوق بالایی برخوردارند اما از آن طرف هم مالیت زیادی نسبت به حقوق بالای خود باید پرداخت کنند.

آیا در سوئد مشکل شغل وجود دارد؟

مردم کشور سوئد مشکل اشتغال ندارند، به دلیل وجود کارخانه‌های معتبر و شرکت‌های فراوان افرادی که به این کشور مهاجرت کنند، از نظر کاری دچار مشکل نمی‌شوند.

قیمت هر متر مربع خانه در کشور سوئد چقدر میباشد؟

چنانچه مهاجران قصد خرید ملک در شهر استکهلم را داشته باشند، برای هر متر مربع در مرکز شهر باید ۹۴۱۰۷.۴۸ کرون پرداخت کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد نکات بسیاری است که مهاجران و افرادی که قصد کار یا تحصیل در این...

کشور سوئد یکی از کشورهای فوق العاده زیبا می باشد که در منطقه اسکاندیناوی واقع شده و با دو کشور...

راهنمای کامل شهر مالمو شهر مالمو (Malmo) از شهرهای بسیار مهم و اقتصادی کشور سوئد به شمار می‌آید. مالمو در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر