دعوت نامه دانمارک | انواع و شرایط دعوتنامه دانمارک - سفری دیگر

دعوت نامه دانمارک | انواع و شرایط دعوتنامه دانمارک

31 مرداد 1401

دعوت نامه دانمارک یکی از راه های دریافت ویزای این کشور است. دانمارک یکی از کشور های اروپایی است که دارای سیستم اداری بسیار پاکی می باشد. به همین خاطر افراد …

دعوت نامه دانمارک یکی از راه های دریافت ویزای این کشور است. دانمارک یکی از کشور های اروپایی است که دارای سیستم اداری بسیار پاکی می باشد. به همین خاطر افراد زیادی هستند که برای زندگی در این کشور مرفه اروپایی اقدام به دریافت دعوت نامه و ویزای دانمارک می نمایند.

دعوت نامه دانمارک

دعوت نامه دانمارک چیست؟

دریافت یک نامه رسمی از شهروندان کشور دانمارک که برای دعوت شهروند کشور های دیگر ارسال شده باشد به معنای دعوت نامه دانمارک می باشد. افرادی که این دعوت نامه را داشته باشند می توانند در مدت زمان کوتاه تری ویزای دانمارک را دریافت کنند.

شرایط دریافت دعوت نامه دانمارک

دعوت نامه دانمارک در صورتی معتبر است که حاوی تمامی اطلاعات هویتی شخص دعوت کننده و شخص مهمان باشد. در این دعوت نامه که به زبان رسمی دانمارکی نوشته می شود باید دلیل سفر و برنامه ریزی های لازم برای سفر عنوان شده باشد. به عنوان نمونه ارائه بلیط رزرو شده هواپیما، رزرو هتل و یا آدرس محل سکونت فرد میزبان در دانمارک باید به صورت دقیق قید شده باشد.

شماره تلفن های هر دو طرف باید در دعوت نامه باشد. نباید راجع به دعوت دلیل سفر هیچ گونه دروغی بگویید! چرا که این مدارک به دقت مورد بررسی قرار می‌ گیرد و در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی این دعوت نامه مورد پذیرش قرار نمی ‌گیرد. داشتن تمکن مالی برای فرد میزبان یا دعوت‌کننده ضروری است. این فرد باید مقیم کشور دانمارک باشد و از توانایی مالی خوبی برخوردار باشد. دعوت نامه باید دارای مهر و امضا رسمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه دانمارک

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه دانمارک با توجه به انواع دعوت نامه دارای تفاوت است؛ اما اغلب دعوت نامه ها نیازمند مدارک زیر هستند.

  • مشخصات فرد میزبان و فرد مهمان از جمله شناسنامه و کپی آن ها
  • مدارک مربوط به اشتغال فرد میزبان در کشور دانمارک و ارائه پرینت حساب و فیش حقوقی
  • مدارک مربوط به رزرو هتل و بلیط هواپیما
  • کارت اقامت دائم و پاسپورت فرد دعوت کننده در دانمارک
  • مدارک اثبات کننده تمکن مالی و ارائه ضمانت نامه برای تعهد پرداخت هزینه های فرد میزبان در طول مدت اقامت در دانمارک

شرایط ارسال کننده دعوت نامه دانمارک

شرایط ارسال کننده دعوت نامه دانمارک مانند سایر کشور های اروپایی است. این فرد باید دارای شغل بوده و توانایی مالی داشته باشد تا بتواند ضمانت نامه ای را امضا کند که قادر به تامین هزینه های زندگی فرد میزبان می باشد. فردی که دعوت نامه را ارسال می کند باید حق شهروندی داشته باشد و مدارکی را مبنی بر اقامت دائم خود در دانمارک ارائه کند.

انواع دعوت نامه دانمارک

انواع دعوت نامه دانمارک شامل دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه خویشاوندی، دعوت نامه کاری، دعوت نامه توریستی و دعوت نامه نمایشگاهی می باشد.

دعوت نامه دانمارک از نوع تجاری

دعوت نامه دانمارک از نوع تجاری برای انجام کار های تجاری بین شرکت های واقع در دانمارک یا سایر کشور های دیگر برای متقاضیان ارسال می شود. به عنوان نمونه شرکتی که در دانمارک فعالیت می‌کند، برای دعوت به همکاری از شرکت هایی که در حوزه های مشابه فعالیت می کنند برای آن ها دعوت نامه می فرستد. این دعوت نامه ها باید دارای مهر و امضاء رسمی شرکت باشند.

دعوت نامه دانمارک از نوع کاری

دعوت نامه دانمارک از نوع کاری یکی از انواع دعوت نامه است که برای شهروندان کشور های دیگر ارسال می شود. این دعوت نامه باید از طرف یک کارفرمای دانمارکی صادر شود. افرادی که قصد استخدام نیروی کار خارجی را دارند باید به اداره کار مراجعه کنند و فردی را که می خواهند به این کشور دعوت کنند به صورت کامل ضمانت کنند.

دعوت نامه های کاری حاوی نام و نام خانوادگی و سایر مشخصات هویتی شخص میزبان است. این شخص باید پاسپورت داشته باشد و دلایل سفر در دعوت نامه قید شده باشد. فرد میزبان نیز باید تمام مشخصات خود را ثبت کنند و ضمانت کند که مسئولیت این فرد را در طول مدت اقامت در کشور دانمارک به عهده می ‌گیرد. با توجه به شرایطی که عنوان شد پیدا کردن یک کارفرمای دانمارکی برای گرفتن دعوت نامه کاری، کار مشکلی است.

چرا که صدور ویزا برای شهروندان کشور های خارجی در اروپا سخت است و کارفرمایی که بتواند به صورت کامل شخص نیز آن را ضمانت کنند کمتر پیدا می شود. چرا که این کارفرما باید هزینه‌ های مربوط به طول مدت اقامت او را نیز پرداخت کند. از طرف دیگر در اتحادیه اروپا پروسه استخدام نیروی کار به این صورت است که ابتدا باید در کشور مورد نظر یعنی دانمارک، به دنبال فردی برای استخدام بگردند.

اگر در این کشور موفق به پیدا کردن فرد مورد نظر نشدند، باید سه ماه دیگر این آگهی استخدام را در اتحادیه اروپا منتشر کنند و تنها در صورتی که هیچ کس در کل اتحادیه اروپا برای استخدام نداشته باشند، می‌توانند دعوت نامه کاری برای یک فرد خارجی بفرستند.

دعوت نامه دانمارک از نوع توریستی

دعوت نامه توریستی دانمارک یکی از انواع دعوت نامه رایج است و از طرف دوستان خانواده و اقوام برای نزدیکانشان ارسال می‌ شود و آن ها را دعوت می کنند تا برای دیدن جاذبه های توریستی دانمارک و دید و بازدید آشنایانشان به این کشور سفر کنند.

دعوت نامه دانمارک از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه دانمارک از نوع نمایشگاهی ممکن است. برای تمام افراد جهان برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی و انجام مبادلات تجاری و اقتصادی ارسال شود. برخی از نمایشگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات و صنایع مختلف در دانمارک برگزار می ‌شوند و ممکن است برای دعوت افراد خاصی اقدام به صدور دعوت نامه نمایشگاهی دانمارک نمایند. با این کار پروسه دریافت ویزا در مدت زمان کوتاه تری برای مدعوین انجام می شود.

دعوت نامه دانمارک از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی دانمارک نیز جزء دعوت نامه های رسمی این کشور می باشد افرادی که قصد معالجه و درمان در یکی از کشور های اروپایی را داشته باشند، می توانند با ارسال مدارک خودشان و دریافت تاییدیه از مراکز پزشکی معتبر این کشور، از طریق دعوت نامه پزشکی به این کشور ها سفر کنند.

دعوت نامه دانمارک از نوع پزشکی

سوالات متداول راجب به دعوت نامه دانمارک

مدت زمان اعتبار دعوت نامه دانمارک چه مدت است؟

مدت زمان اعتبار دعوت نامه دانمارک ۶ ماه است و معمولاً افرادی که با استفاده از این دعوت نامه به دانمارک سفر می کنند، تنها سه ماه اجازه دارند که در دانمارک اقامت داشته باشند. البته مدت زمانی که افراد می توانند از طریق دعوت نامه در کشور دانمارک مانند بستگی به نوع دعوت نامه دارد.

انواع دعوت نامه دانمارک را نام ببرید؟

دعوت نامه های دانمارک شامل دعوت نامه تجار، ی دعوت نامه کاری، دعوت نامه توریستی، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه پزشکی و دعوت نامه خویشاوندی می شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهراسبیرگ دانمارک: اسبیرگ یک شهر بندری واقع در دانمارک می‌باشد که در ساحل غربی شبیه جزیره بوت لاند در...

درباره شهر راسکیله دانمارک: راسکیله شهر پادشاهان و وایکینگ‌ها است. تحسین مناطق اسکاندیناوی امر جدیدی نیست، تمامی شهرهای این منطقه...

درباره شهر آلبورگ دانمارک: شهرآلبورگ به‌عنوان چهارمین شهر بزرگ در کشور دانمارک محسوب می‌شود. این شهر یک منطقه صنعتی کارگری...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر