آب و هوای کپنهاگ در چهار فصل متخلف چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای کپنهاگ در چهار فصل متخلف چگونه است؟

31 شهریور 1401

آب و هوای کپنهاگ، پایتخت کشور دانمارک چهارفصل است؛ یعنی می‌توان به وضوح چهارفصل را به صورت مشخص در این شهر مشاهده کرد.

آب‌ و هوای کپنهاگ: پایتخت کشور دانمارک چهارفصل است؛ یعنی می‌توان به وضوح چهارفصل را به صورت مشخص در این شهر مشاهده کرد. کپنهاگ در غرب کشور دانمارک قرارگرفته و دارای آب‌وهوای معتدل و مرطوب می‌باشد. کشور دانمارک در شمال اروپا قرار گرفته و توسط خط ساحلی اقیانوس احاطه شده‌ است.

دمای متوسط این کشور در فصل تابستان از ۱۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد بوده و در ماه‌های گرم سال ممکن است دما به ۲۲ درجه سانتیگراد نیز برسد؛ اما به طور کلی متوسط دمای این کشور ۷ درجه سانتیگراد است و در زمستان سرد ما به صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

میانگین بارندگی در این کشور به صورت سالانه ۶۱ سانتی متر است و به دلیل اینکه بین سه منطقه اقیانوسی قرار دارد، تحت تاثیر آب و هوای قاره‌ای می‌باشد. آب و هوا در ماه‌های بهار از آوریل تا می‌خنک است؛ اما ماه‌های تابستان یعنی از ماه ژوئن تا ماه جولای ماه‌های داغ سال هستند. فصل پاییز نیز همیشه بارانی و ابری است و ماه‌های دسامبر تا مارس در فصل زمستان سرد و برفی هستند.

آب و هوای کپنهاگ در فصل بهار

فصل بهار در کپنهاگ از ماه مارس تا ماه می‌باشد؛ یعنی در واقع از اواخر اسفند شروع می‌شود و تا دهم خرداد ادامه دارد. در فصل بهار آب و هوای کپنهاگ معمولاً از ۴ تا ۱۰ درجه سانتیگراد متغیر است و آب و هوا به اندازه تابستان گرم نیست. معمولاً تعداد گردشگران در این ماه کمتر است و هزینه‌های مربوط به هتل و بلیط هواپیما نیز پایین می‌آید. در فصل بهار چندان شاهد بارش باران نیستیم.‌ام زیبایی‌های طبیعت در این فصل چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. یکی از جاذبه‌های گردشگری کپنهاگ یعنی باغ‌های تیوولی در فصل بهار و اول فروردین بازگشایی می‌شوند و گردشگران می‌توانند از زیبایی‌های این باغ لذت ببرند.

آب و هوای کپنهاگ در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای کپنهاگ در فصل تابستان

با توجه به آب و هوای کپنهاگ در فصل تابستان می‌توان گفت که بهترین زمان سفر به کپنهاگ در فصل تابستان است. فصل تابستان از ماه خرداد شروع می‌شود و تا شهریور ادامه دارد بنابراین می‌توان گفت که از ماه ژوئن تا آگوست آب و هوای کشور دانمارک و شهر کپنهاگ بسیار مناسب سفر و گردشگری است.

دما در فصل تابستان از ۱۵ درجه سانتی گراد تا نهایت ۲۲ درجه سانتی گراد متغیر است؛ بنابراین بهترین شرایط مناسب برای افرادی است که می‌توانند در فصل‌های سرد سال مسافرت کنند. اگرچه آب و هوا در فصل تابستان بسیار خوب، روزها طولانی و گرم هستند، اما ممکن است شاهد باد‌ها و نسیم‌های سردی باشیم که از سمت دریای بالتیک به طرف کپنهاک می‌وزند.

بنابراین شما در هر فصلی که به کپنهاگ سفر کنید و لباس گرم همراه داشته باشید ماه جولای و ماه آگوست نیز جز ماه‌های پربارش کپنهاک هستند؛ بنابراین به همراه داشتن چتر و بارانی در این فصل ضروری است.

آب و هوای کپنهاگ در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای کپنهاگ در فصل پاییز

فصل پاییز در کپنهاگ از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا نوامبر ادامه دارد. به ماه‌های ایرانی فصل پاییز از نیمه‌های شهریور شروع می‌شود و تا اوایل آذر ادامه دارد. زیبایی‌های طبیعت در فصل پاییز بسیار مسحور‌کننده هستند؛ اما در شهر کپنهاگ آب و هوا در پاییز سرد می‌شود و ممکن است دما به -۱ درجه سانتیگراد نیز برسد؛ بنابراین باید حتما لباس گرم همراه خودتان داشته باشید. اگر چه آب و هوا سرد است اما هزینه‌های سفر مانند هزینه هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما در این ماه‌ها کمتر می‌شود. فستیوال‌ها و جشنواره‌های زیادی هم در فصل پاییز در کوپن‌های برگزار می‌شوند و علاقمندان به شرکت در این فستیوال‌ها می‌توانند در فصل پاییز به کپنهاک سفر کنند.

آب و هوای کپنهاگ در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای کپنهاگ در فصل زمستان

از ماه دسامبر تا فوریه فصل زمستان در کپنهاگ آغاز می‌شود. به دلیل اینکه دانمارک در قسمت شمالی اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که جزو کشورهای منطقه اسکاندیناوی است، طول روزها در زمستان بسیار کوتاه است و هوا سرد می‌شود. اگر در فصل زمستان به این کشور سفر می‌کنید، حتما لباس‌های گرم همراه خودتون داشته باشید. چرا که هوا بسیار سرد می‌شود.

با توجه به جشن‌های کریسمس در فصل زمستان، دیدن شهر کپنهاگ که مملو از تزیینات کریسمس و چراغانی است، برای گردشگران جذابیت ویژه‌ای دارد؛ اما کمتر کسی پیدا می‌شود که در فصل‌های سرد سال به این کشور سفر کند. اگر علاقه‌مند به دیدن شهر کپنهاگ در زمان کریسمس هستید، به قیمت‌ها هم توجه داشته باشید. چرا که هزینه‌های مربوط به هتل و اقامت در این شهر در فصل زمستان به ویژه ایام کریسمس افزایش پیدا می‌کند؛ اما در ماه‌های دیگر هزینه‌ها کمتر است.

آب و هوای کپنهاگ در فصل زمستان | سفری دیگر

سوالات متداول آب و هوای کپنهاگ

آب و هوای کپنهاگ در فصل بهار چگونه است؟

فصل بهار در کپنهاگ از ماه مارس تا ماه می‌باشد؛ یعنی در واقع از اواخر اسفند شروع می‌شود و تا دهم خرداد ادامه دارد. در فصل بهار آب و هوای کپنهاگ معمولاً از ۴ تا ۱۰ درجه سانتیگراد متغیر است و آب و هوا به اندازه تابستان گرم نیست.

آب و هوای کپنهاگ در فصل تابستان به چه صورت است؟

دما در فصل تابستان از ۱۵ درجه سانتی گراد تا نهایت ۲۲ درجه سانتی گراد متغیر است؛ بنابراین بهترین شرایط مناسب برای افرادی است که می‌توانند در فصل‌های سرد سال مسافرت کنند.

آب و هوای کپنهاگ در فصل پاییز چگونه میشود؟

زیبایی‌های طبیعت در فصل پاییز بسیار مسحور‌کننده هستند؛ اما در شهر کپنهاگ آب و هوا در پاییز سرد می‌شود و ممکن است دما به -۱ درجه سانتیگراد نیز برسد؛ بنابراین باید حتما لباس گرم همراه خودتان داشته باشید.

آب و هوای کپنهاگ در فصل زمستان به چه صورت میشود؟

از ماه دسامبر تا فوریه فصل زمستان در کپنهاگ آغاز می‌شود. به دلیل اینکه دانمارک در قسمت شمالی اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که جزو کشورهای منطقه اسکاندیناوی است، طول روزها در زمستان بسیار کوتاه است و هوا سرد می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر ریبه دانمارک: ریبه به عنوان قدیمی‌ترین شهر کشور دانمارک شناخته می‌شود. این شهر در جنوب غربی یوتلند، دانمارک...

دانمارک کشوری کوچک در اروپای شمالی و در حوزه اسکاندیناوی است که به صورت پادشاهی اداره می شود و پایتخت...

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر