درباره شهر کپنهاگ چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر کپنهاگ چه میدانید؟

18 مرداد 1401

در سال 1445 شهر کپنهاگ به‌عنوان محل زندگی خانواده سلطنتی دانمارک و پایتخت این کشور شناخته شد. در این مقاله درباره شهر کپناگ بیشتر می‌خوانیم.

کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک است. در سال 1445 به‌عنوان محل زندگی خانواده سلطنتی دانمارک و پایتخت این کشور شناخته شد. درباره شهر کپنهاگ ذکر این نکته لازم است که کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد و شهر کپنهاگ دارای ثبات اقتصادی، سطح امنیت بالای اجتماعی و همچنین ازلحاظ کار زندگی یکی از شهرهای جذاب اروپایی برای مهاجران است.

 اما درباره شهر کپنهاگ دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که هزینه‌های زندگی در این شهر چندان ارزان نیست. اما با توجه به اینکه خدمات رفاهی و سیستم حمل‌ونقل عمومی در این شهر بسیار پیشرفته است، محیط زیست این شهر برای زندگی بسیار مناسب بوده و جز شهرهای پرطرفدار ازنظر مهاجران خارجی است.

 اقتصاد شهر کپنهاگ بیشتر مبتنی بر مشاغل تجاری، خدماتی و مالی است. مردم این کشور بیشتر حقوقشان را برای مالیات پرداخت می‌کنند و چندان از نرخ بالای مالیات ناراضی نیستند. چراکه درازای این مالیات خدمات درجه یکی را دریافت می‌کنند. کپنهاگ یکی از شهرهای بندری دانمارک است و صنعت گردشگری نقش به سزایی در اقتصاد این شهر دارد.

این شهر از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۲۰ پیشرفت قابل‌توجهی داشته و تعداد هتل‌های این شهر به میزان ۶۰ درصد افزایش پیداکرده است. بسیاری از ثروتمندان کشور دانمارک در پنهاگ زندگی می‌کنند. هرساله توریست‌های بسیاری برای دیدن این شهر زیبای اروپایی به دانمارک سفر می‌کنند. درباره این شهر این را هم بدانید که مناطق مختلف این شهر به دو بخش منطقه‌های قدیمی و جدید تقسیم می‌شوند. مناطقی مانند کریستیانا، وستبرو، نوربور، اوستربور، فردریکسبرگ، در شهر کپنهاگ قرار دارند.

شهر کپنهاگ- سفری دیگر

تاریخچه شهر کپنهاگ

تاریخچه شهر کپنهاگ به قرن دهم میلادی باز می گردد. کپنهاگ درواقع ابتدا یک دهکده کوچک در شرق کشور دانمارک بود و پس از گذشت چند سال و افزایش جمعیت در سال ۱۳۶۷ با ساخته قلعه بزرگی در این دهکده به شهر بزرگی تبدیل شد و به‌عنوان پایتخت دانمارک انتخاب شد. این شهر در قرن شانزدهم و در هنگام درگیری‌های مذهبی مورد تهاجم و غارت قرار گرفت. در سال‌های بعد نیز شاهد جنگ‌های بسیاری بوده است؛ اما پس از گذشت سال‌ها قلعه‌ها و ساختمان‌های بسیار باشکوهی در این شهر ساخته شد که باعث زیبایی این کلان‌شهر دانمارک شده‌اند.

 تاریخچه شهر کپنهاگ- سفری دیگر

شرایط زندگی در کپنهاک

کیفیت و شرایط زندگی در کپنهاگ در رتبه‌های بالای بین‌المللی قرار دارد. این شهر دارای ثبات اقتصادی بوده و ازنظر خدمات آموزشی و همچنین امنیت اجتماعی کیفیت بالایی دارد. شهر کپنهاگ برای کار و زندگی دارای شرایط بسیار مناسبی است؛ اما هزینه‌های زندگی در این شهر چندان ارزان نیست. بیشتر مردم این شهر از دوچرخه برای حمل‌ونقل استفاده می‌کنند. البته سیستم حمل‌ونقل عمومی هم بسیار پیشرفته است و کپنهاگ جز شهرهایی است که مردم آن به محیط زیست و رعایت قانون توجه ویژه‌ای دارند.

حقوق مردم دانمارک در کپنهاگ بالا است؛ اما میزان زیادی از حقوق مردم کپنهاگ صرف مالیات می‌شود. دانمارک به‌عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته می‌شود و جاذبه‌های فرهنگی و دیدنی بسیاری در این شهر قرار دارد. مردم این شهر اوقات زیادی را به خوش‌گذرانی و تفریح سپری می‌کنند.

شرایط زندگی در کپنهاک- سفری دیگر

هزینه زندگی در کپنهاگ

کشور دانمارک ازلحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی یکی از کشورهای خوب اروپایی است و سطح رفاه اجتماعی در این کشور بالا است. به همین خاطر هزینه‌های زندگی و تحصیل در شهر کپنهاگ پایتخت این کشور کمی بالا است. متوسط هزینه زندگی ماهیانه در کپنهاگ ۱۷۰۰ یورو است.

 هزینه زندگی در کپنهاگ با توجه به سبک زندگی افراد تغییر می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت که میانگین هزینه زندگی در یک ماه از ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو متغیر است. قیمت اجاره خانه در این شهر بالا است و هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی در کشور دانمارک ارزان است.

هزینه زندگی در کپنهاگ- سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای کپنهاگ

با توجه به اینکه ازنظر موقعیت جغرافیایی کپنهاگ در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دمای هوا در این شهر بسیار سرد و خشن است؛ اما می‌توان گفت که در شهرهایی که در منطقه اسکاندیناوی قرار دارند، معمولاً روزهای زمستان طولانی هستند و نور روز از ساعت ۸ صبح تا ۳:۳۰ بعد از ظهر بیشتر طول نمی‌کشد.

روزهای تابستان نیز خورشید صبحگاهی از ساعت ۳:۳۰ طلوع می‌کند و تا ساعت ۱۰ شب همچنان می‌درخشد. آب و هوای شهر کپنهاگ تقریباً معتدل و ملایم است. کشور دانمارک به واسطه اقیانوس محاصره شده است. دمای هوا در فصل تابستان در این شهر از ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است؛ اما سردترین ماه سال دسامبر تا فوریه است که دمای هوا به زیر صفر درجه می رسد؛ بنابراین قبل از مهاجرت بهتر است درباره کپنهاگ و آب و هوای این شهر اطلاعات کافی داشته باشید.

جمعیت شهر کپنهاگ

جمعیت شهر کپنهاگ ۱.۶ میلیون نفر است. ۷۰ درصد از جمعیت کپنهاگ مربوط به مردم کپنهاگ است و بقیه جمعیت این شهر را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند.

جمعیت شهر کپنهاگ- سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کپنهاگ

درباره شهر کپنهاگ و فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهر این نکته جالب است که کپنهاگ قطب فرهنگی دانمارک است و ازنظر فرهنگی دارای زیرساخت های پیشرفته ای است. در کپنهاگ هرساله در ماه فوریه و آگوست هفته مورد برگزار می‌شود. وجود سالن‌های بزرگ موسیقی در کپنهاگ نشان دهنده این است که مردم این کشور به فرهنگ و هنر توجه ویژه ای دارند. مردم کپنهاگ به اجراهای خیابانی، شعبده بازی، نوازنده ها و تفریحات شبانه توجه ویژه‌ای دارند. بسیاری از کلوپ های شبانه در کپنهاگ تا ساعت پنج و شش صبح باز هستند.

 شاید شنیده باشید که مردم دانمارک از بازماندگان وایکینگ‌های معروف هستند و به برابری و مساوات اهمیت ویژه‌ای می دهند. مردم این کشور برای تربیت فرزندان خود وقت زیادی را صرف می‌کنند و به رعایت قانون بسیار پایبند هستند. بسیاری از مردم دانمارک فروتن هستند و به دور از تجمل گرایی زندگی می‌کنند.

 خانواده هسته اصلی اجتماع است و در این کشور مردم به خانواده خود اهمیت می‌دهند. در جشن‌های کریسمس به نزدیکان و دوستانشان هدیه می دهند. اگر به یک مهمانی در کپنهاگ دعوت شدید محترمانه است که یک شکلات، گل و یا نوشیدنی همراه خود داشته باشید.

اقتصاد شهر کپنهاگ

اقتصاد شهر کپنهاگ که یکی از اصلی ترین شهرهای دانمارک است، در این روز‌ها دارای شرایط بسیار مناسبی است. معمولاً اقتصاد این شهر بر خدماتی مالی و تجاری استوار است و مردم این کشور درازای مالیات بالایی که پرداخت می‌کنند خدمات درجه یکی دریافت می‌کنند.

 اقتصاد شهر کپنهاگ- سفری دیگر

حمل‌ و نقل در شهر کپنهاگ

حمل‌ونقل شهر کپنهاگ بسیار پیشرفته است. به صورتی که متروی این شهر کل شبانه روز آماده خدمت رسانی به مسافران و مردم این شهر است. قطار و اتوبوس نیز در این شهر همیشه در خدمت مسافران است. هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی در کپنهاک ارزان است؛ اما هزینه‌های حمل‌ونقل خصوصی به دلیل بالا بودن هزینه سوخت کمی بالا است. مردم این شهر به دوچرخه‌سواری علاقه خاصی دارند و توجه ویژه ای به محیط زیست و حفظ هوای پاک دارند.

سوالات متداول درباره شهر کپنهاگ

زبان مردم کپنهاگ چیست؟

زبان دانمارکی یا دانستکی به‌عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می‌شود و یکی از معایب زندگی در کپنهاگ این است که باید زبان دانمارکی را یاد بگیرید.

هزینه‌های زندگی در کپنهاگ چگونه است؟

هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده ۴ نفره در شهر کپنهاگ۴.۰۰۹ یورو است. هزینه زندگی برای یک نفر 1700 یورو است. به طور کلی هزینه‌های زندگی در کپنهاگ بالا است و این یکی از معایب زندگی در کپنهاگ است.

وضعیت خدمات بهداشتی در کپنهاگ چگونه است؟

هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور دانمارک و شهر کپنهاگ توسط مقامات دولتی و محلی یا کارفرمایان پرداخت می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور دانمارک در منطقه اسکاندیناوی در قاره اروپا قرار گرفته و کوچک‌ترین کشور این منطقه است. دانمارک در قسمت جنوبی...

راهنمای کامل دیدنی های کپنهاگ کپنهاگ پایتخت زیبا و دیدنی کشور دانمارک است که از بزرگترین شهرهای این کشور اروپایی...

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر