دعوت نامه لیتوانی | انواع و شرایط دعوت نامه لیتوانی - سفری دیگر

دعوت نامه لیتوانی | انواع و شرایط دعوت نامه لیتوانی

7 شهریور 1401

دعوت نامه لیتوانی یکی از مدارکی است که می‌تواند به متقاضیان دریافت ویزای این کشور کمک کند تا سریع تر موفق به اخذ ویزای لیتوانی شوند…

دعوت نامه لیتوانی یکی از مدارکی است که می‌تواند به متقاضیان دریافت ویزای این کشور کمک کند تا سریع تر موفق به اخذ ویزای لیتوانی شوند.

دعوت نامه لیتوانی

دعوت نامه لیتوانی چیست؟

دعوت نامه لیتوانی به نامه رسمی یا غیر رسمی گفته می ‌شود که از طرف افرادی در داخل کشور لیتوانی برای اتباع کشور های دیگر ارسال می‌ شود. موضوع دعوت نامه لیتوانی می ‌تواند متفاوت باشد. چرا که انواع دعوت نامه لیتوانی مختلف هستند. دعوت نامه لیتوانی باید به زبان رسمی این کشور نوشته شود و دارای امضا و مهر تایید باشد.

 شرایط دریافت دعوت نامه لیتوانی

کشور لیتوانی یکی از کشور های اروپایی است که در سال های اخیر مقصد گردشگران خارجی می باشد. این کشور در داخل ایران سفارت ندارد. به همین خاطر برای اخذ ویزا متقاضیان باید به کشور های همسایه مانند ترکیه مراجعه کنند و از طریق دفاتر VFS کار های مربوط به انگشت نگاری و دریافت ویزا را انجام دهند. همانطور که می دانید دریافت ویزا برای کشور های اروپایی در سال های اخیر برای مهاجران ایرانی سخت شده است؛ اما با داشتن دعوت نامه می توانند راحت‌تر روند دریافت ویزای لیتوانی را پیش ببرند.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه لیتوانی

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه لیتوانی شامل دعوت نامه رسمی به زبان کشور لیتوانی، مشخصات فرد دعوت کننده، مشخصات فرد مهمان، آدرس دقیق محل سکونت میزبان و مهمان، مدارک مربوط به سفر مانند بلیط هواپیما و یا رزرو هتل در کشور لیتوانی، مدارکی برای اثبات تمکن مالی فرد دعوت کننده در کشور لیتوانی، کارت اقامت فرد میزبان و دارا بودن شهروندی این کشور می باشد. همه این مدارک بایستی توسط افسر سفارت لیتوانی بررسی شوند تا بتوان با استفاده از آن فرد دیگری را به این کشور دعوت کرد.

شرایط ارسال کننده دعوت نامه لیتوانی

فرد میزبان یا دعوت‌کننده که قصد ارسال دعوت نامه لیتوانی را برای افراد دیگر دارد، باید تمکن مالی داشته باشد و بتواند هزینه ‌های زندگی فرد مهمان را در طول مدت اقامت در کشور لیتوانی پرداخت کند. علاوه بر تمکن مالی، ارائه ضمانت نامه برای قبول مسئولیت های این فرد در طول اقامت در کشور لیتوانی است. فرد میزبان باید اقامت دائم کشور لیتوانی را داشته باشد و به عنوان شهروند این کشور محسوب شود. در غیر این صورت نمی تواند فرد دیگری را به کشور لیتوانی دعوت کند. شرایط ارسال‌کننده دعوت نامه لیتوانی با توجه به انواع آن متفاوت است.

 انواع دعوت نامه لیتوانی

انواع دعوت نامه لیتوانی شامل موارد زیر می ‌شود.

دعوت نامه لیتوانی از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری لیتوانی از طرف شرکت های تجاری برای شرکای خود و افرادی که قصد تبادلات اقتصادی با آن ها را دارند، ارسال می شود. این دعوت نامه به صورت رسمی از طرف شرکت ها یا سازمان ها برای افراد خاصی ارسال می شود.

دعوت نامه لیتوانی از نوع کاری

دعوت نامه کاری لیتوانی از طرف یک کارفرمای لیتوانیایی برای افرادی که دارای تخصص و مهارت در رشته خاصی هستند ارسال می ‌شود. فرد ارسال کننده دعوت نامه باید هزینه های مربوط به زندگی شخص دعوت شونده را تضمین کند و تمام مسئولیت های وی را در طول مدت اقامت در لیتوانی به عهده بگیرد.

دعوت نامه لیتوانی از نوع توریستی

دعوت نامه لیتوانی از نوع توریستی برای دیدن جاذبه های گردشگری این کشور است و می ‌تواند از طریق خانواده دوستان و آشنایان در این کشور برای افراد دیگری ارسال شود.

دعوت نامه لیتوانی از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه لیتوانی از نوع نمایشگاهی هر ساله از طریق برگزار کننده های نمایشگاه های بین المللی در کشور لیتوانی برای شرکت ها و سازمان هایی که حوزه فعالیتی مشترکی با آن ها دارند ارسال می شود. این افراد با دعوت کردن شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی برای پیشبرد اهداف تجاری خود این کار را انجام می‌ دهند و علاوه بر معرفی محصولات خودشان، بستری برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایجاد می‌کنند.

دعوت نامه لیتوانی از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی لیتوانی نیز یکی دیگر از انواع دعوت نامه این کشور است. اگر افرادی باشند که در کشور های در حال توسعه زندگی می کنند و دارای امکانات درمانی مناسبی نیستند، می‌توانند برای درمان و پیگیری معالجات بیماری ‌های پیشرفته به کشور های دیگر مانند لیتوانی سفر کنند؛ اما این کار نیازمند داشتن دعوت نامه پزشکی است. برای دریافت دعوتنامه پزشکی باید مدارک پزشکی افراد خارجی توسط پزشکان در کشور لیتوانی تایید شود.

 انواع دعوت نامه لیتوانی

سوالات متداول راجب به دعوت نامه لیتوانی

مدت اعتبار دعوت نامه لیتوانی چقدر است؟

مدت زمان اقامت در کشور لیتوانی با استفاده از دعوت نامه سه ماه است.

دعوت نامه لیتوانی چه انواعی دارد؟

دعوای دعوت نامه لیتوانی دارای انواع تجاری، کاری، نمایشگاهی، توریستی، پزشکی و تحصیلی می باشد.

 آیا با داشتن دعوت نامه لیتوانی می توان ویزای این کشور را دریافت کرد؟

داشتن دعوت نامه لیتوانی باعث دریافت ویزای این کشور نمی شود؛ اما افرادی که دارای دعوت نامه باشند در مدت زمان کوتاه تری می توانند ویزای این کشور را از طریق دفاتر وی اف اس در کشور ترکیه دریافت کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این...

کشور لیتوانی یکی از زیباترین و ناشناس ترین کشورهای اروپایی می باشد که در شمال شرق این قاره واقع شده...

در این مقاله تصمیم داریم درخصوص گرفتن وقت سفارت لیتوانی با شما صحبت کنیم. جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر