دعوت نامه نروژ | انواع و شرایط دعوتنامه نروژ - سفری دیگر

دعوت نامه نروژ | انواع و شرایط دعوتنامه نروژ

4 شهریور 1401

نروژ یکی از بهترین کشورهایی است که همیشه مورد استقبال گردشگران و توریستان جهان بوده. در ادامه با روند تهیه دعوت نامه نروژ بیشتر آشنا میشیم …

نروژ یکی از بهترین کشورهایی است که همیشه مورد استقبال گردشگران و توریستان جهان بوده. در ادامه با روند تهیه دعوت نامه نروژ بیشتر آشنا میشیم.

این کشور با سوئد، فنلاند و روسیه همسایه بوده و برای ورود به آن مانند هر کشور دیگری به اخذ ویزا نیاز خواهید داشت. برای آنکه بتوان روند صدور ویزای نروژ را راحت تر کرد، می توان از دعوتنامه های مختلف این کشور استفاده کرد.

ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی درباره شرایط صدور دعوت نامه نروژ و همچنین مدارک لازم برای آن را برایتان توضیح دهیم.

دعوت نامه نروژ

دعوت نامه نروژ چیست؟

دعوت نامه همانطور که از نامش پیداست، نامه ای است که افراد را برای حضور در کشور مقصد دعوت می کند. این نامه ها معمولا برای دلایلی مختلفی مانند دیدار با اقوام، همکاری و جذب نیروی کار، حضور در نمایشگاه ها، تحصیل و.. ارسال می شوند.

شرایط دریافت دعوتنامه نروژ

یکی از مهم ترین شرایط ممکن برای دریافت دعوتنامه نروژ، ذکر هدف شما از سفر به کشور مقصد می باشد.

به عنوان نمونه اگر خواستار دعوت نامه های کاری هستید باید ابتدا یک کارفرما پیدا کنید و از او درخواست کنید تا با فرستادن دعوت نامه شما را برای حضور در کشور نروژ دعوت کند.

همچنین شرایط لازم برای صدور دعوت نامه های تحصیلی و نمایشگاهی آن است که شما از سوی موسسات آموزشی یا نمایشگاه‌های مختلف دعوت شده باشید. بنابراین بدون وجود دلیل کافی و پیدا کردن شخص مناسب برای ارسال دعوت نامه، واجد شرایط دریافت آن نخواهید بود.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه نروژ

. ارائه شناسنامه های فرد دعوت کننده و دعوت شونده به همراه کپی آن ها

. ارائه مشخصات کامل فرد دعوت شونده و دعوت کننده شامل: تاریخ تولد، آدرس و تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، نام و نام خانوادگی و..

. ارائه اجاره نامه یا سند مالکیت توسط شخص دعوت کننده

. ارائه کارت شهروندی و مدارکی که نشان دهد فرد اقامت دائم این کشور را دریافت کرده است

. تمکن مالی

. در صورتی که شخص دعوت کننده حمایت مالی فرد متقاضی را برعهده گرفته باشد، باید متنی برای اثبات این مورد تنظیم کند.

. ارائه گواهی اشتغال توسط شخص دعوت کننده و همچنین ارائه مدارکی در زمینه دریافت حقوق ماهانه

. ذکر هدف سفر

. توضیحات کامل سفر (تاریخ ورود و خروج از کشور مقصد، مدت زمان سفر، محل اقامت و..)

شرایط لازم برای فرد ارسال کننده دعوتنامه نروژ

. دعوت کننده باید شهروند کشور نروژ بوده و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

. در دعوتنامه باید تمامی قوانین و اصول مربوطه، به طور کامل رعایت شده باشد.

. فرد ارسال کننده دعوتنامه باید تمامی مالیات و عوارض مربوطه را به موقع و به طور کامل به کشور مقصد پرداخت کرده باشد.

. فرد دعوت کننده باید شغل ثابتی داشته و حقوق دریافت کند.

. در صورتی که شخص دعوت کننده وظیفه تامین محل اقامت متقاضی را برعهده گرفته باشد، باید اطلاعات کامل محل سکونت وی در نامه ذکر شود.

. دعوتنامه نروژ باید توسط فرد دعوت کننده امضا شده و همچنین دارای مهر رسمی باشد.

انواع دعوت نامه های کشور نروژ

دعوتنامه نروژ از نوع توریستی

چنانچه قصد دارید که برای دیدن دوستان، بستگان درجه یک، اقوام درجه ۲ و ۳ از جمله خاله، دایی عمو، و.. به نروژ سفر کنید، می توانید برای درخواست دعوتنامه توریستی اقدام کنید.

این دعوت نامه باید از سمت میزبان ارسال شده و همچنین در آن اطلاعات کاملی شامل نام تمام افراد متقاضی، زمان و همچنین هدف سفر ذکر شود.

دعوتنامه توریستی باید به امضای فرد ارسال کننده رسیده باشد و همچنین از آن به تعداد افراد متقاضی کپی تهیه شود.

برای آنکه بتوانید ویزای توریستی دریافت کنید، پس از گرفتن وقت سفارت نروژ باید آفیسر را متقاعد کنید که پس از سفر به کشورتان باز می گردید و خواستار اقامت دائم در نروژ نخواهید بود.

دعوتنامه نروژ از نوع تجاری

دعوتنامه های تجاری همانطور که از نامشان پیداست، برای انجام فعالیت های تجاری مانند بازدید و خرید یک دستگاه و یا فعالیت هایی که بتواند گسترش دهنده اقتصاد و تجارت باشد، صادر می شود.

دعوتنامه های تجاری معمولا به واسطه پست بین المللی یا از طریق ایمیل به فرد متقاضی ارسال می شوند و فرمت آنها به صورت pdf می باشد.

دعوت نامه نروژ از نوع نمایشگاهی

از آنجایی که در کشور نروژ نمایشگاه‌های بین المللی زیادی برگزار می‌شود، احتمال آنکه ارگان‌ها یا افراد مختلف برای بازدید دعوت شوند، بسیار زیاد می باشد.

برای صدور دعوتنامه نمایشگاهی باید دلایل کافی برای شرکت در نمایشگاه مورد نظر ارائه کنید، زیرا در غیر این صورت به هنگام درخواست ویزا با مشکل مواجه خواهید شد.

دعوت نامه نروژ از نوع کاری

اگر هدف شما از سفر به کشور نروژ کار کردن است، باید مجوز لازم، یعنی دعوتنامه ای از سوی کارفرما به سفارت نروژ ارائه کنید.

طبق قوانین کشورهای اروپایی، برای آنکه فرد اجازه اقامت کاری دریافت کند باید ابتدا شغل مورد نظر به مدت سه ماه در کشور نروژ و پس از آن سه ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود.

علاوه بر آن، کارفرمای مربوطه باید تضمین کند که فرد متقاضی تخلفی انجام نخواهد داد و در صورت بروز هرگونه مشکل کارفرما پاسخگو خواهد بود.

ارائه این تضمین ها کار بسیار سختی است و همین موارد باعث شده است تا ارائه دعوتنامه های کاری توسط کارفرما ها با ریسک ها و تردیدهای زیادی برای آن ها مواجه باشد.

دعوتنامه نروژ از نوع تحصیلی

برای دریافت دعوتنامه نروژ از نوع تحصیلی ابتدا باید مدارک تحصیلیتان را به دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید، ارائه دهید. در صورت پذیرش و تایید مدارک از سوی دانشگاه دعوتنامه ای برایتان ارسال می شود که به کمک آن می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

دعوتنامه نروژ از نوع پزشکی

برخی از بیماران ممکن است که برای بررسی یا ادامه روند درمان بیماری هایشان به حضور در بیمارستان های این کشور نیز داشته باشند، در این صورت مراکز یا بیمارستان های مورد نظر باید هماهنگی لازم را انجام داده و دعوتنامه برای فرد ارسال کنند.

انواع دعوت نامه های کشور نروژ

پرسش های متداول راجب به دعوت نامه بلژیک

آیا با دریافت دعوت نامه نروژ می توان به کشور نروژ سفر کرد؟

 خیر، دعوت نامه تنها می تواند پروسه دریافت ویزا را راحت تر کند و شما در هر حال باید پیش از سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

آدرس سفارت کشور نروژ در ایران چیست؟

 تهران ، خیابان دکتر لواسانی (فرمانیه)، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲

مدت اعتبار دعوت نامه های نروژ چقدر است؟

دعوت نامه نروژ ۹۰ روز، یعنی حدود سه ماه اعتبار دارد و در این مدت افراد متقاضی می توانند با مراجعه به سفارت برای اخذ ویزا اقدام کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر تروندهایم در ساحل جنوبی آبدره تروندهایم در دهانه رودخانه نیدلوا قرار دارد. این شهر سومین شهر پر جمعیت کشور...

شهر اسلو به عنوان بزرگ‌ترین شهر کشور نروژ و پایتخت این کشور است. شهر اسلو تنها شهر موجود در کشور...

شهر اسلو پایتخت کشور نروژ است که به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر نروژ شناخته می‌شود و ازلحاظ اقتصادی یکی از قطب‌های اصلی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر