چگونه وقت سفارت نروژ بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت نروژ بگیریم؟

16 مرداد 1401

یکی از اولین و اصلی ترین اقدامات برای گرفتن ویزای نروژ، گرفتن وقت سفارت نروژ است. با گرفتن وقت قبلی از سفارت کشور نروژ می توانید در ساعت و تاریخی مشخص به …

یکی از اولین و اصلی ترین اقدامات برای گرفتن ویزای نروژ، گرفتن وقت سفارت این کشور است. با گرفتن وقت قبلی از سفارت کشور نروژ می توانید در ساعت و تاریخی مشخص به این سازمان وارد شده و کارهای لازم برای دریافت ویزای خود را انجام دهید. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در مورد تعیین وقت سفارت نروژ اطلاع چندانی ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

چگونگی دریافت وقت سفارت نروژ

ممکن است با خود فکر کنید اصلا دریافت وقت سفارت به چه درد شما می خورد؟ در پاسخ اینگونه باید گفت که دریافت وقت سفارت به منظور مراجعه افراد در ساعت و تاریخی مشخص به سفارت صورت می گیرد. از این طریق بسیاری از بی نظمی ها و هرج و مرج هایی که در سفارت به وجود می آید از بین می رود. بنابراین بسیار مهم است قبل از مراجعه به سفارت وقت قبلی تعیین کنید.

قبل از هر چیز برای دریافت وقت سفارت نروژ باید نوع وقتی که مد نظر دارید را مشخص کنید. بدین منظور باید حتما نوع ویزای شما تعیین شده باشد، برای مثال اگر قصد دارید ویزای تحصیلی دریافت کنید باید وقت سفارت تحصیلی بگیرید.

درصورتی که یک بار سفر خارج از کشور را تجربه کرده باشید مطمئنا از دردسرهای اخذ ویزا و مسائلی که در سفارت خانه وجود دارد، آگاهید! مشکلات بسیاری در این راه وجود دارد، به علاوه تمامی آن ها گرفتن وقت سفارت نروژ نیز مدت زمان زیادی طول می کشد. لازم به ذکر است که مسائل سیاسی تاثیر زیادی روی گرفتن وقت از آن خواهند داشت، این مسائل می تواند در برخی از مواقع به تعطیلی سفارت منجر شود. این درحالی است که شلوغ بودن روندهای کاری در کنسولگری ها نیز دردسرهای بسیاری برای متقاضیان دریافت ویزا به وجود می آورد.

در حال حاضر کنسولگری های زیادی برای ارائه خدمات خود از شرکت هایی کمک می گیرند، در این بین شرکت وی اف اس گلوبال یکی از کمپانی هایی است که روند رسیدگی به پرونده های موجود در سفارت نروژ را بهبود می بخشد.

نروژ کشوری در اتحادیه شینگن

کشور نروژ سرزمینی زیبا و دیدنی در اروپا بوده که عضو اتحادیه شینگن می باشد. این کشور کوچک با اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد و یکی از کشورهای بسیار نزدیک به قطب شمال است. از همین رو دارای آب و هوایی برفی و سرد بوده و برای سفر به این کشور حتما باید همراه خود لباس های گرم ببرید.

از آنجایی که این کشور آب و هوایی سرد دارد بنابراین در بیشتر فصول سال ما در این کشور شاهد بارش برف خواهیم بود. پس تنها افرادی که به برف و سرما علاقه دارند باید به این کشور مهاجرت کرده یا سفر کنند.

همانطور که گفته شد، نروژ عضو اتحادیه شینگن بوده بنابراین برای دریافت ویزای این کشور نیاز است که وقت سفارت نروژ را داشته باشید. لازم به ذکر است که ویزای شینگن معتبرترین ویزای جهان بوده و در صورت دریافت آن می توانید به کشورهای عضو اتحادیه و بسیاری از کشورهای دنیا سفر کنید. به طور دقیق تر به کمک ویزای شینگن اجازه ورود به 26 کشور دنیا با توجه به قوانین مربوط به هر کشور را خواهید داشت.

نروژ کشوری در اتحادیه شینگن

انواع وقت سفارت نروژ

 دریافت وقت از سفارت نروژ دو نوع بوده که به شرح زیر است:

  • دریافت وقت فوری از سفارت نروژ: دریافت وقت فوری از سفارت این امکان را فراهم می کند که متقاضیان دریافت و اخد ویزا در کمترین زمان ممکن به سفارت راه پیدا کنند. بدین ترتیب امکان اخذ فوری ویزای نروژ نیز برای شما فراهم خواهد شد؛ چرا که هر چقدر بتوانید سریع تر به سفارت وارد شوید زودتر نیز ویزای خود را دریافت خواهید کرد.
  • دریافت وقت عادی از سفارت نروژ: با دریافت وقت عادی سفارت نروژ بازه زمانی ورود شما به سفارت طول می کشد. دریافت این نوع وقت از سفارت نیز مزایای خاص خود را دارد، برای مثال شما می توانید در طی این زمان مدارک خود را تکمیل کرده و وقت بیشتری به منظور آماده سازی مدارک خود دارید. با دریافت این نوع وقت سفارت تقریبا بین یک تا سه ماه می توانید به سفارت وارد شوید.

لازم به ذکر است که به منظور دریافت وقت سفارت نروژ باید مقداری هزینه پرداخت کنید، البته هزینه تعیین وقت عادی سفارت کمتر از هزینه تعیین وقت فوری سفارت است. شما با دریافت وقت فوری سفارت وقت بیشتری برای خود می خرید و در کمترین زمان ممکن قادر به دریافت ویزای خود می باشید.

مناسب ترین زمان جهت تعیین وقت سفارت کشور نروژ

تعطیلات بهترین زمان برای مسافرت است، برای سفر به نروژ نیز مطمئنا مناسب ترین زمان تعطیلات می باشد. برای مثال در تعطیلات افراد زیادی برای دیدار دوستان و آشنایان و یا تفریح به سفر می روند، کشور نروژ نیز یکی از بهترین کشورهای دنیا برای داشتن تعطیلاتی زیبا و به یاد ماندنی است.

از جمله پرتقاضا ترین زمان ها برای دریافت ویزای نروژ تعطیلات تابستان، ایام نوروز و یا کریسمس می باشد. در چنین ایامی معمولا مردم اقدام به اخذ ویزا کرده و بدین طریق می توانند از جاذبه های زیبا و دیدنی کشور نروژ بازدید کنند.

از همین رو بهترین زمان جهت تعیین وقت سفارت کشور نروژ تقریبا 6 یا 8 هفته قبل از شروع تعطیلات است، اگر در این بازه زمانی به دریافت و یا اخذ ویزای نروژ اقدام کرده باشید می توانید درست با شروع تعطیلات مسافرت خود را آغاز کنید. حتما به یاد داشته باشید باید لباس های گرم و تمامی امکانات گرمایشی را همراه خود ببرید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

درصورتی که می خواهید سر تاریخی مشخص به کشور نروژ وارد شوید، حتما باید از سفارت نروژ وقت فوری دریافت کنید. برای مثال اگر قصد دارید به فستیوالی خاص ، گالری هنری و یا یک همایش در نروژ بروید حتما باید وقت فوری از سفارت این کشور اخذ کرده باشید، تنها بدین طریق می توانید دقیقا در زمان تعیین شده وارد نروژ شوید.

مناسب ترین زمان جهت تعیین وقت سفارت کشور نروژ

هزینه های مربوط به اخذ ویزای نروژ

از مهم ترین مواردی که در اخذ وقت سفارت نروژ و ویزای این کشور باید به آن دقت کرد، هزینه های مربوط به آن ها می باشد. قبل از وارد شدن به سفارت و برای دریافت وقت قبلی از آن لازم است هزینه هایی بپردازید، این در حالی است که هزینه های اصلی بعد از مراجعه به سفارت باید پرداخت شوند. مقدار هزینه پرداختی به عوامل بسیاری چون سن و شرایط متقاضی و نوع ویزای دریافتی وابسته است.

لازم به ذکر است که افراد زیر 6 سال نیازی به پرداخت هزینه به منظور صدور ویزا ندارند. این مسئله امکان همراه بردن فرزندان کوچکتر از 6 سال را بدون پرداخت کوچکترین هزینه ای به خانواده ها خواهد داد.

هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای افراد 6 تا 12 سال تقریبا بین 35 تا 40 یورو است. سفارت نروژ تمام هزینه های اخذ ویزا را به صورت نقدی و اسکناس از متقاضیان دریافت می کند. در صورت عدم پرداخت هزینه های مربوط به دریافت ویزا سفارت رسیدگی به پرونده های شما را انجام نخواهد داد.

بهتر است که بدانید افراد بالای دوازده سال باید تقریبا چیزی بین 85 تا 120 یورو به سفارت پرداخت کنند. برای دریافت ویزا حتما باید از قبل صد و بیست یورو پرداخت کرده باشید، تمام هزینه های گفته شده نیز باید به طور کامل به سفارت پرداخت شود.

به یاد داشته باشید که حتی استفاده از کارت اعتباری بین المللی نیز در سفارت قابل انجام نیست و هزینه های مربوطه باید به صورت وجه نقدی پرداخت گردد. به محض آنکه هزینه های خود را پرداخت کردید کارمندان سفارت پرونده شما را بررسی خواهند کرد. لازم به ذکر است در صورت رد شدن درخواست شما سفارت هیچ کدام از هزینه های پرداختی را به شما باز نمی گرداند.

توصیه های مهم برای دریافت وقت سفارت نروژ

در حال حاضر ورود به سفارت کشور نروژ تنها به منظور اخذ ویزا انجام نمی شود، در برخی مواقع ممکن است متقاضی ویزای خود را گم کرده باشد. در هر صورت قبل از دریافت وقت از سفارت نروژ باید به نکاتی که در ادامه بازگو می شود توجه کرد.

  • اولین و مهم ترین موضوع قبل از دریافت وقت قبلی برای ورود به سفارت نروژ تعیین نوع ویزای مد نظر می باشد. در بالا نیز گفتیم برای مثال در صورت دریافت ویزای باید وقت سفارت تحصیلی نروژ را اخذ کنید.
  • سر تاریخ و ساعت مشخص شده بدون کوچکترین تاخیری در سفارت حاضر باشید، در غیر این صورت نمی توانید وارد سفارت شوید.
  • از بردن هرگونه وسیله اضافی به خصوص سلاح های سرد و گرم، وسایل آتش زا و وسایل دیجیتالی خود داری کنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای مراجعه به سفارت نروژ فردی را همراه خود ببرید تا وسایل اضافه شما را نگه دارد.
توصیه های مهم برای دریافت وقت سفارت نروژ

سوالات متداول وقت سفارت نروژ

انواع وقت سفارت نروژ؟

انواع وقت های سفارت نروژ وقت های فوری و عادی هستند.

مناسب ترین زمان جهت تعیین وقت سفارت کشور نروژ چه زمانی است؟

تعطیلات بهترین زمان برای مسافرت است، برای سفر به نروژ نیز مطمئنا مناسب ترین زمان تعطیلات می باشد.

هزینه های مربوط به اخذ ویزای نروژ چقدر است؟

افراد زیر 6 سال رایگان، 6 تا 12 سال تقریبا بین 35 تا 40 یورو و افراد بالای دوازده سال باید تقریبا چیزی بین 85 تا 120 یورو به سفارت پرداخت کنند.

سخن پایانی

در پایان بهتر است این نکته را ذکر کنیم  کلیه مدارکی که به سفارت ارائه می کنید باید کاملا بر مبنای صداقت آماده شده باشند. به عبارت ساده تر ارائه مدارک تقلبی و جعلی به سفارت دردسرهای بسیاری برای شما به وجود می آورد. به یاد داشته باشید با مراجعه به VFS کارهای شما سریع تر پیش می رود. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و پاسخ تمامی سوالات خود در مورد وقت سفارت نروژ را بدست آورده باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر ترومسو در شمال نروژ و استان ترومس واقع شده است. مساحت این شهر حدود 2521 کیلومتر مربع (973 مایل...

سارپسبورگ دهمین شهر بزرگ کشور نروژ است که با احتساب دریاچه‌ها و جزایر در مجموع حدود 425 کیلومتر مربع مساحت...

کشور نروژ، یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد که در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

1 نظر

اردشیر علیزاده 10 شهریور 1402 پاسخ

باتشکر از شما عزیزان وراهنمایی وبااشنایی ازشرایط ویزاگرفتن خیلی مفید بود فقط درمورد ویزایی کاری ایا ویزایی ترانزیت صادر میکنند وبعد ویزایشان شنگن می‌باشد تشکر

آژانس مسافرتی سفری دیگر