درباره شهر اسلو نروژ | تاریخچه - شرایط زندگی - جمعیت - سفری دیگر

درباره شهر اسلو نروژ | تاریخچه – شرایط زندگی – جمعیت

26 آبان 1401

درباره شهر اسلو نروژ، اگر به دنبال اطلاعات کلی درباره تاریخچه، جمعیت، آب‌وهوا و شرایط زندگی در شهر اسلو نروژ هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شهر اسلو پایتخت کشور نروژ است که به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر نروژ شناخته می‌شود و ازلحاظ اقتصادی یکی از قطب‌های اصلی کشور است. وجود صنایع دریایی، دانشگاه‌های معتبر و مراکز اقتصادی مهم در شهر‌اسلو باعث شده تا این شهر به‌عنوان یکی از مراکز فرهنگی نروژ و اروپا شناخته شود. از نظر آب‌وهوایی باید بگوییم که این شهر دارای آب‌وهوایی معتدل است و از نظر کیفیت زندگی در سطحی بسیار رضایت بخش است. در ادامه بیشتر درباره تاریخچه شهر‌اسلو نروژ و هزینه‌های زندگی در این شهر صحبت می‌کنیم با ما همراه باشید.

درباره شهر اسلو نروژ | یوروپ تورز

تاریخچه اسلو نروژ

شهر اسلو نروژ در سال‌های ۱۶۲۴ تا ۱۹۲۵ میلادی به نام کریستیانا شناخته می‌شد. این شهر در در زمان پادشاهی نروژ به دست شاه هارالد سوم بنیان گذاری شد؛ اما در سال 1624 به خاطر یک آتش سوزی عظیم آسیب‌های جدی دید. پس از گذشت چند سال توسط پادشاه دانمارک مورد بازسازی قرار گرفت و مجدداً نام آن را به کریستیانا تغییر دادند؛ اما در سال ۱۹۲۵ مجدد نام اسلو برای این شهر انتخاب شد.

این نام از زبان نروژی باستان گرفته شده است و اسلو از گذشته تاکنون به‌عنوان مرکز اقتصادی سیاسی فرهنگی و علمی نروژ شناخته می‌شود. شهر‌اسلو پایتخت نروژ و محل استقرار پادشاه این کشور می‌باشد. دولت مرکزی، دادگاه عالی و مجلس نمایندگان نروژ نیز در این شهر قرار دارند. تمامی سفارتخانه‌های خارجی نیز در شهر‌اسلو واقع شده‌اند و این شهر دارای سابقه تاریخی بسیار پر فراز و نشیبی می‌باشد.

تاریخچه اسلو نروژ | یوروپ تورز

شرایط زندگی در اسلو نروژ

با توجه به اینکه کیفیت زندگی در شهر اسلو نروژ بسیار مطلوب هست، این شهر به‌عنوان بهترین شهر در قاره اروپا از لحاظ کیفیت زندگی انتخاب شده است. قدرت خرید مردم در شهر‌اسلو متوسط است و می‌توان گفت که کیفیت زندگی مناسبی دارند. شاخص‌های امنیتی در شهر‌اسلو بسیار بالا است و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند از خدمات بهداشتی در سطح بالایی بهره‌مند می‌شوند.

هزینه‌های زندگی در شهر‌اسلو نروژ بالا است و آلودگی هوا در این شهر بسیار کم است. با توجه به اینکه قیمت ملک در شهر اسلو بالا می‌باشد، می‌توان گفت که قدرت خرید مردم برای ملک و مسکن متوسط است. این شهر به یکی از مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل شده است؛ اما همچنان از لحاظ ترافیک مشکلی ندارد و بسیاری از مردم در این شهر برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کنند.

علاوه بر این قایقرانی، اسکی و پیاده روی هم جزو ورزش‌های مورد علاقه مردم در شهر اسلو هستند. جاذبه‌های گردشگری فراوان در پایتخت کشور نروژ این شهر را به‌عنوان مقصد جذابی برای گردشگران تبدیل نموده است. زبان رسمی مردم در شهر‌اسلو نوروژی و سامی است. واحد پول کشور نروژ کرون می‌باشد.

شرایط زندگی در اسلو نروژ | یوروپ تورز

هزینه زندگی در اسلو نروژ

هزینه زندگی در اسلو نروژ با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است؛ اما باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این شهر اصلاً ارزان نیست و شهر اسلو در میان فهرست شهرهای گران اروپا و جهان قرار دارد. با توجه به اینکه درآمدها و کسب و کار‌ها در این شهر رونق خوبی دارند، می‌توان گفت که میزان درآمد و هزینه‌های زندگی افراد در این شهر با یکدیگر همخوانی دارد.

به طور کلی هزینه زندگی در اسلو نروژ مربوط به هزینه مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه قبوض و اینترنت، هزینه مواد غذایی، هزینه خوراک و پوشاک و تفریحات مربوط می‌شود. در این بخش به اختصار درباره هر یک از این موارد صحبت می‌کنیم تا بیشتر درباره شرایط و هزینه زندگی در اسلو بدانید.

با توجه به اینکه در کدام یک از قسمت‌های شهر روژ اقدام به خرید مسکن و اجاره آپارتمان می‌کنید باید قیمت‌های متفاوتی بپرداز. ید البته اصلی‌ترین هزینه زندگی در شهر‌اسلو مربوط به هزینه مسکن است؛ اما با توجه به محل زندگی، موقعیت آپارتمان و متراژ آن هزینه‌های متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اسلو به 13338.20 کرون نیاز دارید؛ اما همین آپارتمان یک خوابه را می‌توانید در حومه شهر‌اسلو با 1223.96 کرون اجاره کنید.

هزینه حمل و نقل در شهر‌اسلو نروژ جز هزینه‌های مهم زندگی در این شهر است. افرادی که در شهر اسلو زندگی می‌کنند می‌توانند با خرید بلیط یک ماهه حمل و نقل داخلی و پرداخت ۷۸۰ کرون به صورت ماهانه در سطح شهر تردد داشته باشند. البته امکان استفاده از تاکسی و سایر وسایل نقلیه دیگر نیز در شهر‌اسلو وجود دارد.

هزینه مربوط به قبض آب، برق، سیستم گرمایشی و دفع زباله برای یک آپارتمان کوچک در شهر اسلو ماهیانه 1341.55 کرون است.

هزینه خرید مواد غذایی در شهر‌اسلو نروژ به صورت ماهیانه حدود 38000 کرون است. به‌عنوان مثال برای خرید یک عدد نان نیم کیلوگرمی ۲.۷۷ یورو، برای خرید یک کیلو برنج ۲.۷۱ یورو، خرید یک کیلو گوشت مرغ ۱۲.۲۳ یورو و یک کیلو گوشت گوساله ۲۵.۸۴ یورو مورد نیاز است.

هزینه زندگی برای یک دانشجو در شهر‌اسلو حدود ۱۲۰۰۰ کرون است. این هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های مواد غذایی، حمل و نقل و … برای یک فرد دانشجو است. البته هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به دانشگاه و ریشه تحصیلی متفاوت است. به طور کلی باید بدانید که هزینه زندگی در کشور نروژ نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مانند اتریش مجارستان آلمان و ایتالیا بالاتر است.

هزینه زندگی در اسلو نروژ | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی و آب‌ و هوای اسلو نروژ

شهر اسلو از نظر موقعیت جغرافیایی دارای مرز مشترک با شهر لونر بوده و ارتفاعی حدود ۶۳۱ متر بالاتر از سطح دریا دارد. مساحت جغرافیایی شهر‌اسلو حدود ۴۸۰ کیلومتر مربع است. این شهر به‌عنوان یکی از شهرهای اروپایی که تحت تاثیر جریان گلف استریم قرار دارد، دارای تابستان‌هایی گرم و نیمه ابری و زمستان‌هایی بسیار سرد است.

میانگین دما در شهر‌اسلو در طول سال معمولاً از -۷ درجه سانتی گراد تا ۲۱ درجه متغیر است. بیشترین دمای هوا در شهر اصلی و ۲۶ درجه سانتی گراد و کمترین دما -۱۷ درجه سانتی گراد است. می‌توان گفت که میانگین دما در بیشتر ماه‌های سال ۱۷ درجه سانتیگراد است. بهترین زمان سفر به شهر‌اسلو ماه می‌و آگوست است که دارای آب‌وهوای بسیار مناسبی برای گردشگری است؛ بنابراین بهتر است برای سفر به شهر اسلو در فصل‌های بهار تا تابستان سفر خود را انجام دهید.

موقعیت جغرافیایی و آب‌ و هوای اسلو نروژ | یوروپ تورز

جمعیت شهر اسلو نروژ

با توجه به اینکه شهر اسلو بزرگترین شهر نروژ است که جمعیتی حدود 697057 نفر دارد.

جمعیت شهر اسلو نروژ | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره شهر اسلو نروژ

شرایط زندگی در شهر اسلو نروژ چگونه است؟

با توجه به اینکه کیفیت زندگی در شهر‌اسلو نروژ بسیار مطلوب هست، این شهر به‌عنوان بهترین شهر در قاره اروپا از لحاظ کیفیت زندگی انتخاب شده است. قدرت خرید مردم در شهر‌اسلو متوسط است و می‌توان گفت که کیفیت زندگی مناسبی دارند.

شهر اسلو دارای چه نوع آب و هوایی است؟

شهر‌اسلو دارای تابستان‌هایی گرم و نیمه ابری و زمستان‌هایی بسیار سرد است.

شهر اسلو چقدر جمعیت دارد؟

با توجه به اینکه شهر‌اسلو بزرگترین شهر نروژ است که جمعیتی حدود 697057 نفر دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

یکی از اولین و اصلی ترین اقدامات برای گرفتن ویزای نروژ، گرفتن وقت سفارت این کشور است. با گرفتن وقت...

در قلب نروژ و در نزدیکی پایتخت زیبای آن، اسلو، فرودگاه بین‌المللی گاردرموئن با معماری بی‌نظیر و خدمات فرودگاهی درجه...

سارپسبورگ دهمین شهر بزرگ کشور نروژ است که با احتساب دریاچه‌ها و جزایر در مجموع حدود 425 کیلومتر مربع مساحت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر