بررسی روش های اقامت و مهاجرت به یونان - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به یونان

24 مرداد 1401

یونان یک کشور اروپایی است اقامت و مهاجرت به یونان دارای شرایط بسیار ساده‌ای است و راه‌های متعددی برای آن وجود دارد

یونان یک کشور اروپایی است که به مهاجران خارجی اجازه می‌دهد بدون حضور در یونان اقامت این کشور را به دست بیاورند. اقامت و مهاجرت به یونان دارای شرایط بسیار ساده‌ای است. چنانچه افراد بتوانند در سال چهار روز در این کشور بمانند، می‌توانند اقامت یونان که یکی از کشورهای اروپایی است را داشته باشند. از دیگر مزایای دریافت اقامت و مهاجرت به یونان می‌توان به امکان تحصیل رایگان برای فرزندان افراد مهاجر در مدارس و دانشگاه‌های این کشور اشاره کرد.

برای تمدید اقامت یونان مشکلات چندانی بر سر راه مهاجران قرار ندارد و در مدت زمان کوتاهی می‌توانند برای تمام اعضای خانواده اقامت بگیرند. روش‌های مختلفی برای اقامت و مهاجرت به یونان وجود دارد که در ادامه بیشتر در رابطه با آن‌ها صحبت می‌کنیم. از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت، تحصیل و یا کار در این کشور می‌توانید موفق به دریافت اقامت کشور یونان شوید.

امکان اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تولد و ازدواج نیز وجود دارد و برخی از افراد نیز با استفاده از دعوت نامه یونان که از طرف اقوام و نزدیکان ایشان در این کشور برای آن‌ها ارسال شده عازم سفر به یونان می‌شوند.

اقامت و مهاجرت به یونان

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق کار

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق کار یکی از روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن اقامت یونان را به دست آورد؛ اما داشتن یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از طرف کارفرمای یونانی مورد نیاز است و این هم کمی دشوار است. چرا که یونان جزو اتحادیه اروپا است و کارفرمای یونانی ابتدا باید سه ماه این آگهی کار را در کشور یونان منتشر کند.

در صورتی که فردی را برای استخدام پیدا نکند، می‌تواند سه ماه دیگر آگهی را در کل اتحادیه اروپا منتشر کرد و باز هم اگر فردی برای استخدام پیدا نکرد، آن زمان می‌تواند یک فرد خارجی را وارد بازار کار یونان کند و او را استخدام کند. افرادی که موفق به دریافت پیشنهاد کاری شوند، باید ویزای یونان را دریافت کنند و پس از آماده کردن رزومه شغلی و مدارک مورد نظر برای مهاجرت به یونان و انجام روند اداری امضای قرارداد کاری به این کشور سفر کنند.

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری روش‌های مختلفی دارد. به عنوان مثال می‌توان با خرید ملک در یونان اقامت ۵ ساله دریافت کرد و یا با کارآفرینی در این شرکت اقامت ده ساله دریافت کرد. شرایط سرمایه گذاری در یونان از طریق خرید ملک به این صورت است که افرادی که در یونان ملک خریداری کرده‌اند می‌توانند به کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا سفر کنند و همچنین ویزای طلایی این کشور را دریافت نمایند. ویزای طلایی پاپیون دارای مزایای بسیار زیادی است.

افرادی که ویزای طلایی این کشور را داشته باشند می‌توانند از تمام حقوق شهروندی این کشور استفاده کنند و تحت حمایت دولت یونان باشند.

امکان سفر به ۲۶ کشور بدون ویزا با استفاده از ویزای طلایی وجود دارد و این افراد می‌توانند به کشورهای مانند انگلستان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز سفر کنند.

با ویزای طلایی افراد خارجی می‌توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند و از حق تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های این کشور برای خود و فرزندانشان استفاده کنند

این افراد می‌توانند در بانک‌های کشور یونان افتتاح حساب نمایند و در یک کشور خوش آب و هوای مدیترانه‌ای زندگی کنند.

این افراد می‌توانند اقامت ۵ ساله بگیرند و افراد خانواده، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به این کشور دعوت کنند.

هزینه‌های مربوط به سرمایه گذاری در کشور یونان نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار پایین‌تر است و با خرید ملکی حدود ۲۵۰ هزار یورو می‌توانند یک سرمایه گذاری مطمئن و آسان در یونان داشته باشند.

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تولد

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تولد، تابع قوانین و روابط خونی است. به عنوان مثال تنها در صورتی مهاجران می‌توانند برای فرزندشان تابعیت یونان را بگیرند که یکی از والدین تابعیت این کشور را داشته باشد.

به عنوان مثال افراد خارجی که پس از مهاجرت در این کشور زندگی می‌کنند و صاحب فرزند می‌شوند می‌توانند برای فرزندشان تابعیت یونانی بگیرند. تنها در صورتی که هر دو والدین و یا یکی از آن‌ها تبعه یونان باشد، امکان دریافت تابعیت برای فرزند وجود دارد؛ اما در صورتی که هر دو والد ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند و مدارک آن را ارائه کنند، پس از تولد فرزندشان می‌توانند برای نوزاد نیز پاسپورت و تابعیت یونانی بگیرند.

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

اخذ اقامت و مهاجرت به یونان از طریق ازدواج امکان‌پذیر است. در صورتی که یک شهروند خارجی با یکی از اتباع کشور یونان ارتباط داشته باشند و مدارکی را ارائه کنند که نشان دهنده این ارتباط و علاقه دو نفر باشد، می‌توانند برای دریافت تابعیت یونان به صورت رسمی اقدام کنند.

این افراد باید در درجه اول ثابت کنند که رابطه آن‌ها غی واقعی نیست. چراکه تحقیقاتی پیرامون این مسئله انجام می‌شود و در صورتی که هرگونه مغایرتی در گفته‌های این افراد مشاهده شود، با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد؛ بنابراین اگر یک فرد تبعه خارجی با یک شهروند یونانی نامزد باشد و یا با هم قصد ازدواج داشته باشند با ارائه عکس‌های مشترک، مدارک مربوط به مسافرت دو نفره، زندگی مشترک و همچنین صحبت با خانواده‌های دو طرف، می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا از این طریق تابعیت یونان را به دست بیاورند. این دو نفر باید به صورت رسمی با یکدیگر ازدواج کنند و تبعه کشور یونان شوند.

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل یکی از روش‌های آسان برای دریافت اقامت یونان است. دانشجویان بین‌المللی که موفق به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور شوند، می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی یونان اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های یونان سالانه از ۱۵۰۰ تا ۹ هزار یورو متغیر است و این بستگی به نوع رشته دانشگاه و مقطع تحصیلی دارد.

ممکن است در برخی از مقاطع و دانشگاه‌ها، هزینه‌های بیشتری مورد نیاز باشد. دانشگاه‌های معروف یونان مانند دانشگاه کرت، دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن، دانشگاه پاترا و … از دانشگاه‌های برتر و مطرح جهانی این کشور هستند.

 در بسیاری از دانشگاه‌های یونان آموزش و تدریس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی یونان را دریافت کنند می‌توانند هم از بورسیه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنند و هم می‌توانند در حین تحصیل خود در این کشور مشغول به کار شوند. دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های یونان را داشته باشند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا یونانی را داشته باشند. چرا که امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست.

دانشجویان خارجی که در کشور یونان تحصیل کنند پس از فارغ التحصیلی می‌توانند شغل مناسب به دست بیاورند و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. این افراد در صورتی که بتوانند پنج سال در یونان زندگی کنند و برای کاری که انجام می‌دهند مالیات پرداخت کنند، پس از دو سال می‌توانند پاسپورت یونان را اخذ کنند.

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق خانواده

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق خانواده یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. افرادی که بتوانند یک دعوت نامه از طرف خانواده و یا دوستان خود از کشور یونان دریافت کنند، می‌توانند به این کشور سفر کنند و برای مدت زمان کوتاهی در این کشور بمانند.

البته این افراد امکان دریافت اقامت و ماندن در کشور یونان به صورت دائمی را ندارند. مگر اینکه بتوانند در طول اقامت کوتاه مدت خود از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند، یا یک پیشنهاد کاری دریافت کنند و یا در کشور یونان سرمایه گذاری کنند. در غیر این صورت دریافت تابعیت یونان کار دشواری برای این افراد است.

هر یک از روش‌های دریافت اقامت یونان نیاز به پاسپورت و ویزا دارد. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و یونان به صورت کلی شامل فرم درخواست مهاجرت، گذرنامه و کپی صفحات آن، عکس‌های بیومتریک، گواهی سلامت، تمکن مالی، مدرک زبان و مدارک مربوط به بیمه است. با توجه به اینکه هزینه‌های زندگی در کشور یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است، بسیاری از مهاجران خارجی برای دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند.

سوالات متداول اقامت و مهاجرت به یونان

مزایای ویزای طلایی یونان چیست؟

افرادی که با استفاده از روش سرمایه گذاری در یونان موفق به اخذ اقامت این کشور شوند، ویزای طلایی را به دست می‌آورند. از مزایای ویزای طلایی یونان می‌توان به دریافت شهروندی و اقامت این کشور پس از دو ماه، امکان سفر به 26 کشور جهان بدون ویزا، استفاده از حقوق شهروندی یونان و افتتاح حساب در بانک‌های این کشور اشاره کرد.

 روش‌های دریافت اقامت و مهاجرت به یونان کدام است؟

روش‌های دریافت اقامت و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری، خانواده، تولد فرزند و … هستند.

 مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اقامت و مهاجرت به یونان شامل فرم تکمیل شده درخواست مهاجرت، گذرنامه و کپی صفحات آن، عکس بیومتریک، مدرک زبان انگلیسی، مدارک تمکن مالی، بیمه نامه درمانی و گواهی سلامت و انجام واکسیناسیون است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور یونان: اخیرا یونان به مقصدی محبوب در میان مهاجران تبدیل شده است که برای لذت...

درباره جزیره لسبوس: یونان از لحاظ فراوانی بناهای تاریخی و باستانی در بین کشورهای توریستی برجسته است علاوه بر این...

امروزه بسیاری از مردم قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی با ویزای شنگن را دارند. کشور یونان نیز یکی از کشور‌های...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر