با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید

30 تیر 1401

بهترین دیدنی های بلژیک علاوه بر این که گردشگران را مسحور و شیفته خود می کنند، داستان های تاریخی بی نظیری را نیز برای آن ها روایت می کنند …

بهترین دیدنی های بلژیک علاوه بر این که گردشگران را مسحور و شیفته خود می کنند، داستان های تاریخی بی نظیری را نیز برای آن ها روایت می کنند. معماری های دوران قرون وسطی که در کشور بلژیک موجود است در کاخ ها و قلعه های بی شمار این کشور به چشم می خورد. کشور بلژیک شهر ها و روستا های زیبای بسیاری دارد. شهرهایی مانند دینانت، دام، اسپا، بویلون، بروکسل و… که پر از جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی به جا مانده از قرون وسطی هستند. برخی از شهر های بندری بلژیک مانند شهر بروژ دارای مناظره بسیار بکر و دست نخورده ای هستند که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است.

جنگل های سرسبز کشور بلژیک در منطقه آردنس قرار دارد. این مناطق پر از چشمه های آبگرم طبیعی و درمانی هستند که در کنار هتل های بسیار مجلل و مجموعه های تفریحی آن پناهگاه بسیار خوبی برای گردشگران خارجی است که نیاز به استراحت و آرامش دارند. مناطق ساحلی کشور بلژیک نیز یکی از دلایل جذب گردشگران خارجی می باشد. شهر دی هان یکی از شهر های ساحلی و مناظره و مناطق دیدنی بلژیک است که دارای ساختمان های بسیار زیبا و منحصر به فردی است.

مناطق روستایی بلژیک نیز مانند وست فلاندرز، دارای معماری های خاص و بی نظیری هستند که هر گردشگری باید از آن ها دیدن کند. شهر دوربی کوچک ترین شهر جهان در منطقه آردنس بلژیک قرار دارد و جز جاذبه های طبیعی و دیدنی های بلژیک می باشد. در ادامه تعداد بیشتری از دیدنی های بلژیک را به شما معرفی می کنیم.

دیدنی های بلژیک

دیدنی های بلژیک

بلژیک یکی از کشور های اروپایی است که در همسایگی کشور های فرانسه، آلمان، هلند و لوکزامبورگ قرار گرفته است. مکان های دیدنی بی نظیر کشور بلژیک و معماری های شگفت انگیزی که از زمان قرون وسطی به جامانده، این کشور را به یکی از پر بازدید ترین کشور های اروپا تبدیل می کند. برای آشنایی با دیدنی های بلژیک با ما همراه باشید.

دیدنی های بلژیک

گلخانه سلطنتی لایکن

گلخانه سلطنتی لایکن در قلعه سلطنتی لایکن قرار دارد. این مجموعه زیبا و دیدنی در شمال شهر بروکسل واقع شده و بازدید در ماه های آوریل و می هنگامی که تمامی گل های آن باز می شوند برای عموم آزاد است. عمارت گلخانه لایکن دارای ترکیبی از معماری نوین و سنتی است که زیبایی این مجموعه را دوچندان می‌کند. این گلخانه در فصل بهار یکی از مکان های اصلی برای گردشگران خارجی است که از دیدن مناظر زیبا و سرسبز و استشمام عطر گل های گوناگون لذت می برند.

گلخانه سلطنتی لایکن

اتومیوم

اتومیوم یکی از ساخته های مدرن و جدید معماران بلژیکی است که برای نشان دادن اقتدار کشور بلژیک پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این سازه دارای هفت کره فلزی است که با استفاده از ۲۰ لوله به یکدیگر متصل شده اند. سازه اتمیوم نشان دهنده ساختار اتم است که به یکی از دیدنی های کشور بلژیک تبدیل شده و هر ساله گردشگران خارجی را به خود جذب می کند.

اتومیوم

شهر تاریخی بروژ

شهر تاریخی بروژ یکی از گنجینه های بلژیک و اروپا است که دارای مکان های دیدنی زیادی است و برای گردشگران خارجی بسیار جذاب است. معماری های این شهر همگی به سبک گوتیک و رومانسک می باشند. شهر تاریخی بروژ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و هر ساله جشنواره های بسیاری در این شهر برگزار می شود. یک کانال آب در این شهر قدیمی در جریان است و ساختمان های قدیمی بسیاری نیز در کنار این کانال قرار دارند که هنگام غروب مناظر شگفت انگیزی را پدید می آورند. یکی از جاذبه های دیدنی کشور بلژیک که در شهر بروژ قرار دارد کلیسای خون مقدس است.

جنگل هالربوس

گشت و گذار و قدم زدن در فضای آرامش بخش و زیبای جنگل هالربوس تجربه ای فراموش نشدنی و بی نظیر است. بسیاری از افرادی که به عکاسی و طبیعت علاقه مند هستند، حتماً در طول سفر خود به بلژیک سری به جنگل های رویایی هالربوس یا جنگل آبی می زنند.

جنگل هالربوس

میدان گرند پلاس

میدان قرون وسطایی گرند پلاس یکی از ساخته های زیبای معماران این دوره است که هم اکنون نیز با استفاده از طراحی های نوین و جذابیت های خاصی که شاهکار های هنری معماران بلژیکی به آن داده اند، پذیرای بسیاری از گردشگران است. اغلب ساختمان‌های اطراف میدان بزرگ بلژیک جزء شاهکار های هنری اروپا محسوس محسوب می شوند و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کنند.

موزه دهکده شکلات بلژیکی

موزه دهکده شکلات در شهر بروکسل قرار دارد و یکی از بزرگترین موزه های شکلات در کل جهان است. هنگام بازدید از دیدنی های بلژیک گردشگران خارجی می توانند با دیدن از این موزه شکلات، با چگونگی مراحل ساخت شکلات، تاریخچه و همچنین فواید آن آشنا شوند و از نزدیک این دهکده زیبا و شیرین را تماشا کنند.

موزه دهکده شکلات بلژیکی

کاخ سلطنتی بروکسل

محل زندگی پادشاه و ملکه بلژیک کاخ سلطنتی بروکسل است که در پارک بروکسل قرار دارد. با توجه به اینکه حکومت بلژیک یک حکومت دموکراتیک است، ساختمان پارلمان این کشور نیز در همان پارک بروکسل و در نزدیکی فصل پادشاه قرار دارد.

کاخ سلطنتی بروکسل

موزه سلطنتی هنر های زیبا

از دیدنی های بلژیک می‌توان به موزه سلطنتی هنرهای زیبا اشاره کرد. این موزه یکی از مجموعه های هنری است که در کشور بلژیک ساخته شده و آثار زیبا و دیدنی بسیاری مربوط به قرن ۱۵ میلادی تا به امروز را در خود جای داده است.

موزه سلطنتی هنر های زیبا

کلیسای نوتردام دوسابلون

کلیسای نوتردام دو سابلون مربوط به قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی است و معماری های این کلیسا به سبک گوتیک می باشند. فضای داخلی این کلیسا دارای پنجره های رنگارنگ و بسیار باشکوهی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌ کند. تندیس های موجود در این کلیسا مربوط به افراد سرشناس هستند و بسیاری از خاندان قدیمی کشور بلژیک در این کلیسا دفن شده اند.

کلیسای نوتردام دوسابلون

تالار شهر بروکسل

تالار شهر بروکسل هم یکی دیگر از دیدنی های بلژیک است که در میدان بزرگ شهر قرار دارد. برج های بی نظیر این ساختمان به سبک معماری گوتیک ساخته شده‌اند و این ساختمان در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تالار شهر بروکسل

کلیسای سنت میشل

همان طور که می دانید کشور اروپا کلیسا های تاریخی بسیاری دارد. کشور بلژیک نیز کلیسا هایی مانند کلیسای سنت میشل و سن گودوله را در خود دارد. برج های دوقلوی این کلیسا که ارتفاع آن ها به ۶۹ متر می رسد یکی از زیباترین جلوه های مذهبی موجود در اروپا هستند.

کلیسای سنت میشل

تالار شهر لوون

تالار شهر لوون یکی دیگر از دیدنی های بلژیک است که دقیقاً روبروی کلیسای سنت پیتر قرار دارد. ساختمان این تالار دارای طرح های توری شکل است و ساخت آن مربوط به سال 1448 تا 1469 می باشد. این بنای سه طبقه بسیار زیبا و شگفت انگیز جزء مکان های پربازدیدی است که کشور بلژیک دارا می باشد.

تالار شهر لوون

موزه شهر بروکسل

موزه شهر بروکسل هم یکی از ساختمان های زیبا و معروفی است که در اطراف میدان گرند پلاس قرار دارد. این موزه مملو از نقاشی ‌ها، مجسمه ‌ها، عکس ها، ظروف سفالی، ظروف چینی، نقشه های قدیمی، کنده کاری ها و مدل های مینیاتوری است که برای گردشگران خارجی جزء گنجینه های بی نظیر محسوب می شود.

موزه شهر بروکسل

باغ مونت دس آرتس

باغ مونت دس آرتس در قرن هجدهم میلادی ساخته شد. این مجتمع شهری عظیم در شهر بروکسل قرار دارد و به گفته تاریخ شناسان لئوپولد دوم دستور ساخت این باغ را داده است.

گالری سلطنتی سنت هوبرت

گالری سلطنتی سنت هوبرت در کنار قصر بزرگ این شهر قرار دارد و بسیاری از مغازه های لوکس شکلات فروشی، ساعت سازی و رستوران های شیک در این منطقه نیز قرار دارند.

گالری سلطنتی سنت هوبرت

واترلوی ناپلئون

واترلو نام مکانی در کشور بلژیک است که محل شکست ناپلئون بناپارت می باشد. این مناطق بسیاری از یادبود های جنگ واترلو را در خود دارند. مجسمه شیری که در بالای یک تپه قرار دارد، مرکز این جنگ بوده و با الهام از نبرد واترلو آثار هنری بسیاری در این منطقه قرار داده شده اند. هر ساله تعداد زیادی از مردم این کشور در این منطقه جمع می ‌شوند و شکست ناپلئون را بازسازی می کنند.

واترلوی ناپلئون

موزه میدان جنگ فلاندرز

جنگ جهانی اول یکی از زمان هایی بود که بسیاری از مردم بلژیک کشته شدند. موزه جنگ فلاندرز آثار باقی مانده از جنگ را نگهداری می کند و در معرض دید عموم قرار داده است.

موزه میدان جنگ فلاندرز

کلیسای خون مقدس

کلیسای خانه مقدس در شهر تاریخی بروژ قرار دارد و به دلیل اینکه یک قطره خون در داخل شیشه کوچکی نگهداری می شود و گفته می ‌شود که این قطره خون مربوط به عیسی مسیح است، نام آن را به کلیسای خون مقدس تغییر داده‌اند. بسیاری از گردشگران خارجی برای دیدن معماری های زیبا و بی نظیر این کلیسا و همچنین دیدن محراب زیبا و چشم نواز آن به این کلیسا مراجعه می کنند. برج ناقوس کلیسا نیز یکی از نماد های شهر بروژ است که پذیرای بسیاری از گردشگران خارجی است. افرادی که تصمیم داشته باشند چشم انداز زیبای شهر را از بالای برج تماشا کنند، می توانند پس از بالا رفتن از ۳۶۶ پله به بالای برج برسند.

سخن پایانی

کشور بلژیک دارای مناطق دیدنی و شهر های بسیار زیادی است؛ بنابراین اگر بخواهیم در این مقاله از دیدنی های بلژیک صحبت کنیم زمان بسیار زیادی مورد نیاز است. منطقه های دیدنی فنز، رودخانه رودبنز، موزه ماس، موزه پلاتین مورتوس، شهر ارواح و… جزء دیدنی های بلژیک هستند و علاقه مندان توریسم و گردشگری از این مکان ها دیدن می کنند.

سوالات متداول بهترین دیدنی های بلژیک

شهر های معروف کشور بلژیک کدام اند؟

شهرهای معروف بلژیک عبارتند از دینانت، دام، اسپا، بویلون، بروکسل و غیره.

مناطق سرسبز کشور بلژیک ر کجا قرار دارند؟

جنگل های سرسبز کشور بلژیک در منطقه آردنس قرار دارد. این مناطق پر از چشمه های آبگرم طبیعی و درمانی هستند که در کنار هتل های بسیار مجلل و مجموعه های تفریحی آن پناهگاه بسیار خوبی برای گردشگران خارجی است که نیاز به استراحت و آرامش دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بروکسل یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین شهرهای کشور بلژیک است که به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده است. بروکسل...

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک چگونه است؟ تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک یکی از چند مرحله مهم در فرآیند اخذ...

درباره شهر ریکستسارت بلژیک: ریکستسارت یک شهر در والونیا بوده که در استان والون برابانت کشور بلژیک واقع شده است....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر