با دیدنی های فلورانس ایتالیا بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های فلورانس ایتالیا بیشتر آشنا شویم

26 آبان 1402

دیدنی های فلورانس، اغلب دیدنی های فلورانس به واسطه وجود بسیاری از دانشمندان، نویسندگان و هنرمندان مشهور ایتالیایی مانند داوینچی، بوتیچلی و می‌کل آنژ تاریخی …

فلورانس از جمله کلان شهر‌های کشور ایتالیا و پایتخت ناحیه توسکانی است که آن را به عنوان خاستگاه معماری و هنر رنسانس نیز می‌شناسند. اغلب دیدنی های فلورانس به واسطه وجود بسیاری از دانشمندان، نویسندگان و هنرمندان مشهور ایتالیایی مانند داوینچی، بوتیچلی و می‌کل آنژ تاریخی و برگرفته از هنر است. در واقع فلورانس خاستگاه ارز فلورین و اپرا بوده که باعث پایان دادن به عصر تاریکی در قاره اروپا گردید. در این شهر زیبا و رویایی موزه‌های بسیاری در فضای باز وجود دارند که دیدن آن‌ها برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود.

همچنین قدم زدن بر روی پل باشکوه رودخانه آرنو بسیار لذت بخش بوده و می‌توان به تماشای زیبایی‌های این شهر پرداخت. البته اماکن دیدنی فلورانس بسیار زیاد بوده و تماشای تمامی آن‌ها بیش از چندین هفته طول می‌کشد. از نماد‌های مهم این شهر می‌توان به کلیسای جامع فلورانس، پل پونته وچیو، کاخ وکیو، تندیس داوود، میدان سینیورا و میدان می‌کل آنژ اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم برخی از دیدنی‌های شهر فلورانس را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم.

با دیدنی های فلورانس ایتالیا بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

اگر به موزه‌های هنری اروپا علاقه‌مند هستید در سفر به ایتالیا می‌توانید از گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery) که جزء دیدنی های فلورانس است، بازدید کنید. این گالری در منطقه پیازا دلا سیگنوریا واقع شده و میزبان تابلوی بسیار مشهور زایش ونوس است. این گالری که در کاخ اوفیتزی قرار دارد در سال ۱۵۶۰ ساخته شد تا محلی جهت دفاتر دادگستری فلورانس باشد. بعد از به پایان رسیدن قدرت و اعتبار خانواده مدیچی به عنوان بنیانگذار این کاخ، اوفیتزی تبدیل به گالری هنری شد تا محلی برای نمایش گذاشتن آثار هنری مربوط به دوره رنسانس گردد.

مجموعه آثار این گالری بسیار با کیفیت و متنوع هستند به طوری که دیدن آن‌ها حتی برای افرادی که سررشته‌ای از هنر ندارند می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. با بازگشایی این گالری در سال ۱۷۶۵ اثر‌های هنری فراوانی از هنرمندانی مانند داوینچی، بوتیچلی، تیسی و می‌کل آنژ در معرض نمایش برای عموم قرار داده شد.

گالری اوفیتزی از دیدنی های فلورانس | سفری دیگر

در شهر فلورانس کلیسا‌های متعددی وجود دارد، اما کلیسای اصلی این شهر تحت عنوان سانتاماریا دل فیوره (Cathedral of Santa Maria del Fiore) از بزرگترین و تاریخی‌ترین کلیسا‌های ایتالیا به شمار می‌آید. در این کلیسا می‌توانید قدیمی‌ترین آثار معماری و هنری با قدمت ۶۰۰ ساله را مشاهده کنید. نمای جذاب گوتیک با ترکیب سنگ مرمر سبز، قرمز و سفید کلیسا و همچنین فضای داخلی آن با وجود موزاییک‌ها، شیشه‌های رنگی، مجسمه‌های برنزی و نقاشی‌های دیواری توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌نماید.

گنبد‌های کلیسا نیز متشکل از ساختمان‌های منحصر به فردی از جمله برج ناقوس جوتو و تعمیدگاه است. با توجه به این موارد کلیسای بزرگ سانتا ماریا دل فیوره از جذاب‌ترین دیدنی های فلورانس بوده که مسافران بی‌شماری در طول سفر خود به بازدید از آن می‌پردازند.

کلیسای بزرگ سانتا ماریا دل فیوره | سفری دیگر

تعمیدگاه سان جیوانی از مکان‌های مذهبی مشهور در شهر فلورانس به شمار آمده که متعلق به کشیشی تحت عنوان جان بابتیست بوده است. ساختمان این تعمیدگاه از قدمت طولانی برخوردار بوده و در حال حاضر نیز به عنوان مکانی بسیار عالی جهت عاشقان تاریخ دینی و معماری محسوب می‌شود. در بازدید از فضای داخلی این تعمیدگاه می‌توانید به معماری قرون وسطایی آن پی ببرید که از تزیینات طلاکوب شده در قسمت‌های مختلف آن بهره گرفته شده است.

تعمیدگاه سان جیوانی | سفری دیگر

میدان سینیوریا یکی از دیدنی های فلورانس: اگر بگوییم جای جای شهر فلورانس زیبا و دیدنی است اغراق نکرده‌ایم. میدان سینیوریا که تحت عنوان پیازا دلا سیگنوریا نیز معروف است از مکان‌های تاریخی و بسیار زیبای این شهر محسوب می‌شود. همچنین در گذر از این میدان می‌توان به بازدید مکان‌های مشهور و برجسته‌ای از جمله موزه اوفیتزی، کاخ وکیو و پل مشهور پونته وچیو پرداخت. از مجسمه‌های نمادین در این میدان می‌توان به مجسمه کاکوس، هرکول، تندیس داوود، پرساوش و فواره نپتون اشاره کرد.

میدان سینیوریا | سفری دیگر

کاخ وکیو یکی از دیدنی های فلورانس: همانطور که اشاره شد کاخ وکیو در میدان سینیوریا واقع شده و از معروف‌ترین ساختمان‌ها در شهر فلورانس است. کاخ وکیو (Palazzo Vecchio) که ساخت آن به قرن ۱۲ میلادی بر می‌گردد در ابتدا متعلق به خانواده ثروتمند مدیچی بود. اما بعد از کاهش اعتبار این خانواده و از سال ۱۸۷۲ تا کنون این کاخ به عنوان گالری و موزه شهر در معرض بازدید عموم قرار گرفته است. نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها، پرده‌های نقش دار و آثار هنری فوق‌العاده‌ای در این کاخ وجود دارد که نشان دهنده وجه مذهبی و تاریخی ایتالیا در گذشته است.

کاخ وکیو | سفری دیگر

از دیگر دیدنی های فلورانس می‌توان باغ‌های زیبای بابولی (Boboli Gardens) را نام برد. این باغ در واقع مجموعه‌ای از باغ‌های متعدد و سرسبزی است که در پشت کاخ پیتی از جمله کاخ‌های خانواده مدیچی قرار دارد. هنگام قدم زدن در این باغ باشکوه و زیبا فواره‌ها و مجسمه‌های ایتالیایی زیادی را مشاهده خواهید کرد.

بسیاری از آثار تاریخی و هنری موجود در این باغ در طول سالیان‌های متمادی اضافه شده و برخی از آن‌ها نیز مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته‌اند. این باغ معروف و دیدنی از قرن هفدهم تا به امروز تبدیل به یک موزه فضایی باز گردیده است. بر همین اساس گردشگران می‌توانند ضمن لذت بردن از فضای دل‌انگیز آن به دیدن آثار دوران روم باستان و بعد از آن بپردازند.

گالری آکادمی یکی از دیدنی های فلورانس: گالری آکادمی که به نام گالریا دل آکادمیا (Galleria dell’Accademia)نیز معروف بوده، در دل خود انواع مجسمه‌های هنرمند مشهور ایتالیایی به نام می‌کل آنژ را جای داده است. پیشنهاد می‌شود در سفر به فلورانس حتماً از این گالری شگفت‌انگیز بازدید کنید.

از جمله این مجسمه‌ها می‌توان به مجسمه بردگان یا زندانیان، سنت متیو و تندیس برجسته و معروف داوود اشاره کرد که هر ساله میزبان بیش از ۱۰۰ هزار گردشگر و بازدید‌کننده از سراسر دنیا است. البته آثار هنرمندان دیگری مانند ساندرو بوتیچلی و سایر آثار عصر رنسانس از جمله مجسمه تجاوز به زنان سابین مشهورترین اثر جامبولونیا نیز در گالری آکادمی وجود دارند.

گالری آکادمی | سفری دیگر

پل پونته وچیو (Ponte Vecchio) ضمن اینکه از دیدنی های فلورانس است، محلی برای پیاده‌روی و تماشای زیبایی‌های این شهر نیز به شمار می‌آید. این پل به دستور اتوروسکی‌ها بر روی دره معروف آرنو ساخته شد. سپس در قرن ۱۴ میلادی مورد بازسازی قرار گرفته و ایمن‌سازی شد. در حین پیاده‌روی می‌توان از مغازه‌های جواهر فروشی و طلا فروشی متعددی که در دو بخش پل وجود دارند نیز دیدن کرد.

با توجه به این امر بسیاری از گردشگران جهت عکاسی و خرید به پیاده روی بر روی این پل منحصر به فرد می‌پردازند. البته پیشنهاد می‌شود در هنگام شب به بازدید از این پل بپردازید تا انعکاس پل را در آب رودخانه مشاهده کرده و از نمای جذاب آن لذت ببرید.

پل دیدنی پونته وچیو | سفری دیگر

پیازاله میکل آنژ یکی از دیدنی های فلورانس: از دیگر میادین بزرگ شهر فلورانس می‌توان میدان پیازاله می‌کل آنژ ( Piazzale Michelangelo) را نام برد. این میدان که در نزدیکی رودخانه آرنو و مرکز شهر فلورانس قرار دارد از چشم‌اندازی فوق‌العاده برخوردار است که می‌توانید در آنجا زیبایی‌های شهر را نظاره‌گر باشید. معمار ایتالیایی مشهور تحت عنوان جوزپه پوگی طراح بلوار‌های اطراف این میدان در سال ۱۸۶۰ است. همچنین کپی از مجسمه داوود می‌کل آنژ نیز در مرکز این میدان نصب شده و قرار دارد.

پیازاله میکل آنژ | سفری دیگر

اما دیدنی های فلورانس بدون اینکه از کلیسای سانتا کروچه (Santa Croce Church)بازدید کنید تکمیل نخواهد شد. در این کلیسا مقبره‌ای تحت عنوان مفاخر ایتالیا وجود دارد که در آن معروف‌ترین اهالی شهر فلورانس دفن گردیده‌اند. کلیسای سانتا کروچه از بزرگترین و معروف‌ترین کلیسا‌های فرانسیسکویی در دنیا بوده که در دل خود آرامگاه هنرمندانی از جمله گالیله، روسینی، دانته و می‌کل آنژ را جای داده است. در این کلیسا همچنین می‌توانید آثار هنری زیبایی مانند نقاشی‌های آبرنگی که بر روی گچ جوتو نقش بسته‌اند مشاهده کنید.

کلیسای سانتا کروچه | سفری دیگر

از دیگر بنا‌های دیدنی و قدیمی در فلورانس می‌توان به موزه ملی بارگلو (National Museum of Bargello) اشاره کرد. قدمت این بنا به سال ۱۲۵۵ میلادی باز گشته که به عنوان مقر فرماندهی کاپیتان مردمی( Capitano del Popolo) مورد استفاده قرار می‌گرفت. سپس در قرن شانزدهم به محلی برای اقامتگاه فرمانده پلیس بارگلو در آن زمان تبدیل گردید. با گذشت زمان و در قرن هجدهم بنای بارگلو به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. در بازدید از این موزه ملی می‌توان آثار هنرمندان بسیاری از دوره‌های مختلف رنسانس مانند می‌کل آنژ، باندینلی، دوناتلو، روسلینو و… را مشاهده کرد. همچنین باید یادآور شد که این موزه با میدان معروف پیازا دلا سیگنوریا فاصله اندکی دارد.

موزه ملی بارگلو | سفری دیگر

در این مقاله برخی از دیدنی های فلورانس از موزه‌های قدیمی و باشکوه آن گرفته تا میدان‌ها و کلیسا‌های متعددی این شهر را خدمت شما معرفی و مورد بررسی قرار دادیم.
اما برای اینکه سفر به یاد ماندنی و جذابی به ایتالیا و شهر فلورانس داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم برای خرید تور و بلیت هواپیما به آژانس‌های مسافرتی مطمئن و با سابقه مراجعه کنید.


یکی از دیدنی های قدیمی فلورانس چیست؟

به افرادی که به پیاده روی علاقه مند هستند، کدام یک از دیدنی های فلورانس را پیشنهاد می‌دهید؟

یکی از معروف ترین دیدنی های فلورانس کجاست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فلورانس شهری زیبا با غذاهای خوشمزه، آب و هوای فوق العاده و مملو از مناظر خیره‌کننده می‌باشد که از نظر...

بهترین دیدنی های کشور ایتالیا از آن جهت اهمیت دارند که این کشور از نظر تنوع معماری، هنر، غذا، موسیقی،...

دریافت دعوت نامه ایتالیا از مواردی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اخذ ویزای این کشور داشته باشد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر