با دیدنی ‌های گنت بلژیک بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی ‌های گنت بلژیک بیشتر آشنا شویم

6 آذر 1402

دیدنی ‌های گنت، جزو گنجینه‌های اصلی این شهر هستند که علی‌رغم گذشت سال‌های سال، هنوز هم دارای معماری قرون‌وسطایی می‌باشند. این شهر کوچک که در شمال کشور …

دیدنی ‌های گنت بلژیک جزو گنجینه‌های اصلی این شهر هستند که علی‌رغم گذشت سال‌های سال، هنوز هم دارای معماری قرون‌وسطایی می‌باشند. این شهر کوچک که در شمال کشور بلژیک قرار گرفته، مقصد بسیاری از گردشگران خارجی است. غذاهای عالی گنت، آثار هنری و معماری‌های بی‌نظیر این شهر، جزو دلایل اصلی محبوبیت گنت هستند.

با دیدنی ‌های گنت بلژیک بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

برای معرفی دیدنی ‌های گنت بلژیک بهتر است ابتدا از کلیساها، صومعه‌ها و قلعه‌های تاریخی این شهر شروع کنیم. زیرا چهره واقعی شهر گنت را همین قلعه‌ها و کلیساهای تاریخی می‌سازند. بناهایی که از قرون‌ وسطی به‌جامانده‌اند و دارای سبک معماری گوتیک هستند.

ساختمان‌هایی با برج‌های بلند و نوک‌تیز که خصیصه اصلی آن‌ها اشاره به عالم بالا و آسمان‌ها است. البته دیدنی‌های گنت بلژیک محدود به این کلیساها و صومعه‌ها نمی‌شود. اگر علاقه‌مندید بیشتر با جاذبه‌های دیدنی شهر گنت یا خنت بلژیک، آشنا شوید با ما همراه باشید.

کلیسای جامع یا کلیسای St Baafskathedraal یکی از زیباترین کلیسای اروپا است که در شهر گنت قرار گرفته است. برای ساخت این کلیسا از شیشه‌های رنگی، آجر و سنگ استفاده شده و دارای ویژگی‌های معماری منحصربه‌فردی است. یکی از نکات جالبی که درباره این کلیسا وجود دارد این است که در قسمت سردابه کلیسا، نقاشی‌های دیواری بسیار زیبا و چشمگیری وجود دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به نقاشی‌های پل روبن اشاره کرد.

نقاشی معروف تحسین بره مقدس نیز در این کلیسا قرار دارد. افرادی که بخواهند از این نقاشی دیدن کنند باید در صف‌های طولانی انتظار بکشند تا درنهایت بتوانند این نقاشی به‌جامانده از قرن پانزدهم میلادی را با تمام جزئیات و ظرافت‌های خاص خود تماشا کنند.

کلیسای جامع گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

کلیسای زیبای دیگری در شهر گنت قرار دارد که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. نکته جالبی که درباره این کلیسا وجود دارد یک اژدهای فلزی عجیب و غریب است که در نوک برج ناقوس کلیسا قرار دارد.

ساخت این اژدهای فلزی به قرن چهاردهم میلادی برمی‌گردد. البته علاوه بر اژدهای اصلی دو اژدهای دیگر نیز در کنار آن قرار گرفته‌اند. گردشگرانی که بخواهند منظره زیبایی از شهر گنت را تماشا کنند، می‌توانند به بالای این برج بروند.

اژدهای بلفورت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

قلعه زیبای Gravensteen یک شاهکار معماری است که از قرن دوازدهم در شهر گنت باقی مانده است. این قلعه دارای اتاق‌های متعددی است. اگر علاقه‌مند به لباس‌های رزمی قدیمی یا وسایل مجازات مجرمان مانند گیوتین هستید، می‌توانید همه آن‌ها را در این قلعه تماشا کنید.

اگرچه این قلعه زمانی محل سکونت کنت فلاندر بود، سال‌های سال به‌عنوان یک کارگاه پنبه مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما پس از گذشت چند سال، مجدداً بازسازی شد و با ظاهر زیبا و باشکوه خود به یکی از دیدنی‌‌های گنت بلژیک تبدیل شد.

قلعه گراونستین از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

این صومعه تاریخی که به خاطر دارا بودن وسعت زیاد در کل کشور بلژیک شناخته شده است، جزو دیدنی ‌های گنت بلژیک محسوب می‌شود. برای بازدید از این صومعه گردشگران باید دو ساعت وقت بگذارند. زیرا دارای بخش‌های مختلفی است. یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های آن، باغ میوه موجود در صومعه است که گشت‌وگذار در آن و عکاسی وقت زیادی از گردشگران می‌گیرد.

گفته می‌شود در گذشته این صومعه به یک ناهارخوری تبدیل شده بود. اما امروزه این صومعه جزو جاذبه‌های اصلی گنت است و به خاطر دارا بودن نقاشی‌های دیواری بسیار مشهور و زیبا شناخته می‌شود. حتی این صومعه در گذشته مرکز شهر گنت بوده است. این نشان می‌دهد که تا چه اندازه ازنظر سیاسی یا تاریخی اهمیت دارد.

صومعه Sint Pietersabdij از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

علاوه بر قلعه‌ها و صومعه‌های تاریخی، شهر گنت دارای موزه‌های متعددی است که ازجمله آن‌ها می‌توان به موزه صنعت، موزه کار و منسوجات و موزه STAM اشاره نمود. در این موزه، آثار تاریخی زیادی به نمایش گذاشته می‌شوند که دارای موضوعات مختلفی ازجمله شهرنشینی هستند.

در این مجموعه ۳۰۰ شی‌ء تاریخی هم نگهداری می‌شود. موزه صنعت گنت که در گذشته یک آسیاب بوده در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره ماشین‌آلات صنعتی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. این موزه ۵ طبقه است و گردشگران می‌توانند در تمام روزهای هفته برای بازدید از آن به شهر گنت بروند.

موزه‌ های شهر گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

یکی از دیدنی‌‌های گنت بلژیک، ساختمان گالری هنری MSKIS است. این ساختمان تاریخی که آثار هنری زیادی را به گردشگران معرفی می‌کند، درواقع شباهت زیادی به معابد ساخته شده در یونان باستان دارد. آثار هنری که در این مجموعه نگهداری می‌شوند، مربوط به قرن چهاردهم تا قرن بیستم میلادی هستند. نمایشگاه‌های متعددی در این گالری هنری برگزار می‌شود که گردشگران می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

گالری هنری گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

یکی از مناطق زیبای شهر گنت که به خاطر داشتن رستوران‌های مشهور، آوازه بلندی دارد، همین منطقه پاترشول است. البته بسیاری از مراکز خرید و فروشگاه‌های چرم معروف نیز در این محله قرار گرفته‌اند. خیابان‌های سنگ فرش شده و وجود خانه‌های قدیمی در این منطقه برای گردشگران بسیار جذاب است و می‌توانند ساعت‌ها در این خیابان‌ها قدم بزنند و غذاهای خوشمزه فرانسوی را امتحان کنند.

منطقه Patershol در گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

یکی از معروف‌ترین فروشگاه‌ها یا مغازه‌های شهر گنت، قهوه خانه دنج موکاابون است که برای استراحت و نوشیدن یک قهوه خوشمزه بسیار مناسب است. در این قهوه خانه آرام، مسافران می‌توانند نوشیدنی کلاسیک بلژیکی را امتحان کنند و پس از نوشیدن قهوه‌های اسپرسو که روی آن‌ها پر از خامه است به گشت‌وگذار خود برای دیدن جاذبه‌های گنت ادامه بدهند.

قهوه خانه موکابون از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

بازار Vrijdagmakt یکی دیگر از جاذبه‌های گنت است که هر جمعه برقرار است. این میدان که در گذشته محل اعدام مجرمان بوده و اتفاق‌های مهم زیادی در این منطقه رخ داده است، امروزه به یک بازار محلی تبدیل شده و کافه‌ها و رستوران‌های زیادی نیز در اطراف آن قرار گرفته‌اند. در مرکز میدان نیز مجسمه‌ای از رهبر گنت Artevelde دیده می‌شود که دست خود را بالا برده و به گردشگران خوش آمد می‌گوید. اگر قصد خرید در شهر گنت را دارید، می‌توانید به این بازار محلی که جمعه‌ها برگزار می‌شود، سری بزنید.

بازار هفتگی گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

یکی از دیگر جاذبه‌های دیدنی که در شهر گنت می‌توانید از آن لذت ببرید، تراموا سواری است. ترامواهای آبی این شهر فرصت مناسبی را برای گردشگران فراهم می‌کنند تا در رودخانه لی به گشت‌وگذار بپردازند و تمام بخش‌های شهر گنت را از نزدیک ببینند. این مسیر به‌طورکلی ۶ ایستگاه دارد و گردشگران می‌توانند در هر ایستگاه پیاده شوند و پس از بازدید از جاذبه‌ها، مجدداً به تراموا سواری بپردازند.

ترامواهای آبی گنت از دیدنی ‌های گنت | سفری دیگر

اگر برای بازدید از جاذبه‌های گنت به این شهر زیبای بلژیک سفر می‌کنید به‌هیچ‌وجه غذاهای خوشمزه این شهر را از دست ندهید. خورش ماهی و خورش گوشت برزیلی جزو خوشمزه‌ترین غذاهای گنت هستند. البته بگذریم از اینکه انواع شکلات‌ها و شیرینی‌های خوشمزه نیز در رستوران‌های این شهر پیدا می‌شوند. پس از خوردن این غذاهای خوشمزه نیز می‌توانید از دیدنی‌‌های گنت بلژیک که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، دیدن کنید.


بازدید از کدام یک از دیدنی های مذهبی شهر گنت را به گردشگران پیشنهاد می‌دهید؟

به گردشگرانی که به تفریحات آبی علاقه مند هستند، کدام یک از دیدنی ‌های گنت را پیشنهاد می‌دهید؟

در کدام یک از دیدنی ‌های گنت می‌توان رستوران های مشهور این شهر را پیدا کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های لوون شهر جذاب لوون که در کشور بلژیک واقع شده است، با تاریخ غنی، صحنه فرهنگی...

درباره شهر بروکسل: شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک بوده و در قلب این کشور واقع شده است. این شهر علاوه...

درباره شهر گنت بلژیک: شهر قدیمی گنت در شمال کشور بلژیک واقع شده است. جمعیت شهر‌گنت ۲۳۳ هزار نفر است....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر