با بهترین دیدنی های ایتالیا آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های ایتالیا آشنا شوید

23 تیر 1401

بهترین دیدنی های ایتالیا از آن جهت اهمیت دارند که این کشور از نظر تنوع معماری، هنر، موسیقی، فرهنگ و … جز کشور های منحصر به فرد در جهان محسوب می ‌شود.

بهترین دیدنی های کشور ایتالیا از آن جهت اهمیت دارند که این کشور از نظر تنوع معماری، هنر، غذا، موسیقی، فرهنگ و حتی تاریخ جز کشور های منحصر به فرد در جهان محسوب می ‌شود. گردشگران خارجی در این کشور می توانند جاذبه های بی نظیری را مشاهده کنند. روستا های جذاب ایتالیا با مناظر بکر و دست نخورده، مکان های مقدس، کلیسا های متعدد ایتالیایی با معماری های بی نظیر، همچنین غذا های معروف ایتالیا همه و همه جزء دیدنی های ایتالیا محسوب می ‌شوند.

هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن این کشور اروپایی به ایتالیا و پایتخت تاریخی آن شهر رم سفر می کنند. کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده و و بالغ بر ۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد. بیشتر مردم کشور ایتالیا مسیحی هستند و این کشور به عنوان پنجمین کشور پرجمعیت در قاره اروپا و سومین کشور پرجمعیت در سطح جهان شناخته می ‌شود. به دلیل قرار گرفتن کشور ایتالیا در کنار دریای مدیترانه این کشور دارای آب و هوای معتدل و بی‌نظیری است.

مناطق کوهستانی و سواحل بی‌نظیر جزایر ایتالیا، مکان های جذابی برای گردشگران خارجی و علاقه مندان به تفریحات تابستانی است. گردشگران آب و هوای بی نظیری را در مناطق مختلف ایتالیا تجربه می کنند. از جمله جاذبه های گردشگری ایتالیا می توان به شهر تاریخی رم پایتخت ایتالیا اشاره کرد که بسیاری از دیدنی های ایتالیا را در خود جای داده است. شهر های دیگر این کشور مانند فلورانس، ونیز رویایی و همچنین میلان جزء شهر های معروف کشور ایتالیا هستند که مکان های بسیاری برای تماشا دارند. در ادامه به معروف ترین دیدنی های ایتالیا اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

دیدنی های ایتالیا

دیدنی های ایتالیا

کشور ایتالیا اماکن تاریخی و دیدنی بسیاری دارد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. وجود دریاچه های بزرگ در ایتالیا، کوهستان های سر به فلک کشیده و جزایر معروفی مانند جزیره سیسیل باعث شده تا گردشگران خارجی ایتالیا را در فهرست کشور هایی که از نظر جاذبه های گردشگری بی نظیر هستند، قرار بدهند و حتماً به این کشور سفری داشته باشند. دیدنی های ایتالیا در شهر های مختلف این کشور متفاوت است. ما در این بخش به صورت مجزا به هر شهر و جاذبه های دیدنی که در آنجا وجود دارد می‌پردازیم.

دیدنی های شهر رم ایتالیا

شهر رم پایتخت ایتالیا، یکی از شهر های مشهور و پر جنب وجوش این کشور است که جاذبه های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است.
کلوسئوم یا همان آمفی تئاتر بزرگ مربوط به امپراطوری رم باستان، در شهر رم قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری معروف در ایتالیا و سطح جهان شناخته می شود.

 • طاق کنستانتین نیز که به افتخار امپراتور کنستانتین ساخته شده است در نزدیکی این آمفی تئاتر قرار دارد و جزء آثار تاریخی شهر رم می باشد.
 • یکی دیگر از دیدنی های ایتالیا که در شهر رم قرار دارد، معبد پانتئون است که در سال ۱۱۸ پس از میلاد ساخته شده است. این معبد دارای یک سازه مثلثی می باشد که روی ستون های سنگین قرار گرفته و هر سال پذیرای گردشگران خارجی بسیاری است.
 • آب نمای تروی نیز یکی دیگر از جا های دیدنی شهر رم است که در نزدیکی کاخ کوئیرنال و معبد پانتون قرار دارد.
 • باسیلیکای سنت پیتر و میدان سنت پیتر نیز در شهر رم قرار دارند و جزء اماکن مذهبی این کشور محسوب می ‌شوند. میدان سنت پیتر و کلیسای سنت پیتر نیز علاوه بر اینکه از دیدنی های ایتالیا محسوب می شوند، جزء آثار تاریخی کشور واتیکان نیز هستند. همانطور که می دانید ایتالیا جز معدود کشور هایی است که یک کشور دیگر در داخل خود دارد. دولت مستقل واتیکان در شهر رم قرار دارد و بسیاری از کلیسا های معروف مذهبی در این ایالت قرار دارند.
 • از دیگر جاذبه های گردشگری که در شهر رم ایتالیا قرار دارد، می توان به موزه های معروف واتیکان، میدان ناوونا، کلیسای سیستین، انجمن رومی، پله های اسپانیایی، قلعه و پل سنت آنجلو، تپه پالاتین، گالری وباغ های ویلایی بورگزه، محله تراتسور، بنای یادبود محراب وطن، آب نمای دی کواترو فیومی و بسیاری از کلیسا ها و میادین تاریخی اشاره کرد.

شهر فلورانس ایتالیا

شهر فلورانس نیز یکی دیگر از شهر های معروف ایتالیا است که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. جمله این اماکن گردشگری و تاریخی می توان به کلیسای سانتا ماریا دلفیو و موزه هنر های زیبا در فلورانس اشاره کرد. فروشگاه چرمی واقع در سانتا کروچه و همچنین جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار دیگری در شهر فلورانس قرار دارند.

شهر فلورانس ایتالیا

شهر ونیز ایتالیا

ونیز شهر رویایی و محبوب عاشقان است که دارای کوچه هایی پر از آب می باشد. حمل و نقل و رفت و آمد در این شهر رویایی با استفاده از قایق های مخصوصی انجام می شود. علاوه بر اینکه خود شهر ونیز با این بافت منحصر بفردی که دارد و کوچه های پر آب و همیشه مورد توجه گردشگران خارجی قرار می‌گیرد، وجود کلیسا های بزرگی مانند سنت مارک و همچنین برج ساعت نیز جزء جاذبه های تاریخی و دیدنی های ایتالیا در شهر ونیز می باشند.

شهر ونیز ایتالیا

شهر میلان ایتالیا

میلان یکی دیگر از شهر های ایتالیا است که دارای مکان های تاریخی و دیدنی بی نظیری است. معماری های به جا مانده از سبک گوتیک در کلیسا های بزرگ این شهر، مانند کلیسای جامع میلان چشم هر بیننده ای را به خود خیره می ‌کند.

این شهر زادگاه هنرمندان مشهوری مانند داوینچی، میکل‌آنژ، توسکانی جورجیو آرمانی و همچنین انریکو کاروسو است. یکی از جاذبه های طبیعی که در نزدیکی شهر میلان و در کشور ایتالیا قرار دارد، دریاچه کومو است که شهرت بالایی نزد گردشگران دارد و به دلیل داشتن مناظر زیبای ساحلی و آب و هوای مناسب همواره مورد توجه بسیاری قرار می ‌گیرد. ویلا های لوکسی که در سواحل بی نظیر این دریاچه قرار دارند برای گذراندن اوقات فراغت و استفاده از تفریحات ساحلی و قایق سواری در فصل تابستان بسیار مناسب هستند. آب و هوای خنک این دریاچه در فصل های بهار و تابستان مناسب گشت و گذار و تفریح است.

شهر پیزا ایتالیا

یکی دیگر از بهترین دیدنی های ایتالیا که شهرت خاصی دارد، برج کج پیزا است که در شهر پیزای ایتالیا قرار دارد. این برج در دوره رنسانس ساخته شده است. برج کج پیزا اثر دست هنرمندان مشهور و معماران معروف ایتالیایی است که شهرت بسیاری داشته و به دلیل نوع ساخت آن در سال های متمادی یکی از جاذبه های این کشور به شمار می رفته است.

شهر پیزا ایتالیا

شهر هیل توسکان ایتالیا

شهر هیل توسکان دارای معماری های بی نظیر و منازل بسیار زیبایی است که ساخت آن ها به زمان قرون وسطا برمی گردد. چشم انداز های بی نظیر و قله های کوچک و بزرگی که در این شهر قرار دارند، همیشه برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار است.

شهر هیل توسکان ایتالیا

جزایر دیدنی ایتالیا

کشور ایتالیا دارای جزایر بی نظیری است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

جزیره سیسیل

 • یکی از این جزیره های معروف جزیره سیسیل یا همان جزیره مافیا است! بسیاری از سازه های تاریخی و باستانی در جزیره سیسیل واقع شده‌اند. مرکز جزیره سیسیل پالرمو است و به عنوان شهر دلخوشی‌ها معروف است. وجود قایق های رنگارنگ ماهیگیری که در سواحل جزیره سیسیل لنگر انداخته‌اند، سواحل شنی زیبا و همچنین چشم اندازهای طبیعی این جزیره برای هر بیننده‌ای جذاب و تماشایی است.
 • کوه اتنا که یکی از آتشفشان های فعال قاره اروپا است، در این جزیره قرار دارد. از دیگر شهر های مهم و دیدنی جزیره سیسیل شهر کاتانیا است که دارای ساختمان هایی هست که از سنگ های آتشفشانی ساخته شده اند.
 • جزیره اورتیگیا و شهر سیراکوز دارای بنا های تاریخی، کلیسا ها و همچنین چشمه های طبیعی است که دارای جذابیت‌ زیادی برای مسافران خارجی هستند.
 • شهر باروک نوتو، شهر مودیکا و شهر راگوسو جزء شهر های دیدنی سیسیل هستند که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و دارای مکان های تاریخی بیشماری هستند.
 • در نزدیکی دره معابد در جزیره سیسیل یک صخره سنگی سفید آهکی است که به نام پله ترک ها مشهور است. سنگ های این صخره فرسوده شده اند و به تدریج شبیه پله پله درآمده‌اند. بسیاری از گردشگران در این صخره های سفید رنگ و رویایی جمع می‌شوند و طلوع و غروب خورشید را تماشا می ‌کنند. سواحل بینظیر این جزیره و آب های نیلگون آن مناظر بکر و بی‌نظیری را پیش روی تماشاچیان قرار می ‌دهد.
 • ویلای رومانا نیز یکی دیگر از ساخته های تاریخی است که مربوط به قرن دوازدهم می باشد و در جزیره سیسیل قرار دارد.
 • زینگارو یکی از سواحل بکر و بی نظیری است که در جزیره سیسیل قرار دارد و مسافران ادعا می‌ کنند که با حضور در این جزیره و سواحل آن احساس می کردند که در قرن ها قبل زندگی می کنند. خانه های روستایی قدیمی، سکوت و آرامش بی نظیری که در این منطقه حکم فرما است برای افرادی مناسب است که عاشق مناطق بکر و آرام هستند.
 • شهر اریکس نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جزیره سیسیل است که در غرب این جزیره قرار دارد و به عنوان یک شهر محافظت شده از زمان قرون وسطا شناخته می شود.
 • صومعه بندیکتین نیز در جزیره سیسیل واقع شده است.

جزیره ساردینیا

یکی دیگر از جزیره های کشور ایتالیا جزیره ساردینیا است که در غرب دریای مدیترانه واقع شده و پس از سیسیل به عنوان بزرگ ترین جزایر این کشور شناخته می شود. این جزیره کوهستانی برای فعالیت های کشاورزی، دامداری و کاشت زیتون و انواع انگور بسیار مناسب است. بسیاری از اهالی این جزیره در معادن استخراج سرب و روی و نمک کار می کنند. ماهیگیری نیز یکی دیگر از کار های مردم این جزیره است.

جزیره ساردینیا

در آخر امیدواریم شماهم مثل ما از خواندن این مطلب لذت برده باشید و اگر شراط سفر به این کشور را دارید پیشنهاد میکنیم حتما به شهر های کشور ایتالیا سفر کنید که پر از شگفتی و زیبایی در آنها نهفته است.

سوالات متداول بهترین دینی های ایتالیا

اهمیت دیدنی های ایتالیا در چیست؟

بهترین دیدنی های کشور ایتالیا از آن جهت اهمیت دارند که این کشور از نظر تنوع معماری، هنر، غذا، موسیقی، فرهنگ و حتی تاریخ جز کشور های منحصر به فرد در جهان محسوب می ‌شود.

پایتخت کشور ایتالیا چه شهری است؟

پایتخت کشور ایتالیا شهر رم است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ایتالیا کشوری است در جنوب قاره اروپا که هرگوشه از آن، یک دنیای شگفت‌انگیز و زیبا پیش چشم گردشگران قرار...

راهنمای کامل دیدنی های فلورانس فلورانس از جمله کلان شهر‌های کشور ایتالیا و پایتخت ناحیه توسکانی است که آن را...

هدف از نوشتن این مقاله معرفی بهترین دیدنی های رم و آشنایی با این شهر زیبا و افسانه‌ای است. اگر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر