با بهترین دیدنی های لاتویا آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های لاتویا آشنا شوید

11 مرداد 1401

کشور لاتویا دارای دیدنی های تاریخی و جاذبه های زیادی است، به همین دلیل گردشگران زیادی مقصد سفر خود را این کشور انتخاب می کنند. در ادامه دیدنی های لاتویا را …

لاتویا نام دیگر کشور لتونی می باشد؛ در واقع نام رسمی این کشور جمهوری لتونی است که در شمال اروپا واقع شده و یک کشور میانی بین سه کشور حوزه کشورهای دریای بالتیک محسوب می شود. این کشور از سمت شرق به روسیه، از شمال به استونی، از جنوب به لتوانی، از جنوب شرقی به بلاروس و از مغرب به دریای بالتیک راه دارد. در ادامه با دیدنی های لاتویا بیشتر آشنا میشوید.

شهر ریگا را به عنوان پایتخت کشور لاتویا در نظر گرفته اند. در سال های گذشته کشور لاتویا با نام جمهوری سوسیالیستی لتونی، عضو جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی بود و در نهایت در سال 1991 از این اتحاد جدا شد و استقلال یافت.

آب و هوای کشور لاتویا معتدل و فصلی است. این کشور یکی از کشورهای زیبای اروپایی محسوب می شود که دارای دیدنی ها و جاذبه های گردشگری فراوان می باشد. بخش زیادی از کشور لاتویا را جنگل های سرسبز تشکیل داده است. زیبایی فوق العاده دیدنی های لاتویا و آب و هوای معتدل آن توانسته هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کند. به همین علت ما موضوع این مقاله را به معرفی برخی از دیدنی های لاتویا اختصاص داده ایم.

دیدنی های لاتویا

دیدنی های لاتویا

همان طور که اشاره کردیم، کشور لاتویا دارای دیدنی های تاریخی و جاذبه های زیادی است، به همین دلیل گردشگران زیادی مقصد سفر خود را این کشور انتخاب می کنند. در ادامه ما مهم ترین دیدنی های لاتویا را به شما معرفی می کنیم.

شهر ریگا

در مطالب فوق نیز ذکر کردیم که پایتخت کشور لاتویا، شهر ریگا است و یکی از دیدنی های لاتویا به حساب میاید. این شهر یکی از مهم ترین بخش های این کشور بوده و دارای قدمتی 800 ساله می باشد. مرکز قدیم ریگا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و در سال 2014 نیز به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد. ساختمان های ساخته شده در این شهر کوچک هستند و خیابان های سنگی و معماری منحصر به فرد خانه ها، زیبایی خاصی را به فضای این شهر بخشیده است.

شهر ریگا در امتداد کانال های آبی قرار دارد و معمولا میزبان قایق های مختلف و کشتی های کروز می باشد. از دیدنی های جذاب این شهر می توان به بنای آزادی، کلیسای ریگا، و بازار مرکزی آن اشاره کرد.

شهر ریگا

خانه بلک هدز و کلیسای سنت پیتر

شهر ریگا در میدان شهرداری خود بنای معروفی به نام خانه کله سیاهان دارد که این خانه متعلق به انجمن برادری کله سیاهان می باشد و ساخت آن مربوط به سال 1334 است. این بنای زیبا در جنگ جهانی دوم تخریب شد و در سال 1999 مجددا مورد بازسازی قرار گرفت و الآن یکی از بهترین دیدنی های لاتویا به حساب میرود. از بناهای مهم و معروف این میدان می توان به کلیسای سنت پیتر اشاره کرد. این بنا امروزه مورد توجه گردشگران زیادی است.

شهر سیس لتونی

شهر سیس خود به تنهایی دیدنی های تاریخی مختلفی دارد. این شهر امروزه به یکی از پر طرفدارترین دیدنی های لاتویا تبدیل شده است. اولین مکان دیدنی که در این شهر توجه گردشگران را به خود جلب می کند قلعه قرون وسطی ای سسیس است. همچنین این شهر دارای مکان های دیدنی دیگر مانند کلیسای سنت جان، میدان رز و پارک Maiskiy می باشد.

شهر سیس لتونی

شهر لیه‌ پایا

دیدنی های شهر لیه‌پایا بسیار منحصر به فرد است و در واقع با دیگر دیدنی های لاتویا متفاوت می باشد. یکی از جاذبه های اصلی و مهم این شهر که بسیار مورد توجه قرار می گیرد، زندان قدیمی آن است. این شهر جاذبه های فراوانی دارد که گردشگران زیادی را جذب می کند. از دیگر دیدنی های شهر لیه‌پایا می توان به Fort Forces  شمالی، پارک Jurmalas و مهم تر از همه زندان Karosta اشاره کرد.

شهر لیه‌پایا

شهر ونتس‌ پیلس

یکی از شهرهای کوچک و زیبای لاتویا، شهر ونتس پیلس است. این شهر یک شهر دریاچه ای بوده و یکی از محبوب ترین دیدنی ها لاتویا می باشد. ونتس پیلس یک محل مناسب برای تفریح کودکان بوده و به شهر کودکان معروف است. در صورتی که قصد دارید از شهر زیبا دیدن کنید، بازدید از موزه Venspils، قلعه Livonian و نمایشگاه خانه خلاقیت را فراموش نکنید.

شهر ونتس‌ پیلس

شهر سیگولدا

شهر سیگولدا به سوئیس لاتویا نیز معروف است. این شهر دارای ساختمان های آجری قرمز رنگ و زیبایی می باشد که وجود درختان و چمن زارها زیبایی آن فضا را چند برابر کرده است. یکی از دیدنی های جذاب این شهر، موزه Turaida می باشد که در کنار آن می توانید از قصر جدید Gutmana Save و قلعه قرون وسطایی Sigulda دیدن کنید که از جذاب ترین دیدنی های لاتویا هستند.

شهر سیگولدا

قلعه سیگو لدا لتونی

قلعه سیگولدا لتونی یکی از قلعه های قدیمی این کشور می باشد که قدمت آن به قرن 13 میلادی برمی گردد و توسط برادران مشهور لیوونیایی بنا شده است. این قلعه در آن زمان اولین قلعه سنگی بود که در محلی غیر از پایتخت لاتویا ساخته می شد و هدف از طراحی این قلعه محافظت از رودخانه گاوجا در برابر حملات دشمن بود. این قلعه امروزه به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل شده است.

قلعه سیگولدا لتونی

شهر ساحلی یورمالا

اگر به مناطق ساحلی علاقه زیادی دارید در سفر خود به کشور لاتویا می توانید از شهر ساحلی یورمالا دیدن کنید. این شهر بسیار زیبا بیش از 30 کیلومتر ساحل دارد و از 14 شهر مختلف و مکان های مشخصی برای استراحت گردشگران تشکیل شده است. شهر یورمالا به علت دارا بودن ساحل طولانی و ماسه های سفید زیبا در اروپا مشهور است. می توان گفت که طرفداران زیادی دارد و توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند، این شهر ساحلی می باشد.

موزه روباز یورمالا

موزه روباز یورمالا یکی دیگر از جاذبه های شهر یورمالا می باشد که دارای کلبه های چوبی ماهیگیران، اسباب لوزام زندگی جذاب است و سبک زندگی مردن ان منطقه را به نمایش می گذارد.

موزه روباز یورمالا

پارک آبی لیوو یورمالا لتونی

پارک آبی لیوو دارای زیبایی های فوق العاده است که می توانید چندین ساعت در روز را به همراه خانواده در این محل سپری کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این پارک آبی دو روز در هفته یعنی دوشنبه ها و سه شنبه ها بسته می باشد و نکته ی دیگر این است که برای استفاده از امکاناتی همچون استخر، سونا و جکوزی باید بلیط تهیه کنید.

پارک آبی لیوو یورمالا لتونی

رودخانه و پارک ملی گاوجا

اولین پارک های ملی کشور لاتویا، پارک ملی گاوجا اشاره کرد. این پارک زیبایی های تاریخی و فرهنگی خود را به شکل های مختلفی از ماسه سنگ، چشمه های طبیعی، چشم اندازهای زیبا، تنوع زیستی به نمایش می گذارد. در قسمت های مختلف این پارک غارهای مختلفی برای بازدید وجود دارد. همچنین این پارک بیش از 500 بنای تاریخی و فرهنگی را در خود جای داده است. تمامی این زیبایی ها موجب شده تا گردشگران زیادی از این پارک دیدن کنند.

رودخانه و پارک ملی گاوجا

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با برخی از مهم ترین دیدنی های کشور لاتویا آشنا کنیم تا اگر قصد سفر به این کشور را دارید، با دیدنی های لاتویا آشناییتی پیدا بکنید. اگر قصد سفر به این کشور بی نظیر را دارید حتما یادتان باشد تا از جاذبه های گردشگری کشور لاتویا دیدن کنید.

سوالات متداول بهترین دیدنی های لاتویا

پایخت کشور لاتویا چه شهری است؟

شهر ریگا را به عنوان پایتخت کشور لاتویا در نظر گرفته اند.

آب و هوای کشور لاتویا چگونه است؟

آب و هوای کشور لاتویا معتدل و فصلی است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب و هوای لاتویا با توجه به اینکه این کشور در قسمت شمالی اروپا و سواحل شرقی دریای بالتیک قرار...

کشور لتونی، از کشورهایی است که در شمال اروپا منطقه بالتیک واقع شده است. کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر