با مهم ترین دیدنی های مونیخ بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با مهم ترین دیدنی های مونیخ بیشتر آشنا شویم

12 مهر 1402

دیدنی های مونیخ، مونیخ رزیدنز یک قلعه باشکوه است که در قرن چهاردهم میلادی برای سکونت پادشاهان وقت بنا شد. این بنای تاریخی، قصری عظیم با چندین باغ و 130 اتاق …

سفر به گوشه و کنار دنیا به همان اندازه که هیجان انگیز و لذت بخش است؛ به دانش و اطلاعات هم نیاز دارد چراکه تنها در این صورت است که می‌توان از لحظات آن نهایت استفاده را برد و مدعی شد که بازدید از یک شهر یا کشور به واقع تجربه شده است.

در دنیا مکان‌های دیدنی فراوانی وجود دارد؛ در واقع، کشورهای مختلف با شهرهای دیدنی و طبیعت منحصر به فرد تمامی ندارد و به سختی می‌توان راجع به دیدنی‌های همه شهرها سخن گفت به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله درباره یکی از مراکز مهم گردشگری واقع در اروپا، یعنی شهر مونیخ در کشور آلمان صحبت کنیم؛ بنابراین اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعاتی درخصوص دیدنی های مونیخ به دست آورید؛ تا انتها با ما همراه باشید.

با مهم ترین دیدنی های مونیخ بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

دیدنی های مونیخ

مونیخ با جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیون نفر، سومین شهر بزرگ آلمان و پایتخت استان باواریا است؛ هر چند که اگر از شهری مانند تهران به مونیخ سفر کنید؛ احتمالاً این شهر بسیار کوچک به نظر خواهد رسید. مونیخ به دلیل داشتن کوچه پس کوچه‌های سنگفرش شده و مغازه‌های کوچک به دهکده‌ای با جمعیت یک میلیون نفری مشهور شده است.

در ادامه به برخی مکان‌های دیدنی و مهم این شهر می‌پردازیم:

مونیخ رزیدنز

مونیخ رزیدنز از دیدنی های مونیخ: مونیخ رزیدنز (Munich Residenz) یک قلعه باشکوه است که در قرن چهاردهم میلادی برای سکونت پادشاهان وقت بنا شد. این بنای تاریخی، قصری عظیم با چندین باغ و 130 اتاق شاهانه و مجلل است.

این قصر به اندازه‌ای بزرگ و وسیع است که بازدید از تمام قسمت‌های آن در یک روز مشکل است به همین دلیل اگر وقت کمی دارید، بهتر است بدانید که کدام قسمت آن جذاب‌تر است.

به جرات می‌توان تالار عتیقه ‌جات (Antiquarium) قصر مونیخ رزیدنز را بزرگ‌ترین و با شکوه‌ترین در سراسر شمال کوهستان آلپ به شمار آورد و از قدیمی‌ترین اتاق‌های مونیخ رزیدنز است. این تالار در بین سال‌های ۱۵۶۸تا ۱۵۷۱ به دستور دوک آلبرخت پنجم دستور ساخته شد تا او بتواند کلکسیون مجسمه ‌های عتیقه‌ خود را در آن جا نگه‌ داری کند و به همین دلیل این تالار، تحت عنوان تالار عتیقه‌ جات نامیده شد.

مونیخ رزیدنز | سفری دیگر

مارین پلاتز و نووس راتوس

مارین پلاتز و نووس راتوس از دیدنی های مونیخ: مارین پلاتز و نووس راتوس (Marienplatz and the Neues Rathaus) یک میدان بسیار قدیمی و به جا مانده از سال ۱۱۵۸ در قلب شهر مونیخ است. در این میدان می‌توان به راحتی آلمان ‌های قرون وسطی را در حالی متصور شد که بر روی سنگفرش‌های اطراف میدان بازارهای روزانه خود را برگزار می‌کردند و در فستیوال‌ها به رقص و پایکوبی می‌ پرداختند.

در این میدان کهن، بقایای شهرداری قدیمی شهر هم در کنار ساختمان جدید شهرداری به چشم می‌خورد. هم چنین، یکی از دیگر دیدنی‌‌های این میدان، می‌توان به ستون بلندی اشاره کرد که مجسمه مریم مقدس روی آن قرار دارد.

با وجود این که بسیاری از ساختمان ‌های این بخش از شهر مونیخ در جریان جنگ جهانی دوم از بین رفته است، به مدد بازسازی دقیق و کاملی که انجام شده است، می‌توان شاهد بسیاری از ساختمان‌های قدیمی در کنار بناهای جدیدی همچون ساختمان‌ جدید شهرداری (Neues Rathaus) بود که ساخت آن در سال ۱۸۹۲به پایان رسیده است. شهرداری جدید مونیخ، با وجود برج‌‌ها، باروها‌ و مسجمه‌های قدیمی، شباهت عجیبی به قلعه‌‌های داستان ‌های ترسناک دارد.

هم چنین داخل این ساختمان آسانسوری است که می‌توانید به وسیله آن بالای برج شهرداری بروید و تمام شهر را تماشا کنید.

از دیگر دیدنی های مونیخ در میدان پلاتز، ساعت شماته ‌دار آن است که گلاکن ‌اسپیل (Glockenspiel) نام دارد و رقص آدمک‌‌های کوکی روی این ساعت می‌تواند صحنه ‌هایی از قرن هفدهم را تداعی کند.

مارین پلاتز و نووس راتوس | سفری دیگر

کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر (St Peter’s Church) که در سال ۱۱۰۰ ساخته شده است، قدیمی‌ترین کلیسای مونیخ به شمار می‌رود. این کلیسا در سال ۱۳۴۷ میلادی طعمه یک آتش ‌سوزی ویرانگر شد و پس از آن، به سبک گوتیک بازسازی شد. از آن جایی که در طی قرن ‌ها، ساختمان این کلیسا چندین بار توسعه پیدا کرده است، اِلمان ‌هایی از معماری رنسانس و باروک هم در آن دیده می‌شود.
هم چنین هنگام بازدید از کلیسای سنت پیتر می‌‌توانید از ۳۰۶ پله برج آن بالا بروید و سقف‌ خانه‌‌های تاریخی اطراف این کلیسا را تماشا کنید.

کلیسای سنت پیتر | سفری دیگر

موزه دویچ

موزه دویچ (Deutsches Museum) در یک جزیره روی رودخانه‌ ایسار واقع شده و یکی از دیدنی های مونیخ است. هر یک از تالارهای آن دارای یک ویدئو پروژکتور تعاملی مجهز است که برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم می‌کنند که با اشیای تاریخی موزه بهتر آشنا شوند.

در این موزه اشیای متفاوتی وجود دارد که مربوط به حوزه‌های مختلف علمی اعم از ستاره ‌شناسی، زیست ‌شناسی دریایی، تکنولوژی نانو ابزار آلات موسیقی، انواع ساعت، داروها و ابزار آلات پزشکی است و جالب اینجاست که اگر به هر یک از این حوزه‌ها ورود کنید، می‌توانید با اولین نمونه ‌های تکنولوژی در آن حوزه، اولین کتب نوشته شده و اولین افراد فعال در آن حوزه آشنا شوید.

گفتنی است موزه دویچ هم یکی دیگر از دیدنی های مونیخ به شمار می‌رود.

موزه دویچ | سفری دیگر

موزه بی‌‌ ام ‌دابلیو

یکی دیگر از دیدنی های مونیخ، موزه بی‌ام دبلیو (BMW Museum) است که همزمان با ساخت مقر اصلی این کارخانه طراحی و ساخته شده است. معمار این بنای زیبا، کارل شوانزر نام دارد و طراحی این ساختمان به شکل یک مارپیچ گوگنهایمی در سال ۱۹۷۳ اتمام یافته است.
به دلیل همین طراحی، اتاق‌های این هتل کاملاً دلباز و بزرگ به نظر می‌رسند و حس مدرن بودن را به بازدیدکنندگان القا می‌کنند.
در این موزه می‌توانید هواپیماهای اولیه و ماشین‌ها و موتورهای قدیمی را در کنار طراحی‌های عجیب خودروهای دو دهه‌ گذشته ببینید.
اگر از طرفداران برند بی‌ام دبلیو هستید، به شما توصیه می‌کنیم که حتماً به این موزه سر بزنید.

موزه بی‌‌ ام ‌دابلیو | سفری دیگر

پارک المپیک

پارک المپیک (Olympia Park)، همان طور که از نامش پیداست، بعد از برگزاری المپیک تاسیس شده ولی همچنان مردم این شهر آخر هفته‌های خود را در آن جا می‌گذرانند.

شما می‌توانید در این پارک انواع فعالیت‌‌های ورزشی مانند ورزش‌های آبی، زیپ‌ لاین و انواع ورزش‌های زمستانی مثل اسکی را امتحان کنید. هم چنین در این پارک، در فصل تابستان، شهربازی ‌های موقتی با دکه‌های غذا و انواع نوشیدنی برگزار می‌شود.

انواع نمایش و کنسرت هم از برنامه‌های تابستانی این پارک است. در سال ۱۹۶۸ هم یک برج تلویزیونی در پارک المپیک وجود دارد که می‌‌توانید به بالای آن بروید و منظره شهر را تماشا کنید یا این که به رستوران گردان واقع در یکی از طبقات بالایی برج بروید و خود را به یک شام یا نوشیدنی میهمان کنید.

پارک المپیک | سفری دیگر

هافبرا هاوس

یکی دیگر از دیدنی های مونیخ، کافه‌ای است به نام هافبرا هاوس (Hofbräuhaus) که جان می‌دهد برای نشستن و نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها. هر چند که مکان‌های زیادی در سراسر مونیخ وجود دارد که می‌توان برای نوشیدن به آنجا رفت؛ با این وجود، زیباترین فضا را هافبرا هاوس دارد.

شاید برایتان جالب باشد که موتزارت یکی از کسانی بوده است که همیشه به این کافه می‌آمد تا آبجو بنوشد. او پایین خیابان همین کافه زندگی می‌‌کرد و اوقات فراغت خود را در این کافه سپری می‌کرد.

ورزشگاه آلینز آرنا

اگر فوتبال دوست هستید، ورزشگاه خانگی تیم بایرن مونیخ می‌تواند برای شما از مهم‌ترین دیدنی های مونیخ به حساب بیاید. این ورزشگاه ۱۰ سال پیش ساخته شده و یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌ها در سراسر دنیاست.

حتی در صورتی که تمایلی ندارید تا دو ساعت وقت برای تماشای فوتبال بگذارید؛ دست کم می‌توانید از یک تور یک ‌ساعته برای بازدید از این استادیوم استفاده کنید. این تور همه قسمت‌های این ورزشگاه مانند تونل ورود به زمین چمن، رختکن ‌ها، اتاق ‌های کنفرانس خبری و محل برگزاری مصاحبه ‌های بعد از مسابقه را ببینید.

هم چنین می‌توانید از موزه بایرن مونیخ که در ورزشگاه آلینز آرنا (Allianz Arena) است دیدن کنید و با بزرگ‌ترین بازیکنان این باشگاه آشنا شوید. در این موزه تصاویری از لوتر ماتئوس، گرد مولر، فرانتس بکن ‌باورو دیگر ستارگان این تیم و هم چنین کاپ‌‌های قهرمانی آن‌ها در لیگ قهرمانان اروپا را ببینید.

ورزشگاه آلینز آرنا | سفری دیگر

سخن پایانی

دیدنی های مونیخ منحصر به مناظر طبیعی و موزه‌ها و قصرهای مجلل و باشکوه نمی‌شود. مونیخ شهری است قدیمی و زیبا با ساختمان‌های تاریخی و کوچه پس کوچه‌های سنگفرش شده که تنها قدم زدن در این فضا و یا نشستن در کافه‌های دنج کوچک و بزرگ آن می‌تواند لحظات خوب و به یاد ماندنی را برای شما فراهم آورد.


سوالات متداول دیدنی های مونیخ

یکی از باشکوه ترین دیدنی های مونیخ کجاست؟

به جرات می‌توان تالار عتیقه ‌جات (Antiquarium) قصر مونیخ رزیدنز را بزرگ‌ترین و با شکوه‌ترین در سراسر شمال کوهستان آلپ به شمار آورد و از قدیمی‌ترین اتاق‌های مونیخ رزیدنز است.

از دیدنی های تاریخی مونیخ کجا را پیشنهاد می‌کنید؟

موزه دویچ (Deutsches Museum) در یک جزیره روی رودخانه‌ ایسار واقع شده و یکی از دیدنی های مونیخ است. هر یک از تالارهای آن دارای یک ویدئو پروژکتور تعاملی مجهز است که برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم می‌کنند که با اشیای تاریخی موزه بهتر آشنا شوند.

از دیدنی های مونیخ که می‌توان در آنجا به استراحت هم پرداخت، کجا را معرفی می‌کنید؟

یکی دیگر از دیدنی های مونیخ، کافه‌ای است به نام هافبرا هاوس (Hofbräuhaus) که جان می‌دهد برای نشستن و نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها. هر چند که مکان‌های زیادی در سراسر مونیخ وجود دارد که می‌توان برای نوشیدن به آنجا رفت؛ با این وجود، زیباترین فضا را هافبرا هاوس دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

داشتن دعوت نامه آلمان باعث می‌شود تا مهاجران خارجی مشکلات زیادی برای دریافت ویزا و سفر به این کشور نداشته...

درباره شهر مونیخ: سومین شهر بزرگ کشور آلمان شهر مونیخ (Munich) است که بیش از 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد....

آلمان، کشوری در شمال اروپای مرکزی است که اسم اصلی آن جمهوری فدرال آلمان است. در این مقاله به بررسی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر