با دیدنی های شهر ریکستسارت بلژیک بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر ریکستسارت بلژیک بیشتر آشنا شویم

14 آذر 1402

دیدنی های شهر ریکستسارت، از شهرهای مهم بلژیک نباید ریکستسارت را از یاد برد که مملو از جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی است. کاربران زیادی در مورد این جاذبه‌ها …

بلژیک به عنوان یک کشور فوق العاده برای مهاجرت نزد ایرانی‌ها شناخته می‌شود؛ زیرا دارای آب و هوای مطبوع، دیدنی‌ها و امکانات فراوان است. این کشور همچنین برای تورهای مسافرتی نیز گزینه مناسبی است. تمام ایرانی‌هایی که به شهرهای آن سفر می‌کنند، خاطرات خوبی را با دوستان و خانواده خود می‌سازند.

از شهرهای مهم بلژیک نباید شهر ریکستسارت را از یاد برد که مملو از جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی است. کاربران زیادی در مورد این جاذبه‌ها سوال دارند و می‌خواهند بدانند در این شهر باید دقیقا کجا بروند. بنابراین در این مطلب به دیدنی‌های ریکستسارت اشاره خواهد شد.

با دیدنی های شهر ریکستسارت بلژیک بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

مارکویز نه تنها یکی از زیباترین دیدنی‌های ریکستسارت است، بلکه به عنوان نگین کشور بلژیک شناخته می‌شود. روزانه عده زیادی از این بنای تاریخی که در سال 1840 میلادی به وجود آمده است، بازدید کرده و از جزئیات به کار رفته در معماری آن شگفت زده می‌شوند. این طور که تاریخ می‌گوید، این قلعه توسط لویی دوازدهم و اشخاص مهم دیگری خلق شده است و بعدها به محلی مهم برای تصمیمات سیاسی و اقتصادی تبدیل شد.

البته این مکان اکنون در اختیار دولت بلژیک است تا هم مراقبت بهتری از آن صورت گیرد، و هم به عنوان جاذبه گردشگری به شمار برود. اطراف این قلعه را مناطق سرسبز پوشانده است و فضاهایی برای تفریح و استراحت هم رویت می‌شود. داخل خود قلعه را وسایلی مربوط به آن زمان فراگرفته و فردی به عنوان راهنما، شما را در جریان سیر اتفاقات پیش آمده قرار می‌دهد. بنابراین اگر به تاریخ علاقه دارید و به دنبال دیدنی‌های ریکستسارت هستید، مارکویز انتخاب مناسبی خواهد بود.

قلعه مارکویز از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

بلژیک به جاده‌های زیبا و البته خلوت خود معروف است که فضایی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و دور زدن با خودرو را برای مردم فراهم آورده است. نمونه آن اسمیسبرگ کلیم به عنوان یکی از دیدنی‌های ریکستسارت است که حدود 600 متر طول دارد. جاده اصلی این منطقه به صورت دایره مانند است و خیلی وقت‌ها به محلی برای برگزاری مسابقات دورچرخه سواری تبدیل می‌شود. حتی دوچرخه در غرفه‌های این محله اجاره داده می‌شود تا بتوانید ورزش با نشاطی را با دیگران تجربه کنید.

جاده اسمیسبرگ کلیم از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

شاید مردم جنگل زیادی را در ریکستسارت نداشته باشند، اما قدردان مناطقی مانند جنگل سونیان هستند. این جنگل حدودا 4421 هکتار است و البته بزرگ‌ترین جنگل در کل کشور به شمار می‌رود. همچنین این جنگل محیطی برای کوه نوردی و پیاده روی را برای مردم فراهم کرده است. به گفته کارشناسان، این جنگل قدمت بسیار زیادی دارد و شهرداری و مردم ریکستسارت در حفظ و نگهداری آن کوشا هستند.

بنابراین آن‌ها از مسافران و گردشگران تقاضای حفظ این محیط و آسیب نزدن به آن را دارند. در سونیان تعداد زیادی از درخت‌های بسیار قدیمی و با عمر طولانی را مشاهده می‌کنید که همچنان با صلابت به زندگی ادامه می‌دهند. در خود این جنگل غرفه‌ها و اماکنی برای فروش مواد غذایی و محصولات ضروری دیگر برای رفاه مردم به وجود آمده است تا بازدید از آن بی‌نقص باشد.

جنگل سونیان از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

موزه آفریقا هر ساله و در بسیاری از فصول نمایشگاهی جهانی را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا از دیدنی های شهر ریکستسارت بیشتر بازدید کرده باشند. این موزه در پارک تروورن برپا شده است و قدمت آن به 1897 میلادی مربوط می‌شود. به دنبال موفقیت‌های به دست آمده توسط شاه لئوپولد دوم، این محل ساخته شد و برگ دیگری از موفقیت‌های این کشور ورق خورد. فعالیت این موزه کمی بعد متوقف شد، اما مجددا از سال 1910 از سر گرفته شد.

کارشناسان اعتقاد دارند این فعالیت حتی بعد از راه اندازی مجدد بهتر هم شد. البته گفته می‌شود این محل در گذشته ظرفیت بیشتری را به خود اختصاص می‌داد، اما بعدها به دلیل سیاست‌های کاری و جغرافیایی کوچک‌تر شد. با این حال، موزه آفریقا هنوز هم از جاذبه‌های باشکوه ریکستسارت است. همچنین بد نیست بدانید این موزه بین سال‌های 2013 تا 2018 به دلیل امور بازسازی و توسعه عمده تعطیل شد، اما اکنون همه روزه قابل بازدید است.

موزه آفریقا از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

پارک سولوای به عنوان یکی دیگر از دیدنی های شهر ریکستسارت است که در بسیاری از مواقع سال و به خصوص فصول خوش آب و هوا بسیار شلوغ‌تر می‌شود. سولوای محیطی ایده آل برای دوچرخه سواری است و این از دلایل بازدید توسط ورزشکاران زیادی به حساب می‌آید.

خوشبختانه بازدید از این منطقه رایگان است و از مزایای مهم آن به شمار می‌رود. این پارک به لحاظ جغرافیایی نزدیک به شهر بروکسل واقع شده است و به همین خاطر برای مردم هر دو شهر می‌تواند مناسب باشد.

جالب است بدانید قلعه‌هایی کوچک در سولوای بنا نهاده شده است که طبق بررسی‌ها، قدمت آن به سال 1842 مربوط می‌شود. مجسمه‌های تزئینی زیاد، این پارک را بسیار زیباتر هم کرده است. روی این مجسمه‌ها و تابلوهای قدیمی سولوای، نوشته‌هایی به زبان فرانسوی درج شده است که قدرت این کشور و زبان در زمان گذشته را نشان می‌دهد. متقارن بودن بسیاری از این مجسمه‌ها در نوع خود بسیار جالب هستند.

پارک سولوای از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

جنوال یکی دیگر از دیدنی های شهر ریکستسارت به حساب می‌آید که در جنوب شرقی آن قرار دارد. مردم این شهر به سبب رمز و رازهای تاریخی و زیبایی‌های این دریاچه، علاقه فراوانی به آن دارند و بازدیدش را به دیگران توصیه می‌کنند. محال است در مورد دیدنی های شهر ریکستسارت از مردم این شهر سوال کنید و آن‌ها نام دریاچه جنوال را نیاورند. این دریاچه از رود کوچکی تغذیه می‌کند که دیدن آن هم خالی از لطف نخواهد بود. اطراف این رود را خانه‌هایی تشکیل داده که ثروتمندان زیادی در آن‌ها زندگی می‌کنند.

همچنین اگر برای سفر به ریکستسارت و به طور مخصوص دریاچه جنوال می‌روید، باید بدانید هتل‌های زیادی دور آن را احاطه کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها باید شاتیو دو لاک، هتلی پنج ستاره در نزدیکی این دریاچه را نام برد که محلی برای استراحت تیم‌ها و ورزشکاران در سال‌های گذشته بوده است. برای نمونه تیم فرانسه در مسابقات یورو 2000 بلژیک در آن حضور داشت و با امکانات خوبی همراه است.

دریاچه جنوال از دیدنی های شهر ریکستسارت | سفری دیگر

این مطلب در مورد دیدنی‌های ریکستسارت بود که امیدواریم از آن استفاده کنید. برای رزرو انواع تورهای کشور بلژیک و به خصوص شهر ریکستسارت، تنها کافی است از سایت سفری دیگر بهره برده یا با شماره تلفن‌های آن تماس بگیرید تا همکاران کاملا به راهنمایی‌تان بپردازند.


یکی از زیبا ترین دیدنی های شهر ریکستسارت بلژیک چیست؟

از دیدنی های محبوب شهر ریکستسارت به کجا می‌توان اشاره کرد؟

یکی از دیدنی های تفریحی شهر ریکستسارت چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که امروزه در غرب اروپا واقع شده است و پایتخت آن نیز شهر...

راهنمای کامل دیدنی های آنتورپ آنتورپ شهری بسیار زیبا در بلژیک است که از نظر وسعت، پس از بروکسل دومین...

دیدنی ‌های گنت بلژیک جزو گنجینه‌های اصلی این شهر هستند که علی‌رغم گذشت سال‌های سال، هنوز هم دارای معماری قرون‌وسطایی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر