با بهترین دیدنی های اسلواکی آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های اسلواکی آشنا شوید

8 مرداد 1401

آشنایی با بهترین دیدنی های اسلواکی از آن جهت اهمیت پیدا می‌کند که در سال‌های اخیر این کشور در میان دانشجویان ایرانی بسیار شناخته شده است. کشور اسلواکی …

آشنایی با بهترین دیدنی های اسلواکی از آن جهت اهمیت پیدا می‌کند که در سال‌های اخیر این کشور در میان دانشجویان ایرانی بسیار شناخته شده است. کشور اسلواکی در قلب اروپا قرار دارد و به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر که نیاز به مدرک زبان ندارند، بسیار مورد توجه دانشمندان خارجی قرار گرفته است. جوانان ایرانی که علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و سایر رشته های دیگر هستند، برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور تلاش می‌کنند.

کشور اسلواکی در دهه ۱۹۹۰ میلادی تاسیس شده است. پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا می باشد که به علت داشتن آب و هوای بی نظیر و مناطق گردشگری زیبا مورد توجه توریست‌ها و گردشگران خارجی قرار می گیرد. ما هم در این مقاله قصد داریم با معرفی دیدنی های کشور اسلواکی و جاذبه های گردشگری این کشور در شناخت هر چه بیشتر این کشور به دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند کمک کنیم.

دیدنی های اسلواکی

دیدنی های کشور اسلواکی

دیدنی های کشور اسلواکی بیشتر در شهر براتیسلاوا پایتخت این کشور قرار دارند. آب و هوای مناسب این کشور و مناظر طبیعی آن جزء جاذبه‌های گردشگری این پایتخت اروپایی هستند. معمولاً سفر به کشور اسلواکی هزینه های پایینی دارد و نسبت به سایر پایتخت های زیبای کشور های اروپایی هزینه های کمتری را برای گردشگران در بردارد. کشور اسلواکی برای اسکی و پاتیناژ بسیار مناسب است.

افراد بسیاری هر ساله برای استفاده از تفریحات زمستانی در کوه های تاترا به این کشور سفر می کنند که یکی از بهترین دیدنی های اسلواکی به شمار میرود. شهر براتیسلاوا در کشور اسلواکی هر ساله میزبان نمایشگاه های فصلی و بازارچه های متعددی است که جزء جاذبه های گردشگری برای مهاجران خارجی می باشند. بناهای تاریخی این کشور نیز نمونه دیگری از دیدنی های کشور اسلواکی هستند. در ادامه بیشتر درباره مشهورترین دیدنی های کشور اسلواکی صحبت می‌کنیم.

دیدنی های کشور اسلواکی

کلیسای جامع سنت مارتین

یکی از دیدنی های اسلواکی در شهر براتیسلاوا، کلیسای جامع سنت مارتین است. این سازه به سبک معماری گوتیک ساخته شده و جزء مشهورترین کلیساهای موجود در اروپا است. ساخت کلیسای سنت مارتین به قرن سیزدهم میلادی برمی‌گردد.

این بنای تاریخی در طی قرون گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است و شکل ظاهری آن تغییراتی داشته است. در ابتدا این سازه با استفاده از معماری رومانسک ساخته شد؛ اما در قرن پانزدهم با استفاده از معماری گوتیک شکل ظاهری آن تغییر پیدا کرد و یک گنبد و سه راهرو به آن اضافه شد. در قرن شانزدهم میلادی پادشاهان امپراتوری مجارستان در این کلیسا تاج گذاری می کردند. پادشاهان برای دیدن مراسم مذهبی در بالکن مخصوص پادشاهان قرار می گرفتند. نمای این کلیسا بسیار تاریخی و ارزشمند است.

کلیسای جامع سنت مارتین

کاخ پریمات

یکی دیگر از دیدنی های اسلواکی که در شهر براتیسلاوا قرار دارد ساختمان زیبا و بسیار چشم نواز پریمات است که با استفاده از معماری نئوکلاسیک ساخته شده است. رنگ این ساختمان سفید و صورتی کمرنگ بوده و در بالای آن مجسمه های مرمری و یک کلاه آهنی کاردینال قرار دارد. کاخ پریمات در سال ۱۷۷۸ میلادی ساخته شده است. درست در سال ۱۸۰۵ بود که بین ناپلئون و فرانسیس اول عهدنامه پرسبورگ به امضا رسید. این عهدنامه در تالار آینه کاخ پریمات امضا شد؛ بنابراین می‌توان گفت که کاخ پریمات دارای تالار ها و قسمت های بسیار دیدنی است که رویدادهای تاریخی و بزرگی را به چشم خود دیده است.

سرتاسر این ساختمان پر از تزیینات زیبا و نقاشی های رنگ روغن است که به زمان سلطنتی هابسبورگ برمی گردد. ماریا ترزا نیز در سال ۱۷۴۲ تاجگذاری کرد. یکی از اثر هایی که در این کاخ به چشم می خورد تصویر تاجگذاری ماریا ترزا می باشد. این کاخ دارای لوسترهای بسیار بزرگ و درخشان است که کریستال های آن بسیار درخشنده و جذاب هستند. مجسمه سنت جورج نیز یکی دیگر از دیدنی های موجود در این قصر است که نشان می‌دهد سنت جورج یک اژدها را می کشد.

کلیسای سنت الیزابت

کلیسای کوچک آبی یا همان کلیسای سنت الیزابت در شهر براتیسلاوا قرار دارد. رنگ این بنا همانطور که از اسمش پیداست آبی است. یک معمار مجارستانی با استفاده از کاشی های مخصوصی به نام ما جولیکا این بنا را به این رنگ در آورده است. این کاشی ها بومی یکی از شهرهای غربی اسلواکی هستند. نام این شهر مودرا می باشد. این بنا در سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۱۳ ساخته شده و در قسمت شرقی براتیسلاوا قرار دارد. این کلیسا در نزدیکی میدان اصلی است و شباهت زیادی به قصر ها و ساختمان های باشکوه دارد که یکی از زیبا ترین دیدنی های اسلواکی است.

کلیسای سنت الیزابت

قلعه براتیسلاوا

شهر رودخانه زیبای دانوب یعنی براتیسلاوا میزبان یکی از دیدنی های اسلواکی است که به قلعه براتیسلاوا شهرت دارد. این قلعه برای اولین بار در قرن نهم میلادی ساخته شد؛ اما در سال ۱۸۸۱ به خاطر آتش سوزی به کلی از بین رفت و پس از بیست سال مجدداً در سال ۱۹۰۰ بازسازی شد.

ظاهر این قلعه چهارگوش و مستطیلی شکل است. نمای بیرونی این بنا به صورت یکنواختی می باشد اما داخل آن متنوع و چشم نواز است. اگر بر فراز این قلعه بایستید، می‌توانید یک نمای ۳۶۰ درجه از کل شهر براتیسلاوا داشته باشید. حتی در صورت مناسب بودن هوا می توانید کشور اتریش و مجارستان را نیز از بالای این قلعه تماشا کنید. داخل این قلعه موزه ملی و موزه تاریخ وجود دارد که بسیاری از اثر های نفیس هنری، مجسمه نقاشی و نسخه‌های چاپی قدیمی بین المللی در آن در معرض دید عموم قرار گرفته است.

قلعه براتیسلاوا

کاخ گراسالکوویچ

کاخ گراسالکوویچ کاخ ریاست جمهوری کشور اسلواکی است و به آن کاخ سفید اسلواکی می گویند که یکی از دیدنی ترین، دیدنی های اسواکی است که در سال ۱۷۶۰ و زمان حکمرانی امپراتوری هابسبورگ این کاخ ساخته شد. به علت اینکه رئیس جمهور در این کاخ زندگی می کند، مرتب از آن مراقبت و محافظت می شود. باغ بزرگی نیز در اطراف این کاخ قرار دارد که مردم عادی نیز می توانند از آن بازدید کنند. هنگام برقراری جشن سال نو میلادی نورپردازی های بسیار زیبا، نمای این کاخ را چشمگیر و منحصر به فرد می کند و بهترین زمان برای دیدن این کاخ می باشد.

کاخ گراسالکوویچ

قلعه دوین

کشور اسلواکی دارای قلعه های بسیار قدیمی است که در کنار رودخانه دانوب و موراوا قرار دارند. یکی از این قلعه های قدیمی قلعه دوین است که در دهکده ای به همین نام در نزدیکی شهر براتیسلاوا قرار دارد. این قلعه در نقطه صفر مرزی بین کشور اسلواکی و اتریش واقع شده و داخل براتیسلاوا قرار دارد. ساخت این قلعه مربوط به زمان امپراطوری روم است تا به وسیله آن بتوانند مسیرهای تجاری رود دانوب را کنترل کنند. این قلعه در قرن ۱۳ تا ۱۶ میلادی تغییرات زیادی پیدا کرد و در سال ۱۸۰۹ توسط ناپلئون بناپارت نابود شد و باقیمانده‌ های این اثر دارای موزه هستند و برای بازدید گردشگران قرار گرفته اند.

قلعه دوین

تئاتر ملی

ساختمان زیبای تئاتر ملی اسلواکی در سال ۱۸۸۶ ساخته شد. این ساختمان سالن های اجرای بسیار مشهوری دارد که شبیه سالن های کشور اتریش هستند. بسیاری از خواننده های اُپِرا در این سالن های زیبا اجرا داشته اند. این ساختمان دارای یک آب نمای بسیار زیبا است و جز دیدنی های کشور اسلواکی به شمار می رود.

تئاتر ملی

برج جدید

برج جدید یا نوی موست یکی از پل های مدرن و زیبایی است که بر روی رودخانه دانوب ساخته شده است. بیشتر گردشگرانی که به براتیسلاوا سفر می کنند علاقه دارند که از این پل بالا بروند و مناظر زیبای شهر را از بالای پل تماشا کنند. بالای این برج یک رستوران لاکچری و گران قیمت به شکل بشقاب پرنده است که برای صرف غذا گردشگران خارجی می توانند در این رستوران میز رزرو کنند.

برج جدید

بنای تندیس اسلاوین

بنای اسلاوین یادبودی از قربانیان جنگ جهانی دوم است و به عنوان بزرگترین بنای یادبود در اروپای مرکزی از آن یاد می شود. ارتفاع این بنا ۵۲ متر بوده و در مرکز شهر براتیسلاوا قرار دارد. ۶۸۴۵ سرباز ارتش شوروی در این مکان دفن شده اند و به عنوان یکی از بهترین دیدنی های کشور اسلواکی شناخته می شود.

بنای تندیس اسلاوین

خیابان اصلی کوشیتسه

یکی از شهرهای دیگر کشور اسلواکی است که دارای مناطق دیدنی و آثار کهن تاریخی است شهر کوشیتسه می باشد. این شهر نیز دانشگاه های معتبری دارد و مانند پایتخت کشور اسلواکی بسیاری از ساختمان های مربوط به قرون وسطی و کلیسا های قدیمی در آن جا قرار دارند. خیابان اصلی این شهر نیز یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسلواکی است. کافه های موجود در این خیابان و مشاهده نوازندگان خیابانی که مشغول رقص و پایکوبی هستند جزء دیدنی های این شهر زیبا محسوب می شوند.

کلیسای جامع سنت الیزابت

یکی دیگر از کلیسا های قرون وسطایی در این کشور اروپایی کلیسای سنت الیزابت است. این بنا در قرن چهاردهم میلادی و با استفاده از معماری گوتیک ساخته شده است. بزرگترین عبادتگاه کشور اسلواکی این کلیسا است و برج آن یکی از مکان هایی است که بهترین دید را از مناظر جذاب و دیدنی اسلواکی به دست می دهد.

کلیسای جامع سنت الیزابت

کوه تاترا

افرادی که علاوه بر آثار تاریخی به مناظر طبیعی نیز علاقه دارند باید به کوه های تاترا سر بزنند و از انواع تفریحات مانند اسکی، کوهنوردی، پیاده روی و دوچرخه سواری در این منطقه لذت ببرند. کوه تاترا در واقع مرز بین کشور اسلواکی و لهستان است و به عنوان دیدنی های کشور اسلواکی به شمار می رود. از دیگر جاذبه های گردشگری و دیدنی های کشور اسلواکی می توان به بازار کریسمس در شهر کوشیتسه و همچنین دیدنی های جذاب مانند تپه استرانیک ژیلینا و همچنین سد ژیلینا اشاره کرد. همه این جاذبه های تفریحی در کشور اسلواکی قرار دارند و آشنایی با آن ها برای علاقه مندان سفر به این کشور اروپایی زیبا، خالی از لطف نیست.

کوه تاترا

سخن پایانی

در آخر امیدواریم شما هم مثل ما از خواندن این مقاله لذت برده باشید و ما سعی کردیم در این مقاله دیدنی های اسلواکی را بهتون معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به این کشور را دارید با جاذبه ها و دیدنی های اسلواکی به اندازه کافی آشنا شده باشید.

سوالات متداول بهترین دیدنی های اسلواکی

پایتخت کشور اسلواکی چه شهری است؟

پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا می باشد که به علت داشتن آب و هوای بی نظیر و مناطق گردشگری زیبا مورد توجه توریست‌ها و گردشگران خارجی قرار می گیرد.

هزینه های گردشگری در کشور اسلواکی چقدر است؟

معمولاً سفر به کشور اسلواکی هزینه های پایینی دارد و نسبت به سایر پایتخت های زیبای کشور های اروپایی هزینه های کمتری را برای گردشگران در بردارد. کشور اسلواکی برای اسکی و پاتیناژ بسیار مناسب است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اسلواکی یکی از کشور‌های جذاب حوزه اروپا به شمار می‌رود که با کوهستان‌ها و قلعه‌های دیدنی‌اش شناخته می‌شود. شهر براتیسلاوا...

کشور اسلواکی از جمله کشورهای زیبایی به حساب می آید که در اروپای مرکزی جای گرفته است و شهر براتیسلاوا...

اسلواکی کشوری واقع در قاره اروپا بوده و از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است، در حال حاضر افراد بسیاری متقاضی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر