با بهترین دیدنی های اسپانیا آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های اسپانیا آشنا شوید

12 تیر 1401

ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا 6 مورد از جذاب ترین دیدنی های اسپانیا از لحاظ زیبایی و گردشگری رو بهتون معرفی کنیم.

از پیرنه تا دریای مدیترانه، اسپانیا، همواره به عنوان کشوری شناخته می شود که با کلیشه ها متفاوت بوده و یک محل جذاب از دید گردشگران به شمار می رود. در واقع آمار و ارقام نرخ گردشگری بین المللی در این کشور همواره تایید می کنند که کشور فرهنگ های متفاوت و اصیل اسپانیا، همواره محلی جذاب برای گردشگری به شمار می رود.

مریدا-Merida

مریدا به عنوان اولین مقصد از دیدنی های اسپانیا شناخته می شود که در سال 25 بعد از میلاد و توسط رومی ها ساخته شده است. در واقع می توان گفت که مشهوریت Merida به دلیل آن است که به خوبی حفظ شده است و می تواند گردشگر را به سفری چند هزار ساله دعوت کند.

با بازدید از Merida در دیدنی های اسپانیا شما می توانید به خوبی با تاریخ باستان روم آشنا شوید. با توجه به سن بنا، تقریبا در نزدیکی Merida می توانید دیدنی های تاریخی باستانی بسیار زیادی را مشاهده کنید که از جمله مهم ترین آن ها می توان به قلعه Moorish، پل های باستانی و سایر موارد همچون قنات باستانی اشاره کرد.

مریدا-Merida

سالامانکا-Salamanca

اگر قصد داری از فلات شمالی اسپانیا لذت ببرید، بهتر است به شهر سالامانکا بروید. در واقع این شهر به عنوان مرکز استانی به همین نام شناخته می شود و شهرت خود را از دوران رنسانس دارد. این شهر به عنوان زیباترین شهر اروپایی در دوران رنسانس شناخته می شد و در مرکز تاریخی آن شما می توانید بناهای با ارزش معماری این دوران را مشاهده کنید.

دسترسی ساده به کافه و رستوران در سراسر این شهر برای شما وجود دارد و اگر تابستان را برای بازدید از دیدنی های اسپانیا انتخاب کرده اید، زندگی شبانه Salamanca قطعا برای شما جذاب واقع خواهد شد. از مهم ترین مراکز دیدنی در این شهر را می توان کلیسای جامع جدید و قدیم آن دانست. در نهایت باید گفت که این شهر در سال 1218 میلادی تاسیس شده است و به عنوان یکی از بزرگترین دیدنی های اسپانیا شناخته می شود.

سالامانکا-Salamanca

کوئنکا-Cuenca

اکر جنگ های صلیبی میان مسلمانان و مسیحیان در اروپا برای شما جذاب است، قطعا Cuenca می تواند بهترین مقصد پیش روی شما باشد. در واقع می توان گفت که این شهر در منطقه کاستیا لامانچا اسپانیا واقع شده است و با توجه به دره های عمیق و رودخانه هایی که آن را احاطه کرده است، محیطی بسیار استراتژیک از لحاظ سیاسی به شمار می رود. ناپلئون نیز در سال 1800 به این شهر مراجعه کرده است.

در این شهر شما می توانید کلیساهای چند صد ساله را مشاهده کنید و یا ساختمان هایی را شاهد باشید که با رنگ های متنوع این شهر را بیش از هر محیط دیگری صمیمی جلوه می دهند. از مهم ترین دیدنی های اسپانیا که در این منطقه واقع شده است می توان به خانه های معلق اشاره نمود. در واقع این خانه های معلق، ساختمان هایی بنا شده بر روی کوه ها و دره های عمیق می باشند که از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می توانند برای گردشگری و بازدید از مناطق تاریخی و طبیعی بسیار جذاب باشند.

گرانادا-Granada

فرهنگ، تاریخ و زندگی شبانه در رگ های گرانادا، مرکز استان گرانادا در اسپانیا جاری است و به عنوان یکی از دیدنی های اسپانیا می توان به این شهر اشاره نمود. خانه الحمرا به عنوان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در این شهر به شمار می رود که هنر و تاریخ آندلس را به شما نمایش می دهد. کلیسای جامع این شهر در قرن شانردهم ساخته شده است و همچنین یک کاخ بزرگ نیز در این شهر وجود دارد.

محله های گرانادا بافت سنتی خود را حفظ کرده اند و همین مسئله باعث می شود تا این شهر جذابیت بسیار زیادی برای توریست ها داشته باشد. شما می توانید در این شهر با سبک زندگی کولی های اسپانیایی بیشتر آشنا شوید، به تماشای ساز و آواز فلامنکو بنشینید و از بازار ادویه سنتی این شهر نیز بازدید به عمل بیاورید. با وجود تمامی این توصیفات، می توان گفت که گرانادا به عنوان یکی از برترین مراکز گردشگری و دیدنی اسپانیا شناخته می شود.

گرانادا-Granada

بارسلونا-Barcelona

شاید کمتر کسی در جامعه امروز وجود داشته باشد که کلمه بارسلونا را نشنیده باشد. این شهر در شمال شرقی اسپانیا واقع شده است و یکی از مقاصد اصلی برای سفر به اسپانیا به شمار می رود. گردشگران بسیاری به این شهر تاریخی می روند و زندگی شبانه این شهر نیز به عنوان یکی از دلایل رونق گردشگری در بارسلونا به شمار می رود.

بزرگترین کلیسای حال حاضر دنیا در این شهر واقع شده و همچنین محله گوتیک در این شهر با وجود کلیساهای زیبا و خرابه های رومی می تواند یکی از مهم ترین دیدنی های اسپانیا به شمار رود. کافه ها و رستوران ها همواره در دسترس هستند و مردم محلی و گردشگران در ساحل بهترین لحظات زندگی خود را پشت سر می گذارند.

مادرید-Madrid

مادرید به عنوان پایتخت سیاسی کشور اسپانیا شناخته می شود و همواره به دلیل گروه های قومی گوناگونی که دارد در کنار تعامل سنت و مدرنیته مورد توجه قرار گرفته است. در واقع می توان گفت که این شهر به عنوان یکی از بهترین نقاط در اروپا برای کاوش در معماری سنتی به شمار می رود و همین مسئله باعث شده است تا گردشگران بسیاری همه ساله از مادرید بازدید نمایند.

کاخ سلطنتی اسپانیا در قلب شهر مادرید واقع شده و کلیساهای باشکوه دیگری را نیز می توانید در این قسمت از شهر بازدید کنید. موزه ها، گالری های هنری، کنسرت ها و استادیوم فوتبال این شهر به عنوان مهم ترین دیدنی های اسپانیا شناخته می شوند.

مایورکا-Mallorca

در ادامه بررسی دیدنی های اسپانیا به مایورکا می رسیم. شهری ساحلی در قسمت جنوبی کشور اسپانیا که همواره آب و هوای گرم و مطبوعی داشته و مناظر بسیار جذابی را برای شما به ارمغان می آورد. پس باید انتظار داشته باشیم که در این شهر می توانیم علاوه بر بازدید از مراکز گردشگری تاریخی و هنری، از طبیعت، ساحل و آرامش آن لذت ببریم.

مایورکا به خط ساحلی تماشایی خود بیشتر شناخته می شود ولی باید در نظر داشته باشید که غذاهای محلی بسیار خوشمزه ای دارد و همچنین صومعه های باستانی و روستاهای سنتی این شهر نیز به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد برای گردشگران می توانند باشند. کلیسای جام گوتیک که در این شهر واقع شده است نیز می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد و می توانید از آن ها دیدن کنید.

مایورکا-Mallorca

دیدنی های اسپانیا در کدام قسمت این کشور قرار دارد؟

اسپانیا به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا شناخته می شود و علاوه بر آن، آب و هوای بی نظیری دارد. پس شما می توانید در این کشور انتظار داشته باشید که در همه نقاط این کشور شما قادر خواهید بود از دیدنی های اسپانیا بازدید کنید. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا برخی از مهم ترین شهرهای این کشور را به شما معرفی کنیم که از لحاظ تاریخی و طبیعی از جذابیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و در بازدید از کشور اسپانیا قطعا شما قادر خواهید بود که شما را به خود جذب خواهد کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های مادرید با مرکز زندگی اجتماعی، فرهنگ گردی کافه‌ها و زندگی شبانه شلوغ مادرید در هم آمیخته شده و...

درباره شهر ساراگوسا اسپانیا و کیفیت زندگی در این شهر باید بگوییم که کیفیت زندگی بسیار بالا است و قدرت...

شهر مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا بوده که یک کلان شهر مدرن محسوب می‌شود. درباره شهر مادرید باید بدانید...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر