با دیدنی ‌های جزیره تنریف اسپانیا بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی ‌های جزیره تنریف اسپانیا بیشتر آشنا شویم

19 آبان 1402

دیدنی ‌های جزیره تنریف، برای معرفی دیدنی ‌های جزیره تنریف بهتر است ابتدا از مناظر طبیعی شگرف و بی‌نظیر این جزیره شروع کنیم و به‌تدریج به سایر جاذبه‌های دیدنی …

پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای بحث این جزیره زیبا که در کشور اسپانیا قرار گرفته را به شما معرفی کنیم. یکی از زیباترین و معروف‌ترین جزیره‌های مجمع‌الجزایر قناری که حتماً با نام آن آشنا هستید، جزیره تنریف است. احتمالاً حالا که متوجه شدید تنریف در جزایر قناری قرار گرفته، بیشتر علاقه‌مند شدید تا با جاذبه‌های دیدنی آن آشنا شوید. پس همین‌جا بمانید و چند دقیقه از وقت ارزشمند خود را در اختیار ما قرار دهید تا درباره جالب‌ترین و زیباترین مناطق دیدنی تنریف اسپانیا صحبت کنیم.

با دیدنی ‌های جزیره تنریف اسپانیا بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

جزیره تنریف در کشور اسپانیا و در اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این جزیره که بدون اغراق یکی از زیباترین و بی‌نظیرترین جزایر جهان است، جزو مجمع‌الجزایر قناری می‌باشد. جزایر قناری که از ۷ جزیره کوچک تشکیل شده‌اند، شهرت جهانی دارند و به خاطر دارا بودن مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های دیدنی بین گردشگران محبوبیت زیادی دارند.

تنریف بدون شک یکی از بهترین بخش‌های این مجمع‌الجزایر است که به‌واسطه دارا بودن هتل‌های لوکس و مدرن، مراکز خرید شیک و جدید و همچنین جاذبه‌های طبیعی شگرف، گوی سبقت را از سایر جزایر قناری ربوده است. رشته کوه‌های بلند تنریف که در اسپانیا نظیر ندارند، شامل کوه‌های آتش‌فشانی هستند که قدمتی چند هزارساله دارند.

علاوه بر کوه‌های آتش‌فشانی جزیره تنریف، سواحل زیبا و آرامش‌بخش، صخره‌های پرفرازونشیب و دیدنی و پارک‌های ملی این جزیره بی‌مانند هستند. محال است گردشگری پایش به جزیره تنریف اسپانیا برسد و فرصتی برای استراحت پیدا کند. زیرا دیدنی ‌های جزیره تنریف اسپانیا به‌قدری زیاد هستند که نمی‌توان بدون دیدن آن‌ها اسپانیا را ترک کرد.

برای معرفی دیدنی ‌های جزیره تنریف بهتر است ابتدا از مناظر طبیعی شگرف و بی‌نظیر این جزیره شروع کنیم و به‌تدریج به سایر جاذبه‌های دیدنی مدرن آن بپردازیم.

این جزیره کوچک و زیبا سواحلی دارد که مانند نگینی بر انگشتر مجمع‌الجزایر قناری می‌درخشند. آب‌های زلال این جزیره، سواحل ماسه‌ای نرم و درخشش اشعه‌های طلایی خورشید که زیبایی ساحل را دوچندان می‌کنند، هیچ‌گاه از خاطر گردشگران فراموش نمی‌شود. گردشگران می‌توانند در آب‌های آرام و زلال این جزیره شنا کنند، حمام آفتاب بگیرند، همچنین می‌توانند از تفریحات آبی هیجان‌انگیز اطراف ساحل لذت ببرند. تعداد زیادی کافه و رستوران در مناطق ساحلی قرار دارند که برای استراحت و میل کردن یک نوشیدنی خنک در ساحل حرف ندارند.

سواحل زیبای تنریف اسپانیا | سفری دیگر

علاوه بر سواحل زیبای تنریف که محل مناسبی برای شنا هستند، استخرهای بسیار زیبایی نیز در بندر کاراچیگو وجود دارند که در نوع خود منحصربه‌فرد هستند. افرادی که عاشق هیجان و شادی هستند، می‌توانند خاطرات فراموش نشدنی را در این استخرهای زیبا برای خود و همراهانشان بسازند.

شنا در استخر های کاراچیگو | سفری دیگر

کوه آتش‌فشانی تید که در پارک ملی تید قرار گرفته جزو میراث جهانی یونسکو است. این کوه آتش‌فشانی ۳۷۱۸ متر ارتفاع دارد و در کشور اسپانیا به‌عنوان بلندترین قله آتش‌فشانی شناخته می‌شود. شاید صعود به این قله مرتفع برای گردشگران دشوار باشد، اما گشت و گذار در پارک ملی تید و آشنایی با گونه‌های جانوری و گیاهی این منطقه خالی از لطف نیست.

همچنین گردشگران می‌توانند در این منطقه زیبا سوار تله کابین شوند و از فراز رشته کوه‌های بلند تید مناظر زیر پای خود را ببینند. به این صورت می‌توانند سایر جزایر اطراف تنریف که در مجمع‌الجزایر قناری واقع شده‌اند را ببینند و بخشی از مسیر را پیاده‌روی کنند تا به قله کوه برسند.

کوه آتش‌ فشانی آل تید | سفری دیگر

صخره های لوس گیگانتس یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: یکی دیگر از مناظر طبیعی تنریف اسپانیا، صخره‌های بسیار زیبای لوس گیگانتس هستند. این صخره‌ها که ارتفاعی بالغ بر ۶۰۰ متر دارند، حاصل زحمات کوه‌های آتش‌فشانی هستند. بسیاری از تورهای گردشگری مسافران را با تورهای کایاک یا قایق‌های مسافری به این منطقه می‌برند تا بتوانند از نزدیک‌ترین فاصله، زیبایی‌های این صخره‌ها را ببینند. سواحل بی‌نظیری که در اطراف این صخره‌های مسحور‌کننده قرار گرفته‌اند، برای غواصی و ماهیگیری بی‌نظیر هستند. همچنین گردشگران می‌توانند شنای نهنگ‌ها و دلفین‌های این منطقه را نیز ببینند.

صخره‌ های لوس گیگانتس | سفری دیگر

سواحل بنیخو یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: یکی دیگر از زیباترین مناظر طبیعی جزیره تنریف اسپانیا، ساحل بنیخو است. این جزیره نیز حاصل فعالیت‌های آتش‌فشانی است و دارای شن‌های سیاه رنگ می‌باشد. بسیاری از گردشگران که عاشق عکاسی و ثبت مناظر بکر و دست نخورده هستند، به این ساحل می‌روند و در مسیر جنگلی و طبیعت این منطقه عکس‌های به‌یادماندنی را ثبت می‌کنند. در این منطقه رستوران‌هایی هم وجود دارند که گردشگران می‌توانند در آنجا استراحت کنند و از غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه لذت ببرند.

سواحل بنیخو | سفری دیگر

دره ماساکا یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: دره ماساکا که درواقع یک مسیر پیاده‌روی در جزیره تنریف است، به‌واسطه عبور از دهکده کوچکی با نام ماساکا به همین نام شناخته می‌شود. این مسیر پیاده‌روی که دارای پستی بلندی‌های زیادی است، بعد از گذشتن از صخره‌های عمودی به ساحل می‌رسد و پاداش زحمات گردشگرانی که از این مسیر پرفرازونشیب عبور کرده‌اند را به زیبایی هرچه‌تمام‌تر به آن‌ها هدیه می‌کند.

دره ماساکا | سفری دیگر

پارک روستایی آناگا یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: پارک آناگا که از سه زیستگاه منحصربه‌فرد تشکیل شده، دارای آب و هوای بسیار خوبی است. این منطقه تفریحی که در داخل جنگل لور قرار گرفته، هم صخره‌های زیبایی دارد، هم دارای سواحل بکر و دست‌نخورده‌ای است که گونه‌های گیاهی و جانوری بی‌نظیری در آنجا زندگی می‌کنند. علاقه‌مندان به دیدن این گونه‌ها از سراسر دنیا به جزیره تنریف می‌روند.

پارک روستایی آناگا | سفری دیگر

روستای پوئرتو دلاکروز یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: یکی از روستاهای زیبایی که در تنریف قرار گرفته و برای گردشگران جذابیت خاصی دارد، روستای پوئرتو دلاکروز است. این روستا که در گذشته محل زندگی ماهیگیران و صیادان بوده، در حال حاضر در کنار بافت سنتی خود، بخش‌هایی دارد که معماری مدرن دارند. مناطق دیدنی زیادی چون قلعه سان فلیپ، باغ گیاه شناسی و اسکله پوئرتو دلاکروز، جزو بخش‌های مهم این روستا هستند که گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند. همچنین در سواحل زیبای جاردین، امکان موج سواری و انجام تفریحات این چنینی که هیجان‌انگیز هستند، برای گردشگران وجود دارند.

روستای پوئرتو دلاکروز | سفری دیگر

موزه انسان تنریف یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: در جزیره تنریف تنها زیبایی‌های طبیعی نیستند که توجه گردشگران را جلب می‌کنند. بخشی از دیدنی ‌های جزیره تنریف هم شامل بناهای تاریخی و موزه‌های جذابی هستند که در این جزیره واقع شده‌اند. در موزه انسان، چند مومیایی نگهداری می‌شوند که گفته می‌شود اولین ساکنان جزیره تنریف بوده‌اند.

موارد جالب و اعجاب‌انگیز دیگری هم در این موزه وجود دارند که گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند. همچنین در نزدیکی موزه انسان، ساختمانی قرار گرفته که ظاهری عجیب و غریب و خاص دارد. نمای هندسی این ساختمان برای گردشگران جالب است و برای استراحت و تفریح به داخل این ساختمان می‌روند و از بخش‌های مختلف آن هم دیدن می‌کنند.

موزه انسان تنریف | سفری دیگر

لورو پارک یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: لورو پارک تنریف محل زندگی انواع جانوران و پرندگان بسیار نادری است که بومی جزایر قناری هستند. پرنده‌های رنگارنگ، حیواناتی چون شیر و تمساح‌های عظیم‌الجثه در این پارک زندگی می‌کنند و بسیاری از گردشگران علاقه دارند که از حیات وحش این منطقه دیدن کنند. در گذشته در لورو پارک فقط طوطی‌های رنگارنگ جزایر قناری زندگی می‌کردند.

اما به‌تدریج حیوانات دیگری هم به این پارک آورده شدند و این پارک را هرچه بیشتر برای گردشگران به یک منطقه رؤیایی و خاطره‌انگیز تبدیل کردند. عاشقان حیات وحش می‌توانند از فاصله‌های بسیار کم این حیوانات را ببینند و حتی در صورتی که حیوانات خطری برای انسان نداشته باشند با آن‌ها بازی کنند.

لورو پارک | سفری دیگر

منطقه آدخه یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: یکی از مناطق مدرن جزیره تنریف که محل قرارگیری هتل‌های لوکس و درجه یک و اقامتگاه‌های مدرن تنریف است، منطقه آدخه می‌باشد. بازارهای خرید بسیار بزرگ و مدرن و همچنین پارک‌های آبی بی‌نظیری در این منطقه قرار دارند. بسیاری از پارک‌های روباز و استخرهای این منطقه دارای آبگرم هستند و همچنین برنامه‌های جذابی برای تماشای شنای دلفین‌ها و نهنگ‌ها در این منطقه برگزار می‌شود. کلیساها و ساختمان‌های تاریخی زیادی هم در این منطقه وجود دارند که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده‌اند.

منطقه آدخه | سفری دیگر

منطقه سانتا کروز یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: فلورمنطقه لوکس و مدرن سانتا کروز نیز بخشی از جزیره تنریف است که سرشار از زندگی و هیجان می‌باشد. در این منطقه شما می‌توانید انواع عطرهای برند و آخرین لباس‌های مد روز دنیا را پیدا کنید و در رستوران‌های سنتی و بین‌المللی این منطقه خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی را میل کنید.

منطقه سانتا کروز | سفری دیگر

منطقه ویلا فلور یکی از دیدنی ‌های جزیره تنریف: یکی از مرتفع‌ترین بخش‌های جزیره تنریف اسپانیا، منطقه ویلا فلور است که ۱۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است. این منطقه زیبا که دارای آب و هوایی بسیار مطلوب است، چشم اندازهای طبیعی زیادی دارد. گردشگرانی که به دوچرخه سواری، پیاده‌روی و پاراگلایدر سواری علاقه دارند، حتماً سری به منطقه ویلا فلور می‌زنند. خیابان‌های این منطقه نیز دارای بافت سنتی هستند و گردشگران می‌توانند در طول اقامت خود در این منطقه از کاخ‌های دیدنی که در قرن‌های هفدهم و هجدهم میلادی ساخته شده‌اند، دیدن کنند.

در این مطلب از وب‌سایت سفری دیگر، درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف اسپانیا صحبت کردیم. هرچند جاذبه‌های دیدنی این جزیره بیش از مواردی هستند که ما به آن‌ها اشاره کردیم، اما بدون اغراق می‌توان گفت که یکی از زیباترین نقاط دنیا تنریف اسپانیا است که در مجمع‌الجزایر قناری قرار گرفته است. در صورتی که قصد دارید علاوه بر دیدن جاذبه‌های طبیعی این منطقه در مراکز خرید مدرن و هتل‌ها و استخرهای لوکس تنریف چند روزی را به استراحت، تفریح و خرید بپردازید، قطعاً این سفر یکی از فراموش نشدنی‌ترین سفرهای زندگی شما خواهد بود.


یکی از دیدنی های جذاب جزیره تنریف کجاست؟

این جزیره کوچک و زیبا سواحلی دارد که مانند نگینی بر انگشتر مجمع‌الجزایر قناری می‌درخشند. آب‌های زلال این جزیره، سواحل ماسه‌ای نرم و درخشش اشعه‌های طلایی خورشید که زیبایی ساحل را دوچندان می‌کنند، هیچ‌گاه از خاطر گردشگران فراموش نمی‌شود.

به افرادی که در جزیره تنریف قصد خرید دارند، کدام یک از دیدنی ‌های جزیره تنریف را پیشنهاد می‌دهید؟

منطقه لوکس و مدرن سانتا کروز نیز بخشی از جزیره تنریف است که سرشار از زندگی و هیجان می‌باشد. در این منطقه شما می‌توانید انواع عطرهای برند و آخرین لباس‌های مد روز دنیا را پیدا کنید و در رستوران‌های سنتی و بین‌المللی این منطقه خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی را میل کنید.

کدام یک از دیدنی ‌های جزیره تنریف برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار است؟

یکی از روستاهای زیبایی که در تنریف قرار گرفته و برای گردشگران جذابیت خاصی دارد، روستای پوئرتو دلاکروز است. این روستا که در گذشته محل زندگی ماهیگیران و صیادان بوده، در حال حاضر در کنار بافت سنتی خود، بخش‌هایی دارد که معماری مدرن دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آیا تا به حال با خود فکر کرده‏اید برای تعطیلات به یک جزیره خوش آب و هوا سفر کنید؟ حتما...

شهر مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا بوده که یک کلان شهر مدرن محسوب می‌شود. درباره شهر مادرید باید بدانید...

با توجه به اینکه کارگزاری BLS اسپانیا هم اکنون در حال عرضه خدمات به مردم می باشد، بسیاری از افراد...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر