با دیدنی های شهر برمن آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر برمن آلمان بیشتر آشنا شویم

24 مهر 1402

دیدنی های شهر برمن، از رودخانه ورز گرفته تا ساختمان‌‌های قدیمی با سبک باروک باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند. همچنین برمن به همراه بندر …

برمن از جمله شهرهای پرجمعیت آلمان است که جزو بزرگترین بندرگاه‌‌های آن نیز به شمار می‌ آید. دیدنی های شهر برمن از رودخانه ورز گرفته تا ساختمان‌‌های قدیمی با سبک باروک باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند. همچنین برمن به همراه بندر برمرهافن از شهرهای ایالت برمن محسوب می‌ شوند. این شهر با توجه به اینکه در بخش شمالی آلمان قرار دارد از آب و هوایی معتدل و ملایم برخوردار است.

بر همین اساس گردشگران می‌ توانند در کلیه فصول سال از جمله زمستان به این شهر زیبا و دیدنی سفر کرده و از جذابیت‌های آن لذت ببرند. در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از مشهورترین اماکن و جاذبه‌‌های گردشگری شهر برمن بپردازیم.

با دیدنی های شهر برمن آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

رودخانه‌ وزر یکی از دیدنی های شهر برمن

رودخانه ورز از اتصال رودخانه ۲۱۸ کیلومتری فولدا و رودخانه ۲۹۲ کیلومتری ورا به وجود آمده است. در سال ۱۸۹۹ سنگی نیز در اطراف این رودخانه نصب شده که نشان می‌ دهد این دو رودخانه در نقطه اتصال نامشان را از دست داده و تبدیل به رودخانه وزر می‌ شوند. این رودخانه و اطراف آن از مکان‌‌های دلپذیر جهت گردش و انجام تفریحاتی مانند قایق سواری است.

رودخانه‌ وزر یکی از دیدنی های شهر برمن | سفری دیگر

مجسمه چوبی چوپان و خوک یکی از دیدنی های شهر برمن

از دیدنی های شهر برمن که جزو جاذبه‌‌های گردشگری این شهر نیز محسوب می‌ شود می‌ توان به مجسمه‌‌های چوبی متعدد در این شهر اشاره کرد. مجسمه چوپان و خوک از جمله این مجسمه‌‌ها است که سوژه مناسبی نیز برای عکاسی مسافران خواهد بود.

مجسمه چوبی چوپان و خوک یکی از دیدنی های شهر برمن | سفری دیگر

پل استفانی یکی از دیدنی های شهر برمن

از دیگر مناطق دیدنی و پربازدید در شهر برمن به پل استفانی اختصاص دارد. پل استفانی نه تنها یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد در برمن است بلکه از نمادهای اصلی این شهر نیز به شمار می‌ آید. البته حتماً تلفن یا دوربین خود را برای ثبت عکس‌‌های جذاب در کنار این پل همراه داشته باشید.

پل استفانی یکی از دیدنی های شهر برمن | سفری دیگر

نمایشگاه فریمارکت یکی از دیدنی های شهر برمن

اگر به مراکز فرهنگی کشور آلمان علاقه‌مند هستید در سفر به برمن حتما از نمایشگاه فریمارکت دیدن کنید. این نمایشگاه در رویدادهای مهم فرهنگی آلمان نمایشی از نور آزاد را به اجرا می‌ گذارد که جلوه خیره کننده‌‌ای به فضای شهر خواهد داد. در چنین مناسبت‌‌هایی همه شهر زیبا، رنگارنگ و نورانی خواهد بود. سابقه برگزاری اولین نمایشگاه نور آزاد به سال ۱۰۳۵ برمی‌ گردد.

با توجه به استقبال فراوان افراد بومی و گردشگران اجرای این نمایش سال‌‌های متمادی برپا بوده و همچنان ادامه دارد. نمایشگاه فریمارکت از قدیمی‌‌ترین جشنواره‌ها در آلمان به شمار آمده و سالانه میلیون‌‌ها گردشگر را برای سفر به این کشور ترغیب می‌ کند.

نمایشگاه فریمارکت یکی از دیدنی های شهر برمن | سفری دیگر

مجسمه رولاند یکی از دیدنی های شهر برمن

مجسمه رولاند که در بخش مرکزی بازار برمن قرار دارد از دیگر دیدنی های شهر برمن محسوب می‌ شود. این مجسمه یادآور تاریخ باشکوه نخستین امپراطور روم در این شهر بوده و نبرد رونکویوکس را به نمایش می‌گذارد. قدمت ساخت مجسمه رولاند به سال ۱۴۰۴ بر می‌ گردد. این مجسمه ارتفاعی برابر با ۵٫۴۷ متر داشته و بر روی سکوی ۶۰ سانتی‌متری واقع شده است. البته ارتفاع این مجسمه همراه با ستون نگهدارنده آن تا ۲۱ متر نیز می‌رسد.

جنس این مجسمه از سنگ آهک بوده و به سفارش پدران روحانی ساخته شده است. البته این مجسمه توسط اسقف اعظم آلبرت دوم با مجسمه چوبی در سال ۱۳۶۶ تعویض شد. اما مجدداً پدران مسیحی با قرار دادن آن به مخالفت با اسقف اعظم پرداختند.

در حال حاضر مجسمه رولاند نماد آزادی برمن به شمار آمده و بخشی از تاریخ درگیری‌های میان شاهزادگان و پدران مسیحی را به نمایش می‌ گذارد. همچنین در اطراف این مجسمه ساختمان‌‌های زیبا و منحصر به فردی قرار دارند که بر جذابیت‌‌های این منطقه افزوده است.

مجسمه رولاند یکی از دیدنی های شهر برمن | سفری دیگر

جشنواره موسیقی رژه تکنو

جشنواره‌‌ها همواره جزئی از فرهنگ کشورهای اروپایی از جمله آلمان به شمار می‌ آیند. یکی از جذاب‌ترین جشنواره‌‌های محلی برمن به جشنواره موسیقی رژه تکنو اختصاص دارد. برای برگزاری این رژه از خودروهای تجهیز به سیستم‌‌های صوتی بسیار قوی استفاده شده تا در سطح شهر به پخش موزیک‌‌های مفرح و متنوع بپردازند. مردم این شهر به موسیقی و شادی علاقه بسیاری دارند. با توجه به این امر همواره شاهد برگزاری کارناوال‌ها و جشنواره‌های متعددی در برمن خواهید بود.

جشنواره موسیقی رژه تکنو | سفری دیگر

بازار کریسمس در برمن

بازار کریسمس از جذاب‌ترین دیدنی های شهر برمن است که در روزهای سال نو با جشن‌های کریسمس همراه می‌ شود. افتتاح چنین بازارهایی در اواخر قرون وسطی و اولین بار در کشور آلمان صورت گرفت. اما در حال حاضر بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی نیز اقدام به برپایی بازار کریسمس می‌ نمایند.

بازار کریسمس در برمن | سفری دیگر

تالار بزرگ برمن

تالار بزرگ برمن از وسیع‌ترین سالن‌‌های این شهر است. در ساخت این تالار از معماری به سبک گوتیک استفاده شده که نمایی منحصر به فرد و جذاب به آن بخشیده است. در قسمت راست این تالار ساختمان پارلمان مدرن و کلیسای جامع برمن قرار دارند. نام این ساختمان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

تالار بزرگ برمن | سفری دیگر

اسکله برمن

اسکله برمن از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر برمن به شمار آمده است که سال ساخت آن به قرن ۱۳ میلادی برمی‌گردد. این اسکله با توجه به هوای دلپذیری که دارد به عنوان منطقه‌ای دیدنی و جذاب جهت پیاده‌روی گردشگران محسوب می‌شود. اسکله برمن در بخش شرقی رودخانه وزر واقع شده است. بعد از ایجاد سازه‌های چوبی به عنوان ساحل رودخانه این منطقه تبدیل به بندر اصلی شهر گردید و فعالیت خود را آغاز کرد. اما با پیشرفت صنعت حمل و نقل و از رده خارج شدن کشتی‌های کوچک در حال حاضر کارایی خود را از دست داده و تبدیل به جاذبه گردشگری در شهر برمن گردیده است.

در اطراف این اسکله رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری واقع شده‌اند که می‌توانید برای استراحت و صرف غذا به آنها مراجعه کنید. علاوه بر این تماشای کشتی‌های قدیمی که در اسکله لنگر انداخته‌اند خالی از لطف نخواهد بود. برخی از کشتی‌های فوق نیز در حال حاضر به عنوان رستوران و هتل‌های خاص مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

اسکله برمن | سفری دیگر

کلیسای جامع برمن یکی از دیدنی های شهر برمن

کلیسای جامع برمن (سنت پیترز) از کلیساهای مهم و جزو دیدنی های شهر برمن است. ساخت این کلیسا ابتدا به وسیله چوب در سال ۷۸۹ صورت گرفت، اما در سال ۸۰۵ قبل از میلادی مورد تخریب و آسیب واقع شد. سپس کلیسای سنگی به جای آن ساخته شد که آن نیز در سال ۱۴۰۱ در آتش سوزی ویران گردید. اما در سال‌های ۱۲۵۰ الی ۱۵۰۰ بخش‌های مختلفی از این کلیسا بازسازی و ساخته شد. در نهایت نیز سال ۱۹۰۱ کلیسای جامع برمن مورد بازسازی و مرمت مجدد قرار گرفت. اکنون این کلیسا جزو بناهای تاریخی و کهن شهر برمن به شمار آمده و تبدیل به یکی از جاذبه‌‌های گردشگری شده است.

پارک رودوندرون

پارک رودوندرون از پارک‌‌های بسیار زیبا در برمن است که در سال ۱۹۳۳ ساخته شد. این پارک با برخورداری از مساحت ۱۱۴ هکتاری، مکان بی‌نظیری برای تفریح و گشت و گذار به شمار می‌آید. در این پارک باغ گیاه شناسی بسیار بزرگی در حدود ۸ هکتار نیز واقع شده است که می‌توانید مجموعه‌ای از بزرگترین گل‌های آزالیا و رودون را در آن مشاهده کنید.

البته ساخت باغ گیاه شناسی به سال ۱۹۰۵ برمی‌گردد که با گونه‌های گیاهی مختلفی از مناطق آسیا، آلپ، آمریکا و استرالیا ایجاد شده است. اکنون این باغ دارای بیش از هزار گونه مختلف گیاهان بومی بوده که اغلب آنها در حال انقراض هستند.

در بخش میانی این پارک نیز یک آسیاب بادی زیبا و قدیمی وجود دارد که ساخت آن در سال ۱۸۸۸ صورت گرفته است. ساختمان این آسیاب بادی اکنون تبدیل به بهترین رستوران‌ها در شهر برمن گردیده و انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ را سرو می‌کند. آسیاب بادی فوق نیز در فهرست آثار فرهنگی یونسکو قرار گرفته است. در این پارک برنامه‌های سرگرم‌کننده و جذابی نیز برای کودکان برگزار شده که همین امر آن را به لیست علاقمندی‌های گردشگران افزوده است.

پارک رودوندرون | سفری دیگر

محله اشنور

هر چقدر از دیدنی های شهر برمن بگوییم باز هم کم است. محله اشنور از آن دسته محله‌های تاریخی و قرون وسطایی در برمن است که روزگاری در آن تجارت طناب‌سازی رونق داشت. این محله قدیمی در گذشته جزو مناطق فقیر نشین شهر محسوب می‌شد. اما در حال حاضر اغلب هنرمندان در این محله ساکن شده و زندگی می‌کنند. در محله اشنور هنوز هم خانه‌های قدیمی که قدمت آنها به قرن ۱۵ تا ۱۸ میلادی می‌رسد وجود دارند. همین امر کافی است تا در بازدید از این محله به تاریخی بسیار دور از این سرزمین سفر کنید.

همچنین در این محله مغازه‌های صنایع دستی و کافه‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید به گشت و گذار و خرید بپردازید. خانه حمل و نقل که تحت عنوان شیفرهاوس نام دارد در محله اشنور قرار گرفته و اکنون به عنوان یک موزه خصوصی محلی برای بازدید گردشگران به شمار می‌آید. کلیسای سنت جان از کلیساهای دارای معماری به سبک گوتیک به جا مانده از قرن ۱۴ نیز در این محله واقع شده است.

محله اشنور | سفری دیگر

سخن پایانی

برمن از شهرهای شمالی در آلمان بوده و بر همین اساس از آب و هوایی مطلوب و معتدل برخوردار است. با سفر به این شهر پرجمعیت می‌توانید از جاذبه‌‌های گردشگری و اماکن تاریخی بسیاری دیدن کنید. در این مقاله با برخی از معروف‌‌ترین دیدنی های شهر برمن آشنا شدید. شما می‌توانید از طریق تورهای گردشگری به نقاط مختلف این شهر منحصر به فرد سفر کرده و لذت ببرید.


سوالات متداول دیدنی های شهر برمن

به افراد علاقه مند به مراکز فرهنگی آلمان کدام یک از دیدنی های شهر برمن را پیشنهاد می‌دهید؟

اگر به مراکز فرهنگی کشور آلمان علاقه‌مند هستید در سفر به برمن حتما از نمایشگاه فریمارکت دیدن کنید. این نمایشگاه در رویدادهای مهم فرهنگی آلمان نمایشی از نور آزاد را به اجرا می‌ گذارد که جلوه خیره کننده‌‌ای به فضای شهر خواهد داد. در چنین مناسبت‌‌هایی همه شهر زیبا، رنگارنگ و نورانی خواهد بود.

یکی از دیدنی های تاریخی شهر برمن چیست؟

مجسمه رولاند که در بخش مرکزی بازار برمن قرار دارد از دیگر دیدنی های شهر برمن محسوب می‌ شود. این مجسمه یادآور تاریخ باشکوه نخستین امپراطور روم در این شهر بوده و نبرد رونکویوکس را به نمایش می‌گذارد.

از دیدنی های شهر برمن به چه مکان هایی می‌توان اشاره کرد؟

مجسمه چوبی چوپان و خوک، پل استفانی، نمایشگاه فریمارکت، مجسمه رولاند، بازار کریسمس در برمن، تالار بزرگ برمن، اسکله برمن، کلیسای جامع برمن، پارک رودوندرون، محله اشنور

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هانوفر از شهرهای مهم آلمان است که مساحتی برابر با ۲۰۴ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این شهر به بیش از...

درباره شهر بیله فلد: اگر می‌خواهید سفری را به یکی از شهر های اروپایی داشته باشید که در کنار مشاهده...

آب و هوای برلین: برلین پایتخت کشور آلمان جزو ایالت براندنبورگ است، این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، پوتسدام مرکز...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر