چگونه وقت سفارت اسلواکی بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت اسلواکی بگیریم؟

5 مرداد 1401

وقت سفارت اسلواکی از جمله مواردی است که هنگام سفر به این کشور باید تعیین شود. کشور اسلواکی با طبیعتی زیبا، اثار تاریخی فراوان و ساختار شهری جذاب طرفداران …

وقت سفارت اسلواکی از جمله مواردی است که هنگام سفر به این کشور باید تعیین شود. کشور اسلواکی با طبیعتی زیبا، آثار تاریخی فراوان و ساختار شهری جذاب طرفداران بسیاری دارد. این کشور چون در اتحادیه اروپا و معاهده شینگن قرار دارد، باید برای ورود به این کشور ویزای شینگن داشته باشید. برای گرفتن ویزای شینگن هم باید نسبت به گرفتن تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید. در این مطلب تمام اطلاعات لازم در این خصوص را به شما ارائه خواهیم داد.

وقت سفارت اسلواکی

انواع ویزای شینگن

همانطور که گفتیم، برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا مانند اسلواکی باید ویزای شینگن داشته باشید. این ویزاها انواع مختلفی دارند و شما باید طبق هدفی که از سفر دارید، نوع ان را مشخص کنید. انواع ویزای شینگن به چهار دسته تقسیم می شوند که در این جا مختصرا ان ها را توضیح می دهیم.

 • ویزای نوع A : این نوع ویزا مخصوص فرودگاه است که به شما امکان ورود به فرودگاه و تعویض مقصد را می دهد.
 • ویزای نوع B : این نوع ویزا مختص ترانزیت است.
 • ویزای نوع C : با گرفتن این نوع ویزا می توانید سه ماه را در کشور مقصد اقامت بگیرید و به تفریح یا تجارت بپردازید.
 • ویزای نوع D : این نوع ویزا مدت دار است و بیشتر برای تحصیل یا کار در اسلواکی پیشنهاد می شود.

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای اسلواکی

نوع مدارکی که برای گرفتن ویزا از متقاضی درخواست می شود بنابر هدف شخص از مسافرت متفاوت خواهد بود. مدارک درخواستی از طرف سفارت کشور اسلواکی تعیین می شوند. یک سری مدارک عمومی هم برای گرفتن ویزا یکسان و برای همه اجباری است که در زیر چند نمونه از ان ها را ذکر می کنیم.

 • وجود پاسپورتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه دادن تقاضای رویداد با روش آنلاین
 • تکمیل فرم درخواست و ارائه ان در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده
 • دو قطعه عکس رنگی بدونه فتوشاپ
 • تحویل کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه دادن گواهی اشتغال به کار برای کارمندان یا پروانه کسب برای شغل های ازاد
 • نامه رسمی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • سند ملکی در صورت وجود

روند دریافت ویزای اسلواکی چگونه است؟

شما می توانید برای ادامه تحصیل، تفریح، تجارت و حتی سرمایه گذاری می توانید به این کشور سفر کنید. اما در ابتدا برای ورود به کشور اسلواکی باید ویزای شیگن را دریافت نمایید. برای صدور ویزا باید تمامی مدارک مورد نیاز را بدونه کم و کاست تهیه کرده و همچنین هدف خود را از سفر به اسلواکی معین کنید. بعد از تهیه مدارک و تعیین هدف باید برای تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید. در مرحله آخر تحویل مدارک و مصاحبه را می گذرانید.

دو اصل مهم برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی چیست؟

بعد از گرفتن وقت سفارت اسلواکی و در زمان مراجعه به سفارت این کشور لازم است که گواهی اشتغال به کار یا تحصیل را نیز تحویل دهید. همچنین شخص متقاضی وقت سفارت اسلواکی برای اخذ ویزا باید در زمان تعیین شده از سوی سفارت شخصا به صورت حضوری به مکان مورد نظر مراجعه کرده و اثر انگشت خود را ثبت کند.

استفاده از وقت سفارت اسلواکی تعیین شده

وقتی که مدارک لازم برای تهیه ویزا آماده شدند، برای ادامه کار باید به سفارت اسلواکی در وقت سفارت اسلواکی از پیش تعیین شده مراجعه کرده و مصاحبه و انگشت نگاری را انجام دهید.

با رجوع کردن به سایت سفارت اسلواکی فرم مخصوص به تعیین وقت سفارت اسلواکی را با اطلاعات درست و واقعی پر کرده، پرینت گرفته و در نهایت امضا کنید و در بین سایر مدارک خود قرار دهید تا در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شوند. بعد از این مراحل، باید با سفارت اسلواکی جهت تعیین وقت سفارت اسلواکی تماس بگیرید؛ توجه داشته باشید که این کار به صورت حضوری امکان پذیر نیست.

نکات مهم در مصاحبه برای سفارت وقت اسلواکی

در روز مصاحبه پاسخ هایی که می دهید تعیین می کند که با سفر شما موافقت می شود یا خیر. شما می توانید از طریق مشورت گرفتن با افرادی که قبلا این تجربه را داشته اند یا توسط سایت های معتبر به یک سری اطلاعات در مورد مصاحبه برسید که بتوانید در آن موفق شوید.

سعی کنید در روز مصاحبه زودتر از وقت مورد نظر به آنجا برسید. همه مدارک را به طور کامل با خود ببرید، چرا که نقص مدارک باعث رد درخواست می شود. مهم ترین نکته هم این است که شما باید ان ها را قانع کنید که بعد از سفر حتما به کشور خود باز خواهید گشت؛ در این صورت با درخواست ویزای اسلواکی موافقت خواهند کرد. برای اینکار مدارکی از شما دریافت می کنند که ثابت کنند شما در ایران وابستگی های مالی و عاطفی دارید و حتما برخواهید گشت.

سوالات مصاحبه شینگن چگونه است؟

افسری که در روز مصاحبه در آنجا قرار دارد سئوالاتی نظیر میزان تحصیلات، شغل، میزان درآمد، تمکن مالی، برنامه کاری و همچنین در مورد هدف شما از سفرتان را می پرسد. باید به سئوالات به صورت دقیق و واضح پاسخ دهید. پاسخ به سئوالات باید طوری باشد که شانس صدور ویزای شما را بالا ببرد.

در صورتی که وقت مصاحبه را از دست بدهید، بعد از مدتی دوباره می توانید اقدام به تعیین وقت سفارت اسلواکی کنید.

نکاتی که باعث رد ویزای شما می شود؟

گاهی امکان دارد با وجود مدارک و مستندات کامل باز هم دروقت سفارت اسلواکی ویزای شما تایید نشود؛ بنابراین باید به یک سری نکات دقت کافی را داشته باشید و ان ها را رعایت کنید. در زیر چند نمونه از این نکات را ذکر می کنیم.

 • وجود نقص در مدارک یا عدم اعتبار مدارک
 • وجود نقص در پاسپورت
 • کافی نبودن مدارک مالی
 • وجود سوء سابقه
 • ارائه بیمه های نامعتبر برای کشور های اروپایی
 • ابهام در بازگشت فرد بعد از مدت ویزا

بعد از رد شدن ویزا چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

علت رد درخواست ویزا بعد از روز مصاحبه به فرد اعلام می شود. فرد باید بعد از در نظر گرفتن این اشکالات به رفع آن ها بپردازد و بعد از شش ماه دوباره برای تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کند. شما می توانید از طریق آژانس های گردشگری هم اقدام به انجام امور شینگن نمایید.

بعد از رد شدن ویزا چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

دریافت وقت سفارت اسلواکی به چه صورتی ممکن است؟

برای دریافت وقت سفارت اسلواکی باید حداقل شش هفته قبل از سفر اقدام نمایید. شما برای گرفتن وقت از سفارت هم می توانید به صورت حضوری زمان مقرر برای حضور در سفارت اقدام کنید و هم می توانید از طریق اژانس ها اقدام نمایید که دیگر نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تمام اطلاعات لازم درخصوص وقت سفارت اسلواکی را به شما عزیزان ارائه دهیم. شما می توانید با اطلاعات ارائه شده در این مطلب، برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید. فراموش نکنید که مدارکتان را به صورت کامل تحویل داده و در وقت تعیین شده در سفارت حاضر شوید.

سوالات متداول وقت سفارت اسلواکی

چه مدارکی برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی لازم است؟

گذرنامه، دو قطعه عکس، سند مالکیت، نامه اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان و مدارک شناسایی

پرسش های مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی در چه مورد هستند؟

در مورد میزان درآمد، شغل، املاک موجودی که دارید، برنامه ریزی شما و هدف سفر

گرفتن وقت سفارت اسلواکی چگونه است؟

شما باید 6 هفته قبل از سفر خود، به صورت حضوری یا به کمک آژانس های مسافرتی برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وجود کوهستان‌هایی وسیع در شمال، شرق و قسمتی از غرب اسلواکی نشان می‌دهد این کشور نیمه کوهستانی است و برای...

اسلواکی کشوری واقع در قاره اروپا بوده و از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است، در حال حاضر افراد بسیاری متقاضی...

به قلب اروپا و دروازه‌ای به جمهوری اسلواکی خوش آمدید؛ جایی که فرودگاه ام. آر. استفانیک با ارائه خدمات درخشان،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر