آب و هوای سوئیس چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای سوئیس چگونه است؟

13 مرداد 1401

برای سفر گردشگری به کشور سوئیس بسیار مهم است که در چه فصلی به این کشور سفر میکنید. در ادامه مقاله با آب و هوای سوئیس بیشتر آشنا میشویم…

سوئیس کشوری زیبا و پرجاذبه با آب و هوای معتدل است که در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد. با این حال شرایط آب و هوایی مناطق مختلف کشور سوئیس به دلیل تنوع اقلیمی متفاوت است. مناطق نسبتاً هموار شمال غربی و مرکزی تحت تأثیر اقیانوس اطلس قرار دارند. شرق سوئیس دارای آب و هوای آلپی است و زیستگاه های نواحی جنوبی از آب و هوای نیمه گرمسیری معتدل برخوردار است. در ادامه با آب و هوای سوئیس بیشتر آشنا میشویم.

بخش قابل توجهی از مساحت سوئیس را کوهستان ها فرا گرفته اند و به طور طبیعی ارتفاع بر آب و هوا تأثیر می گذارد‌. میانگین سطح رطوبت در سوئیس در حال رشد است در حالی که دما بسته به ارتفاع کاهش می یابد. مناطق وسیعی از کوه های آلپ تا ندرا در تمامی فصول سال با برف پوشیده شده اند. بنابراین زمستان سوئیس بسیار سرد و برفی به نظر می رسد در حالی که تابستان های گرم و بارانی دارد. با توجه به این تنوع آب و هوایی در کشور سوئیس انتخاب مناسب ترین فصل کاملا به نوع فعالیت های برنامه ریزی شده مانند اسکی، گشت و گذار، بوم گردی و غیره بستگی دارد.

آب و هوای سوئیس در بهار

در دشت های کشور سوئیس، بهار با افزایش میانگین دمای روزانه تا 9 درجه سانتی گراد (48 درجه فارنهایت) شروع میشود. ژنو و زوریخ گرم ترین شهرها هستند و برن چند درجه از آنها خنک تر است. در بهار مناطق کوهستانی هنوز یخبندان هستند اما در اکثر شهرهای تفریحی دمای هوا به بالای صفر (بالای 32 درجه فارنهایت) می رسد. آب و هوای ماه مارس در سوئیس خیلی متغیر است.

در هفته اول مارس ممکن است درخت ها شکوفه زده و سبز کنند، اما در هفته های بعدی احتمالاً موجی از سرما کشور را فرا می گیرد. در ماه آوریل دیگر هوا کم کم به سمت گرم شدن پیش می رود و این روند افزایش دما به خصوص در مناطق غربی و جنوبی سرعت بیشتری دارد و دما به 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت) می رسد. اما احتمال بارش باران همچنان زیاد است، بنابراین هنگام بازدید از سوئیس در ماه آوریل، حتماً چتر همراه خودداشته باشید.

در ماه می فصل گردشگری در شهرهای مختلف سوئیس آغاز می شود و هوای مطبوعی از بهار با سرسبزس و زیبایی سوئیس آمیخته می گردد. اکثر پیست‌های اسکی در این زمان بسته شده‌اند، به جز برخی که در مناطق کوهستانی قرار دارند. برای مثال پیست اسکی واقع در زرمات هنوز در ماه مه در دسترس است. میانگین دمای ماه مه حدود 17 درجه سانتیگراد (62 درجه فارنهایت) است.

آب و هوای سوئیس در بهار

آب و هوای سوئیس در تابستان

تابستان در دره های سوئیس فصل نسبتاً مرطوبی است. میانگین دمای مناطق شمالی و مرکزی بین 19 تا 24 درجه سانتیگراد (66-75 درجه فارنهایت) است. مناطق جنوبی با دمای 32 درجه سانتیگراد (89 درجه فارنهایت) گرمتر هستند. اما حتی بالاترین درجه حرارت نیز آسایش نسبی دارد. سرمای عصر گرمای ظهر را کاهش می دهد. بنابراین حتی در اواسط تابستان سوئیس حتما باید ژاکت سبک یا سوییشرت همراه داشته باشید.

دریاچه های متعدد کشور سوئیس در فصل شنا که از ماه جولای شروع بکار می کنند آماده ی پذیرایی اهالی و گردشگران هستند. دریاچه ژنو با حدود 20 درجه سانتی گراد (68 درجه فارنهایت) خنک ترین آب را در بین همه ی آب های سوئیس دارد. دریاچه زوریخ کمی گرمتر است و دمای آن به حدود 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) می رسد و دریاچه لوگانو با دمای 26 درجه سانتی گراد (79 درجه فارنهایت) نوعی بهشت برای شناگران به حساب می آید. تابستان در سوئیس زمان برگزاری جشن های محلی متعدد در بسیاری از مناطق است. بنابراین تابستان بهترین زمان برای رفتن به سوئیس برای گردشگری فرهنگی و تفریخی می باشد.

آب و هوای سوئیس در پاییز

ماه سپتامبر دارای بهترین شرایط آب و هوایی در سوئیس است. گرمای ملایم و آسمان روشن با میزان بارندگی کمتر بهترین شرایط را برای گشت و گذار، پیاده روی یا حتی قدم زدن در شهرهای دنج و مناظر بکر طبیعی این کشور زیبا را ایجاد می کند. مرکز سوئیس ممکن است در این ماه غالباً بارانی باشد و کوه ها ممکن است با اولین برف پوشیده شوند.

اکتبر در سوئیس به معنای پاییز واقعی است. با کاهش تدریجی دما و بادهای تند شروع می شود. بارش های گاه به گاه و آسمان کسل کننده با یخبندان شبانه همراه است. مناطق آلپ تحت حاکمیت بارش های مکرر برف و سرما هستند. نوامبر زمان خوبی برای سفر تفریحی به سوئیس نیست. شهرها و روستاها همه نمناک، کسل کننده و بادخیز هستند. اما از طرفی شرایط در استراحتگاه های اسکی برعکس است – تا پایان نوامبر فصل اسکی آغاز می شود. این به معنای تماشای بی نظیر بارش برف در اتاق های راحت و شیک است.

آب و هوای سوئیس در زمستان

به طور کلی زمستان سوئیس سرد است اما میانگین دما به ارتفاع و موقعیت مناطق مختلف آن بستگی دارد. بنابراین مناطق کوهستانی و شهرهای این نواحی سردترین مناطق با یخبندان 10- درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) هستند. میانگین دمای شهرهای شمالی بین 1- تا 4- درجه سانتیگراد (30-25 درجه فارنهایت)، شهرهای مرکزی -حدود 0- درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) و هوا در گرمترین مناطق جنوبی سوئیس حدود 4 درجه سانتیگراد (39 درجه فارنهایت) است.

آب و هوای سوئیس در زمستان به اینصورت است که تقریبا تمام کشور پوشیده از برف است. البته ارتفاعات برفی تر از دشت ها هستند. میزان بارندگی بسیار بیشتر از خطر ریزش بهمن است. به عنوان مثال ضخامت متوسط پوشش برف در انگلبرگ حدود 3 متر (9.8 فوت) است.

در میان سایر شرایط آب و هوایی ارتفاع بر احتمال مه تأثیر می گذارد. بنابراین بهتر است برای داشتن روزهای آفتابی در تعطیلات، استراحتگاه هایی که در مناطق بالاتر هستند را انتخاب کنید. البته بسیاری از گردشگران زمستان را برای سفر به کشور سوئیس انتخاب می کنند، چون این کشور یکی خواستگاه های بازی های زمستانه به شمار می آید و پیست های اسکی مجهز آن بسیاری از ورزشکاران و دوستداران ورزش های زمستانی را به سوی کشور سوئیس می کشانند.

بهترین فصل برای سفر به سوئیس

اوایل تابستان (ژوئن) یا پاییز احتمالاً بهترین زمان برای تجربه سفری ایده آل به کشور زیبای سوئیس است، زیرا آب و هوای سوئیس در این زمان ها متعادل است و به اندازه تابستان (یا زمستان در مناطق اسکی و کوهستانی) گردشگران زیادی وجود ندارد. ماه سپتامبر هم مناسب است اما می تواند بیشتر بارانی باشد، اما اکتبر آب و هوای آفتابی با دمای 20 درجه سانتی گراد را ارائه می دهد که برای پیاده روی در کوه های آلپ و انجام تفریحات دلپذیر حتی در ارتفاعات هم عالی است.

بهترین فصل برای سفر به سوئیس

سوالات متداول آب و هوای سوئیس

آب و هوای سوئیس به طور کلی چگونه است؟

سوئیس کشوری زیبا و پرجاذبه با آب و هوای معتدل است که در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد.

بهترین فصل برای سفر به سوئیس، چه فصلی است؟

اوایل تابستان (ژوئن) یا پاییز احتمالاً بهترین زمان برای تجربه سفری ایده آل به کشور زیبای سوئیس است، زیرا آب و هوای سوئیس در این زمان ها متعادل است و به اندازه تابستان (یا زمستان در مناطق اسکی و کوهستانی) گردشگران زیادی وجود ندارد.

تابستان و زمستان های کشور سوئیس چگونه است؟

زمستان سوئیس بسیار سرد و برفی به نظر می رسد در حالی که تابستان های گرم و بارانی دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در این مقاله با آشنایی کامل درباره شهر زوریخ با شما هستیم. شهر زوریخ بزرگ‌ ‌ترین و مهم‌ترین شهر سوئیس...

درباره شهر زرمات سوئیس: روستا یا شهرک زرمات منطقه‌ای کوهستانی در کشور سوئیس است که به دلیل داشتن شرایطی برای...

دیدنی های سوئیس یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین نقاط مثبت این کشور هست که سالالنه هزاران نفر گردشگر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر