چگونه وقت سفارت لهستان بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت لهستان بگیریم؟

15 مرداد 1401

برای دریافت ویزای لهستان اولین قدم رزرو وقت سفارت لهستان است که باید مدارک لازم را به این مرکز ارائه داد. علاوه بر تحویل مدارک به افسر سفارت باید …

برای دریافت ویزای لهستان اولین قدم رزرو وقت سفارت لهستان است که باید مدارک لازم را به این مرکز ارائه داد. علاوه بر تحویل مدارک به افسر سفارت باید مراحل انگشت نگاری را برای احراز هویت انجام دهید. برای روند درخواست تعیین وقت سفارت و انجام مراحل دریافت ویزا باید اطلاعات مفید و درستی را از سایت این مرکز بدست آورد. در این مقاله مطالب مهمی را در مورد هزینه تعیین وقت سفارت لهستان و مدارک مورد نیاز و همچنین مراحل درخواست ویزا لهستان بیان می کنیم.

وقت سفارت لهستان

مراحل گرفتن وقت سفارت لهستان

برای تعیین وقت سفارت لهستان باید به وب سایت این کشور مراجعه کرد و به صورت آنلاین وقت سفارت دریافت کنید. بعد از اینکه وارد سایت شدید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول- تعیین نوع ویزا: با ورود به سایت سفارت لهستان باید در قسمت ویزا نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید؛ مثلا برای سفر توریستی به لهستان باید نوع ویزا توریستی انتخاب شود یا اگر هدف ادامه تحصیل است باید ویزای تحصیلی را وارد کنید.

مرحله دوم- تعیین وقت: بعد از اینکه نوع ویزای خود را مشخص کردید تقویم سفارت جهت تعیین روز و ساعت مراجعه به سفارت باز می شود که از آنجا باید یک روز توسط متقاضی انتخاب شود. این تعیین وقت سفارت برای تحویل مدارک لازم جهت درخواست ویزا به سفارت است.

مرحله سوم – تکمیل فرم اطلاعات شخصی: بعد از اینکه وقت سفارت لهستان مشخص شد باید اطلاعات شخصی متقاضی و همراهان او در محل مربوطه در سایت وارد شود. این اطلاعات باید به زبان لاتین در فرم درخواست وارد شود. در صورتی که اطلاعات را اشتباه وارد کنید وقت سفارت لغو خواهد شد و هزینه پرداختی هدر می رود زیرا این هزینه قابل برگشت نیست.

مرحله چهارم – دریافت، پرینت و امضا فرم ویزا: بعد از اینکه فرم مربوطه در سایت سفارت برای وقت سفارت لهستان تکمیل شد بعد از گذشت 24 ساعت پس از این زمان فرم تاییدیه برای متقاضی ایمیل می شود. باید این فرم پرینت گرفته شده و توسط متقاضی امضا شود این فرم به همراه سایر مدارک باید در روز مراجعه به سفارت تحویل داده شود. به این صورت وقت سفارت لهستان تعیین شده و باید در تاریخ مقرر به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرد.

دقت کنید که وقت سفارت لهستان مصاحبه دارد و این مورد از عوامل موثر برای دریافت ویزای این کشور به شمار می رود. سفارت لهستان برای اعطای ویزای شینگن به ایرانیان بسیار سخت گیر است؛ بنابراین اگر شرایط اخذ ویزای این کشور را ندارید به هیچ عنوان تا واجد شرایط شدن اقدامی انجام ندهید.

مراحل گرفتن وقت سفارت لهستان

مدارک لازم در روز وقت سفارت لهستان

روزی که برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت لهستان مراجعه می کنید باید مدارک لازم را جهت درخواست ویزا به همراه داشته باشید؛ این مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی و معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

 • پرینت فرم درخواست ویزای لهستان به همراه کد پیگیری
 • دو قطعه عکس ۳,۵ در ۴,۵ متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد.
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌ های قبلی با حداقل شش ماه اعتبار
 • پرینت برگه وقت سفارت لهستان متقاضی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی و تائیدیه وزارت امورخارجه و دادگستری
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه متقاضی
 • پرینت رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی
 • واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه در صورت وجود

تنها مدارک شناسنامه ای و کارت ملی باید از سوی دادگستری و وزرات امور خارجه تایید و مهر زده شوند.

معرفی انواع وقت سفارت لهستان

یکی از مراحل مهم برای تعیین وقت لهستان مشخص کردن نوع ویزا است که متقاضی باید در سایت دفتر وای اف اس وارد کند و مدارک مورد نیاز این نوع ویزا را تهیه نماید. این کار به این دلیل مهم است که در نوع مصاحبه و مدارک لازم در روز انگشت نگاری برای هر نوع ویزایی تفاوت وجود دارد.

1.وقت سفارت تجاری لهستان: اگر هدف از سفر به لهستان انجام تجارت است باید وقت سفارت تجاری بگیرد. سرمایه گذاری در این کشور با داشتن ویزای تجاری راحت است ولی باید مدارک معتبری مبنی بر تمکن مالی بالا و سرمایه گذاری در لهستان ارائه دهید که مهم ترین آن، مدارک شغلی و مالی است که بتواند این موضوع را ثابت کند.

2.وقت سفارت کاری لهستان: در صورتی که متقاضی بخواهد برای کار به لهستان سفر کند باید از سوی کارفرما و یا شرکت معتبری که می خواهد در آنجا مشغول به کار شود دعوتنامه داشته باشد. بعد از اینکه وقت سفارت به لهستان تعیین شد باید این دعوتنامه به همراه سایر مدارک هویتی به سفارت تحویل داده شود.

3.وقت سفارت فرهنگی لهستان: افرادی که جهت شرکت در سمینار یا همایش و کنگره های علمی فرهنگی قصد سفر به لهستان را دارند باید وقت سفر فرهنگی به لهستان را در سایت مربوطه وارد کنند. در مرحله بعد باید دعوتنامه مربوط به رویداد فرهنگی مدنظر را به همراه مدارک به افسر سفارت تحویل داد.

مدت زمان صدور ویزای لهستان

متقاضی باید بسته به نوع سفر خود به لهستان ویزای این کشور را دریافت کنند. جهت اخذ ویزای لهستان باید فرد متقاضی واجد شرایط سفر به لهستان باشد و بتواند مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت آماده کند. در مرحله بعد باید درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزا و اخذ وقت سفارت لهستان در سایت سفارت ثبت نماید. در این سایت به صورت آنلاین متقاضی می تواند وقت سفارت را تعیین کند و نوع ویزای خود را انتخاب نماید. در روز تعیین شده باید بدون تاخیر در سفارت حضور یافت و مدارک لازم را به همراه داشت. معمولا بین یک ماه تا چهار ماه قبل سفر باید برای تعیین وقت اقدام کرد.

آدرس سفارت لهستان در ایران

در روزهای یک‌شنبه تا پنج‌ شنبه، و در ساعات اداری 9 تا 13 می توان جهت روند درخواست تعیین وقت سفارت مراجعه کرد. چنانچه می خواهید حضوری برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت لهستان بروید باید آدرس بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا) خیابان پیروز، پلاک 2 مراجعه نمود. تلفن سفارت لهستان در تهران 88787262 می باشد که می توان در روزهای کاری هفته از طریق تماس تلفنی سوالات خود را بپرسید.

هزینه وقت سفارت لهستان

هزینه‌ های اجرایی سفارت برای انجام انگشت نگاری و مصاحبه هزینه های وقت سفارت لهستان را تشکیل می دهند. برای سنین مختلف هزینه ویزای لهستان متفاوت است به طوری که هزینه ویزا برای کودکان زیر 6 سال رایگان بوده و برای بزرگسالان و کودکان بین 6 تا 12 سال هزینه های متفاوتی دریافت می شود. در زمان حضور در سفارت و پرداخت هزینه باید پول نقد با ارز یورو همراه داشت. بخشی از هزینه ها درخواست ویزا به سفارت و بخشی نیز شامل هزینه های کارمزد خدماتی است که آژانس مسافرتی دریافت می کند.

هزینه وقت سفارت لهستان

شرایط وقت سفارت لهستان بعد از پاندمی کرونا

کشور لهستان در ۲۸ مارس سال ۲۰۲۲  برای مسافران این کشور را در مورد قرنطینه هنگام ورود، اثبات واکسیناسیون و الزامی بودن تست قبل از ورود را لغو کرد. این وضعیت جدید برای همه افراد، چه کسانی که از کشورهای غیر‌شنگن وارد لهستان می ‌شوند و چه شهروندان کشورهای عضو شینگن که به لهستان سفر می کنند یکسان اعمال می‌ شود. همچنین لهستان تمامی قوانین مربوط به استفاده از ماسک در اماکن عمومی را حذف کرده است.

نکات مهم برای مصاحبه سفارت لهستان

در روز مصاحبه حضوری سفارت لهستان باید نکات جزئی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید بدون مشکل ویزای کشور لهستان را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید. در این مصاحبه مراحل انگشت نگاری از متقاضی جهت احراز هویت دقیق به عمل می آید.

 • نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در سفارت حضور یابید تا در موعد مقرر مصاحبه انجام شود.
 • در روز ملاقات سعی کنید پوشش شیک و رسمی و آراسته ای داشته باشید.
 • قبل از ورود به سفارت باید مدارک لازم را به صورت دسته بندی شده و منظم تهیه کنید.
 • هنگام صحبت با افسر سفارت نهایت ادب را رعایت کنید و با صدای مناسبی گفتگو نمایید.
 • در پاسخ به سوالاتی که پرسیده می شود سعی کنید از توضیحات اضافی اجتناب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور مفصل مراحل تعیین وقت سفارت لهستان را به همراه مدارک مورد نیاز و هزینه های پرداختی برای اخذ ویزای این کشور شرح دادیم.

پرسش های متداول وقت سفارت و ویزای لهستان

1.آیا امکان واگذاری وقت سفارت را به شخص دیگری وجود دارد؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت لهستان در حال حاضر این امکان وجود ندارد؛ زیرا وقت سفارت لهستان براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید می شود. چون شماره پاسپورت مانند کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت لهستان به شخص دیگر غیر ممکن است.

2.آیا امکان لغو وقت سفارت لهستان وجود دارد؟

متقاضی حق دارد که وقت رزرو شده خود را کنسل کند.

3.بعد از ارسال مدارک چند وقت بعد وقت سفارت لهستان مشخص می شود؟

بنا به نوع درخواست متقاضی زمان تایید مدارک در سفارت لهستان کاملا متفاوت است؛ اما در کل تاییدیه اولیه سفارت لهستان بین 30 دقیقه الی 72 ساعت طول می کشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور لهستان که منطقه  ای با رودخانه ها و جزایر متعدد  به شمار می رود از جمله کشورهایی می باشد...

ورشو پایتخت کشور لهستان است. این شهر دارای آب و هوای بسیار گرم در تابستان و آب و هوای سرد...

اقامت و مهاجرت به لهستان پس از سال ۱۹۸۹ که این کشور به کشورهای منطقه شینگن پیوست، گسترش پیدا کرد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر