آب و هوای هلند چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای هلند چگونه است؟

11 مرداد 1401

شرایط آب و هوای هلند متاثر از موقعیت دریایی آن است. تابستان‌‌ها نسبتاً بارانی و گرم است، در حالی که زمستان‌‌های معتدلی دارد اما همچنان مرطوب و بادخیز است …

مزارع گل، آسیاب‌های بادی، پنیر معروف هلندی، هنر ون گوگ همه ی‌ این آیتم‌های جذاب در کنار مناظر طبیعی و مکان‌های گردشگری بسیار در انتظار شماست تا یکی از زیباترین و آزادترین کشورهای اروپا یعنی هلند را کشف کنید. کشور هلند در بخش غربی ساحل دریای شمالی واقع شده و از سمت شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌ جوار است. در ادامه با آب و هوای هلند بیشتر میپردازیم.

طبق آمارها سالانه حدود 11 میلیون نفر از سراسر جهان به کشور هلند سفر می‌کنند. فصل توریستی هلند محدود به یک زمان خاص نیست و در تمام طول سال ادامه دارد. همه اینها به این دلیل است که تعطیلات در این کشور واقعاً منحصر به فرد و چند وجهی است و برای مخاطبان در هر رده سنی طراحی شده است.

شرایط آب و هوای هلند متاثر از موقعیت دریایی آن است. تابستان‌‌ها نسبتاً بارانی و گرم است، در حالی که زمستان‌‌های معتدلی دارد اما همچنان مرطوب و بادخیز است. حدود 40٪ از کل قلمرو هلند در زیر سطح دریا قرار دارد، این قسمت همان جایی است که به سه رودخانه اروپایی (راین، میوز و شلدت) ختم می‌شود و رشته کوه‌ها زیادی هم ندارد. همه این عوامل باعث ایجاد رطوبت نسبی بسیار بالایی در طول سال می‌شود.

یکی از ویژگی‌های چشمگیر آب و هوای هلند بادهای غالب آن است که از دریای شمال می‌وزد و هوای تابستان را به طور قابل توجهی خنک می‌کند و البته در زمستان می‌تواند سرمای آن تا استخوان شما نفوذ کند. به طور کلی در هلند، آب و هوا چندین بار در روز تغییر می‌کند. خورشید در هلند به وزن طلا می‌ارزد، عمدتا فقط در تابستان‌ها در آسمان نمایان است و بقیه زمان‌ها هوای ابری غالب است.

علیرغم خنکی نسبی دریای شمال، ورزش‌های آبی در هلند تقریباً در همه اشکال ارائه می‌شود، اما دمای آب در اینجا هرگز از 19+ درجه سانتیگراد (66 درجه فارنهایت) تجاوز نمی‌کند. بهترین شرایط آب و هوایی هلند از ماه می‌ تا اکتبر مشاهده می‌شود.

آب و هوای هلند در بهار

در بهار، هلند با شکوه تمام ظاهر می‌شود. با وجود باران و دمای پایین در اوایل فصل، طبیعت از فضای سرسبز، “لباس‌های گلدار” چمن‌ها و گلخانه‌ها پر می‌شود و مناظر طبیعی نابی را می‌سازند که کمتر در جاهای مختلف دنیا دیده‌اید. خورشید در بهار در برخی از روزهای آفتابی از آسمان سر درآورده و نور و گرمای خود را به زمین می‌تاباند.

در ماه مارس، هوا در سراسر کشور در طول روز به طور متوسط تا 8+ درجه سانتیگراد (46 درجه فارنهایت) گرم می‌شود و در آوریل چند درجه گرمتر می‌شود. تا اواسط ماه مه در هلند می‌توانید از تمام مزارع گل لذت ببرید و غرق لاله زار‌های فوق العاده زیبای هلندی شوید.

آخرین ماه فصل بهار،یک هوای گرم و آفتابی را به ارمغان می‌آورد که در بیشتر موارد پایدار است. تنها چیزی که ممکن است ناامید‌کننده باشد، افزایش اندک بارندگی‌ها است. به هر حال، در لاهه در بهار هوا کمی سردتر از پایتخت و جنوبی‌ترین شهرهای هلند است. البته در کنار گرمای روز، شب‌ها بسیار خنکی در انتظار شماست که می‌توانید از آنها نهایت لذت را ببرید.

آب و هوای هلند در تابستان

تابستان در کشور هلند گرمای چندانی ندارد، بیشترین میزان حرارت آفتاب در طول روز تا 24+ درجه سانتیگراد (75 درجه فارنهایت) افزایش می‌یابد، اما معمولاً در بعد از ظهر دمای هوا بین 21+ درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) تغییر می‌کند. این پرباران‌ترین دوره سال است، بنابراین 6-7 ساعت روز آفتابیست و مابقی آن را رگبارهای بهاری پر می‌ کنند. در ماه جولای، از قدیم فصل ساحل باز می‌شود، آب در دریای شمال تا حدود 19+ درجه سانتی گراد (66 درجه فارنهایت) گرم می‌شود.

در اوایل آگوست، این رقم ممکن است به 20+ درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) برسد. با رفتن به هلند در تابستان، به یاد داشته باشید که اگر هواشناسی هوای صاف و آفتابی را حتی برای 9 شب و 9 روز هم اعلام کرد، شما فقط به برداشتن لباس‌های نازک و تابستانی بسنده نکنید. زیرا هنگام غروب آفتاب و در شب هوا بسیار سرد است و این تغییرات دما به سرعت اتفاق می‌افتد، پس حتما همراه خود یک لباس گرم یا سوییشرت داشته باشید.

آب و هوای هلند در پاییز

در ابتدای پاییز در هلند، هوا کم کم در روز هم سرد می‌شود و آسمان صاف جای خود را به ابرها می‌دهد، اما دمای کلی برای این فصل بسیار بالا است. در ماه اکتبر، طبیعت به طور فزاینده‌ای در حال تغییر و تحول است. باد و بارندگی شدید سوغات پاییز برای آب و هوای هلند است. صبح‌ها معمولا شهر پوشیده در مه سفید و هوای ابری می‌شود و تا ظهر به حالت عادی خود بازمی گردد.

نقطه قوت سفر در فصل پاییز به کشور هلند، مشاهده ی طبیعت رنگارنگ و بسیار زیبای پاییزی است. برگ‌های طلایی و نارنجی در پارک‌ها و باغ‌ها در زیر پای شما یک فرش برگی شگفت انگیز را شکل می‌دهند. در آخرین ماه پاییز، پیاده روی طولانی در امتداد ساحل می‌تواند حس و حال شاعرانه و زیبایی برایتان رقم بزند. در عصرهای پاییزی دما به 4+ درجه سانتیگراد (39 درجه فارنهایت) می‌رسد و در شب گاهی اوقات آب در گودالها یخ می‌زند.

آب و هوای هلند در زمستان

معتدل رو به سرد توصیف آب و هوای هلند در زمستان است. عمدتاً در طول روز هوا گرم است: در خط ساحلی و در جنوب این گرما مشهودتر است، اما هرچه بیشتر به سمت خشکی حرکت کنید، میانگین دما کمی کاهش می‌یابد. در شب‌های زمستاتی هلند هم معمولا یخبندان خفیفی صورت می‌گیرد. در زمستان دما کمی کمتر از چیزی که دماسنج نشان می‌دهد به نظر می‌رسد و این به دلیل سطح بالای رطوبتی است که با سرمای هوا ترکیب شده است.

بنابراین، هنگام مشاهده پیش‌بینی آب و هوا برای نشان دادن یک وضعیت واقعی، توصیه می‌کنند که 3-4 درجه دما را پایین‌تر در نظر بگیرید. در مورد بارندگی هم در بیشتر روزها عمدتا باران می‌بارد، بنابراین کفش‌هایتان در این زمان از سال حتما باید ضد آب باشد. بارش برف در هلند به ندرت اتفاق می‌افتد، معمولاً بیش از 5 تا 7 روز برفی در کل زمستان نخواهد داشت. با این حال، ممکن است طوفان‌های سهمگینی از اروپای شرقی اتفاق افتد که باعث ایجاد یک سرمای شدید و بارش برف سنگین شود.

بهترین فصل سفر به هلند

بهترین زمان برای سفر به هلند در ماه ژوئن یا بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر است، زمانی که برگ‌ها تغییر شکل می‌دهند و رنگارنگ می‌شوند و انواع جشنواره‌های غذاها و نوشیدنی‌های مختلف در هلند برگزار می‌گردند. در این زمان‌ها بهترین تفریحات و محل‌های اقامت نه چندان شلوغ در اختیارتان قرار خواهد گرفت و سفری به یادماندنی و خاطره انگیز برایتان رقم خواهد خورد. دمای هوا هم در این زمان‌ها معمولا بین 9 تا 19 درجه سانتی‌گراد متغیر است که جز بهترین فصل‌ها در آب و هوای هلند به شمار می‌آید

بهترین فصل سفر به هلند

سوالات متداول آب و هوای هلند

کشور هلند دقیقا در کجا قرار دارد؟

کشور هلند در بخش غربی ساحل دریای شمالی واقع شده و از سمت شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌ جوار است.

آب و هوای کشور هلند به طور کلی چگونه است؟

شرایط آب و هوای هلند متاثر از موقعیت دریایی آن است. تابستان‌‌ها نسبتاً بارانی و گرم است، در حالی که زمستان‌‌های معتدلی دارد اما همچنان مرطوب و بادخیز است.

بهترین فصل برای سفر به کشور هلند، چه فصلی است؟

بهترین زمان برای سفر به هلند در ماه ژوئن یا بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر است، زمانی که برگ‌ها تغییر شکل می‌دهند و رنگارنگ می‌شوند و انواع جشنواره‌های غذاها و نوشیدنی‌های مختلف در هلند برگزار می‌گردند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در قلب شهر آمستردام ، یک موزه‌ای بی‌نظیر وجود دارد که داستانی تاثیر گذار و در عین حال غم انگیز...

کمپین سفری دیگر همیشه سعی دارد تا شما را با ایده آل‌ترین انتخاب‌ها در داشتن یک سفر رویایی آشنا کند....

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که سالانه مقصد بسیاری از توریست‌ها برای دیدن جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف آن انتخاب...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر