بررسی روش های اقامت و مهاجرت به هلند - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به هلند

6 شهریور 1401

هلند یک کشور اروپایی است و همسایه کشورهایی مانند آلمان و بلژیک است. اقامت و مهاجرت به هلند از طریق روش‌های زیادی ممکن است.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق روش‌های زیادی ممکن است. هلند یک کشور اروپایی است که حدود ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد و همسایه کشورهایی مانند آلمان و بلژیک است. این کشور در سال‌های اخیر دارای رشد بسیار خوبی بوده است. به همین خاطر افراد زیادی هستند که به قصد اقامت و مهاجرت به هلند کارهای مربوط به دریافت ویزا و گرفتن اقامت این کشور را انجام می‌دهند.

بسیاری از دانشجویان به قصد ادامه تحصیل در این کشور اقدام به مهاجرت می‌کنند و برخی نیز برای اشتغال به کشور هلند مهاجرت می‌کنند؛ اما هستند افرادی که برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نموده و با آماده کردن شرایط و مدارک دریافت اقامت هلند، برای شهروندی این کشور اقدام می‌کنند. شرایط زندگی در کشور هلند، دارای سطح بالایی است.

نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و افرادی که شهروند هلند باشند می‌توانند بدون ویزا به ۱۸۴ کشور جهان سفر کنند. امکان تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال در این کشور وجود دارد و کشور هلند دارای پاسپورت بسیار معتبری است. مدارک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور نیز بسیار معتبر هستند و همه این‌ها می‌تواند دلیل استقبال مهاجران خارجی از دریافت اقامت و مهاجرت به هلند باشد.

اقامت و مهاجرت به هلند

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند به روش‌های مختلفی دارد که در ادامه این بحث در رابطه با هر یک از این روش‌ها به صورت کلی مواردی را عنوان می‌کنیم. اقامت و مهاجرت به هلند از طریق کار یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور است.

نرخ بیکاری در کشور هلند پایین است و نسبت به سایر کشورهای اروپایی نرخ مناسبی است. این کشور شرایط خوبی را برای افراد متخصص فراهم آورده تا بتوانند در هلند مشغول به کار شوند. یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به هلند از طریق کار است؛ اما باید برای این نوع از مهاجرت یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای هلندی یا یک شرکت هلندی داشته باشید تا بتوانید ویزای کاری هلند را دریافت کنید.

متقاضیان بسیاری برای کار در هلند و مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند؛ اما تنها افرادی موفق می‌شوند که بتوانند یک پیشنهاد کاری معتبر دریافت کنند. اگرچه دریافت پیشنهاد کاری از کشورهای اروپایی کار دشواری است. چرا که کارفرما‌ها باید به مدت شش ماه آگهی شغل مورد نظر را در کشور هلند و در اتحادیه اروپا منتشر کنند.

در صورتی که متقاضی اروپایی برای شغل پیدا نشود، می‌توانند یک فرد خارجی را استخدام کنند. این افراد باید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند مانند پاسپورت، عکس پاسپورتی، مدارک پزشکی، اثبات تمکن مالی، بیمه نامه، مدارک واکسیناسیون و گواهی عدم سوء پیشینه خود را آماده و ارائه کنند تا بتوانند ویزای هلند را دریافت کنند.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق تحصیل یکی از جذاب‌ترین و ساده‌ترین روش‌های گرفتن اقامت این کشور است. با توجه به اینکه نظام آموزشی این کشور دارای شرایط بسیار مناسبی است، دانشجویان بین‌المللی هر ساله برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند.

افرادی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور شوند می‌توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند و در مدت زمانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، اقامت خود را تمدید کنند. این افراد می‌توانند در صورت پایان تحصیلات مشغول به کار شوند و مجددا اقامت خود را تمدید کنند. پس از ۵ سال اقامت دائم، امکان دریافت شهروندی هلند وجود خواهد داشت.

امکان تحصیل در کشور هلند هم در مقاطع دانشگاهی وجود دارد و هم در سطح مدارس، تحصیل در مدارس کشور هلند از چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. مدارس هلند هم به صورت دولتی هستند و هم خصوصی که مدارس دولتی رایگان بوده و مدارس خصوصی سالانه حدود ۱۰ هزار یورو هزینه دریافت می‌کنند؛ اما هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های این کشور متفاوت است.

 به عنوان مثال دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند در مقطع کارشناسی، سالانه به ۸ هزار یورو نیاز دارند. این مبلغ در مقاطع فوق لیسانس و دکترا بیشتر می‌شود و به حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو در سال می‌رسد.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت این کشور است. سرمایه گذاران خارجی می‌توانند با خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت، اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند. البته با سرمایه گذاری مانند خرید ملک در کشور هلند امکان اخذ اقامت این کشور وجود ندارد! قثط افرادی می‌توانند به واسطه سرمایه گذاری اقامت هلند را دریافت کنند که بتوانند در این کشور شرکت ثبت کنند و یا ملکی خریداری کنند که از آن استفاده تجاری داشته باشند.

 افرادی هم که قصد داشته باشند در این کشور شرکت ثبت کنند باید یک طرح اقتصادی یا همان طرح تجاری ارائه کنند که توسط کشور هلند مورد تایید باشد. هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو است. افرادی که بتوانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور پنج سال مداوم اقامت کنند و هزینه‌های مربوط به بیمه و مالیات را پرداخت کنند، می‌توانند کارهای دریافت اقامت دائم هلند را شروع کنند.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق تولد

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق تولد دارای شرایط خاصی است. کشور هلند تابع قوانین خون است.

یعنی چنانچه اتباع هلندی در هر جای جهان صاحب فرزند شوند می‌توانند برای فرزند خودشان درخواست تابعیت هلندی کنند.

قوانین دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال اگر یکی از والدین تبعه هلند باشد و والد دیگر یک شخص خارجی باشد و در داخل کشور هلند صاحب فرزند شوند باز هم می‌توانند برای فرزندشان تابعیت هلندی دریافت کنند.

اگر یکی از والدین خارجی باشد و در خارج از کشور صاحب فرزند شوند، باز هم می‌توانند برای فرزندشان تابعیت هلندی بگیرند.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق ازدواج یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توان برای مهاجرت به این کشور از آن استفاده کرد. اگر یک تبعه خارجی با یک شهروند هلندی که دارای اقامت دائم این کشور است ازدواج کند، می‌تواند اقامت این کشور را به دست بیاورد.

کشور هلند دو نوع ویزا برای این افراد در نظر گرفته است: 1– ویزای نامزدی 2- ویزای ازدواج

البته برای هر یک از این ویزاها متقاضیان باید اثبات کنند که یک رابطه واقعی دارند و مدارکی را ارائه کنند که اثبات‌کننده ادعای آن‌ها باشد. به عنوان مثال مدت زمان آشنایی متقاضیان باید حداقل دو سال باشد و مدارکی را ارائه کنند که نشان دهنده علاقه و ارتباط آن‌ها باشد.

به عنوان مثال عکس، پیام‌ها، عکس‌های مسافرت و همچنین رفت آمد خانوادگی می‌تواند تاییدکننده ادعای آن‌ها باشد. افرادی که به عنوان نامزد وارد کشور هلند می‌شوند می‌توانند ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند چرا که ویزای آن‌ها تنها ۹۰ روز اعتبار دارد.

 پس از ازدواج و ثبت ازدواج رسمی، آن‌ها می‌توانند برای مهاجرت به این کشور و دریافت تابعیت هلند اقدام کنند. البته تبعه هلندی باید ضمانت کند که می‌تواند هزینه‌های مربوط به زندگی خود و همسرش را پرداخت کند.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق خانواده

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق خانواده به واسطه دریافت دعوت نامه هلند امکان‌پذیر است. افرادی که تبعه یک کشور دیگر باشند، می‌توانند از خانواده، دوستان و آشنایان خود که در کشور هلند زندگی می‌کنند، دعوت نامه دریافت کنند و به کشور هلند مهاجرت کنند.

انواع دعوت نامه هلند شامل دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه توریستی، دعوت نامه خویشاوندی، دعوت نامه کاری، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه تحصیلی و … می‌شود؛ اما افرادی که بخواهند از طریق خانواده و دوستان خود به این کشور سفر کنند، باید یک نفر را داشته باشند که در کشور هلند به صورت دائم اقامت دارد و کارت شهروندی هلند را دارد.

این فرد باید تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی فرد مهمان را داشته باشد، مدارکی را به سفارت هلند ارائه کند و آن‌ها را قانع کند که می‌تواند فرد مورد نظر را تأمین نماید.

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق خانواده

سوالات متداول اقامت و مهاجرت به هلند

اقامت و مهاجرت به هلند از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟

دریافت اقامت و مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، تولد، کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و … وجود دارد.

 بهترین روش اقامت و مهاجرت به هلند کدام است؟

بهترین روش اقامت و مهاجرت به هلند بستگی به هدف افراد از مهاجرت به این کشور دارد؛ اما می‌توان گفت بهترین راه مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری است.

 آیا برای دریافت اقامت و مهاجرت به هلند نیاز به ویزا است؟

بله با توجه به اینکه هلند یک کشور اروپایی است هر یک از روش‌های مهاجرت به هلند را که انتخاب کنید باید ویزای مربوط به آن را نیز دریافت کنید.

شرایط دریافت تابعیت هلند چیست؟

افرادی که قصد دریافت تابعیت هلند را داشته باشند، باید در این کشور مشغول به کار شوند و هزینه‌های مربوط به بیمه و مالیات را پرداخت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند چیست؟

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند با توجه به روش مهاجرت و هدف از مهاجرت، متفاوت است؛ اما به طور کلی این مدارک شامل پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، مدارک بیمه، اثبات تمکن مالی، عدم سوء پیشینه، مدارک پزشکی و واکسیناسیون است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که سالانه مقصد بسیاری از توریست‌ها برای دیدن جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف آن انتخاب...

هلند یکی از کشورهای باشکوهی است که با طبیعت خیره کننده‌اش همواره توجه گردشگران را به خودش جلب کرده است....

هزینه های زندگی در کشور هلند: هزینه‌های زندگی در کشور هلند یکی از معیارهای مهمی هستند که مهاجران خارجی و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر