درباره شهر بازل سوئیس | معرفی - فرهنگ و زبان - اقتصاد - سفری دیگر

درباره شهر بازل سوئیس | معرفی – فرهنگ و زبان – اقتصاد

1 آبان 1401

درباره شهر بازل سوئیس، شهر بازل در مجاورت رودخانه راین و در قسمت شمال غربی کشور سوئیس قرار دارد و با کشورهای آلمان و فرانسه همسایه است.

درباره شهر بازل سوئیس: شهربازل در مجاورت رودخانه راین و در قسمت شمال غربی کشور سوئیس قرار دارد و با کشورهای آلمان و فرانسه همسایه است. این شهر از لحاظ تراکم جمعیت سومین شهر پر جمعیت کشور سوئیس به شمار می‌رود. طبق سرشماری سال 2006 میلادی جمعیت این شهر بیش از 165259 بود که با اضافه کردن ساکنان اطراف این شهر جمعیت آن به 731000 می‌رسید.

علت تمرکز بالای جمعیت در این شهر کسترش یافتن مناطق مسکونی آن تا مرزهای شمالی کشور سوئیس است. از نظر اقتصادی و فرهنگی این شهر در جایگاه خوبی قرار دارد؛ زیرا دارای اقتصادی پویا بوده و مهم‌ترین و برترین دانشگاه سوئیس در این شهر واقع شده است.

درباره شهر بازل سوئیس | سفری دیگر

معرفی شهر بازل

شهر بازل سوئیس توسط رومی‌ها ایجاد گردید و در دوره امپراتوری مقدس روم یک شهر آزاد بود. همچنین شهربازل در سال 1501 میلادی به کنفدارسیون کشور سوئیس پیوست.
شهربازل سوئیس که در قسمت شمال این کشور قرار دارد مرکز ایالت بازل است و با کشورهای فرانسه و آلمان مرز مشترک دارد. رودخانه راین از وسط شهربازل عبور می‌کند که باعث تقسیم شدن این شهر به دو بخش شده است. وجود این رود جلوه زیبا و حیرت انگیزی را به شهربازل داده و آن را دیدنی کرده است.

دو قسمت شهربازل شامل بازل کوچک و بازل بزرگ هستند که با یکدیگر بسیار متفاوت‌اند. بازل کوچک همان قسمت قدیمی شهر است که در سمت چپ رودخانه راین واقع شده است که برای گردشگران و توریست‌ها مکانی دیدنی محسوب می‌شود. بخش کوچک و بزرگ بازی توسط شش پل که روی رودخانه راین ایجاد شده‌اند به یکدیگر وصل شده‌اند.

معرفی شهر بازل | سفری دیگر

شرایط اقتصادی بازل

وجود صنایعی مهم و قدرتمند، اقتصادی فعال، جاذبه‌های توریستی و فرهنگی و جمعیت بالا شهر بازل سوئیس را به یکی از مقاصد مهم برای گردشگری، سرمایه گذاری، مهاجرت و تجارت تبدیل کرده است. با توجه به این ویژگی‌های بازل سفر به این شهر بسیار جذاب و با اهمیت خواهد بود؛ شهربازل در کل اروپا از هر لحاظ از اهمیت بالایی برخوردار است. عمده درآمد و منبع اقتصادی این شهر از فعالیت صنعت گردشگری است که سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست از سراسر جهان می‌باشد.

شرایط اقتصادی بازل | سفری دیگر

بازل شهر ورزشی سوئیس

بازل در زمینه ورزش در کشور سوئیس جایگاه ویژه‌ای دارد؛ به طوری که باشگاه فوتبال اف ‌سی بازل باشگاه ورزشی موفقی محسوب می‌شود. در سال 2008 شهر بازل به همراه شهرهای برن، ژنو و زوریخ میزبان جام ملت‌های اروپا بود. این تورنمنت به میزبانی کشورهای سوئیس و اتریش به طور مشترک برگزار شد.

بازل شهر ورزشی سوئیس | سفری دیگر

فرهنگ و زبان مردمان شهر بازل

بازل را می‌توان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی نه تنها در سوئیس، بلکه در کل اروپا دانست؛ به طوری که این شهر در سال 1997 میلادی برای انتخاب آن به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا رقابت کرد. شهربازل سوئیس در زمینه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی در جایگاه بالایی قرار دارد به طوری که می‌توان گفت تعداد معدودی از شهرهای اروپایی می‌توانند با این شهر در رقابت کنند.

در شهر بازل سوئیس مراکز خرید و جاهای دیدنی و موزه‌های زیادی وجود دارد که مکان‌های مناسبی برای گشت و گذار و تفریح هستند. یکی از گویش‌های رایج در کشور سوئیس زبان دویچ یا زبان آلمانی بازل است که مردم شهربازل با این زبان صحبت می‌کنند. در هر ایالت سوئیس زبان آلمانی با لهجه همان ایالت صحبت می‌شود و با لهجه‌های ایالت‌های دیگر متفاوت است. زبان آلمانی بازل که مردمان بازل با آن صحبت می‌کنند مربوط به گویش‌های زبان آلمانی گذشته است و با زبان آلمانی اصلی تفاوت دارد.

فرهنگ و زبان مردمان شهر بازل | سفری دیگر

شرایط آب و هوای شهر بازل

کشور سوئیس از لحاظ شرایط آب و هوایی دارای چهار فصل است که هر فصل دمای هوا تغییر محسوسی می‌کند. شهر بازل سوئیس نیز از این شرایط آب و هوایی بهره‌مند بوده و دارای تابستان‌هایی معتدل و گاهی گرم و زمستان‌هایی سرد است که زمان مناسبی برای انجام ورزش‌های زمستانی در این شهر می‌باشد. آب و هوای فصل بهار و پاییز در شهربازل ملایم و خنک است و زمان خوبی برای سفر به این شهر و بازدید از مناظر طبیعی و جاذبه‌های گردشگری آن است. اما اگر علاقه‌مند به ورزش‌های متنوع زمستانی هستید بهترین فصل سفر به بازل سوئیس فصل‌های سرد سال هستند.

شرایط آب و هوای شهر بازل | سفری دیگر

دانشگاه بازل سوئیس

دانشگاه بازل در سال 1460 میلادی ساخته شد و قدیمی‌ترین دانشگاه دولتی سوئیس محسوب می‌شود که در سال 2021 در بین برترین دانشگاه‌های آموزش عالی تایمز در رتبه 92 قرار گرفت. افراد سرشناس و مشهوری مثل آلبرت گوبات سیاستمدار سوئیسی و ایونا یاکر فرمانده ارتش سرخ ار دانش آموختگان این دانشگاه هستند.

چهار مؤسسه مطالعات جهانی اروپا، مطالعات بشردوستی، اخلاق پزشکی و آموزش در دانشگاه بازل سوئیس وجود دارند. همچنین این دانشگاه بر روی پنج حوزه استراتژیک شامل علوم زیستی، مطالعات بصری، علم نانو، تحقیقات انرژی و پایداری و مطالعات جهانی و اروپایی فعالیت می‌کند.

دانشگاه بازل از هفت دانشکده مختلف شامل دانشکده الهیات، حقوق، پزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم، اقتصاد و تجارت و روانشناسی تشکیل شده که هر کدام دارای بخش‌های تخصصی دیگری هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به دپارتمان بهداشت عمومی، دپارتمان علوم کامپیوتر و ریاضیات، دپارتمان شیمی، دپارتمان داروسازی اشاره کرد.

دانشگاه بازل سوئیس | سفری دیگر

جاذبه‌ های گردشگری

شهر بازل جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد به عنوان مثال می‌توان از تالار شهر و بازار، صومعه‌ی بازل، موزه‌ی هنر بازل، اسپالنتور یا همان دروازه‌ی قدیمی شهر و موزه‌ی ویترا دیزاین نام برد. قسمت قدیمی بازل که به بازل کوچک معروف بوده به دلیل ساختار جذاب آن بیشتر مورد توجه توریست‌ها قرار گرفته است. این بخش بازل بین رود راین و دروازه قدیمی شهر هما اسپالنتور قرار دارد.

در این قسمت شهر می‌توان خیابان ‌های سنگفرش، کلیساهای قرون‌ وسطایی، خانه‌‌های قدیمی و فواره ‌های درخشانی را به تماشا نشست و از جذابیت آن‌ها لذت برد. علاوه بر این زیبایی‌ها در میان کوچه‌ها و بناهای تاریخی با شکوه شهربازلمی‌توان فواره‌ای کاملاً مدرن و منحصربه‌فرد را دید که اثر ژان تنگی مجسمه ساز مشهور سوئیسی است.

جاذبه‌ های گردشگری | سفری دیگر

جمع بندی

شهر بازل سوئیس دومین شهر پر جمعیت این کشور است از متعددترین بناهای تاریخی آن می‌توان به موزه‌های این شهر اشاره کرد که هر توریستی را به سمت خود جذب می‌کنند. البته خود شهر بازل نیز دارای ساختمان‌ها و معماری قدیمی و زیبا بوده که داشتن چنین ساختاری آن را همانند موزه‌ای دیدنی کرده است. وجود بازارها،کارناوال‌های سالانه و نمایشگاه‌های مختلف از جمله دلایل جذب گردشگران و توریست‌ها به این شهر می‌باشد.


سوالات متداول درباره شهر بازل سوئیس

شهر بازلب سوئیس در کجا قرار دارد؟

شهر بازل سوئیس که در قسمت شمال این کشور قرار دارد مرکز ایالت بازل است و با کشورهای فرانسه و آلمان مرز مشترک دارد.

شرایط اقتصادی شهر بازل سوئیس چگونه است؟

وجود صنایعی مهم و قدرتمند، اقتصادی فعال، جاذبه‌های توریستی و فرهنگی و جمعیت بالا شهر بازل سوئیس را به یکی از مقاصد مهم برای گردشگری، سرمایه گذاری، مهاجرت و تجارت تبدیل کرده است.

زبان گفتاری مردمان شهر بازل سوئیس چیست؟

یکی از گویش‌های رایج در کشور سوئیس زبان دویچ یا زبان آلمانی بازل است که مردم شهر بازل با این زبان صحبت می‌کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر لوزان سوئیس: شهر‌لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. این شهر حدود ۵۰ کیلومتر با شهر ژنو...

سوئیس کشوری زیبا و پرجاذبه با آب و هوای معتدل است که در هر فصلی زیبایی های خاص خود را...

هزینه های زندگی در کشور سوئیس: یکی از مسائلی که برای افراد مهاجر به کشور سوئیس مطرح است، هزینه‏های زندگی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر