درباره شهر جنوا ایتالیا | تاریخچه - شرایط زندگی - هزینه ها - سفری دیگر

درباره شهر جنوا ایتالیا | تاریخچه – شرایط زندگی – هزینه ها

24 مهر 1401

درباره شهر جنوا، این شهر زیبای ایتالیا باید بگوییم که در نزدیکی مرز فرانسه قرار دارد، دانشگاه‌های برتر موجود در شهر جنوا باعث شده تا دانشجویان بین‌المللی …

درباره شهر جنوا این شهر زیبای ایتالیا باید بگوییم که در نزدیکی مرز فرانسه قرار دارد، دانشگاه‌های برتر موجود در شهر‌جنوا باعث شده تا دانشجویان بین‌المللی یک زیادی به این شهر مهاجرت کنند. با توجه به اینکه شهر‌جنوا در همسایگی شهرهای میلان، تورین و بلونیا قرار دارد، ازنظر کیفیت زندگی دارای سطح بالایی می‌باشد. شرایط آب و هوایی شهر‌جنوا معتدل و مدیترانه‌ای است. هزینه‌های زندگی در این شهر با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است؛ اما قدرت خرید مردم در این شهر متوسط است.

جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی بسیاری در این شهر قرار دارند. شهر بندری جنوا در شمال غربی ایتالیا واقع‌شده و یکی از شهرهای بسیار زیبا و توریستی ایتالیا است. برای شناخت تاریخچه شهر‌جنوا به دست آوردن اطلاعات کافی درباره شرایط زندگی در شهر‌جنوا، آشنایی با هزینه زندگی در شهر‌جنوا و سایر موارد دیگر با ما همراه باشید.

درباره شهر جنوا ایتالیا | سفری دیگر

تاریخچه شهر جنوا

تاریخچه شهر جنوا به قرن چهارم قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. این شهر در دوران امپراتوری روم، لومبارد‌ها، استروگوت‌ها، دوران حکومت فرانسوی‌ها، مسلمانان و … تاریخ پر فراز و نشیبی داشته است. در طول جنگ‌های صلیبی نیز چندین سال جنوا بین کشورهای فرانسه و ایتالیا قرارگرفته بود؛ اما پس از سال‌ها و در پی انقلاب مردم این شهر، جنوا از نفوذ کشور فرانسه خارج شد و در حال حاضر پس از جنگ جهانی دوم و آسیب‌های زیادی که به علت بمباران‌های هوایی انگلیس متحمل شده بود، به‌عنوان یکی از شهرهای زیبای ایتالیا در کنار میلان و تورین، مرکز اقتصادی محسوب می‌شود.

تاریخچه شهر جنوا | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر جنوا

شرایط زندگی در شهر جنوا با توجه به شاخص‌های امنیتی، مراقبت‌های درمانی، آلودگی هوا و قدرت خرید مردم تعیین می‌شود. هزینه‌های زندگی در شهر‌جنوا ایتالیا متناسب است. کیفیت آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و مکان‌های تفریحی زیادی در این شهر تاسیس شده‌اند. شاخص امنیت در شهر‌جنوا متوسط، اما شاخص‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در سطح بسیار بالایی دارد. کیفیت آب و هوا و اقلیم این شهر بالا بوده و میزان آلودگی هوا در شهر‌جنوا پایین است.

شرایط زندگی در شهر جنوا | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر جنوا

هزینه زندگی در شهر جنوا با توجه به محاسبه هزینه‌های مربوط به مسکن، حمل و نقل، مواد غذایی و … محاسبه می‌شود. هزینه‌های مربوط به مسکن در شهر‌جنوا اصلی‌ترین بخش هزینه‌های زندگی در این شهر زیبای ایتالیا را تشکیل می‌دهد.

اگر شما بخواهید در مرکز شهر‌جنوا یک آپارتمان تک خوابه اجاره کنید، باید ۵۷۶ یورو در ماه پرداخت کنید؛ اما اگر قصد اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر را داشته باشید، ۴۱۷ یورو در ماه کافی است. چنانچه قصد اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر را داشته باشید، ۹۲۱ یورو و در حاشیه شهر ۶۹۵ یورو، هزینه‌های اجاره مسکن در شهر‌جنوا نسبت به سایر شهرهای ایتالیا تقریباً مناسب است.

هزینه مربوط به قبض آب، قبض برق و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در یک آپارتمان کوچک ماهانه ۱۳۲ یورو است. هزینه مربوط به تحصیل کودکان، هزینه‌های مربوط به خرید لباس و پوشاک و … نیز روی هزینه‌های زندگی در شهر‌جنوا تأثیر دارند. هزینه حمل و نقل در شهر‌جنوا برای خرید بلیط یک طرفه و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی داخلی ۱.۵۰ یورو و برای خرید یک بلیط ماهیانه ۴۶ یورو است.

کرایه تاکسی در شهر‌جنوا برای ورودی ۵ یورو و برای هر کیلومتر یک یورو محاسبه می‌شود. افرادی که قصد استفاده از وسایل نقلیه شخصی داشته باشند باید بدانند که هزینه خرید یک لیتر بنزین در شهر‌جنوا ۱.۶۴ یورو است.

هزینه زندگی در شهر جنوا | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر جنوا

ازنظر موقعیت جغرافیایی شهر جنوا در شمال غرب کشور ایتالیا و در منطقه لیگوریا قرارگرفته است. مساحت شهر‌جنوا ۲۴۳ کیلومتر مربع بوده و ازنظر آب و هوایی دارای تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌های ابری و سرد است. دمای هوا به صورت میانگین در طول سال از یک درجه سانتیگراد تا ۳۴ درجه سانتیگراد متغیر می‌باشد. در فصل زمستان کمترین دما – ۴ درجه سانتی گراد و در فصل تابستان بالاترین دما ۳۸ درجه سانتیگراد گزارش شده که بسیار به ندرت مشاهده می‌شود.

بهترین زمان سفر به جنوا بین ماه‌های می‌تا ماه جولای است. دمای هوا در این ماه‌ها بین ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتیگراد متغیر است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر جنوا | سفری دیگر

جمعیت شهر جنوا

جمعیت شهر جنوا حدود ۶۸۰ هزار نفر است و نسبت به سال‌های گذشته افزایش بسیاری داشته است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر جنوا

با اینکه شهر جنوا مانند شهرهای دیگر ایتالیا توریستی نیست، اما مکان‌های گردشگری و جاذبه‌های بسیاری دارد. مردم این شهر ازنظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی هستند. این شهر دارای مراکز کهن مربوط به قرون وسطا و فهرست طولانی از میراث جهانی یونسکو می‌باشد. مردم این شهر به زبان ایتالیایی و گویش جنوایی‌هایی صحبت می‌کنند و کلیسا‌های بسیاری در سطح این شهر وجود دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر جنوا | سفری دیگر

اقتصاد شهر جنوا

اقتصاد شهر جنوا به دلیل وجود صنایع تولید قطعات موتور و اتومبیل، صنایع ساخت وسایل منجمد‌سازی، تولید محصولات آهنی و فولادی، محصولات کشاورزی و … بسیار پیشرفت داشته است.

حمل و نقل عمومی جنوا

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر جنوا ایتالیا دارای سیستم‌های رایگان مترو، اتوبوس، تاکسی‌های بین شهری می‌باشد. در حال حاضر گفته می‌شود که به صورت آزمایشی پروژه برای رایگان کردن سیستم حمل و نقل مترو راه اندازی شده است و همین امر موجب شده تا میزان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در شهر‌جنوا با افزایش پیدا کند.

با استفاده از مترو، قایق، کشتی، اتوبوس، قطارهای محلی و قطارهای سریع و سیر امکان حمل و نقل در سطح شهر وجود دارد. همانطور که گفتیم امکان خرید بلیط یک طرفه یا بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه نیز در سطح جنوا فراهم شده است که در با پرداخت هزینه‌های کمی می‌توانید از این سیستم حمل و نقل استفاده کنید و در سطح شهر‌جنوا تردد داشته باشید. حتی امکان سفر به شهرهای دیگر ایتالیا با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به راحتی فراهم شده است.

حمل و نقل عمومی جنوا | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر جنوا

هزینه های زندگی در شهر جنوا ایتالیا چگونه است؟

هزینه‌های زندگی در شهر جنوا ایتالیا متناسب است.

جمعیت شهر جنوا چند نفر است؟

جمعیت شهر جنوا حدود ۶۸۰ هزار نفر است و نسبت به سال‌های گذشته افزایش بسیاری داشته است.

به طور کلی آب و هوای شهر جنوا چگونه است؟

ازنظر آب و هوایی دارای تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌های ابری و سرد است. دمای هوا به صورت میانگین در طول سال از یک درجه سانتیگراد تا ۳۴ درجه سانتیگراد متغیر می‌باشد. در فصل زمستان کمترین دما – ۴ درجه سانتی گراد و در فصل تابستان بالاترین دما ۳۸ درجه سانتیگراد گزارش شده که بسیار به ندرت مشاهده می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کارخانه کشتی آرسنال ونیز یکی از مهمترین مراکز تولید کشتی در دوران رنسانس بود که نقش مهمی در توسعه اقتصادی...

ایتالیا کشوری است در جنوب قاره اروپا که هرگوشه از آن، یک دنیای شگفت‌انگیز و زیبا پیش چشم گردشگران قرار...

قلعه اسفورزا ، نمادی از تاریخ و فرهنگ ایتالیا، بر فراز شهر زیبای میلان قرار گرفته است. این قلعه که...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر