درباره شهر لوزان سوئیس | شرایط زندگی - هزینه - اقتصاد - سفری دیگر

درباره شهر لوزان سوئیس | شرایط زندگی – هزینه – اقتصاد

17 آبان 1401

درباره شهر لوزان سوئیس، شهر لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. این شهر حدود ۵۰ کیلومتر با شهر ژنو فاصله دارد و در قسمت جنوب غربی سوئیس واقع شده است.

درباره شهر لوزان سوئیس: شهر‌لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. این شهر حدود ۵۰ کیلومتر با شهر ژنو فاصله دارد و در قسمت جنوب غربی کشور سوئیس واقع شده است. لوزان مرکز ایالت کانتون و سوئیس است و از زمان امپراطوری رومی‌ها این نام را تاکنون حفظ نموده است. معنای کلمه لوزان شهر پر فراز و نشیب است. اکثر جمعیت شهر‌لوزان را مهاجران آلمانی تشکیل می‌دهند. این شهر به عنوان شهر فرهنگی اروپا شناخته می‌شود که هر ساله میزبان رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌های متعددی است.

از جمله این جشنواره‌ها می‌توان به جشنواره کتاب‌های مصور لوزان اشاره کرد. زبان مردم شهر‌لوزان فرانسوی و دین آن‌ها کاتولیک می‌باشد. آب و هوای شهر‌لوزان سوئیس معتدل این است. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی می‌باشد و به عنوان یک شهر نسبتاً گران در اروپا شناخته می‌شود. سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار سریع و پیشرفته است و فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه مشاغل خدماتی و فروشگاهی در این کشور وجود دارد. البته صنایع هتلداری و گردشگری نیز جزو مشاغل مورد نیاز در شهر‌لوزان هستند. دانشگاه‌های برتری مانند دانشگاه لوزان و دانشگاه EPFL در شهر‌لوزان واقع شده‌اند.

درباره شهر لوزان سوئیس | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر لوزان

شهر لوزان به عنوان کانون ورزش بین‌المللی شناخته می‌شود و این شهر میزبان کمیته بین‌المللی المپیک است. به صورت رسمی به پایتخت المپیک مشهور است. شهر‌لوزان سراسر زیبایی و آرامش است. خانه‌های رنگارنگ، کوچه پس کوچه‌های زیبا و تمیز شهر لوزان چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر شهر‌لوزان جزء دلایل سفر مهاجران خارجی به این شهر است. از آنجا که لوزان یکی از شهرهای مهم کشور سوئیس است، هزینه‌های زندگی در شهر‌لوزان سوئیس بالا است و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند باید بتوانند از پس هزینه‌های زندگی در شهر لوزان بر بیایند.

در کشور سوئیس دارا بودن بیمه اجباری است و اشخاصی که وارد این کشور می‌شوند حتماً باید طی سه ماه یک بیمه برای خودشان انتخاب کنند و خدمات پزشکی مربوط به بیماری‌ها حوادث و زایمان را از این بیمه‌ها دریافت نمایند. وضعیت اقتصادی کشور سوئیس و شهر‌لوزان ثبات بالایی دارد. به همین خاطر افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می‌توانند مطمئن باشند که سرمایه گذاری امن و سودآوری خواهند داشت.

مردم سوئیس از نظر فرهنگی بسیار جدی هستند اما می‌توان گفت که با توجه به سطح تحصیلات و درآمد هر خانواده مردم لوزان از لحاظ فرهنگی به طبقات مختلفی تقسیم می‌شوند. بسیاری از مهاجران خارجی برای به دست آوردن درآمد بالا در لوزان سوئیس به این شهر یا سایر شهرهای سوئیس سفر می‌کنند، اما باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار بالا است.

شرایط زندگی در شهر لوزان | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر لوزان

هزینه زندگی در شهر لوزان سوئیس بالا است و پس از شهر زوریخ به عنوان گرانترین شهر کشور سوئیس شناخته می‌شود. هزینه خرید اقلام خوراکی و مواد غذایی به صورت ماهانه ۷۵۰ فرانک سوئیس، هزینه مورد نیاز برای حمل و نقل در یک ماه ۱۰۰ فرانک سوئیس، خرید غذا از رستوران‌های مک دونالد ۱۴ فرانک سوئیس، هزینه‌های مربوط به تفریحات و سرگرمی برای هر نفر حدود ۲۰۰ فرانک سوئیس است.

برای اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر‌لوزان باید ۵۴۹.۱ فرانک سوئیس پرداخت کنید و برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه ۲.۹۶۳ فرانک سوئیس باید بپردازید. به طور کلی اگر بخواهیم هزینه زندگی در شهر‌لوزان به یورو را محاسبه کنیم، باید بگوییم که بدون در نظر گرفتن هزینه محل اقامت یا اجاره مسکن هزینه‌های هر نفر حدود ۱.۶۲۲ یورو می‌شود. برای حمل و نقل نیز می‌توانید با خرید بلیط‌های یک ماه ۶۷ یورو پرداخت کنید. البته برای خرید بلیط یک طرفه ۳.۳۶ یورو کافی است.

هزینه زندگی در شهر لوزان | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر لوزان

شهر لوزان در بخش غربی کشور سوئیس واقع شده است. این شهر در مسیر بین شمال و جنوب اروپا قرار گرفته و از دوران قرون وسطی تاکنون به عنوان یک شاهراه تجاری شناخته می‌شود. شهر‌لوزان در کنار دریاچه ژنو واقع شده و به عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور سوئیس شناخته می‌شود. آب و هوای شهر‌لوزان معتدل و نسبتاً مرطوب است.

در طول سال میانگین بارش در شهر‌لوزان ۱.۱۵۳ میلی متر است. با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر‌لوزان آب و هوا در تابستان‌ها خنک و مرطوب می‌باشد. معمولاً دمای هوا در ماه جولای به ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. دمای هوا در زمستان‌ها هم ۱.۲ درجه سانتیگراد است. البته بیشتر در ماه ژانویه هوا خیلی سرد می‌شود و ممکن است دما به زیر صفر هم برسد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر لوزان | سفری دیگر

اقتصاد شهر لوزان

اقتصاد شهر لوزان بسیار پیشرفته است و از لحاظ اقتصادی دارای ثبات بالایی می‌باشد؛ اما اقتصاد این شهر کمبود کارگر دارد و مشاغل زیادی مانند خورده فروشی، کار در صنایع گردشگری و هتلداری و. نیازمند نیروی کار هستند. افرادی که در رشته‌های اداری، کاری، امور مالی، مهندسی، مدیریت مهمان‌نوازی و مکانیک تحصیل کرده‌اند، می‌توانند در این شهر شغل مناسبی پیدا کنند. حتی دانشجویان می‌توانند هنگام تحصیل در شهر‌لوزان به کار نیز مشهور شوند.

اقتصاد شهر لوزان | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی در شهر لوزان

شهر لوزان دارای یک سیستم پیشرفته مترو است که دارای ۲۸ ایستگاه می‌باشد. با توجه به اینکه لوزان یک شهر کوچک در اروپا است، سیستم ترانزیتی بسیار سریعی دارد. از وسایل حمل و نقل عمومی دیگر در شهر‌لوزان سوئیس می‌توان به اتوبوس و تراموا اشاره کرد. از صبح تا نیمه شب به مسافران سرویس دهی می‌کنند.

حمل و نقل عمومی در شهر لوزان | سفری دیگر

جمعیت شهر لوزان

شهر لوزان سوئیس دارای وسعت کمی است؛ اما این شهر حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد و همین باعث شده تا به عنوان چهارمین شهر بزرگ سوئیس شناخته شود.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر لوزان

کشور سوئیس یک کشور کوچک است؛ اما زبان‌های مختلفی در این کشور وجود دارد. بیشتر مردم به زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و حتی رومانیایی صحبت می‌کنند. تمام مردمی که به این چهار زبان صحبت می‌کنند، دارای حقوق برابر هستند. تاثیرات سیاسی و اقتصادی روی مردمی که در شهر لوزان سوئیس و سایر شهرهای دیگر زندگی می‌کنند، بسیار زیاد است.

اغلب جمعیت مردم در کشور سوئیس به بازدید از موزه‌ها و موسسه‌های فرهنگی، کنسرت، سینما و یا نمایشگاه‌ها علاقه دارند. از لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم مردم شهر سوئیس به عنوان مردمی با فرهنگ غنی شناخته می‌شود و بسیار جدی هستند. جاذبه‌های گردشگری شهر لوزان مانند کلیسای جامع نوتردام، دریاچه ژنو، برج ساوابللین، بنیاد هرمیتاژ و موزه المپیک نشانه‌های بسیار خوبی از فرهنگ غنی این شهر زیبای اروپا هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر لوزان | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر لوزان سوئیس

شهر لوزان سوئیس در کجا قرار دارد؟

شهر لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. این شهر حدود ۵۰ کیلومتر با شهر ژنو فاصله دارد و در قسمت جنوب غربی کشور سوئیس واقع شده است.

وضعیت اقتصادی شهر لوزان سوئیس چگونه است؟

وضعیت اقتصادی کشور سوئیس و شهر لوزان ثبات بالایی دارد. به همین خاطر افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می‌توانند مطمئن باشند که سرمایه گذاری امن و سودآوری خواهند داشت.

آب و هوای شهر لوزان به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای شهر لوزان معتدل و نسبتاً مرطوب است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های سوئیس یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین نقاط مثبت این کشور هست که سالالنه هزاران نفر گردشگر...

اقامت و مهاجرت به سوئیس، این کشور زیبای اروپای غربی می‌تواند رؤیای هر مهاجری باشد. این کشور دارای شرایط اقتصادی...

آب و هوای زوریخ: شاید شما هم در فضای مجازی تصاویر زیبا و دوست‌داشتنی از طبیعت زیبای سوئیس را دیده...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر