درباره شهر پالرمو ایتالیا | هزینه - اقتصاد - جمعیت - سفری دیگر

درباره شهر پالرمو ایتالیا | هزینه – اقتصاد – جمعیت

23 مهر 1401

درباره شهر پالرمو، این شهر تاریخی ایتالیا نکات بسیار جالبی وجود دارد. شهر پالرمو مرکز ناحیه خودمختار سیسیل بوده و به‌عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا که …

درباره شهر پالرمو این شهر تاریخی ایتالیا، نکات بسیار جالبی وجود دارد. شهر‌پالرمو مرکز ناحیه خودمختار سیسیل بوده و به‌عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا که قدمت آن به ۲۷۰۰ سال قبل بازمی‌گردد شناخته می‌شود. این شهر در دامنه کوه مونته پلگرینو قرار دارد و ازنظر موقعیت جغرافیایی در سواحل شمالی جزیره سیسیل واقع‌شده است. به دلیل وجود دانشگاه پالرمو، فرهنگستان موسیقی، برج هواشناسی، موزه و رصدخانه این شهر اهمیت به خصوصی دارد.

می‌توان گفت که شهر‌پالرمو مرکز تجارت محصولات کشاورزی است و کارخانه‌های محصولات غذایی، کارخانه‌های شیمیایی، محصولات چرمی، کارخانه کشتی‌سازی و فولادسازی، پارچه‌بافی و کاغذ در این شهر فعالیت دارند. به همین خاطر افراد زیادی از مهاجران خارجی برای تحصیل و اشتغال به شهر‌پالرمو سفر می‌کنند.

این افراد باید اطلاعات کافی درباره تاریخچه شهر‌پالرمو، شرایط زندگی در شهر‌پالرمو، هزینه زندگی در شهر‌پالرمو و آب و هوای شهر‌پالرمو داشته باشند. به همین خاطر ما در این مقاله با بررسی تمامی این موارد اطلاعات کافی برای افراد خارجی که قصد زندگی و اقامت در شهر پالرمو را دارند، مطرح می‌کنیم. با ما همراه باشید.

درباره شهر پالرمو ایتالیا | سفری دیگر

تاریخچه شهر پالرمو

شهر پالرمو توسط مستعمره نشین‌های فینیقی تاسیس شد و در ابتدا با نام زیز یعنی (گل) شناخته می‌شد. این نام هم به خاطر حاصلخیز بودن زمین‌های اطراف شهر به برای آن انتخاب شده بود. پس از گذشت سال‌ها و سکونت یونانی‌های کوچ نشین، در سال ۲۵۴ قبل از میلاد این شهر به تصرف رومیان درآمد و در طی دوران‌های زیادی تغییر نام پیدا کرد. مدت‌ها شهر‌پالرمو تحت تصرف یونانی‌ها، حکومت بیزانس، عرب‌ها و … قرار گرفت.

اما در انتها پس از تصرف این شهر توسط فریدریش دوم، شهر‌پالرمو پیشرفت کرد و شکوفایی خود را آغاز نمود. در حال حاضر ساختمان‌های قدیمی بسیاری از زمان پادشاهی اسپانیا، بیزانس و نرماندی در این شهر به جای مانده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کلیسای جامع، کلیسای کوچک پالاتین و کلیسای سن جیووانی دلی آرمیتی اشاره کرد.

تاریخچه شهر پالرمو | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر پالرمو

شرایط زندگی در شهر پالرمو برای دانشجویان توریست‌ها و افرادی که قصد کار در این شهر تاریخی و زیبا را دارند، بسیار مناسب است. به دلیل موقعیت جغرافیایی ایده‌آل شهر‌پالرمو این شهر مرتب در حال پیشرفت و شکوفایی است. مناظر زیبای طبیعی، سواحل آرام و بی‌نظیر پالرمو، همه و همه جزو دلایلی هستند که این شهر را برای زندگی به یک شهر ایده آل تبدیل می‌کنند.

رصدخانه‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و فرهنگی زیادی در این شهر وجود دارد. سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی در شهر‌پالرمو پیشرفته است و جاذبه‌های گردشگری زیادی در این شهر قرار دارند. آب و هوای شهر‌پالرمو نیز یک آب و هوای مدیترانه‌ای است. ازنظر هزینه‌های زندگی باید بگوییم که اصلی‌ترین هزینه‌های مربوط به زندگی در شهر‌پالرمو مربوط به مسکن می‌شود. البته نمی‌توان گفته شهر‌پالرمو یک شهر گران است؛ اما می‌توان گفت که میزان درآمد مردم با هزینه‌های زندگی آن‌ها همخوانی دارد.

شرایط زندگی در شهر پالرمو | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر پالرمو

هزینه زندگی در شهر پالرمو اول از همه مربوط به هزینه تامین مسکن و اجاره خانه می‌شود. به طور متوسط میانگین هزینه زندگی در شهر‌پالرمو کشور ایتالیا برای یک فرد مجرد، بدون اجاره خانه در ماه ۶۱۴ یورو است. برای یک خانواده ۴ نفره بدون اجاره خانه می‌توان هزینه متوسط زندگی را ۲۱۳۷ یورو در ماه محاسبه کرد. هزینه مربوط به مواد غذایی، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، قبض آب، گاز، اینترنت، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، خرید لباس و پوشاک، ورزش و تفریح، همه و همه جز هزینه‌های زندگی در شهر‌پالرمو هستند که با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‌پالرمو ۴۶۷ یورو می‌باشد. اگر بخواهید همین آپارتمان یک خوابه را در حاشیه شهر‌پالرمو اجاره کنید باید ۳۲۲ یورو در ماه پرداخت کنید. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر‌پالرمو ۷۶۴ یورو و در خارج از شهر ۵۴۸ یورو است. هزینه قبض آب و برق و سیستم سرمایشی، گرمایشی برای یک آپارتمان کوچک ماهیانه ۱۴۵ یورو می‌شود.

هزینه زندگی در شهر پالرمو | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پالرمو

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پالرمو با توجه به اینکه این شهر در قسمت شمالی جزیره سیسیل واقع‌شده بسیار با اهمیت است. این شهر بسیار حاصلخیز و مناسب کشاورزی است. آب و هوای شهر‌پالرمو آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌هایی‌های گرم و زمستان‌های سرد و طولانی است. در اکثر روزهای زمستان شاهد بارش برف و باد خواهید بود.
بهترین فصل سفر به پالرمو فصل پاییز و بهار است که آب و هوا خنک است و امکان گشت و گذار در مناظر طبیعی این شهر زیبا وجود دارد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پالرمو | سفری دیگر

جمعیت شهر پالرمو

جمعیت شهر پالرمو با توجه به اینکه مساحت این شهر ۴۹۹۲ کیلومتر مربع است، بیش از 1234000 نفر است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر پالرمو

مردم شهر‌پالرمو به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. بیشتر مردم پیرو دین مسیحیت بوده اما گویش‌ها و زبان‌های دیگری نیز در این شهر دیده می‌شود. پالرمو به‌عنوان شهر فرهنگی و تاریخی ایتالیا معروف است. فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر‌پالرمو هم مناسب این شهر فرهنگی و تاریخی است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر پالرمو | سفری دیگر

اقتصاد شهر پالرمو

شهر پالرمو روز به روز در حال پیشرفت است. به همین خاطر اقتصاد این شهر هم پویا و فعال است. اقتصاد شهرهای اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا بوده و در صورت رکود اقتصادی در اتحادیه اروپا روی اقتصاد این شهرها نیز تاثیر می‌گذارد.

حمل و نقل عمومی پالرمو

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر پالرمو و هم به صورت دریایی و هم به صورت زمینی بسیار پیشرفته است. برای جابجایی از وسایلی مانند شبکه مترو، تاکسی، اتوبوس و حمل و نقل دریایی استفاده می‌شود. هزینه مربوط به حمل و نقل در شهر‌پالرمو برای خرید بلیط یک طرفه 1.40 یورو و برای یک بلیط یک ماهه ۳۲ یورو است. هزینه بنزین در شهر‌پالرمو برای هر لیتر 1.56 یورو است.

حمل و نقل عمومی پالرمو | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر پالرمو

قدمت شهر‌پالرمو به چند سال قبل بر می گردد؟

شهر‌پالرمو مرکز ناحیه خودمختار سیسیل بوده و به‌عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا که قدمت آن به ۲۷۰۰ سال قبل بازمی‌گردد شناخته می‌شود.

شرایط زندگی در شهر‌پالرمو چگونه است؟

شرایط زندگی در شهر‌پالرمو برای دانشجویان توریست‌ها و افرادی که قصد کار در این شهر تاریخی و زیبا را دارند، بسیار مناسب است. به دلیل موقعیت جغرافیایی ایده‌آل شهر پالرمو این شهر مرتب در حال پیشرفت و شکوفایی است.

جمعیت شهر پالرمو چقدر است؟

جمعیت شهر پالرمو با توجه به اینکه مساحت این شهر ۴۹۹۲ کیلومتر مربع است، بیش از 1234000 نفر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقتی صحبت از شاهکارهای معماری ونیز می‌شود، کلیسای سن مارکو یکی از نخستین بناهایی است که به ذهن خطور می‌کند....

درباره شهر بولونیا: بولونیا شهری زیبا در منطقه ایمیلیا رومانی در شمال کشور ایتالیا است که بزرگترین شهر این منطقه...

راهنمای کامل دیدنی های ناپل ناپل سومین شهر معروف اروپا، در جنوب کشور ایتالیا قرار دارد و جمعیت آن به...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر