هر آنچه که بایدر درباره جزیره اسکیاتوس یونان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که بایدر درباره جزیره اسکیاتوس یونان بدانید

19 مهر 1401

درباره جزیره اسکیاتوس، اسکیاتوس، جهانی ‌ترین جزیره در اسپوراد‌های شمالی، با جنگل‌‌های کاج سرسبز و آب ‌های شفاف بهشتی کوچک روی زمین است.

درباره جزیره اسکیاتوس، جهانی ‌ترین جزیره در اسپوراد‌های شمالی، با جنگل‌‌های کاج سرسبز و آب ‌های شفاف بهشتی کوچک روی زمین است. این جزیره بکر و پر برکت بیش‌تر از 60 ساحل زیبا دارد. معروف‌ترین ساحل این جزیره کوکوناریس نامیده شده که سومین ساحل زیبای مدیترانه هم به شمار می‌رود. اگر شما هم به لحظاتی پر شور و هیجان در شب فکر می‌کنید بدون شک جزیره اسکیاتوس نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. پس اگر در مورد جزیره اسکیاتوس کشور یونان کنجکاو هستید به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید.

درباره جزیره اسکیاتوس | سفری دیگر

تجربه لحظات شاد در اسکیاتوس

لحظات پر نشاط در شب‌های این جزیره بسیار به یاد ماندنی خواهد بود، در این جزیره می‌توانید در میان جمعیت رقص و پای کوبی کرده، با دوستان خود دورهمی و جشن گرفته و از موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرید. در ادامه با ما درباره جزیره اسکیاتوس همراه شوید.

خیابان عابر پیاده در کنار بندرگاه قدیمی جزیره جزو بهترین مکان برای سرگرمی توریست‌های این جزیره به شمار می‌رود. بارها و کلوب‌های پرهیاهو جوانان را در طول شب تا صبح سرگرم می‌کند و لذت و شادی را به آنان هدیه می‌بخشد!
مهمانی در منطقه آمودیه در طول شب ادامه داشته و همه مشغول جشن گرفتن در فضای باز هستند. رویدادهای فرهنگی رنگارنگ، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌های هنری که در طول ماه‌های تابستان برگزار می‌شود، بدون شک رنگ و بوی خاصی به تعطیلات شما در این جزیره می‌بخشد!

تجربه لحظات شاد در اسکیاتوس | سفری دیگر

اطراف جزیره اسکیاتوس

درباره جزیره اسکیاتوس، اسکیاتوس یکی از جزایر بسیار زیبا است که در طور سال گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. به طور کلی تصور می‌شود که شهرهای قابل سکونت این جزیره بین سال‌های 1829 تا 1830 ساخته شده‌اند.
بندر طبیعی جزیره مهم‌ترین نقطه عطف جزیره به شمار می‌رود. امروزه این مکان بهشت قایق ‌های بادبانی محسوب می‌شود. شما می‌توایند با قدم زدن در خیابان‌‌های آسفالت ‌شده جزیره، لذت دیدن خانه‌‌های سفید زیبا با سقف‌‌های کاشی‌کاری قرمز و باغ‌‌های رنگارنگ را به خود هدیه کنید.

پایتخت این جزیره شهری زیبا بوده که بندر آن توسط چهار جزیره کوچک احاطه شده است، بدون شک دیدن اسکله این شهر منظره‌ای فراموش نشدنی رقم می‌زند. به علاوه در صورت سفر به جزیره اسکیاتوس حتما از Bourtzi بازدید کنید،Bourtzi شبه جزیره‌ای کوچک با پوشش گیاهی سرسبز که ویرانه‌های یک قلعه ونیزی روی آن هنوز پابرجاست.

این قلعه در سال 1207 میلادی توسط برادران گیزی تأسیس شد، اما در سال 1660 زمانی که دریاسالار موروزینی جزیره را فتح کرد، به ویرانه‌ای تبدیل گشت. با این حال این قلعه امروزه یکی از رمانتیک‌ترین نقاط در اسکیاتوس به لطف درختان کاج متراکم و مناظر خیره‌کننده مجمع الجزایر محسوب می‌شود.

به غیر از Bourtzi، بازدید از مکان‌های گردشگری دیگر این جزیره را هم نباید به هیچ عنوان از دست داد. خانه سابق و موزه کنونی، نویسنده مشهور الکساندروس پاپادیامانتیس که هر ساله جشن‌های ویژه‌ای در 3 تا 4 ژانویه و 4 مارس در آن برگذار می‌شود هم از جمله مکان‌های گردشگری بسیار زیبای جزیره اسکیاتوس یونان است.

همچنین کلیسای بشارت مریم باکره با چهار موزه و قلعه دیگر هم در این جزیره وجود دارد. یکی از این قلعه‌ها ساختاری طبیعی داشته و در قرن چهاردهم توسط ساکنان به عنوان پناهنده در برابر حملات دزدان دریایی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه کاسترو یا همان قلعه به دلیل زیبایی طبیعی و خیره‌کننده خود بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

اطراف جزیره اسکیاتوس | سفری دیگر

در جستجوی سواحل باشکوه

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، این جزیره دارای 60 ساحل فوق العاده است که در میان آنها کوکوناریس یا شن طلایی در قسمت جنوب غربی جزیره خودنمایی می‌کند. این ساحل به دلیل داشتن جنگل‌های سرسبز کاج معروف است.
همچنین این ساحل دارای تالابی نادر در میان جنگل کاج بوده و به دلیل ارزش زیست ‌محیطی عظیمش آن را منطقه حفاظت ‌شده اعلام کرده‌اند. در میان گزینه‌های اسکان، یک کمپینگ محبوب بین جوانان در کوکوناریس وجود دارد.
اگر دوست داشته باشید می‌توانید در ساحل کوکوناریس قایق اجاره کرده یا در یکی از زمین‌های تنیس هتل‌‌های محلی تنیس بازی کنید. فعالیت‌های دریایی هیجان انگیز را هم نباید در کنار تمامی این فعالیت‌ها از یاد ببرید.

در جاده کوکوناریس و آهلادیس، مگالی آموس ساحلی محبوب با آب‌های شفاف و کافه‌هایی زیبا در کنار دریا قرار گرفته است، این ساحل از نظر گردشگران جزو بهترین مکان‌های گردشگری جزیره اسکیاتوس یونان به شمار می‌رود.
موز یا خلیج کراسا هم یکی دیگر از سواحل زیبا و فوق العاده اسکیاتوس بوده که اطراف آن را درختان کاج احاطه کرده‌اند. به لطف امکانات ورزش‌های آبی و مهمانی‌های دیوانه کننده‌ای که در تمام شبانه روز در کافه‌های این ساحل برگزار می‌شود، این ساحل گردشگران زیادی دارد!

اگر می‌خواهید از شلوغی دوری کنید یا به دنبال آرامش و انزوا هستید، ساحل خواهر موز که موز کوچک هم گفته می‌شود، بهترین مکان برای شما خواهد بود. این ساحل درست در کنار خلیج کراسا واقع شده و به دلیل آب‌های آبی شفاف و درختان کاجش معروف است. به غیر از موز کوچک ساحل‌هایی مانند ماندرکی، الیا، آگیستروس و آسلینوهای کوچک و بزرگ که در قسمت غربی اسکیاتوس قرار دارند انتخاب‌های آیده آلی برای فرار از جمعیت هستند.

با این حال نباید فرصت بازدید از ساحل لالاریا که در قسمت شمال شرقی جزیره قرار دارد را از خود بگیرید. صخره‌های سفید چشمگیر، سنگریزه‌های گرد کوچک که در زبان یونانی به معنای لالاریا است، آب‌های تمیز و زیبا و صخره توخالی همگی به طرز چشمگیری در این ساحل به چشم می‌خورند.

در جستجوی سواحل باشکوه | سفری دیگر

جمع بندی

درباره جزیره اسکیاتوس، در این مطلب ما سعی کردیم شما را با جزیره اسکیاتوس یونان آشنا سازیم، قبل از پایان بهتر است بدانید برای دوستداران طبیعت با 25 مسیرهای پیاده روی 197 کیلومتری وکه از میان زیباترین و زیباترین و بکرترین نقاط جزیره می‌گذرند، وجود دارد. شما بسته به استقامت خود، می‌ توانید در این پیاده ‌روی‌ها شرکت کنید، معمولا این فعالیت بین 1 تا 6 ساعت طول می‌کشد. اما با شرکت در آن بدون شک مناطق افسانه‌ای و شگفت انگیز دریای اژه را کشف خواهید کرد.


سوالات متداول درباره جزیره اسکیاتوس

شهر های قابل سکونت این جزیره در چه سال هایی ساخته شده اند؟

به طور کلی تصور می‌شود که شهرهای قابل سکونت این جزیره بین سال‌های 1829 تا 1830 ساخته شده‌اند.

یکی از بهترین مکان های گردشگری در این جزیره چه نام دارد؟

در صورت سفر به جزیره اسکیاتوس حتما از Bourtzi بازدید کنید،Bourtzi شبه جزیره‌ای کوچک با پوشش گیاهی سرسبز که ویرانه‌های یک قلعه ونیزی روی آن هنوز پابرجاست.

این جزیره دارای چند ساحل است؟

این جزیره دارای 60 ساحل فوق العاده است که در میان آنها کوکوناریس یا شن طلایی در قسمت جنوب غربی جزیره خودنمایی می‌کند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر آتن پایتخت کشور یونان دارای قدمت 3000 ساله است و مهد تمدن غرب به شمار می‌رود. آتن در نزدیکی...

امروزه بسیاری از مردم قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی با ویزای شنگن را دارند. کشور یونان نیز یکی از کشور‌های...

الادا یا همان یونان یک جمهوری دموکراتیک است که بین اروپا و آسیا قرار دارد. در واقع این نامی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر