دعوت نامه یونان | انواع و شرایط دعوتنامه یونان - سفری دیگر

دعوت نامه یونان | انواع و شرایط دعوتنامه یونان

25 مرداد 1401

برای وارد شدن به کشور یونان باید ویزای این کشور را داشته باشید. یکی از مواردی که میتواند شانس شما را در تهیه ویزا بالا ببرد داشتن دعوت نامه یونان است …

امروزه بسیاری از مردم قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی با ویزای شنگن را دارند. کشور یونان نیز یکی از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا است که برای سفر به آن نیاز به همین نوع ویزا خواهید داشت. سفر به یونان با دعوت نامه یونان یکی از روش‌هایی است که می‌توانید برای مهاجرت خود برگزینید.

دعوت نامه تنها یکی از روش‌های موثر در دریافت ویزای یونان است و از طریق این روش و داشتن یک دعوت نامه یونان در پرونده خود می‌توانید راحت‌ تر این پروسه را پشت سر بگذارید. دعوت نامه‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع ویزای موردنظر می‌توانید دعوت نامه مناسب را انتخاب نمایید. در این مقاله سعی داریم انواع دعوت نامه و روش استفاده از آن‌ها را بررسی کنیم.

دعوت نامه یونان

دعوت نامه یونان چیست؟

دعوت نامه یونان نامه‌ای از یک شخص حقیقی یا حقوقی در یونان است که دارای مهر و امضای تایید شده باشد. این دعوت نامه بر اساس هدف متقاضی در کشور مقصد انواع مختلفی دارد و می‌توانید بسته به نوع فعالیتی که قصد دارید در یونان انجام دهید دعوت نامه مرتبط با آن را در پرونده خود بگنجانید. در یک دعوت نامه از فرد متقاضی به گونه‌ای دعوت می‌شود که برای فعالیت مشخصی در یونان حضور پیدا کند و به کمک آن شما می‌توانید به یونان مهاجرت کنید.

یونان از جمله کشور‌هایی است که بدون ویزا نمی‌توان به آن سفر کرد و برای هر نوع سفری اعم از کاری، تحصیلی و یا برای گشت و گذار باید ویزای این کشور را تهیه کنید. دعوت نامه به شما کمک می‌کند تا درخواست ویزای شما راحت‌تر مورد قبول قرار گیرد. داشتن یک دعوت نامه یونان در پرونده درخواست ویزا شانس شما را برای جلب نظر مامور سفارت که درخواست شما را زیرنظر دارد، افزایش می‌دهد.

از مهم‌ترین نکات درباره دعوت نامه یونان این است که لازم نیست در قالب خاصی نوشته شود و فرستنده می‌تواند با هر نوع قالبی متن خود را بنویسد. زیرا در قوانین سفارت یونان نوع خاصی از قالب نوشتاری برای دعوت نامه در نظر گرفته نشده است. اما مواردی وجود دارد که باید حتما در متن رعایت شوند. از جمله این موارد این است که شخص فرستنده باید حتما مقصد متقاضی را مشخص کند و همچنین هدف او از این سفر را شرح دهد.

همچنین باید نحوه رسیدن به مقصد و محل اقامت متقاضی اگر قرار است توسط فرد فرستنده دعوت نامه تامین شود باید در نامه قید گردد. در نامه باید به طور دقیق تمامی موارد سکونتی و روش سفر مشخص گردد تا باعث ایجاد اطمینان خاطر بیشتر برای مامور سفارت گردد.

اعتبار یک دعوت نامه یونان از لحظه صدور به مدت سه ماه است و تا این مدت می‌توانید این نامه را به عنوان بخشی از پرونده درخواست ویزای خود قرار دهید. همچنین باید توجه داشته باشید اطلاعات نوشته شده درون این نامه توسط فرستنده باید با اطلاعاتی که خود متقاضی در فرم‌های سفارت پر می‌کند تطابق کامل داشته باشد. این اطلاعات ممکن است شامل نحوه سفر و محل اقامت و مدت آن باشد.

شرایط فرستنده دعوت نامه

برای دریافت دعوت نامه یونان لازم است یک شخص حقیقی و یا حقوقی این نامه را با مهر و امضای رسمی خود شخص و یا سازمان برای سفارت یونان که توسط کارگزاری VFS انجام میشود ارسال نماید. در واقع در این نامه باید توسط شخص فرستنده مامور سفارت مورد خطاب قرار گیرد.

شخصی که این دعوت نامه را برای شما ارسال می‌کند باید یک شخصیت حقیقی باشد که در کشور مقصد زندگی می‌کند و دارای حق شهروندی است و مالیات پرداخت می‌کند و یا یک سازمان مانند دانشگاه و یا یک شرکت کارفرما باشد که شما قصد تحصیل و یا کار در آن را دارید.

بنابراین دعوت نامه می‌تواند از سمت یکی از آشنایان شما در کشور مقصد و یا یک شرکت برای ویزای کاری و یا دانشگاه برای ویزای تحصیلی که با آن‌ها مکاتبه کرده‌ اید ارسال شود.

شرایط دریافت دعوت نامه یونان

برای دریافت یک دعوت نامه یونان لازم است که شما همانطور که گفته شد یک شخص حقیقی مانند دوست، خانواده و یا کارفرما را در کشور مقصد داشته باشید. این شخص لازم نیست که تمام هزینه‌های شما را در مقصد بپردازد و در تمام موارد از شما حمایت کند. بلکه باید در نامه به سفارت تمام مواردی که قرار است در آن‌ها از شما پشتیبانی به عمل آورد را شرح دهد.

همچنین دعوت نامه می‌تواند از سمت یک شرکت به عنوان کارفرمای شما ارسال شود. برای دریافت چنین دعوت نامه‌ای باید ابتدا از روش‌های مختلف کاریابی به دنبال شغل مناسب بگردید و سپس از شرکت کارفرمای خود بخواهید که یک دعوت نامه برای دریافت ویزا برایتان ارسال کند.

برای دریافت دعوت نامه از طرف یک دانشگاه نیز باید با مسئولین دانشکده برای تحصیل در آن دانشگاه مکاتبه نمایید و مدارک تحصیلی خود و مدرک زبان ارائه دهید تا مسئولین با نامه پذیرش شما در واقع دعوت نامه‌ای جهت حضور در کشور مقصد و تحصیل در دانشکده برای شما ارسال نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دعوت نامه یونان

مدارکی که برای دریافت دعوت نامه یونان نیاز دارید ممکن است برای هر نوع این دعوت نامه متفاوت باشد و برای دریافت ویزا از طریق روش‌های مختلف نیز به مدارک متفاوتی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ممکن است نیاز به مدارک تمکن مالی از قبیل گردش حساب بانکی و یا سند ملکی داشته باشید و در برخی موارد نیازی به این موارد نخواهید داشت.

اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا از طریق دعوت نامه شامل پر کردن فرم درخواست ویزا بر اساس نوع سفر مورد نظر، پر کردن فرم دعوت نامه برای ویزا، عکس پرسنلی، کپی و ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی، مدارک تمکن مالی اعم از گردش شش ماهه اخیر و یا سند ملکی، پاسپورت دارای اعتبار و صفحات خالی کافی و همچنین نامه دعوت می‌شود.  

انواع دعوت نامه یونان

دعوت نامه یونان انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع هدفی که در مقصد دارید می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. از انواع دعوت نامه‌هایی که می‌توانید برای سفر به یونان استفاده نمایید می‌توان دعوت نامه توریستی،‌کاری، تحصیلی، تجاری،‌ پزشکی، خویشاوندی، نمایشگاهی و غیره را نام برد. در ادامه به معرفی برخی از انواع این دعوت نامه‌ها می‌پردازیم.

دعوت نامه یونان از نوع تجاری

این نوع از دعوت نامه معمولا برای شرکت در یک جلسه و یا همایش مربوط به یک شرکت و یا سازمان خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد متقاضی سفر‌های تجاری شامل شرکت در کنفرانس‌های موجود در یونان می‌توانند از دعوت نامه تجاری استفاده نمایند. این نوع دعوت نامه باید از سمت سازمان و یا شرکت میزبان صادر شود. برای صدور چنین دعوت نامه‌ای شرکت میزبان باید محل اقامت، زمان سفر،‌ مدت اقامت و برخی هزینه‌های سفر را در نامه توضیح دهد. همچنین اگر قرار است هزینه‌ای از سمت شرکت میزبان پرداخت شود مدارک بانکی مربوط به این پرداخت‌های بانکی باید با نامه همراه باشند.

فرد متقاضی نیز برای دریافت ویزا از طریق دعوت نامه تجاری ممکن است به ارائه برخی مدارک بانکی برای اثبات تمکن مالی لازم برای سفر نیاز داشته باشد. همچنین اطلاعات سفر که در فرم درخواست ویزا وارد می‌شود باید با اطلاعات موجود در دعوتنامه یکسان باشد.

دعوت نامه یونان از نوع کاری

این نوع از دعوت نامه یونان مربوط به مواقعی است که قصد اقامت کاری و استخدام شدن در یک شرکت را دارید. کارفرما باید برای شما این نوع دعوت نامه را ارسال کند و بر اساس سوابق کاری و تحصیلی شما را استخدام نماید تا بتوانید ویزای کاری دریافت کنید.

دعوت نامه یونان از نوع توریستی

 دعوت نامه توریستی نیز یکی دیگر از انواع دعوت نامه است که می‌تواند از سمت یک شخص حقیقی برای خویشاوندان و یا دوستان ارسال شود. این نوع دعوت نامه به شما کمک می‌کند که بتوانید برای مدت مشخصی در یونان گشت و گذار کنید و به عنوان یک توریست در این کشور اقامت داشته باشید.

دعوت نامه یونان از نوع نمایشگاهی

این نوع دعوت نامه نیز در دسته دعوت نامه‌های تجاری قرار می‌گیرد و در طی آن از یک شخص درخواست می‌شود تا در یک اجلاس و یا همایش در کشور مقصد حضور داشته باشد.

دعوت نامه یونان از نوع پزشکی

این نوع از دعوت نامه یونان به طور معمول باید توسط یک پزشک ارسال شود و در آن شرح داده شود که بیمار در کشور مبدا امکان درمان ندارد و برای درمان نیاز به حضور در بیمارستان مشخصی در کشور مقصد را خواهد داشت.

انواع دعوت نامه یونان

سوالات متداول دعوت نامه یونان

۱-آیا برای دریافت دعوت نامه یونان باید حتما یک فامیل و یا آشنا در کشور مقصد داشت؟

خیر، دعوت نامه‌ها می‌توانند علاوه بر خویشاوندان و یا دوستان به عنوان اشخاص حقیقی از اشخاص حقوقی و شرکت و سازمان‌ها نیز ارسال شوند. این شرکت و سازمان می‌تواند کارفرما و یا دانشگاه باشد.

۲-وجود دعوت نامه در پروسه دریافت ویزا چه تاثیری دارد؟

دعوت نامه در واقع یکی از بهترین مدارکی است که می‌توانید در مراحل دریافت ویزا در پرونده خود قرار دهید. وجود چنین پل ارتباطی بین کشور مقصد و متقاضی ویزا می‌تواند دریافت ویزا را آسان‌ تر کند.

۳-آیا می‌توان با دعوت نامه یونان اقامت دائم دریافت کرد؟

خیر، یک دعوت نامه به شما کمک می‌کند تا بتوانید در یک رویداد و یا سفر کوتاه مدت در کشور مقصد شرکت کنید و به این معناست که قصد ماندن در این کشور را ندارید. برای دریافت اقامت باید از راه‌های دیگری اقدام نمایید.  

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره جزیره سانتورینی یونان: سانتورینی که از زمان‌های قدیم با نام Thira شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین جزایر جهان است....

درباره جزیره لسبوس: یونان از لحاظ فراوانی بناهای تاریخی و باستانی در بین کشورهای توریستی برجسته است علاوه بر این...

الادا یا همان یونان یک جمهوری دموکراتیک است که بین اروپا و آسیا قرار دارد. در واقع این نامی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر