با بهترین دیدنی ‌های آتن آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی ‌های آتن آشنا شوید

8 شهریور 1401

دیدنی ‌های آتن، در آتن می‌توان بناهای باستانی و تاریخی همچون معابد زئوس، آتنا، و صدها خدا و الهه‌ی یونان باستان دید و در کنار آن‌ها فضای فرهنگی، ورزشی و …

آتن پایتخت کشور یونان و یکی از کشورهای اروپایی است که برای رفتن به آن باید ویزای معتبری دریافت کرد. با داشتن ویزای آتن می‌توان به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزای آن کشور سفر کرد. قدمت تمدن یونان به پنج هزار سال می‌رسد که می‌توان گفت تمدن مدرن بشر از آتن شروع شده است.

در آتن می‌توان بناهای باستانی و تاریخی همچون معابد زئوس، آتنا، و صدها خدا و الهه‌ی یونان باستان دید و در کنار آن‌ها فضای فرهنگی، ورزشی و تفریحی را نظاره‌گر شد. در این مقاله به معرفی دیدنی ‌های آتن و جذاب‌ترین بناها و جاذبه‌های توریستی شهر آتن را بررسی می‌کنیم.

دیدنی ‌های آتن- سفری دیگر

معرفی جذاب‌ترین دیدنی ‌های آتن یونان

آتن شهری افسانه‌ای در کشور باستانی یونان است که در سراسر آن می‌توان شاهد جاذبه‌های تاریخی و مدرنی بود که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند.در ادامه به معرفی بهترین و جذاب‌ترین دیدنی ‌های آتن می‌پردازیم.

معرفی جذاب‌ترین دیدنی ‌های آتن یونان- سفری دیگر

آکروپلیس

یکی دیگر از دیدنی ‌های آتن و مهم‌ترین منطقه باستانی دنیای غرب و مشهورترین مکان دیدنی در شهر آتن همین آکروپولیس است. این اثر تاریخی در مرکز شهر به صورت تپه‌ای قرار دارد که در خود ویرانه‌های باستانی جای داده و در آن پیکره‌‌ها و تندیس ‌ها، برج‌‌ها و ستون‌‌ها، پرستشگاه‌‌ها و محوطه‌‌های تئاتر قرار دارند. هر کدام از این موارد نشان دهنده شاهکاری شگفت انگیز از معماری کشور یونان باستان هستند. برای رفتن به مکان تاریخی آکروپولیس می‌توان از متروی آکروپولی استفاده کرد.

آکروپلیس - سفری دیگر

موزه ملی باستان‌شناسی آتن

موزه ملی باستان‌شناسی آتن یکی دیگر از دیدنی ‌های آتن و از بزرگترین موزه‌های اشیاء عتیقه در جهان و بزرگترین موزه‌های یونان شناخته می‌شود. زمان ساخت این موزه مربوط به قرن 19 میلادی است که ساختمان دیدنی دارد و از بیرون نیز به عنوان مکانی دیدنی در آتن محسوب می‌شود.

ساختمان موزه به روش دئوکلاسیک ساخته شده و فضایی معادل 8 هزار مترمربع دارد. 11 هزار شی قیمتی که مربوط به 1050 تا قرن 6 قبل از میلاد است قسمت پیش از تاریخ این موزه را تشکیل می‌دهند. همچنین مجموعه‌ای مجسمه متعلق به قرن 6 تا 5 قبل از میلاد در موزه ملی آتن دیده می‌شود.

محله پلاکا (Pláka)

محله پلاکا و آنافیوتیکا محله‌ای دیگر در آتن در تپه‌های شمالی آکروپلیس واقع شده‌اند. یکی از دیدنی ‌های آتن امروزی محله پلاکا است که فضایی روستایی و دلنشین آن به همراه پیاده‌ روهای سنگ‌ فرش شده، میدان‌های کوچک دیدنی و خانه‌ها و رستوران‌های سرزنده و رنگی این محله را به زیباترین و چشم نوازترین جاذبه دیدنی در آتن تبدیل کرده است. در گوشه و کنار محله پلاکا می‌توان چند کلیسای قدیمی را مشاهده کرد و در کافه‌های کوچک این محله می‌توان حس و حال یونان واقعی را احساس کنید.

محله پلاکا (Pláka)- سفری دیگر

دریاچه وولیاگمنی (Vouliagmeni Lake)

در حاشیه شهر اتن یکی دیگر از دیدنی ‌های آتن وجود دارد. دریای بزرگ به نام وولیاگمنی قرار دارد که آب گرم چشمه‌های آن جای مناسبی برای آب تنی یا حمام گِل است. در اطراف این دریاچه تعداد زیادی کافه و رستوران جهت استراحت و نوشیدن و خوردن نوشیدنی‌ها و غذاهای متنوع وجود دارد.

دریاچه وولیاگمنی (Vouliagmeni Lake)- سفری دیگر

جزایر سارونیک (Saronic islands)

از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی ‌های آتن می‌توان به جزایر سارونیک اشاره کرد که جای مناسبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی است. مجموعه این جزایر شامل جزیره آجینا (Aegina)، آنجیستری (Angistri)، هایدرا (Hydra)، پوروس (Poros)، سالامینا (Salamina)، و سپتسس (Spetses). است.

اگر به دوچرخه سواری و خوردن غذاهای دریایی علاقه دارید بهترین گزینه رفتن به جزیره آجینا است؛ این جزیره دارای یک هتل کوچک است که برای استراحت کوتاه مدت مناسب است. جزیره آجینا تا شهر آتن فاصله‌ای کمتر از یک ساعت دارد که زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

در سواحل جزیره هایدرا انواع کافه‌ها وجود دارد که غذاهای ارزانی را ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید در دریا شنا کنید یا در خیابان‌های روستا پیاده روی نمایید. در این جزیره هیچ ماشینی تردد نمی‌کند؛ بنابراین بیشتر اوقات سکوت کاملی بر آن حکم فرما است. برای رفتن از جزیره هایدرا به جزایر دیگر می‌توان از تاکسی‌های آبی استفاده کرد. بازسازی خانه‌های این جزیره به سبک دهه 1800 میلادی است که در طی سال‌ها تغییری نکرده‌اند.

جزایر سارونیک (Saronic islands)- سفری دیگر

 آگورای باستانی (Agora) بقایای یک بازار

از لحاظ لغوی آگورا به معنی دور هم جمع شدن و سخنرانی کردن است از این مکان برای نمایش تئاتر و مسابقات ورزشی و برگزار سخنرانی عمومی استفاده می‌شود. آگورای بقایای یک بازار باستانی است برای دیدن کل مجموعه در یک نگاه باید به سمت دیوار شمالی آکروپولیس رفت.

می‌توان از دروازه شمالی در خیابان آدریانو (Adrianoú)وارد این بازار شد. دالان آتالوس (Stoa of Attalos) از مهم‌ترین قسمت‌های این بازار است. همچنین معبد هفستوس (Temple of Hephaistos)از دیگر دیدنی‌ های آتن در بازار آگورا است که قدمت ساخت آن به قرن پنجم قبل از میلاد بر می‌گردد و نسبت به دیگر معابد یونان وضعیت بهتری دارد؛ زیرا بعد از چندین سال به کلیسا تبدیل شده و طی قرن‌ها از نابودی محفوظ مانده است.

 آگورای باستانی (Agora) بقایای یک بازار- سفری دیگر

باغ ملی آتن (The Athens National Garden)

اگر از دیدن آثار تاریخی و گشت و گذار در شهر شلوغ خسته شده‌اید می‌توانید سری به باغ ملی آتن بزنید و از فضای سرسبز و آرامش بخش این باغ بهره‌مند شوید. این باغ از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی‌ های آتن بوده که در آن می‌توانید از تالاب پرندگان و یک باغ وحش کوچک دیدن کنید. همچنین کافه‌ها و نیمکت‌ها و آلاچیق‌های این باغ محل خوبی برای استراحت است.

استادیوم پاناتینایکو آتن

یکی از به یاد مانده‌ترین دیدنی‌ های آتن بازدید از استادیوم المپیک این شهر است که می‌توان با استفاده از ایستگاه متروی آکروپولی به این مکان رفت.

در قرن چهار قبل از میلاد بنای اولیه استادیوم پاناتنائیک یا کالیمارمارو ساخته شد و تنها استادیوم در جهان بوده که در ساخت آن تماما لز سنگ مرمر سفید استفاده شده است. در سال 1895 میلادی بعد از گذشت صدها سال بازسازی این بنا تکمیل گردید و اولین بازی‌های مدرن المپیک یک سال بعد در آن برگزار شد.

استادیوم پاناتینایکو آتن- سفری دیگر

اولیمپیا (Olympieion) معبد خدای المپ، زئوس

معبد زئوس بزرگترین معبد یونان و خدای خدایان یونان باستان است در قرن ششم قبل از میلاد این معبد باشکوه‌تر و بزرگتر از معبد پارتنون در حال حاضر بوده است. این بنای عظیم توسط صد ستون بزرگ مرمری نگه داشته شده ولی امروزه از آن صد ستون تنها 15 ستون به جا مانده‌اند. حمام‌های معروف رومی در اطراف این تمدن و معماری پیشرفته‌ی رم باستان هستند.

اولیمپیا (Olympieion) معبد خدای المپ، زئوس- سفری دیگر

پارتنون آتن (Parthenon)

پارتنون اهمیت تاریخی زیادی دارد و از معروف‌ترین دیدنی ‌های آتن محسوب می‌شود. این بنا معماری باشکوهی داشته و در بالای آکروپلیس واقع است. قدمت ساخت پارتنون به سال 438 قبل از میلاد بر می‌گردد و در حال حاضر نمادی از کشور یونان است.

پارتنون آتن (Parthenon)- سفری دیگر

تئاتر دیونیسوس آتن (Theatre of Dionysus)

تئاتر دیونیسوس که قدیمی‌ترین دیدنی ‌های آتن است که به نام تئاتر هر آتن به معروف است. برای توریست‌هایی که علاقه زیادی به تئاتر و هنر دارند بسیار جذاب خواهد بود. ظرفیت این تئاتر 17000 نفر بوده و بسیاری از تراژدی‌ها و کمدی‌های معروف یونان در این مکان برگزار شده است. قدمت ساخت بنا تئاتر دیونیسوس به 6 قرن قبل از میلاد بر می‌گردد.

تئاتر دیونیسوس آتن (Theatre of Dionysus)- سفری دیگر

تپه‌ی‌ فیلوپاپوس (Philopappos Hill)

از دیگر دیدنی ‌های آتن تپه فیلوپاپوس است دارای قدمت تاریخی طولانی بوده و بعد از آکروپولیس مهم‌ترین تپه در آتن است. ارتفاع این تپ 147 متر بوده و از بالای آن می‌توان چشم‌انداز زیبایی از شهر آتن و آکروپلیس را تماشا کرد.

تپه‌ی‌ فیلوپاپوس (Philopappos Hill)- سفری دیگر

سازه آتن (Athena Nike)

در زبان یونانی Nike به معنی پیروزی است؛ سازه آتن مکانی بوده که مردم آتن برای پیروزی در جنگ در آنجا دعا می‌کردند. سال 420 قبل از میلاد این سازه ساخته شد و در قرن 17 تخریب گردید و بعدها بازسازی شد. این سازه از جاذبه‌های توریستی دیدنی در شهر آتن یونان است.

سازه آتن (Athena Nike)- سفری دیگر

آنافیوتیکا (Anafiotika)

آنافیوتیکا یکی دیگر از دیدنی ‌های آتن، محله‌ای قدیمی و باستانی در این شهر بوده که در پایین آکروپلیس و در شمال منطقه‌ی‌تاریخی پلاکا واقع شده است. در طی حفاری‌های باستانی در دهه 1950 بسیاری از خانه‌های این محله از بین رفته‌اند که در حال حاضر تنها 45 خانه اصلی باقی مانده‌اند.

آنافیوتیکا (Anafiotika)- سفری دیگر

ارختئوم (Erechtheum)

سازه ارختئوم یکی از قطعات افسانه‌ای معماری یونان باستان است که از مرمر خالص ساخته شده و در آکروپلیس قرار دارد. قدمت آن به سال 3521 قبل از میلاد بر می‌‌گردد و از بی‌نظیرترین دیدنی‌های آتن به شمار می‌رود.

ارختئوم (Erechtheum)- سفری دیگر

جمع بندی دیدنی ‌های آتن

در سفر به آتن یونان علاوه بر دیدن مناظر طبیعی و آثار تاریخی و انواع موزه‌های شگفت انگیز می‌توان غذاهای محلی و مدیترانه‌ای یونانی را نیز امتحان کرد. پیاده روی در شهرها و روستای کوچک تاریخی در فصل زمستان در آتن و لذت بردن از آب و هوای دلپذیر در فصل بهار آتن از مزایای لذت بخش سفر به آتن است. دیدنی‌های آتن بسیار بیشتر از جاذبه‌هایی که است که در این مقاله با آن‌ها آشنا شدید و نیاز به یک سفر طولانی مدت داردی تا بتوانید از تمام این امکان تاریخی دیدن کنید.

جمع بندی دیدنی ‌های آتن - سفری دیگر

سوالات متداول درباره دیدنی های آتن

جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی شهر آتن کجاست؟

آکروپلیس موزه ملی باستان‌شناسی آتن محله پلاکا (Pláka) دریاچه وولیاگمنی (Vouliagmeni Lake) جزایر سارونیک (Saronic islands) آگورای باستانی (Agora) بقایای یک بازار باغ ملی آتن (The Athens National Garden) از جمله دیدنی های شهر اتن هستند.

سفر به آتن چند روز زمان نیاز دارد؟

دیدنی‌های آتن بسیار بیشتر از جاذبه‌هایی که است و نیاز به یک سفر طولانی مدت داردی تا بتوانید از تمام این امکان تاریخی دیدن کنید.

مهم‌ترین منطقه باستانی و مشهورترین مکان دیدنی در شهر آتن کجاست؟

آکروپولیس، این اثر تاریخی در مرکز شهر به صورت تپه‌ای قرار دارد که در خود ویرانه‌های باستانی جای داده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. آب و هوای یونان تقریبا گرم...

شهر آتن پایتخت کشور یونان دارای قدمت 3000 ساله است و مهد تمدن غرب به شمار می‌رود. آتن در نزدیکی...

در دل تاریخ باستان، شاهدی بر عظمت معماری و اعتقادات مردمان آن دوران وجود دارد که همچنان در میان ما...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر