چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟

2 تیر 1401
اگر قصد گرفتن ویزای کشور اتریش را دارید باید وقت سفارت اتریش بیگیرید وسپس مدارک خود را ارائه دهید.چگونگی گرفتن وقت سفارت اتریش را کامل بخوانید.

اگر قصد ماندن کمتر از نود روز در اتریش را دارید یا می خواهید برای مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید باید برای گرفتن ویزا، وقت سفارت اتریش بگیرید. بعد از گرفتن وقت سفارت اتریش از زمان درخواست شما در کارگزاری معمولا بین دو تا سه هفته زمان نیاز هست تا به کار شما رسیدگی شود.

در این مقاله چگونگی گرفتن وقت سفارت اتریش را شرح خواهیم داد.

وقت سفارت اتریش

کدام فعالیتها نیاز به گرفتن وقت سفارت اتریش دارند؟

شما برای هرگونه اقامت در این کشور نیاز دارید که وقت سفارت اتریش بگیرید. ویزای این کشور هم مانند تمام کشورها انواع مختلفی دارد. ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای اقامت و ویزای تحصیلی از انواع این ویزا هستند که برای همه ی آنها باید وقت سفارت اتریش بگیرید و بعد سایر مراحل را طی کنید.معمولا تعداد درخواست ویزای تحصیلی و تجاری برای این کشور بیشتر است شما برای هرگونه ویزا باید در ابتدا وقت از سفارت بگیرید و بعد مدارک خود را با توجه به ویزای خود کامل کرده و تحویل سفارت دهید.ما سعی کرده ایم که در مورد همه نوع ویزا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

آدرس محل سفارت اتریش در تهران

این سفارت خانه در نیاوران واقع شده است بعد از خیابان شهید باهنر،خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه ی میرولی، پلاک 8-6   

ساعت هایی که این سفارتخانه فعالیت دارد عبارتند از:

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و عصر ها از ساعت 13:30 تا 15 ساعاتی است که سفارتخانه به فعالیت می پردازد.

شماره تلفن سفارتخانه ی اتریش : 22750046-021 است که در ساعت ذکر شده پاسخگوی شما خواهند بود.

مراحل دریافت وقت سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش از طریق کارگزاری vfs در تهران انجام میشود و این کارگزاری واسط بین سفارت و متقاضی میباشد در واقع شما از وی اف اس گلوبال قرار ملاقات را تنظیم کرده و این مجموعه مدارک و درخواست شما را به سفارت امنتقل خواهد کرد، همچنین نتیجه ویزا را نیر به دست شما خواهد رساند.

برای گرفتن وقت سفارت اتریش مراحل زیر را باید بگذرانید که ما کامل برایتان شرح داده ایم 

اگر از آژانس مسافرتی سفری دیگر کمک می گیرید باید بدانید که با دریافت مقداری هزینه این خدمات را به طور کامل به شما ارائه خواهند داد. خدمات دریافت  وقت سفارت اتریش و ویزای اتریش از جمله این خدمات است.

شما فقط تصویر گذرنامه را در اختیار سفری دیگر قرار می دهید آنها پروسه ی کاری را طی خواهند کرد و شما را هم در جریان این پروسه خواهند گذاشت و در روز مصاحبه و تحویل مدارک لازم است که شما به سفارتخانه مراجعه کنید. حتی این موسسات برای شما وقت سفارت فوری هم می توانند دریافت کنند.

چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟ - سفری دیگر

شما برای گرفتن وقت سفارت اتریش فقط باید عکس از پاسپورت خود را داشته باشید اما وقتی که به سفارت خانه مراجعه می کنید که مدارک را تحویل دهید باید تمامی مدارک لازم را کامل داشته باشید و همه ی آنها به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. مدارک شما نیازی نیست که تایید دادگستری یا وزارت امور خارجه را داشته باشد. باید بدانید که مدارک ویزای اتریش نیازی به گرفتن تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد. چک لیست مدارک ویزای اتریش به شرح زیر می‌باشد.

اول اینکه شما باید فرم درخواست ویزای اتریش را داشته باشید و رسید پرداخت هزینه ی ویزای درخواستی خود را هم نیاز دارید.همچنین به برگه ی وقت سفارت و گذرنامه ی فعلی و قبلی و گردش حساب و تمکن مالی هم نیاز خواهید داشت. اگر دعوت نامه داشته باشید باید ارائه دهید و اگر شاغل هستید باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید. اگر در حال تحصیل هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهید البته نیاز به ارائه ی رزرو بلیط رفت و برگشت هم هستید. 

آیا گرفتن وقت سفارت اتریش زمان بر است؟

اگر به درستی وقت سفارت اتریش بگیرید و همه ی مدارک شما آماده باشد چندان وقتی از شما گرفته نمی شود البته روزهایی که برای بررسی مدارک و مصاحبه تعیین می شود ممکن است کمی زمانبر باشد که اصولا پروسه ی گرفتن ویزا برای همه ی کشورها کمی زمانبر است اما باید بدانید که چطور و چگونه در کمترین و کوتاهترین زمان همه ی مراحل را به درستی طی کنید برخی از شما از موسسات و آژانس های گردشگری کمک می گیرید که کارتان با سرعت بیشتری انجام شود و در واقع آنها کار شما را پیش می برند تا زمان مصاحبه برسد اما در این بین شما باید هزینه ای را پرداخت کنید به همین دلیل باید به سراغ موسسات معتبر و قابل اطمینان بروید که تجربه ی کافی را داشته باشند.

وقت سفارت اتریش برای ویزای توریستی

در بالا اشاره کردیم که ویزای اتریش هم مانند سایر کشورها انواع مختلفی ویزا دارد یکی از این ویزاها ویزای توریستی است می دانید که کلیه مدارک شما برای ویزای اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد. هر ویزا مدارک خاص خود را دارد. اگر قصد سفر توریستی به اتریش را دارید باید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنید. برای دریافت ویزای توریستی هم نیاز به گرفتن وقت سفارت اتریش را دارید.

ویزای توریستی معمولا کمتر از سه ماه و قبل از تمام شدن وقت ویزا باید از این کشور خارج شده باشید و اما مدارک خاصی که برای این ویزا به آن نیاز دارید:به یاد داشته باشید که باید همه ی مدارک خود را کامل و سالم تحویل دهید زیرا مدارک بسیار مهم هستند و نقص در آن ها ممکن است به ریجکت شدن شما ختم شود.شما برای گرفتن ویزا به دو قطعه عکس جدید در سایز 3.5 در 4.5 نیاز خواهید داشت. گذرنامه ی شما باید حداقل شش ماه دارای اعتبار باشد و خوب است که دو صفحه ی آن خالی باشد. کپی ویزاهای قبلی را هم نیاز دارید.

اگر شاغل هستید مدارک شغلی و حکم کارگزینی و همچنین مدارک مربوط به تمکن مالی مانند پرینت حساب و نشان دهنده ی گردش حساب بانکی مربوط به شما نیاز است.واچر هتل که نشان دهنده ی محل اقامت شما است و تمام بیمه هایی که تا به این زمان برای شما رد شده است و ثبت شده را هم نیاز دارید، از بین مدارک لازم برای ویزای توریستی شما به مدرک رزرو بلیط هم نیاز دارید شما لازم است که این مدارک را از قبل آماده کنید و تمام و کمال برای روز مصاحبه کنار بگذارید تا خیالتان از مدارک راحت باشد. سعی کنید مدارک را جدی بگیرید و به طور کامل آن ها را با دقت جمع کنید تا با مشکل ریجکت مواجه نشوید. 

وقت سفارت اتریش برای ویزای تجاری

شما برای انجام کارهای تجاری و تجارت و بیزینس در کشور اتریش باید ویزای تجاری این کشور را داشته باشید. این ویزا هم مدارک خاص خود را دارد. شما برای گرفتن ویزای تجاری به دعوت نامه ی تجاری نیاز دارید آن هم از شخصی معتبر در اتریش و همچنین کپی حساب بانکی خود که مهر شده باشد و مدرکی که نشان دهنده ی دریافت حقوق دریافتی شما باشد مانند فیش بانکی یا گواهی اشتغال به کار.

همچنین ممکن است سفارت از شما سند ملک یا گواهی ثبت شرکت یا اصل پروانه کسب را بخواهند که باید به مسئول سفارتخانه تحویل بدهید تا بررسی شوند. اگر برای تهیه ی این مدارک دچار تردید هستید می توانید از موسساتی که این خدمات را ارائه می دهند مشورت بگیرید تا مدارکی کامل را به سفارتخانه تحویل دهید و مشکلی برای ریجکت پیش نیاید. 

تحصیل در اتریش و دریافت ویزای تحصیلی 

اگر می خواهید در اتریش تحصیل کنید باید ویزای اتریش را داشته باشید و برای گرفتن ویزا باید وقت سفارت اتریش بگیرید. این کشور برای تحصیل بهترین گزینه است شما می توانید با بهترین کیفیت به تحصیل خود در این کشور ادامه دهید.شما برای گرفتن این ویزا هم به مدارکی نیاز دارید تعدادی از مدارک با بخش ویزای توریستی یکسان است و باید بدانید که اعتبار پاسپورت شما باید بیشتر از شش ماه باشد.

شما به یک ضمانت نامه ی مالی با مبلغ ده هزار یورو نیاز دارید و باید سه ماه آخر حساب بانکی خود و اصل دعوت نامه ی دانشگاه دعوت کننده به همراه کپی از آن و یک برگه که نشان دهنده ی عدم سوء پیشینه ی شما است و می دانید که باید به تایید وزارت امور خارجه و سفارت اتریش هم برسد و تایید کنند. 

ایا برای کشور اتریش می توانید ویزای شینگن بگیرید؟

آیا برای کشور اتریش می توانید ویزای شینگن بگیرید؟

اگر قصد رفتن به اتریش را دارید باید بدانید که این کشور عضو کشورهای پیمان شینگن است و باید اگر قصد دارید وقت سفارت اتریش بگیرید و ویزای شینگن دارید اطلاعات لازم مربوط به این ویزا را هم کسب کنید.

هزینه‌ی تعیین وقت سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش با توجه به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت است همچنین اگر برای گرفتن وقت سفارت اتریش از خدمات موسسات گردشگری استفاده کنید می تواند مستلزم هزینه ی بیشتری برای شما شود.مطالب سایت سفارت را با دقت بخوانید در سایت هزینه های مربوطه برای گرفتن ویزا هم مشخص شده است شما می توانید خود به راحتی با مطالعه ی سایت هزینه ای که باید پرداخت کنید را برآورد کنید در غیر این صورت از مشاورین مورد اعتماد بهره ببرید. توجه کنید که از هر مشاور و موسسه ای برای کمک در این پروسه کمک نگیرید زیرا موسسات کلاهبردار زیاد هستند. شما باید از درستی و تجربه ی موسسه و کارکنان اطمینان حاصل کنید و بعد اقدام به مشاوره نمایید. 

چه واکسن های برای گرفتن ویزای اتریش مورد تایید است؟

این کشور واکسن های فایزر و بیون تک و مدرنا و استرازنکا و جانسون اند جانسون و سینو فارم را تایید کرده است

وقت سفارت اتریش در ایران توسط کدام کارگزاری انجام می شود؟

در ایران وقت سفارت اتریش را می توانید از کارگزاری VFSGlobal بگیرید پس از ارائه درخواست می توانید مراجعه کنید و باید بدانید که وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد. هزینه ی درخواست وقت سفارت اتریش دویست هزار تومان است در ضمن برای انگشت نگاری و تحویل مدارک هم باید بیست و چهار یورو به vfs پرداخت کنید.می دانید که وقت سفارت اتریش باید برای هر فرد به صورت مجزا تعیین شود در این صورت اگر یک خانواده ی سه یا چهار نفره هستید باید برای هر سه یا چهار نفر اعضای خانواده به صورت جدا وقت سفارت بگیرید.

نکاتی که باید برای تعیین وقت سفارت اتریش به آنها دقت کنید:

توجه داشته باشید که کارگزاری وی اف اس با شروع کرونا ارائه ی خدمات خود را متوقف کرده است اگر سفری فوری به اتریش دارید باید از طریق ایمیل با این مرکز در تماس باشید. اگر وقت قبلی به شما داده شده که به دلیل کرونا لغو شده خود مرکز زمان دیگری را برایتان مشخص خواهد کرد. 

وقت از سفارت اتریش در ایران توسط کدام کارگزاری انجام می شود؟

گرفتن وقت سفارت اتریش فوری

شاید برایتان سوال باشد که اگر نیاز به وقت گرفتن از سفارت به صورت فوری داشته باشید ایا امکان دارد یا خیر؟ شما تنها با ارائه ی دعوت نامه و یا مدارک پزشکی می توانید از سفارت وقت فوری بگیرید. هنگام ارسال ایمیل مربوطه حتما باید دعوت نامه و مدارک پزشکی تان را هم ارسال کنید.برای گرفتن وقت فوری هم نمی توانید و نباید به صورت حضوری مراجعه کنید زیرا کارتان به هیچ عنوان با حضور در سفارت حل نخواهد شد توجه کنید که زمان بندی پاسخ دهی همان چهارده روز خواهد بود حتی اگر درخواست ویزای فوری داشته باشید.

:سوالات متداول وقت سفارت اتریش

کار شما در دفتر vsf چقدر طول خواهد کشید؟

در این دفتر معمولا از شما انگشت نگاری می شود و باید مدارک خود را تحویل دهید که می توان براورد کرد که ده دقیقه از شما زمان خواهد گرفت البته گاهی زمان بیشتری هم خواهد گرفت.

اگر دعوت نامه یا مدارک پزشکی ارائه دهیم چقدر طول می کشد تا سفارت وقت بدهد ؟

شما وقتی مدارک پزشکی یا دعوت نامه ی خود را ارائه می دهید معمولا بعد از دو تا سه روز کاری می توانید در سفارت حضور داشته باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر سالزبورگ اتریش: شهرسالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش است که دارای جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و...

اتریش یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر وین بوده و دارای زبان رسمی آلمانی...

کشور اتریش کوچکترین کشور اروپایی است و در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور کوهستانی می باشد و دارای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 نظر

Ramin 15 مهر 1402 پاسخ

سلام وقت بخیر چرا وقت سفارت نمیتونم بیگیرم

امین بابازاده 28 آذر 1402 پاسخ

با سلام و وقت بخیر
وقت های سفارت در دستس میباشند ولی زمانهایی ممکن است در دسترس نباشید
لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید
سفری دیگر
بابازاده
021-87700067

آژانس مسافرتی سفری دیگر