آب و هوای اتریش چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای اتریش چگونه است؟

14 مرداد 1401

وین اتریش به مدت چندین سال متمادی به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب شده است و عوامل مختلفی در این موفقیت نقش داشته است، که یکی از مهم‌ترین آنها آب و هوای اتریش و

اتریش در قلب قاره اروپا قرار دارد و یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. وین اتریش به مدت چندین سال متمادی به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب شده است و عوامل مختلفی در این موفقیت نقش داشته است، که یکی از مهم‌ترین آنها آب و هوای اتریش و شرایط جوی آن است. آب و هوای اتریش به عنوان آب و هوای Cfb طبقه بندی می‌شو،د، یعنی آب و هوای گرم، معتدل و مرطوب است.

به آب هوای اتریش، معتدل و آلپی نیز می‌گویند زیرا شرایط آب و هوایی اتریش تحت تأثیر آب و هوای معتدلی است که در بخش جنوبی کشور در دامنه‌های آلپ قرار دارد. تابستان‌ها بیشتر گرم، گاهی حتی گرم و بارانی و زمستان‌ها هم سرد و برفی است.
اتریش به دلیل وجود کوه‌های آلپ بسیار کوهستانی است. تنها 32 درصد از کشور در ارتفاع زیر 500 متر قرار دارد و بلندترین نقطه آن 3797 متر است. این امر اتریش را به یک مقصد محبوب برای اسکی و اسنوبورد از اواسط نوامبر تا پایان مارس تبدیل می‌کند.

همانطور که گفتیم بخش بزرگی از کشور اتریش در مناطق کوهستانی قرار دارد، بنابراین پهنه بندی اقلیمی عرضی به خوبی در این کشور مشاهده می‌شود. هرچه ارتفاع بیشتر باشد، میانگین دما کمتر است. بیشترین میزان بارندگی در منطقه آلپ و در دشت‌های بین کوهی آن است. شرق اتریش، خشک‌ترین قسمت این کشور محسوب می‌شود و کمترین میزان بارش سالانه را ثبت می‌کند. در ادامه به بررسی آب و هوای اتریش در فصول مختلف و بهترین زمان سفر به اتریش می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

آب و هوای اتریش در بهار

بهار با آغاز ماه مارس به اتریش می‌آید. در این ماه دمای هوا به بالای صفر می‌رسد که به معنای پایان فصل اسکی و ورزش‌های زمستانه است. تمامی پیست‌های اسکی کوهستانی در این زمان از سال به دلیل احتمال ریزش بهمن در منطقه خطر قرار دارند. فصل اسکی با تایم توریستی جایگزین می‌شود. افزایش دما با کاهش سرما و طولانی شدن روز شرایط بسیار خوبی را برای گشت و گذار و سایر تفریحات ایجاد می‌کند. با این حال، شب‌ها هنوز بسیار سرد هستند و از ماه آوریل کم کم شب‌ها نیز گرم‌تر می‌شوند.

بهار در اتریش زمان برگزاری جشن‌های مذهبی متعددی است که با عید پاک آغاز می‌شود. مذهب کاتولیک در این کشور بسیار رایج است و ساکنان آن با پشتکار تمام سنت‌های تجویز شده توسط قانون را رعایت می‌کنند. اتریشی‌ها نیز روز کارگر را در اول ماه مه جشن می‌گیرند. این تعطیلات ملی مقارن با روز تعطیل برای اکثر کارگران است و همین امر سبب شلوغی تفرجگاه‌ها و مناطق دیدنی اتریش می‌شود.

آب و هوای اتریش در بهار

آب و هوای اتریش در تابستان

تابستان در اتریش معتدل است. میانگین دما از 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) بالاتر نمی‌رود. کشور اتریش در تابستان به مرطوب‌ترین حد خود می‌رسد. تابستان زمانی برای رگبارهای ناگهانی است که به هر شکلی، اثر طراوت بخشی بر محیط زیست و مراتع دارند، بنابراین مهمانان و گردشگران اتریش در این فصل قطعاً از گرما رنج نخواهند برد.این خنکی و کاهش دما در بعضی مناطق مانند دره‌ها و کوهپایه‌ها در حدی است که احساس سرما می‌کنید!

میانگین دما در این مناطق بین 12 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) و 16 درجه سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) است. بنابراین همه کسانی که قصد بازدید از دره‌های آلپ را دارند باید ژاکت پاییزی داشته باشند. جشن‌های محلی زیادی در تابستان در اتریش وجود دارد. مردم عروسک‌های بزرگی از سربازان قرون وسطایی می‌سازند و رژه‌هایی را برای بزرگداشت موفقیت‌های نظامی تاریخی ترتیب می‌دهند.

آب و هوای اتریش در پاییز

پاییز در اتریش نسبتاً گلگون شروع می‌شود. سپتامبر علی رغم این واقعیت که شب چند ساعت زودتر شروع می‌شود، اغلب دا‌رای روزهای آفتابی و دلپذیری است. در این ماه دما در محدوده 19 درجه سانتیگراد (66 درجه فارنهایت) و 21 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) بالا می‌ماند. باران در این فصل و آب و هوای اتریش در ماه اول پاییز نادر است، بنابراین بسیاری این زمان را بهترین زمان برای گردشگری و سفر می‌دانند.

پاییز واقعی در ماه اکتبر آغاز می‌شود. طبیعت محو رنگ می‌ شود و در نهایت بهشتی چند رنگ از رنگ‌‌های قرمز، زرشکی، زرد، طلایی به ارمغان می‌آید. ویژگی‌های متمایز ماه نوامبر دمای انجماد در شب و غیبت تقریباً کامل خورشید است. در آخرین ماه پاییز همه جا باران می‌بارد و در پایان فصل، اکثر پیست‌های اسکی باز می‌شوند

آب و هوای اتریش در زمستان

در اواخر آذرماه تقریباً کل خاک کشور را پوشش دائمی برف فراگرفته است. اما زمستان در اتریش با بارش‌های دوره‌ای آغاز می‌شود و برف در دره‌ها کاملاً نرم است. دما خیلی زیر صفر نمیاد ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن بین 5- درجه سانتیگراد (27 درجه فارنهایت) و 3+ درجه سانتیگراد (37 درجه فارنهایت) است. دما در همان زمان در پیست‌های اسکی تقریباً هرگز به زیر 10 درجه سانتی‌گراد (14 درجه فارنهایت) نمی‌رسد.

فوریه گرمتر است اما بادهای یخبندان گرم شدن را پنهان می‌کنند. ریزش بهمن خطر اصلی فصل زمستان است، بنابراین از رفتن به کوه در جاده‌های برف خیز باید خودداری کرد. به یاد داشته باشید که تعطیلات زمستانی امن تنها در پیست‌های اسکی امکان‌پذیر است، جایی که وضعیت آب و هوا توسط متخصصان رصد می‌شود.

بهترین زمان برای سفر به اتریش چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به اتریش برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی و قایق‌سواری در تابستان، بین ژوئن و آگوست است. در این ماه‌ها ازدحام جمعیت نسبت به فصول دیگر بیشتر است، اما این جمعیت کمتر از توریستانی هستند که در مقاصدی مانند فرانسه یا ایتالیا پیدا خواهید کرد.

بهترین زمان سفر به اتریش برای ورزش‌های زمستانی هم بین دسامبر و فوریه است. فرصت‌های زیادی برای انجام ورزش‌هایی مانند اسکی یا اسنوبرد در قله‌های بلند آلپ وجود دارد، جایی که می‌توانید مناظر کوهستانی برفی را تحسین کنید. در این فصل شهرها و روستاها با بازارهای کریسمس غوغا می‌کنند و در ماه دسامبر کشور غرق در چراغانی و جشن‌های زیبا می‌شود.

زمستان در شهرهای اتریش هوا معتدل‌تر است و دمای هوا معمولاً در طول روز بالاتر از صفر است. بنابراین بازدیدکنندگان زیادی این فصل را برای سفر به اتریش انتخاب می‌کنند چون آب و هوای اتریش در این فصل هم مناسب است و هم اینکه توریستان کمتری در کشور وجود دارند در نتیجه قیمت هتل‌ها پایین‌تر است و مناطق گردشگری و تفریحی نیز خلوت‌تر از فصل‌هایی مانند تابستان و اوایل پاییز است.

بهترین زمان برای سفر به اتریش چه زمانی است؟

سوالات متداول آب و هوای اتریش

کشور اتریش دقیقا در کجا قرار دارد؟

اتریش در قلب قاره اروپا قرار دارد و یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

آب و هوای اترش به طور کلی چگونه است؟

به آب هوای اتریش، معتدل و آلپی نیز می‌گویند زیرا شرایط آب و هوایی اتریش تحت تأثیر آب و هوای معتدلی است که در بخش جنوبی کشور در دامنه‌های آلپ قرار دارد.

بهترین فصل برای سفر به کشور اترش چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به اتریش برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی و قایق‌سواری در تابستان، بین ژوئن و آگوست است. بهترین زمان سفر به اتریش برای ورزش‌های زمستانی هم بین دسامبر و فوریه است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر وین پایتخت اتریش اطلاعات جذابی وجود دارد. وین نهمین شهر بزرگ در اروپا است و قبل از شروع...

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در...

ویزای اتریش با عنوان یکی از سخت ترین ویزاها در میان کشورهای حوزه شینگن شناخته می شود که یکی از...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر