درباره شهر براتیسلاوا چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر براتیسلاوا چه میدانید؟

28 مرداد 1401

شهر براتیسلاوا پایتخت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور اسلواکی بوده و از پایتخت‌های کوچک اروپا محسوب می‌شود. در این مقاله درباره شهر براتیسلاوا بیشتر می‌خوانیم.


اسلواکی یکی از کشور‌های جذاب حوزه اروپا به شمار می‌رود که با کوهستان‌ها و قلعه‌های دیدنی‌اش شناخته می‌شود. شهر براتیسلاوا پایتخت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور اسلواکی بوده و از پایتخت‌های کوچک اروپا محسوب می‌شود.
جالب است درباره شهر براتیسلاوا بدانید که قبلاً پایتخت کشور مجارستان نیز بوده و تا زمان سقوط جماهیر شوروی قسمتی از چک اسلواکی به شمار می‌رفته است. برای آشنایی بیشتر با این شهر جذاب، در ادامه همراه ما باشید.

شهر براتیسلاوا

آشنایی کلی با شهر براتیسلاوا

این شهر خاص و دیدنی از موزه‌ها و دانشگاه‌های مختلف گرفته تا کافه‌های شلوغ و سالن‌های نمایش فوق‌العاده را در دل خودش جای داده است.

براتیسلاوا همسایه قدیمی دانوب است که علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، با تاریخ غنی و تنوع فرهنگی بالایش نیز شناخته می‌شود.
درباره شهر براتیسلاوا باید بدانید که شرایط کسب و کار در آن رونق خوبی داشته و توانسته توجه بسیاری از شرکت‌ها و دفتر‌های بزرگ و معروف را برای ایجاد شعبه در آن جلب کند.

این شهر تمام امکاناتی که از یک شهر امروزی انتظار دارید را برآورده خواهد کرد و با مهاجرپذیر بودنش با عنوان یکی از مقاصد جذاب برای سفر و زندگی شناخته می‌شود.

تاریخچه شهر براتیسلاوا

اگر درباره شهر براتیسلاوا و تاریخچه پیدایش آن کنجکاوید، باید بدانید که سلت‌ها و رومی‌ها از دسته اولین ساکنان این شهر به شمار می‌رفته‌اند. در قرن هشتم میلادی بود که مردمان اسلاو به عنوان ساکنان اصلی این شهر شناخته شدند.
براتیسلاوا در طول تاریخ تحت تأثیر اقوام مختلف، فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون بوده است. از‌یهودیان، صرب‌ها، آلمان‌ها و چک‌ها گرفته تا مجار‌ها، بلغار‌ها، اتریش‌ها و کروات‌ها.

بین قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی، براتیسلاوا پایتخت رسمی کشور اسلواکی محسوب شده و برای امور قضایی و رسمی و همچنین محل تاج‌گذاری امپراتوری آن به شمار می‌رفته است.
از دیگر رویداد‌های مهم و تاریخی انجام گرفته در این شهر می‌توانیم به صلح نامه میان ناپلئون و پادشاه اتریش، فرانسیس دوم، اشاره کنیم که در کاخ اسقف اعظم باروک به امضا رسید.

براتیسلاوا در دوران جنگ جهانی دوم روز‌های ناآرامی را تجربه می‌کرد و از بمباران ارتش آمریکا گرفته تا اشغال شهر توسط نازی‌ها را به چشم دیده بود.
در نهایت این شهر از پس تمام این فراز و نشیب‌ها برآمده و به یکی از مقاصد آرام و دوست داشتنی اروپایی تبدیل شد.

شرایط زندگی در براتیسلاوا

ویژگی‌های زیادی درباره شهر براتیسلاوا وجود دارد که باعث شده مقصد امن و آرامی برای زندگی باشد. از مهم‌ترین این موارد می‌توانیم به پایین بودن هزینه‌های زندگی اشاره کنیم.
در این شهر خدمات درمانی و مراکز پزشکی مجهزی وجود دارد که نه تنها شهروندان کشور، بلکه مهاجران نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مهاجران براتیسلاوا در صورتی که تعهدات قانونی از نظر شغلی و سایر شرایط لازم را داشته باشند، به راحتی قادر خواهند بود تا از مزیت‌های درمان رایگان و عمومی و سیستم خدمات بهداشت و درمان اسلواکی استفاده کنند.
براتیسلاوا از نظر آموزشی نیز کیفیت بالایی دارد و با دارا بودن مدارس بین‌المللی فرصت تحصیل برای تمام افراد را به راحتی فراهم کرده است.

هزینه زندگی در براتیسلاوا

به طور کلی درباره شهر براتیسلاوا، هزینه‌های زندگی نسبت به سایر پایتخت‌های اروپایی پایین‌تر است.
برای آنکه بتوانید مقایسه بهتری داشته باشید، ما برخی از معمول‌ترین هزینه‌های لازم برای خدمات و ملزومات ضروری را ذکر کرده‌ایم:

. هزینه اولیه تاکسی ۳ یورو
. اجاره منزل تک خوابه در مرکز شهر ۳۶. ۶۲۳ یورو
. اجاره منزل تک خوابه در خارج از مرکز شهر ۴۱. ۴۸۱ یورو
. شیر یک لیتری ۷۵. ۰ یورو
. یک کیلو گوشت گاو ۲۷. ۸ یورو
و..
این درحالی است که میانگین درآمد خالص ماهیانه در این شهر چیزی حدود ۰۳. ۱۰۵۹ یورو است.

هزینه زندگی در براتیسلاوا سفری دیگر


موقعیت جغرافیایی و آب و هوای براتیسلاوا

براتیسلاوا در همسایگی رود‌های مراوا و دانوب قرار گرفته و در بخش جنوب غربی کشور اسلواکی واقع شده است. این شهر با ۳۶۷ کیلومتر مربع مساحت به عنوان بزرگ‌ترین شهر اسلواکی شناخته می‌شود.

از نظر آب و هوایی، زمستان‌های این شهر نسبتاً سرد و تابستان‌های آن گرم و خشک هستند‌. متوسط دمای گرم‌ترین روز‌های سال در براتیسلاوا به ۲۱ درجه و سردترین روز‌های آن نیز معمولاً دمایی حدود -۱ درجه سانتی گراد دارند.
در طی سال‌های اخیر براتیسلاوا دما‌هایی بالاتر از ۳۰ درجه سانتی گراد در تابستان و چند درجه زیر صفر در فصول سرد را نیز به خودش دیده است.

به طور کلی درباره شهر براتیسلاوا می‌توان گفت که از گرم و خشک‌ترین مناطق کشور اسلواکی بوده و آب هوایی معتدل دارد. بارندگی‌ها در این شهر نیز کاملاً متعادل بوده و معمولاً شدت کمی دارند.

جمعیت شهر براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۴۳۰ هزار نفر، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور اسلواکی است که در مرز بین دو کشور اتریش و مجارستان واقع شده است.

جمعیت شهر براتیسلاوا سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم براتیسلاوا

براتیسلاوا علاوه بر آنکه مرکز سیاسی و اقتصادی کشور اسلواکی است، مرکز فرهنگی آن نیز به شمار می‌رود. در این شهر سازمان‌های فرهنگی و هنری بسیاری مانند ارکستر فیلارمونیک اسلواک، تئاتر ملی و.. وجود دارد. علاوه بر آن وجود موزه‌ها و نمایشگاه‌ها نیز از دیگر دلایلی هستند که براتیسلاوا پایتخت فرهنگی این کشور شده است.

در میان مردمان این شهر فرهنگ کافه گردی و کافه نشینی بسیار محبوب است و در فصل تابستان به خوبی خودش را نشان می‌دهد. ورزش و فعالیت‌های بدنی نیز از دیگر علاقه‌مندی‌های مردم این شهر هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم براتیسلاوا سفری دیگر

اقتصاد براتیسلاوا

در سال ۲۰۰۴ بود که کشور اسلواکی عضوی از اتحادیه اروپا شد و از همان زمان توانست به یکی از کشور‌هایی با بالاترین نرخ رشد اقتصادی تبدیل شود.
کسب و کار و رونق اقتصادی در این شهر بسیار مناسب بوده و بسیاری از صنایع و کمپانی‌های بزرگ و بین‌المللی مانند Dell، Lenovo، IBM و.. را در خودش جای داده است.

اقتصاد براتیسلاوا سفری دیگر

حمل و نقل در براتیسلاوا

مهم‌ترین وسایل نقلیه عمومی در این شهر اتوبوس‌های برقی، تراموا و اتوبوس هستند. اتوبوس‌ها تقریباً تمام نقاط شهری را پوشش می‌دهند، اما برای سفر بهینه و سریع‌تر در روز، استفاده از تراموا گزینه بهتری خواهد بود.
شهر براتیسلاوا از نظر هزینه‌های حمل و نقل نیز بسیار به صرفه است و شما با خرید بلیط ماهانه به مبلغ ۱۸ یورو می‌توانید یک ماه کامل از خدمات حمل و نقل شهری بهره‌مند شوید.

حمل و نقل در براتیسلاوا  سفری دیگر

پرسش‌های متداول درباره شهر براتیسلاوا

کیفیت زندگی در شهر براتیسلاوا چگونه است؟

این شهر با دارا بودن امکانات کافی، سطح زندگی بالایی داشته و با نرخ بیکاری ۴. ۷ درصد از نظر شغلی و کاریابی نیز موقعیت خوبی دارد.


مزایای زندگی در براتیسلاوا چیست؟

در کنار کیفیت زندگی و پایین بودن هزینه‌ها، شما با زندگی در این شهر و اخذ اقامت کشور اسلواکی می‌توانید به اخذ اقامت کل اروپا دست پیدا کنید.

زندگی در براتیسلاوا چه معایبی دارد؟

براتیسلاوا و کشور اسلواکی به اندازه همسایه های‌شان، یعنی اتریش و سوئیس توسعه یافته و پیشرفته نیستند. علاوه بر آن، بازار داخلی کوچک و بالا بودن هزینه سوخت نیز از دیگر معایب این شهر به شمار ‌می‌روند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور اسلواکی از جمله کشورهای زیبایی به حساب می آید که در اروپای مرکزی جای گرفته است و شهر براتیسلاوا...

دیدنی های براتیسلاوا: براتیسلاوا که در گذشته با عنوان "پرسبورگ" شناخته می‌شده است، این روزها به یکی از مقاصد اروپایی...

اسلواکی از کشورهای زیبای است که در قلب مرکزی اروپا قرار گرفته و با داشتن موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر