هزینه های زندگی در کشور فنلاند | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور فنلاند | مسکن – خوراک – پوشاک

21 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور فنلاند، هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند و شرایط زندگی برای ساکنین این کشور بسیار مناسب است. به علت ثبات اقتصادی حاکم بر کشور فنلاند …

هزینه های زندگی در کشور فنلاند و شرایط زندگی برای ساکنین این کشور بسیار مناسب است. به علت ثبات اقتصادی حاکم بر کشور فنلاند مردم این کشور از نظر رفاه اجتماعی شرایط مناسبی دارند.‌های زندگی در کشور فنلاند با توجه به شهر محل سکونت و سبک زندگی افراد متفاوت است.

به عنوان مثال افرادی که کمتر پوشاک و لباس می‌خرند هزینه‌های زندگی کمتری دارند. انتخاب محله مناسب برای اجاره آپارتمان، تأثیر زیادی بر هزینه‌های زندگی و مسکن در فنلاند دارد. با استفاده از مدیریت مالی و تقسیم بندی بودجه امکان زندگی در این کشور به راحتی فراهم می‌شود.

در این مقاله قصد داریم با بررسی هزینه‌های زندگی در فنلاند، اطلاعات کافی درباره هزینه مسکن در فنلاند، هزینه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل عمومی، هزینه قبوض آب و برق و … را در اختیار عزیزانی قرار دهیم که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. با توجه به اینکه کشور فنلاند از نظر آب و هوایی دارای شرایط خاصی است و مناطق شمالی کشور فنلاند بیش از دو ماه از سال را در تاریکی کامل به سر می‌برند، زندگی در این کشور ممکن است برای ایرانیان کمی دشوار باشد. چرا که زمستان‌های کشور فنلاند بسیار تاریک و سرد است و ممکن است با روحیات مهاجران ایرانی سازگاری نداشته باشد.

اما برخی از افراد هستند که تنها برای استفاده از شرایط مناسب و رفاه اجتماعی به این کشور مهاجرت می‌کنند و یا قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند؛ بنابراین بهتر است درباره شاخص‌های زندگی در کشور فنلاند و هزینه‌های زندگی در این کشور اطلاعات کافی را داشته باشند. به صورت میانگین هزینه زندگی در کشور فنلاند به صورت ماهیانه برای یک نفر ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است. طبیعتاً این هزینه برای یک خانواده ۴ نفره افزایش پیدا می‌کند و ممکن است به صورت ماهیانه ۳۹۰۰ یورو باشد.

هزینه های زندگی در کشور فنلاند | سفری دیگر

هزینه مسکن در کشور فنلاند

هزینه مسکن در کشور فنلاند با توجه به اینکه در کدام یک از شهرهای این کشور زندگی می‌کنید، متفاوت است. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است و نسبت به سایر شهرهای دیگر هزینه مسکن در این شهر گران‌تر است. هزینه اجاره مسکن در شهرهایی مانند تورکو، تمپره و اولو نسبت به هلسینکی ارزان‌تر است.

خانواده‌هایی که در کشور فنلاند زندگی می‌کنند به صورت میانگین باید 22 درصد از درآمد خود را برای اجاره مسکن پرداخت کنند؛ بنابراین می‌توان گفت که هزینه‌های مربوط به مسکن بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند را شامل می‌شود.
در ادامه به میزان اجاره مسکن به صورت ماهانه در شهرهای مختلف فنلاند اشاره می‌کنیم.

 • اجاره مسکن در شهر هلسینکی برای یک آپارتمان یک یک خوابه از ۸۰۰ یورو شروع می‌شود.
 • اجاره یک آپارتمان یک خواب در شهر جیواسکیلا از ۵۴۰ یورو شروع می‌شود.
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر اولو از ۴۵۰ یورو شروع می‌شود.
 • اجاره آپارتمان در شهر تمپره ۲۰۰ تا ۹۰۰ یورو
 • اجاره آپارتمان در شهر تورکو ۲۹۰ تا ۳۷۰ یورو
هزینه مسکن در کشور فنلاند | سفری دیگر

هزینه بهداشت و درمان در کشور فنلاند

هزینه خدمات درمانی در بخش‌های مختلف کشور فنلاند متفاوت است؛ اما به صورت میانگین خانواده‌های فنلاندی سالانه حدود ۷۰۰ یورو برای خدمات بهداشت و درمان پرداخت می‌کنند. لازم به ذکر است که هزینه خدمات بهداشتی مادر و کودک در کشور فنلاند رایگان است.

هزینه بهداشت و درمان در کشور فنلاند | سفری دیگر

هزینه مواد غذایی و خورد و خوراک در کشور فنلاند

هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در کشور فنلاند نسبت به سایر کشورهای دیگر اروپایی بالاتر است. البته همانطور که گفتیم با توجه به محل زندگی و سبک زندگی افراد این هزینه‌ها در برخی از شهرها بیشتر و در برخی از شهرها کمتر است. در این قسمت به برخی از اقلام مصرفی یک خانواده در کشور فنلاند اشاره می‌کنیم که دارای قیمت‌های ثابتی می‌باشند.

 • قیمت یک بطری آب معدنی ۱.۸۰ یورو
 • قیمت یک لیر شیر ۰.۹۸ یورو
 • قیمت نان تازه نیم کیلوگرمی ۲.۳۵ یورو
 • قیمت یک کیلو گرم برنج سفید ۲.۲۲ یورو
 • قیمت یک کیلو گرم فیله مرغ ۱۰.۱۵ یورو
 • قیمت یک کیلو گرم پنیر ۶.۵۸ یورو
 • قیمت یک کیلوگرم گوشت قرمز ۱۴.۰۲ یورو
 • قیمت یک کیلو گرم پیاز ۱.۲۹ یورو
 • قیمت یک کیلو گرم سیب زمینی ۰.۹۷ یورو
 • قیمت یک بسته ۱۲ عددی تخم مرغ ۲.۳۴ یورو
هزینه مواد غذایی و خورد و خوراک در کشور فنلاند | سفری دیگر

هزینه حمل و نقل در کشور فنلاند

یکی از هزینه‌های اصلی برای افرادی که در در کشورهای اروپایی یا هر کشور دیگری زندگی می‌کنند، هزینه‌های مربوط به رفت و آمد و حمل و نقل است. سیستم حمل و نقل عمومی در کشور فنلاند بسیار پیشرفته است و شامل قطار، اتوبوس و تاکسی و دوچرخه است. در شهر هلسینکی هزینه‌های مربوط به استفاده از دوچرخه‌های عمومی برای هر فصل ۳۰ یورو است. برای خرید بلیط یک طرفه متقاضیان باید ۳ یورو پرداخت کنند و به ازای هر یک کیلومتر طی مسافت با تاکسی ۸ یورو باید پرداخت کنند.

هزینه هر لیتر بنزین نیز در شهر هلسینکی و کشور فنلاند ۱.۵۳ یورو است. این هزینه‌ها در شهرهای دیگر فنلاند متفاوت است؛ اما هزینه بنزین در سایر شهرها مشابه شهر هلسینکی می‌باشد.

هزینه حمل و نقل در کشور فنلاند | سفری دیگر

هزینه حامل‌ های انرژی در فنلاند

یکی از موارد اصلی که جزء هزینه‌های زندگی در فنلاند است، هزینه‌های انرژی مصرفی و قبوض آب و برق و گاز است. هزینه قبوض آب و برق و گاز در کشورهای اروپایی نسبت به کشور ایران بسیار بالاتر است. هزینه قبض گاز، آب و انرژی برای یک آپارتمان کوچک یک خوابه در کشور فنلاند ماهیانه ۱۰۸.۴۸ یورو برای هر دوره است.

میزان درآمد در کشور فنلاند

میزان درآمد در مشاغل مختلف در کشور فنلاند تقریباً بالا است و افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند می‌توانند هزینه‌های مربوط به زندگی خودشان را به راحتی تامین کنند. حداقل میزان درآمد در کشور فنلاند از ۱۱۹۰ یورو شروع می‌شود. به طور متوسط حقوق ماهیانه افراد در کشور فنلاند ۴۳۲۰ یورو می‌باشد. البته ممکن است برخی از افراد درآمدی بیشتر از این مبلغ هم داشته باشند. هرچه تجربه کاری افراد بیشتر باشد و شغلی که دارند جزو مشاغل پردرآمد باشد، می‌توانند حقوق بهتری دریافت کنند.

به عنوان مثال حقوق پزشک عمومی در کشور فنلاند ۵۱۰۷ یورو در ماه است.
یک دندانپزشک به صورت ماهانه ۴۵۶۴ یورو در کشور فنلاند درآمد دارد.
درامد مهندسین در این کشور ۳۷۰۶ یورو و درآمد اساتید دانشگاه ۳۱۵۵ یورو است.
افرادی که به عنوان پرستار کمکی در کشور فنلاند مشغول به کار هستند، ماهیانه ۲۱۷۱ یرو درآمد دارند.
یک راننده اتوبوس در ماه ۲۰۷۴ یورو و یک مکانیک ۲۰۱۷ یورو درآمد دارد.
درآمد مشاغل مختلف این کشور با توجه به میزان کاری که انجام می‌دهند، افزایش پیدا می‌کند و لازم به ذکر است که میزان مالیات نیز با توجه به بالا رفتن درآمد افزایش پیدا می‌کند.

میزان درآمد در کشور فنلاند | سفری دیگر

میانگین هزینه زندگی در فنلاند

میانگین هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند برای یک سال با توجه به وضعیت زندگی و مخارج سالانه افراد متفاوت است؛ اما اگر بخواهیم میانگین هزینه‌های زندگی یک نفر در کشور فنلاند در یک سال را محاسبه کنیم، باید بگوییم که هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر برای یک آپارتمان یک خوابه در سال ۱۲ هزار یورو و یک آپارتمان ۴۵ متری کوچک ۹ هزار یورو است. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در یک سال برای هر نفر با استفاده از حمل و نقل عمومی ۶۷۲ یورو و هزینه‌های جانبی مانند تفریح و … ممکن است سالانه از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو تمام شود.

هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک و وعده‌های غذایی نیز با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. به عنوان مثال بر اساس قیمت متوسط یک قرص نان هر دو نفر برای یک سال باید ۲۰۰ یورو برای خرید نان بپردازند یا برای خرید تخم مرغ سالن ۱۰۰ الی ۴۰۰ یورو بپردازند. البته این مخارج با توجه به خورد و خوراک افراد و سبک زندگی آن‌ها متفاوت است.

میانگین هزینه زندگی در فنلاند | سفری دیگر

کلام پایانی

هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند با توجه به میانگین حقوق افراد در این کشور که ماهانه ۴۳۲۰ یورو است با درآمد آن‌ها همخوانی دارد. بیشترین بخش از هزینه‌های زندگی در کشور فنلاند مربوط به اجاره ملک است. اجاره خانه در شهرهای بزرگ مانند هلسینکی بسیار گران‌تر است و ممکن است از ۲۲ درصد از درآمد افراد را شامل ‌شود؛ اما با اجاره ملک در شهرهای کوچک‌ترین هزینه پایین می‌آید.

هزینه‌های زندگی برای دانشجویان در کشور فنلاند ماهیانه حدود ۱۲۰۰ یورو است و یک خانواده سه نفره در کشور فنلاند ماهیانه باید ۳۹۰۰ یورو برای تامین هزینه‌های زندگی خود پرداخت کند.

اجاره یک خانه خانه ۸۵ متری در شهر‌های گرانی مانند هلسینکی ماهانه ۱۸۲۵ یورو است؛ اما می‌توان با پرداخت ۱۰۹۳ یورو در مناطق ارزان‌تر خانه اجاره کرد. هزینه مواد خوراکی نیز با توجه به سبک زندگی افراد و ذائقه آن‌ها متفاوت است. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز در کشور فنلاند تقریباً مناسب است. چرا که همه افراد می‌توانند با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته این کشور در سطح شهر‌های مختلف رفت و آمد داشته باشند. به عنوان مثال خرید بلیط یک طرفه برای هر نفر سه یورو است.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور فنلاند

چه عواملی بر قیمت خانه در کشور فنلاند تاثیر میگذرد؟

انتخاب محله مناسب برای اجاره آپارتمان، تأثیر زیادی بر هزینه‌های زندگی و مسکن در فنلاند دارد.

با استفاده از چه روشی میتوان زندگی راحت و مفرهی در کشور فنلاند داشته باشیم؟

با استفاده از مدیریت مالی و تقسیم بندی بودجه امکان زندگی در این کشور به راحتی فراهم می‌شود.

حداقل چند درصد از درآمد ماهانه در فنلاند باید صرف اجاره خانه شود؟

خانواده‌هایی که در کشور فنلاند زندگی می‌کنند به صورت میانگین باید 22 درصد از درآمد خود را برای اجاره مسکن پرداخت کنند

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

زمانی که قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارید باید اطلاعات کافی در زمینه تعداد جمعیت، اقتصاد، قیمت مسکن و...

هلسینکی پایتخت کشور فنلاند در شمال اروپا، یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است. این شهر آب و هوای سردی دارد...

آشنایی با کشور فنلاند یکی از نیازهای افرادی است که تصمیم دارند به عنوان همیشگی و یا توریستی به این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر