هزینه های زندگی در کشور ایتالیا | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا | مسکن – خوراک – پوشاک

18 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا، هزینه‌های لازم با توجه به سبک زندگی هر فرد کاملا متفاوت بوده و رنج گسترده‌ای دارد، اما دانستن مقدار متوسطش …

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا: ایتالیا این روزها یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی به شمار می‌رود که اقامت در آن از طریق راه‌های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و. . ممکن شده است. هر چند که هر کدام از این روش‌های مهاجرتی هزینه‌های مخصوص به خودشان را دارند، اما بدون شک زندگی در این کشور نیز هزینه‌هایی به همراه خواهد داشت که پیش از اقامت باید از آن‌ها آگاهی کاملی داشته باشید.

هزینه‌های لازم با توجه به سبک زندگی هر فرد کاملا متفاوت بوده و رنج گسترده‌ای دارد، اما دانستن مقدار متوسطش می‌تواند کمک بزرگی برای شما در راه مهاجرت باشد. به طور کلی برآورد هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد تبدیل شده که در نهایت باعث شد تا ما در این مقاله به طور کامل به جزئیات آن بپردازیم. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا | سفری دیگر

آشنایی با زندگی در ایتالیا

ایتالیا کشور زیباییست که در بخش جنوبی اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر معروف میلان می‌باشد. مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و واحد پول‌شان نیز یورو است. اگر بخواهیم در مورد این کشور اطلاعات کلی به شما بدهیم، باید بگوییم ایتالیا از دسته کشورهای توسعه یافته‌ای به شمار می‌رود و بیش از ۶۰ میلیون نفر جمعیت داشته که بیشتر آن‌ها را مسیحیان تشکیل داده‌اند.

از نظر آب و هوایی نیز این کشور شرایط معتدلی داشته و معمولا در مناطق کوهستانی‌اش نسبت به بخش‌های ساحلی، شرایط آب و هوایی متفاوتی حاکم است. با توجه به آنکه ایتالیا جزو کشورهای اتحادیه اروپاست، خدمات اجتماعی، بیمه و بهداشت آن نیز سطح بالایی دارد. چنانچه شما هم قصد دارید که در این کشور اقامت داشته باشید، پیش از هر چیز باید با هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا آشنا شوید.

آشنایی با زندگی در ایتالیا | سفری دیگر

متوسط هزینه‌ های لازم برای زندگی ماهیانه در ایتالیا

بدون شک مهاجرت یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین تصمیماتی است که جنبه‌های مختلفی از زندگی فرد را تغییر داده و دغدغه‌های جدیدی برایش ایجاد می‌کند. متقاضیان مهاجرت به ایتالیا نیز مانند هر کشور دیگری ابتدا به دنبال برآورد هزینه‌های لازم برای مهاجرت هستند. این گروه از افراد پیش از هر چیز دیگری باید آگاه باشند که هزینه‌ها علاوه بر سبک زندگی، به موارد دیگری مانند شهر انتخابی نیز وابسته خواهد بود. بنابراین می‌توان گفت که مجموعه‌ای از عوامل مختلف در کنار یکدیگر جمع شده و هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا را تشکیل می‌دهند. از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توانیم به هزینه خرید پوشاک، اجاره مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و.. اشاره کنیم.

در کل با در نظر گرفتن حداقل استانداردهای مد نظر برای زندگی مناسب، می‌توان گفت که به طور متوسط اگر یک شخص بخواهد تنهایی در این کشور زندگی کند، باید ماهیانه چیزی حدود ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو برای هزینه زندگی کنار بگذارد. البته توجه داشته باشید که این هزینه بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن برآورد شده است. قطعا هر چقدر که تعداد افراد یا تعداد اعضای خانواده بیشتر شود، هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا نیز بالاتر خواهد رفت. به عنوان نمونه زندگی یک خانواده با ۲ فرزند در ایتالیا، ماهیانه به طور متوسط بدون احتساب اجاره مسکن، چیزی حدود ۳۰۰۰ هزار یورو هزینه در بر خواهد داشت.

در همین زمینه به خاطر داشته باشید که هزینه زندگی در هر کدام از شهرهای مختلف این کشور، عددی متفاوت داشته و با توجه به جایگاه آن شهر، مقدار متوسط خاصی دارد. به عنوان نمونه طبیعیست که زندگی در شهر معروف میلان، پایتخت ایتالیا، هزینه‌های بیشتری نسبت به سایر شهرهای آن به دنبال داشته باشد.

متوسط هزینه‌های لازم برای زندگی ماهیانه در ایتالیا | سفری دیگر

برآورد هزینه‌ های زندگی روزمره در کشور ایتالیا

هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا شامل موارد مختلفی مانند هزینه آب، برق، گاز، مسکن، پوشاک، حمل و نقل و.. می‌شود. در کل هزینه آب در این کشور مقدار کمی دارد، اما در مقابل هزینه برق و گاز بالا می‌باشد. هزینه‌های مربوط به اقلام مصرفی مختلف و خورد و خوراک نیز از دیگر موارد مهم هستند که معمولا برای هر فرد به صورت ماهیانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می‌باشد. هزینه‌های حمل نقل برای یک نفر نیز ماهیانه بین ۳۰ تا ۴۰ یورو متغیر خواهد بود.

نکته جالبی که باید بدانید آن است که کشور ایتالیا برای دانشجویان تسهیلات مختلفی در نظر گرفته که با توجه به آن هزینه‌های لازم برای اتوبوس و مترو، به یک سوم قیمت عادی آن کاهش پیدا می‌کند. در کل باز هم باید اشاره کنیم که تمامی این هزینه‌ها با توجه به الگوی مصرف و سبک زندگی هر فرد یا خانواده کاملا متغیر بوده و عدد متفاوتی نشان می‌دهد. اما به طور کلی هزینه اقلام ضروری و سایر موارد در این کشور مقدار متوسطی داشته که در ادامه تمامی آن‌ها را برای شما ذکر کرده‌ایم.

هزینه مواد غذایی در ایتالیا

رایج‌ترین هزینه‌های ممکن برای مواد غذایی در کشور ایتالیا به صورت زیر می‌باشد (تمامی قیمت‌ها به یورو ذکر شده اند):

 • شیر یک لیتری: ۱۵.۱
 • یک کیلو برنج: ۹۶.۱
 • گوشت مرغ: ۳۱.۸
 • انواع میوه: ۷.۱
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۷۹.۲
 • آب معدنی کوچک: ۰۴.۱
 • یک کیلو پیاز: ۲۷.۱
 • یک کیلو پنیر محلی: ۴۹.۱۱
 • ۵۰۰ گرم نان سفید: ۴۷.۱
 • و..

علاوه بر موارد بالا، هزینه هر وعده غذا برای ۲ نفر در رستوران، مبلغی حدود ۵۰ یورو خواهد بود و چنانچه فرد بیشتر وعده‌های غذایی‌اش را از رستوران سفارش دهد، هزینه‌های ماهانه‌اش نیز بالاتر از حد عادی خواهد بود.

هزینه مواد غذایی در ایتالیا | سفری دیگر

هزینه‌ های اجاره مسکن در کشور ایتالیا

بدون شک بخش مهمی از هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا به هزینه مسکن و اجاره خانه مربوط می‌شود. معمولا افراد تازه وارد و یا دانشجویان خارجی در این کشور در خانه‌های قدیمی سکونت دارند. البته این موضوع بیشتر برای شهرهای قدیمی مانند رم صدق می‌کند و معمولا در شهرهایی مانند میلان، وضعیت خانه‌ها تا حد زیادی بهتر است. در مجموع در بخش‌های شمالی این کشور خانه‌های شیک و لاکچری بیشتر بوده و به تبع هر چقدر که شهر بزرگ‌تری انتخاب کنید، هزینه اجاره یا خرید منزل نیز بالاتر خواهد رفت.

در شهرهای کوچک ایتالیا می‌توانید خانه‌هایی با قیمت کمتر و به صرفه‌تر پیدا کنید. دانشجویان حاضر در این کشور در صورتی که از خوابگاه استفاده می‌کنند، باید ماهیانه مبلغی حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو، و در صورتی که در سوئیت‌های دانشجویی اقامت دارند، ماهیانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو کنار بگذارند.

اگر در مورد هزینه اجاره آپارتمان‌های یک یا دو خوابه کنجکاوید باید بگوییم که هزینه آن معمولا چیزی بیش از ۵۰۰ یورو در ماه خواهد بود. البته همانطور که خودتان هم می‌دانید این هزینه با توجه به منطقه و همچنین قدمت ساختمان مورد نظرتان بسیار متفاوت خواهد بود. در مجموع برای آن که بتوانید برآورد درست‌تری از هزینه‌های لازم برای زندگی در کشور ایتالیا، در خصوص مسکن داشته باشید، ما متوسط هزینه‌های لازم را در زیر برای‌تان آورده‌ایم:

 • اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر: در میلان ۹۲.۱۳۹.۱ یورو و در رم ۹۴۰ یورو
 • اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از شهر: در میلان ۲۳.۷۴۴ یورو و در رم ۶۳۶ یورو
 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه در شهر: در میلان ۶۱.۵۵۷.۲ یورو و در رم ۱۰.۲۲۳.۲ یورو
 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج از شهر: در میلان ۲۵.۰۵۶.۲ یورو و در رم ۱۹۹.۱ یورو
هزینه‌های اجاره مسکن در کشور ایتالیا | سفری دیگر

هزینه‌ های پوشاک در کشور ایتالیا

زمانی که صحبت از هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا می‌شود، هزینه‌های مربوط به پوشاک نیز از موارد مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. برای داشتن یک دید کلی از این هزینه‌ها، قیمت رایج‌ترین پوشاک مصرفی به واحد یورو برای‌تان آورده شده است:

 • شلوار جین: ۴۳.۷۵
 • لباس‌های تابستانه: ۶۸.۳۰
 • کفش نایک: ۸۸.۷۹
 • کفش چرم: ۶۴.۱۰۷

هزینه‌ های حمل و نقل در کشور ایتالیا

حمل و نقل یکی از مهم‌ترین نیاز‌های افراد جامعه به شمار می‌رود که بدون آن نمی‌توانید کار زیادی از پیش ببرید. در همین زمینه در صورت داشتن خودروی شخصی هزینه هر لیتر بنزین در کشور ایتالیا ۵۳.۱ یورو می‌باشد. اما تعرفه‌های مربوط به حمل و نقل عمومی به صورت زیر خواهد بود (تمامی هزینه‌ها به واحد یورو ذکر شده اند):

 • بلیط یک طرفه مترو: ۵۰.۱
 • بلیط ۳۰ روزه مترو: ۳۴
 • کرایه تاکسی: شروع از قیمت ۵ یورو
 • کرایه تاکسی برای هر ۱ کیلومتر: ۲۰.۱
 • یک ساعت کرایه تاکسی: ۴۰.۲۷
هزینه‌ های حمل و نقل در کشور ایتالیا | سفری دیگر

کلام پایانی

همانطور که گفته شد؛ هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا با توجه به الگوی مصرفی و استایل زندگی هر فرد کاملا متفاوت می‌باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا برای راحتی بیشتر شما متوسط هزینه‌های لازم را توضیح دهیم تا در صورت نیاز، برآورد درستی از آن‌ها داشته باشید. امیدواریم که از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

به طور کلی هزینه یک فرد در کشور ایتالیا چقدر میباشد؟

در کل با در نظر گرفتن حداقل استانداردهای مد نظر برای زندگی مناسب، می‌توان گفت که به طور متوسط اگر یک شخص بخواهد تنهایی در این کشور زندگی کند، باید ماهیانه چیزی حدود ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو برای هزینه زندگی کنار بگذارد.

هزینه های زندگی در ایتالیا شامل چه چیز هایی میشود؟

هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا شامل موارد مختلفی مانند هزینه آب، برق، گاز، مسکن، پوشاک، حمل و نقل و.. می‌شود. در کل هزینه آب در این کشور مقدار کمی دارد، اما در مقابل هزینه برق و گاز بالا می‌باشد.

هزینه اجاره مسکن در کشور ایتالیا چقدر میباشد؟

در شهرهای کوچک ایتالیا می‌توانید خانه‌هایی با قیمت کمتر و به صرفه‌تر پیدا کنید. دانشجویان حاضر در این کشور در صورتی که از خوابگاه استفاده می‌کنند، باید ماهیانه مبلغی حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو، و در صورتی که در سوئیت‌های دانشجویی اقامت دارند، ماهیانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو کنار بگذارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

موزه لئوناردو داوینچی، از جاذبه‌های مهم و جالب توجه ایتالیا است که به بازدیدکنندگان، فرصتی بی‌نظیر برای کشف جنبه‌های مختلف...

درباره شهر بولونیا: بولونیا شهری زیبا در منطقه ایمیلیا رومانی در شمال کشور ایتالیا است که بزرگترین شهر این منطقه...

قلعه اسفورزا ، نمادی از تاریخ و فرهنگ ایتالیا، بر فراز شهر زیبای میلان قرار گرفته است. این قلعه که...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر