چگونه وقت سفارت استونی بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت استونی بگیریم؟

17 مرداد 1401

برای وارد شدن به هر کشوری نیاز به ویزای آن کشور است و کشور استونی هم از این عمر محروم نیست اما قبل از گرفتن ویزا نیاز به وقت سفارت استونی است …

استونی از دست کشورهای اروپایی و پیشرفته ای است که از نظر اقتصادی وضعیت خوبی دارد. برای وارد شدن به خاک این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی ابتدا باید ویزا دریافت کنید. برای اخذ ویزا نیز پیش از هر چیز دیگری به تعیین وقت سفارت نیاز خواهید داشت.

ما در این مقاله قصد داریم تا روش تعیین وقت سفارت استونی و همچنین اطلاعات مهم موجود در این زمینه را برایتان توضیح دهیم.

وقت سفارت استونی

فرقی ندارد که برای مهاجرت به این کشور وارد شوید و یا تنها برای سفر کردن آن را انتخاب کرده باشید، در هر حال دانستن اطلاعاتی درباره استونی، بر روی سفرتان تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

کشور استونی در جوار دریای بلتیک و در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده است. این کشور جمعیتی بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار نفر را در خود جای داده که بیشتر آن ها در پایتخت استونی، یعنی شهر تالین زندگی می کنند.

استونی همچنین جزو کشورهای اتحادیه اروپا بوده و از کم جمعیت ترینشان به شمار میرود. واحد پول این کشور یورو است و مردم آن به زبان استونیایی صحبت می کنند.

این کشور از نظر توسعه انسانی و اقتصادی وضعیت خوبی داشته و معمولا در رتبه بندی های مختلف به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و مرفه معرفی می شود.

استونی از نظر آزادی های سیاسی و همچنین در زمینه توریستی و گردشگری نیز شرایط مطلوبی دارد و این عوامل باعث شده تا این کشور یکی از مقاصد و محبوب برای سفرهای تجاری، تحصیلی، توریستی و.. باشد.

چنانچه شما هم قصد دارید که به این کشور سفر کنید، باید ابتدا برای گرفتن وقت سفارت استونی اقدام کرده و برای ورود به خاک کشور ویزا دریافت کنید.

سفارت استونی

بهتر است به این نکته توجه کنید که استونی در ایران سفارتی ندارد و کارهای مربوط به اخذ ویزا و سایر موارد، از طریق سفارت فنلاند انجام می شود.

بنابراین اگر قصد دارید که برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید، ابتدا باید در سفارت فنلاند حضور پیدا کرده و مدارک لازمه را تحویل دهید.

به خاطر داشته باشید که کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزا، از تعیین وقت سفارت استونی گرفته تا انجام انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت فنلاند انجام خواهد شد.

وقت سفارت کشور استونی

همانطور که خودتان هم می دانید، برای وارد شدن به خاک هر کشوری نیاز آن به اخذ ویزا دارید.

پس از تعیین وقت و در روز مصاحبه، خود فردی که برای ویزا درخواست داده نیز باید در سفارت حضور پیدا کرده و مدارک را در همین روز به کنسولگری تحویل دهد.

از آن جایی که انگشت نگاری هم در این روز انجام می شود، لذا هیچ فرد دیگری نمی تواند به جای متقاضی اصلی در سفارت حضور داشته باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع، احتمالا برای شما هم سوال شده است که برای اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت استونی باید چگونه و از کجا اقدام کنید.

همانطور که در قبل گفته شد، کشور استونی در ایران سفارت خانه ندارد. بنابراین برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا باید به حافظ منافع آن، یعنی سفارت فنلاند در تهران مراجعه کنید.

به طور کلی تمامی مراحل مربوط به صدور ویزای کشور استونی، در سفارت فنلاند انجام شده و حتی در روز مصاحبه نیز باید در این سفارت حضور پیدا کنید.

شما پیش از حضور در سفارت فنلاند نیز باید وقت بگیرید و توجه داشته باشید که درخواستتان باید از طریق ایمیل ارسال شود.

تمامی افرادی که برای وقت سفارت اقدام کرده اند باید در روز تعیین شده در محل کنسولی حاضر بوده و پس از ارائه مدارکشان، امور مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه را انجام دهند.

برای اخذ روادید و همچنین تعیین وقت سفارت استونی، ایمیل شما به شرکت وی اف اس ارسال می شود و پس از ابلاغ درخواست، کمپانی تعیین وقت و همچنین امور مربوطه را برای متقاضیان انجام می دهد.

آشنایی با انواع وقت سفارت کشور استونی

پیش از هر چیز باید بدانید که با توجه به نوع سفری که در پیش دارید می توانید برای دریافت ویزاهای مختلف اقدام کنید.

همچنین با توجه به نوع ویزایی که در نظر دارید، وقت سفارت استونی و همچنین مدارک لازم برای آن متفاوت می باشد.

از مهم ترین ویزاهای این کشور می توان ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای گردشگری، ویزای فرهنگی، ویزای بازی های ورزشی، ویزای درمانی، ویزای دیدار اقوام و خانواده و.. را نام ببریم.

آشنایی با انواع وقت سفارت کشور استونی

آدرس و اطلاعات سفارت فنلاند

آدرس: خیابان شریعتی – خیابان میرزاپور – خیابان حدادیان – پلاک 2

سفارت فنلاند از ساعت ۸ صبح الی ۵ بعد از ظهر، برای ارائه خدمات و همچنین دریافت مدارک متقاضیان باز می باشد.

نکات مربوط برای اخذ ویزای کشور استونی

. گاهی اوقات ممکن است پس از تعیین وقت سفارت و ارائه مدارک لازمه، کنسولگری فنلاند مدارک دیگری را نیز از شما درخواست کند.

. از آن جایی که زمان صدور ویزا ۴۵ روز می باشد، باید حداقل دو ماه قبل از سفرتان برای اخذ ویزای استونی اقدام کنید.

. روادید شینگن در سفارت خانه فنلاند صادر می شود، اما برای دریافت ویزای ملی استونی باید به سفارت اصلی این کشور درخواست دهید.

. حواستان باشد که ناخوانا و یا نادرست پر کردن فرم های مربوط به درخواست روادید می تواند باعث ریجکت شدن ویزا شود.

. پس از آن که وقت سفارت تان تعیین شد، به هیچ عنوان دیر نکنید و در روز مقرر در سفارت خانه حاضر شوید.

دریافت ویزای شینگن از سفارت فنلاند و انواع آن

همانطور که گفتیم وقتی شما به سفارت فنلاند مراجعه می کنید، برایتان ویزای شینگن صادر می شود، اما چنانچه قصد دارید که ویزای ملی استونی را دریافت کنید، باید به سفارت اصلی این کشور مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که مدارک مورد نظر با توجه به نوع ویزایی که درخواست کرده اید تعیین می شود و شما به کمک ویزای شینگن می توانید به ۲۸ کشور عضو این اتحادیه سفر کنید.

پیش از انجام اقدامات لازم بهتر است بدانید که ویزای شینگن خودش چهار دسته بندی متفاوت دارد که به شرح زیر می باشد:

ویزای شینگن نوع A: این مورد ویزای فرودگاهی بوده که شخص دارنده آن فقط اجازه دارد که در داخل فرودگاه پروازش را عوض کند. در حقیقت فرد اجازه خارج شدن از فرودگاه را نخواهد داشت.

ویزای شینگن نوع B: به کمک این ویزا شما می توانید از فرودگاه خارج شده و از طریق راه های زمینی به کشور موردنظرتان سفر کنید.

ویزای شینگن نوع C: این ویزا از نوع توریستی و گردشگری بوده و افراد ایرانی معمولا برای سفرهای شان از ویزای شینگن نوع سوم استفاده می کنند.

ویزای شینگن نوع D: ویزای نوع چهارم، ویزای کاری و تجاری بوده که افراد می توانند برای سفرهای طولانی مدت از آن استفاده کنند.

دریافت ویزای شینگن از سفارت فنلاند و انواع آن

سوالات متداول وقت سفارت استونی

چگونه وقت سفارت استونی دریافت کنیم؟

کشور استونی در ایران سفارت خانه ندارد. بنابراین برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا باید به حافظ منافع آن، یعنی سفارت فنلاند در تهران مراجعه کنید.

انواع وقت سفارت استونی چه وقت هایی هستند؟

پیش از هر چیز باید بدانید که با توجه به نوع سفری که در پیش دارید می توانید برای دریافت ویزاهای مختلف اقدام کنید.

آدرس و اطلاعات سفارت فنلاند؟

آدرس: خیابان شریعتی – خیابان میرزاپور – خیابان حدادیان – پلاک 2

سفارت فنلاند از ساعت ۸ صبح الی ۵ بعد از ظهر، برای ارائه خدمات و همچنین دریافت مدارک متقاضیان باز می باشد.

سخن پایانی

در پایان بهتر است این نکته را ذکر کنیم  کلیه مدارکی که به سفارت ارائه می کنید باید کاملا بر مبنای صداقت آماده شده باشند. به عبارت ساده تر ارائه مدارک تقلبی و جعلی به سفارت دردسرهای بسیاری برای شما به وجود می آورد. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و پاسخ تمامی سوالات خود در مورد وقت سفارت استونی را بدست آورده باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فستیوال ها و رویدادهای استونی ،استونی کشوری کوچک در شمال اروپا است که با وجود اندازه کوچک خود، دارای تعداد...

استونی یکی از کشورهایی است که به به دلیل داشتن جاهای دیدنی بسیار و جذاب به یکی از مقاصد اصلی...

تالین پایتخت کشور استونی بوده و یکی از شهرهای بسیار زیبا در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این شهر در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر