آب و هوای فرانسه چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای فرانسه چگونه است؟

1 شهریور 1401

کشور فرانسه به دلیل پهناور بودن به عنوان بزرگ‌ترین کشور اروپایی در نظر گرفته شده است. آب و هوای فرانسه در شهرهای مختلف متفاوت است، به شکلی که شما در یک …

کشور فرانسه به دلیل پهناور بودن به عنوان بزرگ‌ترین کشور اروپایی در نظر گرفته شده است. آب و هوای فرانسه در شهرهای مختلف متفاوت است، به شکلی که شما در یک شهر می‌توانید شبی سرد داشته باشید و با سفر به شهر دیگر فرانسه از گرمای آن لذت ببرید. بخش‌های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه آب و هوایی معتدل دارد این در حالی است که آب و هوای بخش‌های جنوبی، آب و هوایی مدیترانه‌ای است.

همچنین بخش‌های غربی فرانسه اقلیمی اقیانوسی داشته به طوری که بارش در مناطق بسیار اتفاق می‌افتد و دارای زمستان‌های معتدل و تابستان‌هایی گرم است، اما در بخش‌های دیگر فرانسه شما شاهد تابستان‌های گرم و یا طوفانی و زمستان‌های سرد هستید. در شهر پاریس معمولا بارش باران به صورت نم نم رخ می‌دهد و احتمال بسیار کمی وجود دارد که بارش برف در این شهر اتفاق بیفتد.
قبل از سفر به فرانسه بهتر است از شرایط آب و هوایی این کشور اطلاعاتی داشته باشید تا بدانید مناسب‌ترین فصل برای سفر به این کشور کدام است. به همین دلیل ما این مقاله را در خصوص آب و هوای فرانسه گردآوری کرده‌ایم.

آب و هوای فرانسه در فصل بهار

کشور فرانسه دارای آب و هوایی چهار فصل است. در فصل بهار شما می‌توانید زیبایی‌های بی‌نظیر و آب و هوایی آرام را در قسمت‌های مختلف فرانسه احساس کنید. فصل بهار در فرانسه، فصل عاشقانه است و شاید دلیل این نام گذاری زیبایی و آب و هوای بی‌نظیر این کشور باشد. در فصل بهار شما شاهد جوش و خروش رودخانه‌ها و طبیعیت بکر و سرسبز در قسمت‌های مختلف فرانسه خواهید بود.

در این فصل کوه‌های آلپ آب و هوایی فوق العاده دلنشین داشته و رویش گل‌ها در میان حجم زیادی از برف می‌تواند منظره چشم نوازی را برای مردم کارناوال ونیز به نمایش بگذارد و موجب برگزاری جشن وشادی آن‌ها شود. در فصل بهار شهر پاریس به خصوص در ماه‌های می‌ و آوریل آب و هوایی ملایم داشته و دمای هوا در این شهر بین 10 تا 19 درجه سانتی گراد بوده و میانگین بارش در این شهر 50 میلی متر است. فصل بهار یکی از مناسب‌ترین فصل‌ها برای سفر به کشور فرانسه می‌باشد.

آب و هوای فرانسه در فصل تابستان

آب و هوای مناسب فرانسه در فصل تابستان موجب شده تا اکثر گردشگران این فصل را برای سفر به فرانسه انتخاب کنند؛ زیرا در فصل تابستان شما اثری از گرمای شدید و طاقت فرسا را نخواهید دید. دمای هوای فرانسه در فصل تابستان حدود 25 درجه سانتی گراد می‌باشد. حیات وحش این کشور به خوبی محافظت شده و این امر به خاطر داشتن داشتن آب و هوای مناسب در این کشور است.

اگر در فصل تابستان ب این کشور سفر کنید می‌توانید لذت ماهی‌گیری ماهی‌های مختلف مانند قزل آلا، شاه ماهی و ساردین را در خلیج بیسکی تجربه نمایید. در ماه‌های آگوست و ژوئن دمای شهر پاریس تقریبا 15 درجه سانتی گراد می‌باشد و این شهر حدود 9 روز بارانی درر این فصل خواهد داشت.

آب و هوای فرانسه در فصل پاییز

همان طور که اشاره کردیم فرانسه در مناطق مختلف آب و هوایی متفاوت دارد. در فصل پاییز این کشور شاهد بارندگی‌های زیادی است اما به طور کلی در این فصل معمولا کشور فرانسه دارای آب و هوایی گرم و آفتابی می‌باشد. فصل پاییز این کشور از ماه‌های سپتامبر آغاز شده و تا اکتبر ادامه دارد.

دمای هوای فرانسه در فصل پاییز تا 21 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد و میزان بارش در این فصل تقریبا 8 روز می‌باشد. هزینه‌های سفر به فرانسه در فصل پاییز در مقایسه با فصل تابستان کمتر بوده و با شروع این فصل تعطیلات تابستانی به اتمام می‌رسد. در کشور فرانسه این فصل، فصل برداشت شاه بلوط است.

آب و هوای فرانسه در فصل زمستان

فصل زمستان در فرانسه از ماه آبان آغاز شده و تا اواسط اسفند ماه ادامه دارد. آب و هوای فرانسه در فصل زمستان سرد است و این فصل سردترین فصل فرانسه است. زمستان‌های کشور فرانسه معمولا برفی نیست و به ندرت در این کشور بارش برف مشاهده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت آب و هوای فرانسه تقریبا سرد است.
در فصل زمستان تعداد گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، کاهش می‌یابد و در نتیجه قیمت هتل‌ها و رستوران‌ها نیز ارزان‌تر خواهد شد. البته در برخی شرایط گردشگرانی هستند که این فصل را برای سفر به فرانسه انتخاب می‌کنند تا شاهد فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های زمستانی کشور فرانسه باشند و از زیبایی آن لذت ببرند.

بهترین ماه‌ ها برای سفر به فرانسه

همان طور که اشاره کردیم آب و هوای فرانسه به گونه‌ای است که در تمامی فصل‌ها می‌تواند یک مقصد جذاب و بی‌نظیر برای گردشگران باشد. اما باید گفت که بهترین زمان سفر به این کشور با توجه به برنامه‌های کاری مسافران، هدف و بودجه مالی آن‌ها بستگی دارد. برخی از افراد به دنبال بهترین زمان برای خرید و برخی دیگر به دنبال خلوت‌ترین زمان برای سفر هستند.
اگر از نظر آب و هوایی به دنبال بهترین زمان برای سفر به فرانسه هستید، خرداد تا آبان می‌تواند مناسب‌ترین زمان برای سفر به این کشور باشد.

توصیه‌های آب و هوایی برای سفر به فرانسه

اگر می‌خواهید به کشور فرانسه سفر کنید بهتر است بدانید که خشک‌ترین ماه سال در فرانسه، ماه می‌می باشد و خشک‌ترین قسمت این کشور نیز سواحل مدیترانه است. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که اگر می‌خواهید در فصل تابستان به این کشور سفر کنید، هزینه‌ها در این فصل بسیار بالاست و می‌توان گفت هزینه غذا، هتل و سایر موارد چند برابر می‌شود.
اگر شما هم جز افرادی هستید که از شلوغی فرار می‌کنند، بهترین زمان برای سفر به این کشور برای شما فصل زمستان است اما این در این فصل هوا سرد خواهد بود. همچنین در فصل زمستان هزینه‌های سفر در مقایسه با دیگر فصل‌ها پایین‌تر است.

توصیه‌های آب و هوایی برای سفر به فرانسه

جمع بندی

همان طور که متوجه شدید آب و هوای فرانسه در هر قسمت این کشور متفاوت است. بنابراین شما در هر فصلی می‌توانید به این کشور سفر کنید و با محدودیتی رو به رو نخواهید بود. در این کشور در فصل‌های مختلف جشن‌های متنوعی برگزار می‌شود که می‌تواند خاطره‌ای جذاب و به یاد ماندنی برای شما رقم بزند.

سوالات متداول آب و هوای فرانسه

آب و هوای فرانسه به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای این کشور در شهرهای مختلف متفاوت است، به شکلی که شما در یک شهر می‌توانید شبی سرد داشته باشید و با سفر به شهر دیگر فرانسه از گرمای آن لذت ببرید. بخش‌های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه آب و هوایی معتدل دارد این در حالی است که آب و هوای بخش‌های جنوبی، آب و هوایی مدیترانه‌ای است.

بهترین فصل برای سفر به کشور فرانسه چه فصلی است؟

اگر از نظر آب و هوایی به دنبال بهترین زمان برای سفر به فرانسه هستید، خرداد تا آبان می‌تواند مناسب‌ترین زمان برای سفر به این کشور باشد.

در چه فصلی در فرانسه جشنواره و فستیوال های بزرگ برگذار میشود؟

در این کشور در فصل‌های مختلف جشن‌های متنوعی برگزار می‌شود که می‌تواند خاطره‌ای جذاب و به یاد ماندنی برای شما رقم بزند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با کشور فرانسه بپردازیم در صورتی که می خواهید...

دیدنی های پاریس از گذشت تاکنون همواره مورد توجه همه مردم جهان بوده‌اند. وجود موزه های معروفی مانند موزه لوور،...

وقتی صحبت از نمادهای بلافصل شهری می‌شود، شاید هیچ سازه‌ای به اندازه برج ایفل در شهر پاریس ، آن شکوه...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر