چگونه وقت سفارت یونان بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت یونان بگیریم؟

4 تیر 1401
تعیین وقت سفارت یونان، اولین گامی است که برای اخذ ویزای این کشور باید برداشته شود. تعیین وقت سفارت یونان به صورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد.

کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که در منطقه شینگن قرار گرفته است. همین موضوع سبب شده است که شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای یونان داشته باشند. اولین گام برای اخذ ویزای یونان، تعیین وقت سفارت یونان می باشد.

چگونگی گرفتن وقت سفارت یونان

کشور یونان، یک کشور اروپایی، توسعه یافته و با جاذبه های دیدنی فراوانی است که سالانه افراد زیادی برای سفر به آن اقدام می کنند. از آنجایی که این کشور عضو معاهده شینگن قرار دارد، به همین دلیل شهروندان ایرانی برای اینکه بتوانند به خاک کشور یونان وارد شوند، حتما باید با مراجعه به سفارت یونان در تهران اقدامات مربوط به اخذ ویزای این کشور را انجام دهند.

به طور خلاصه و تیتروار، روند اخذ ویزای کشور یونان به این صورت می باشد که متقاضیان در ابتدا یک تاریخ مناسب برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک تعیین نمایند و بررسی مدارک، تعیین کند که آیا متقاضی صلاحیت اخذ ویزای کشور یونان را دارد یا خیر، اگر سفارت، درخواست متقاضی را تایید کرد، بعد از چند روز با وی تماس گرفته می شود تا برای تحویل پاسپورت خود مجددا به کارگزاری کنسولگری یونان مراجعه کند.

اما باید بگوییم که تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزای این کشور به سادگی چند جمله ای که گفتیم نخواهد بود و هر کدام از این مراحل باید با دقت و در زمان مشخصی انجام شود. در ادامه این مقاله به طور مفصل به بررسی روش ها و مراحل تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزای این کشور پرداخته ایم که مطالعه آن می تواند در مسیر پر پیچ و خم اخذ ویزا به متقاضیان اخذ ویزای یونان کمک زیادی کند. 

مراحل تعیین وقت سفارت یونان

به طور کلی برای اخذ ویزای کشور یونان و تعیین وقت از سفارت آن، هر متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

· تکمیل فرم درخواست ویزا و فرستادن مشخصات فردی

· پرداخت هزینه تعیین وقت

· تعیین کردن وقت مناسب برای انجام مصاحبه حضوری

· آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز که با توجه به نوع ویزای هر فرد متفاوت می باشد

مراحل تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزا
اشتباه های رایج در مصاحبه اخذ ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت یونان در تهران

کلیه مراحل مربوط به تعیین وقت و همچنین اخذ ویزای یونان توسط شرکت کارگزاری VFS انجام می شود. به عبارت دیگر این شرکت در نقش یک پل ارتباطی بین متقاضیان و سفارتخانه یونان عمل می کند.  از این رو متقاضیان می توانند برای تعیین وقت و اخذ ویزا به این شرکت مراجعه نمایند.

زمان و هزینه مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت یونان

 بعد از اینکه متقاضیان با هر روشی مدارک خود را به دست افسران سفارتخانه رساندند، تقریبا 2 هفته زمان برای بررسی مدارک نیاز خواهد بود. البته زمانی که متقاضی برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به سفارتخانه یونان مراجعه می کند، به او رسیدی داده می شود که تاریخ دقیق برای دریافت نتیجه نهایی در آن درج شده است. طی مدتی که تا دریافت نتیجه نهایی وقت باقی است، تمام مدارک متقاضی به همراه پاسپورت در سفارتخانه باقی می ماند و برای تحویل آن همراه داشتن رسیدی که سفارت ارائه کرده بود، الزامی می باشد.

تعیین وقت سفارت یونان، مانند سفارت هر کشور دیگری نیاز به پرداخت هزینه دارد که البته این هزینه برای افراد زیر 12 سال رایگان می باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان بعد از تعیین وقت سفارت یونان و پرداخت هزینه، به هر دلیلی که نتوانند در روز مصاحبه حاضر شوند، درخواست آنها را رد خواهد شد و هیچ مبلغی به آنها عودت داده نمی شود و متقاضی باید تمام مراحل لازم برای رسیدن به روز مصاحبه، مانند تعیین وقت سفارت یونان و پرداخت هزینه را مجددا تکرار نماید. ناگفته نماند که هزینه مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت یونان جدا از هزینه ثبت نام ویزای یونان می باشد و هیچ ارتباطی با آن ندارد.

وقت فوری سفارت یونان

سفارت کشور یونان برای آن دسته از افرادی که به هر دلیلی، مانند انجام درمان پزشکی و یا شرکت در سمینار می خواهند به سرعت به کشور یونان سفر کنند، امکان تعیین فوری وقت سفارت یونان را فراهم کرده است. این نوع وقت که هزینه بیشتری در مقایسه با وقت عادی دارد، روند اخذ ویزا در آن با سرعت خیلی بیشتری انجام می شود.

آدرس سفارت یونان در تهران

تاکنون گفتیم که تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزای آن به سه روش مختلف، یعنی روش اینترنتی، مراجعه حضوری به سفارت یونان و مراجعه حضوری به دفتر شرکت کارگزاری وی اف اس امکان پذیر می باشد. به همین دلیل در اینجا آدرس دقیق این 2 ساختمان در شهر تهران را بیان کرده ایم:

آدرس شرکت کارگزاری VFS: میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر طبقه چهارم

آدرس سفارت یونان: خیابان آفریقا، بلوار اسفندیار و پلاک 43

ساعات کاری سفارت یونان در ایران

سفارت یونان در تهران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه  و از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز می باشد. افرادی که می خواهد به بخش کنسولی سفارت یونان در تهران مراجعه کنند، می توانند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و بین ساعات 10 صبح تا 5 بعد از ظهر به آدرس گفته شده در بخش قبلی مراجعه نمایند.

تعیین وقت سفارت یونان به صورت مقطعی

یک نکته بسیار مهم که متقاضیان در زمینه تعیین وقت سفارت یونان باید به آن توجه نمایند، این است که سفارت کشور یونان برخلاف سفارت کشورهای دیگر در مقاطع زمانی متفاوت برای متقاضیان امکان تعیین وقت را فراهم می کند. از این رو افراد نمی توانند در تمام طول سال و هر زمانی که می خواهند اقدام به رزرو وقت سفارت یونان نمایند.

با توجه به این موضوع، دادن درخواست درست و کاملا صحیح برای تعیین وقت سفارت یونان بیشتر از هر سفارتخانه دیگری اهمیت دارد، چرا که در صورت وجود کوچکترین مشکل و رد درخواست، متقاضی مجبور خواهد بود که تا دوره بعدی که سفارتخانه اقدام به تعیین وقت می کند، صبر نماید که این اتفاق باعث بهم خوردن کلیه برنامه ریزی ها و زمان بندی های متقاضی می شود.

از این رو توصیه می شود که افراد در تکمیل مدارک و همچنین حضور به موقع در سفارتخانه دقت بسیار زیادی داشته باشند تا با مشکلات این چنینی روبرو نشوند.

تعیین وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای کاری

افرادی که می خواهند برای کار به کشور یونان مهاجرت کنند، باید بدانند که این کار به راحتی امکان پذیر نبوده و نیاز به طی کردن یک پروسه طولانی و زمان بر دارد. به طور کلی افرادی که می خواهند بیشتر از 90 روز در کشور یونان اقامت داشته باشند و در طی این مدت به دنبال کار مناسب بگردند، باید ویزای اجازه کار یونان که به آن ویزای نوع D گفته می شود، دریافت نمایند. تعیین وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای کاری تنها برای افرادی امکان پذیر می باشد که در گذشته یک شرکت در یونان به آنها پیشنهاد همکاری داده باشد.

دادن پیشنهاد کاری به افرادی که مقیم کشورهایی به غیر از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، کار راحتی نیست و کارفرما تنها در صورتی که نتوانست نیروی مورد نظر خود را از کشور یونان و یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا پیدا کند، می تواند برای افرادی که در خارج از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند، دعوتنامه کاری ارسال نمایند. که این دعوتنامه در تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای متقاضی بسیار کمک کننده خواهد بود. 

تعیین وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای کاری

برای گرفتن وقت سفارت یونان به منظور اخذ ویزای کاری چه مدارکی مورد نیاز است؟

همانطور که گفته شد، علاوه بر مدارک عمومی که تهیه آن برای تمام متقاضیان الزامی می باشد، یک سری مدارک دیگر نیز وجود دارد، که با توجه به نوع ویزای افراد متفاوت می باشد. در اینجا به معرفی مدارکی که هر فرد برای رزرو وقت سفارت یونان در تهران به آن نیاز دارد، پرداخته ایم. این مدارک عبارت اند از:

نسخه ترجمه شده گواهی مربوط به عدم سوء پیشینه

نسخه ترجمه شده گواهی اشتغال به کار

دعوتنامه ای که از سوی یک شرکت و یا یک کارفرمای کشور یونان برای فرد متقاضی ارسال شده است.

پرینت حساب بانکی با گردش مالی 3 ماه اخیر

لازم به ذکر است که ترجمه تمام مدارک باید به صورت رسمی و توسط دارالترجمه های معتبر انجام شود و به هیچ عنوان مدارکی که به صورت غیر رسمی ترجمه شده باشند، از سوی سفارت پذیرفته نخواهند شد.

تعیین وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای توریستی

کشور یونان، جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیار زیادی دارد که این عامل سبب شده است تقاضای زیادی برای تعیین وقت سفارت یونان به جهت اخذ ویزای توریستی این کشور، وجود داشته باشد. افرادی که می خواهند برای دریافت ویزای توریستی، اقدام به تعیین وقت سفارت یونان نمایند، لازم است بدانند که این ویزا تنها 30 روز اعتبار دارد و افراد بعد از این مدت باید خاک کشور یونان را ترک کنند.

تعیین وقت سفارت کشور یونان برای اخذ ویزای تحصیلی

کشور یونان به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر و همچنین تبادل اساتید آن با سایر کشورهای اروپایی، یکی از بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل دانشجویان می باشد. لازم به ذکر است که در بیشتر دانشگاه های این کشور، تدریس با زبان یونانی انجام می شود، ولی برخی از رشته های خاص نیز وجود دارند که در دانشگاه به صورت انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه های معتبر این کشور سبب شده است که همواره افراد زیادی برای تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند.  

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت یونان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور

همانطور که گفته شد، ویزای تحصیلی کشور یونان یکی از پرطرفدارترین ویزاهایی است که از سوی این کشور ارائه می شود، افرادی که می خواهند برای اخذ ویزای تحصیلی یونان از سفارت این کشور وقت بگیرند، نیاز به آماده کردن مدارک زیر خواهند داشت:

· مدرک زبان معتبر

· نامه مربوط به پذیرش دانشجو از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی واقع در کشور یونان

· ترجمه گواهی مربوط به حمایت مالی دانشجو

· نسخه ترجمه شده گواهی مربوط به عدم سوء سابقه

· ترجمه گواهی سلامت

· ترجمه رسمی و معتبر ریزنمرات تحصیلی دانشجو

گرفتن وقت سفارت یونان به کمک شرکت های ارائه دهنده خدمات ویزا

در این مقاله اشاره کردیم که سفارت کشور یونان به صورت مقطعی به متقاضیان وقت می دهد و به همین دلیل هرگونه خطا و اشتباه در تهیه مدارک، روز مصاحبه و به طور کلی هر عاملی که باعث رد درخواست ویزا شود، باعث می شود که فرد متقاضی نتواند در تاریخ معین شده، ویزای خود را دریافت کند. به همین دلیل مراجعه به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، یک راهکار بسیار مناسب برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی می باشد. چرا که این شرکت ها با بهره گیری از افرادی که سال ها در این زمینه تجربه دارند، سبب می شود که متقاضیان بدون هیچ مشکلی مراحل و اقدامات اخذ ویزای کشور یونان را سپری نمایند.

گرفتن وقت سفارت یونان به کمک شرکت های ارائه دهنده خدمات ویزا

نکات تکمیلی در خصوص روز مصاحبه در سفارت کشور یونان

مهمترین نکاتی متقاضیان بعد از تعیین وقت سفارت یونان و در روز مصاحبه حضوری باید به آن توجه کنند، عبارت اند از:

· بهتر است که متقاضی نیم ساعت قبل از ساعت اعلام شده در ساختمان سفارت حاضر شود تا بتواند با آرامش مراحل مربوط به تاییدیه مدارک خود را انجام دهد.

· هر متقاضی باید شخصا در روز مصاحبه حاضر شود و به هیچ عنوان حضور شخص دیگری به جای خود متقاضی قابل قبول نخواهد بود.

· مبلغ مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت باید به صورت نقدی پرداخت شود. از این رو همراه داشتن پول نقد در روز مصاحبه الزامی می باشد.

· تمام متقاضیان و در هر گروه سنی که قرار دارند، باید به صورت جداگانه و انفرادی برای تعیین وقت سفارت یونان و اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند.

· متقاضیان باید تمام مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه و آنها به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه کشور برسانند.

· همراه داشتن بلیط هواپیما و رزرو هتل در کنار سایر مدارک الزامی می باشد.

· بعد از تمام مراحل گفته شده، سفارت اقدام به انگشت نگاری از فرد متقاضی می کند، به همین دلیل است که هر فرد باید شخصا در روز مصاحبه حاضر شود.

· متقاضیان قبل از تعیین وقت سفارت یونان، باید کاملا هدف خود از سفر را مشخص کرده باشند.

· ارائه مدارک جعلی و دروغین در روز مصاحبه، باعث می شود که آن فرد در لیست سیاه کشورهای حوزه شینگن قرار گیرد و تا نه تنها از ورود به خاک کشور یونان منع می شود، بلکه اجازه گرفتن ویزای هیچ کدام از کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داشت.

· تهیه کپی از تمامی مدارک ارائه شده الزامی می باشد، چرا که نسخه اصلی مدارک بعد از بررسی های اولیه به متقاضی برگردانده می شود، ولی کپی مدارک برای بررسی های نهایی در دست افسران سفارت یونان باقی می ماند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره جزیره ساموس یونان: جزیره ساموس یونان در واقع قسمتی از کشور یونان و آب ‌های این کشور را به...

درباره جزیره اسکیاتوس، جهانی ‌ترین جزیره در اسپوراد‌های شمالی، با جنگل‌‌های کاج سرسبز و آب ‌های شفاف بهشتی کوچک روی...

الادا یا همان یونان یک جمهوری دموکراتیک است که بین اروپا و آسیا قرار دارد. در واقع این نامی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر