آب و هوای پاریس در چهار فصل مختلف چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای پاریس در چهار فصل مختلف چگونه است؟

27 شهریور 1401

آب و هوای پاریس، اگر شما هم تصمیم دارید به پاریس سفر کنید، به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که ما در ادامه قصد داریم آب و هوای شهر پاریس …

آب و هوای پاریس: پاریس از جمله بزرگ‌ترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است. پاریس به شهر عاشقان معرف بوده و جاذبه‌های گردشگری زیادی در آن جای دارد. این شهر از نظر اقتصادی و رفاه اجتماعی سطح بالایی داشته و جزو بهترین شهرها برای مهاجرت به اروپا است.

تاریخ غنی فرانسه و وجود سازه‌هایی مانند برج ایفل محبوبیت این شهر را دو چندان کرده‌اند. بزرگ‌ترین موزه دنیا، موزه لوور فرانسه در این شهر واقع شده و هر روزه گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند.
اگر شما هم تصمیم دارید به پاریس سفر کنید، به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که ما در ادامه قصد داریم آب و هوای شهر پاریس در فصول مختلف سال را مورد بررسی قرار داده و شما را برای انتخاب بهترین فصل برای سفر به پاریس راهنمایی کنیم. پس به منظور کسب اطلاعات بیشتر با سفری دیگر همراه باشید!

آب و هوای پاریس در فصل بهار

شهر پاریس در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی است، در این فصل از سال هوا روبه گرمی می‌رود و روزها طولانی‌تر می‌شود. در ماه‌های اول بهار بارش‌ها همچنان ادامه داشته و نسیم‌های خنک زمستانی در جریانند. اما در ماه مارس دمای هوا به تدریج بالاتر رفته و تا 10 درجه سانتی گراد هم افزایش پیدا می‌کند. در سومین ماه بهار یعنی می‌دمای هوا افزایش زیادی داشته و حتی آمارهای گرفته شده دمای 20 درجه سانتی گراد را نشان می‌دهند.

بهتر است بدانید دمای هوا در پاریس همواره معضلی برای مردم بوده، در سال 2003 چند فرد مسن به دلیل بالا بودن دمای هوا جان خود را از دست داده‌اند. البته باید گفت که گرمای هوا در پاریس در مقابل دمای هوای در استان‌های جنوبی کشورمان خنک و مطبوع به شمار می‌رود.

اما به هر حال حوادث آب و هوایی در سال 1910 با جاری شدن سیل و در سال 2004 با طوفان خود را نشان داده‌اند. با این حال پاریس شهری زیبا بوده و در فصل بهار گردشگران زیادی دارد، برای سفر در فصل بهار به این شهر لباس‌های گرم و چتر خود را فراموش نکنید.

آب و هوای پاریس در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای پاریس در فصل تابستان

موج گرما با فرا رسیدن فصل تابستان در کل شهر احساس می‌شود. در ماه‌های آگوست و جولای دمای هوا بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد متغییر است. در این فصل همچنان بارش باران مشاهده می‌شود، اما بارش‌ها به نسبت فصل بهار کاهش می‌یابند.

به طور کلی فصل تابستان یکی از بهترین فصول برای گردشگران بوده؛ چرا که در این فصل آسمان آبی در اکثر روزها به چشم می‌خورد، به علاوه فستیوال‌ها و جشنوارهای تابستانی در سرتاسر شهر برگزار می‌گردد و همین مسئله گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

برای سفر به پاریس آن هم در فصل تابستان بهتر است علاوه بر لباس‌های خنک یک بافت گرم به همراه داشته باشید؛ چرا که بارش‌های این فصل بسیار غافل گیر‌کننده هستند.

آب و هوای پاریس در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای پاریس در فصل پاییز

دمای هوا پاریس در فصل پاییز بسیار متغییر است. با فرا رسیدن پاییز گرمای تابستان جای خود را به نسیم‌های خنک پاییزی می‌دهند. هر چند که گرما تقربیا تا اواخر ماه سپتامبر حس می‌شود، اما به مرور و در ماه اکتبر دمای هوا کاهش پیدا کرده و تقربیا به 15 درجه سانتی گراد می‌رسد. در اواخر پاییز یعنی ماه نوامبر حتی دمای 8 درجه سانتی گراد هم ثبت شده است.

اما به هر حالی در این فصل زیبایی‌های پاریس غیر قابل وصف است، به عبارتی باید گفت شهر عشاق در فصل عاشقی جلوه‌ای بی‌نظیر دارد؛ از همین رو پاییز بهترین فصل برای سفرهای کاپلی به پاریس است. دیدن زرد شدن برگ درختان، تماشای ایفل هنگام غروب آفتاب و قدم زدن در کنار دریاچه زیر باران خاطره‌ای به یاد ماندنی در ذهن زوج‌ها به جای می‌گذارد.

آب و هوای پاریس در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای پاریس در فصل زمستان

پاریس دارای زمستان‌هایی سرد و بارانی بوده و دمای هوا در ماه ژانویه به یک درجه سانتی گراد می‌رسد، تا کنون حداکثر دمای گزارش شده در این فصل 6 درجه سانتی بوده است. آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد دمای هوا در فصل پاییز به ندرت به زیر صفر درجه می‌رسد.

باران‌های سهمگین در این فصل به وفور مشاهده می‌شود، اما بارش برف چندانی در این فصل دیده نمی‌شود. به هرحال باید گفت که در فصل پاریس هزینه‌های سفر با توجه به کاهش دما و گردشگران شدت به شدت پایین می‌آید. پس از نظر مالی می‌توان گفت فصل زمستان برای سفر به پاریس بسیار مناسب است.

آب و هوای پاریس در فصل زمستان | سفری دیگر

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم به خوبی شما را با شرایط آب و هوای شهر پاریس آشنا سازیم، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا به اینجا با سفری دیگر همراه بودید بسیار سپاس گزاریم!


سوالات متداول آب و هوای پاریس

آب و هوای پاریس در فصل بهار به چه صورت است؟

شهر پاریس در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی است، در این فصل از سال هوا روبه گرمی می‌رود و روزها طولانی‌تر می‌شود. در ماه‌های اول بهار بارش‌ها همچنان ادامه داشته و نسیم‌های خنک زمستانی در جریانند.

آب و هوای پاریس در فصل تابستان چگونه است؟

موج گرما با فرا رسیدن فصل تابستان در کل شهر احساس می‌شود. در ماه‌های آگوست و جولای دمای هوا بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد متغییر است. در این فصل همچنان بارش باران مشاهده می‌شود، اما بارش‌ها به نسبت فصل بهار کاهش می‌یابند.

آب و هوای پاریس در فصل پاییز به چه صورت میشود؟

دمای هوا پاریس در فصل پاییز بسیار متغییر است. با فرا رسیدن پاییز گرمای زمستان جای خود را به نسیم‌های خنک پاییزی می‌دهند.

آب و هوای پاریس در فصل زمستان چگونه میشود؟

پاریس دارای زمستان‌هایی سرد و بارانی بوده و دمای هوا در ماه ژانویه به یک درجه سانتی گراد می‌رسد، تا کنون حداکثر دمای گزارش شده در این فصل 6 درجه سانتی بوده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

پاریس از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است که در سمت شمال فرانسه قرار دارد. این شهر از...

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با کشور فرانسه بپردازیم در صورتی که می خواهید...

فستیوال‌ها و رویدادهای فرانسه ، یکی از معروف ترین فستیوال های فرانسه، جشنواره کن است. این جشنواره که هر ساله...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر