با دیدنی‌ های بروژ بلژیک بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی‌ های بروژ بلژیک بیشتر آشنا شویم

29 آبان 1402

دیدنی‌ های بروژ، شاید قدمتی چند صد ساله داشته باشند، اما هنوز به طرز خیره‌کننده‌ای جوان و مدرن هستند. در این مقاله از سفری دیگر، قصد داریم به معرفی این …

دیدنی‌ های بروژ بلژیک شاید قدمتی چند صد ساله داشته باشند، اما هنوز به طرز خیره‌کننده‌ای جوان و مدرن هستند. در این مقاله از سفری دیگر، قصد داریم به معرفی این جاذبه‌های فوق‌العاده چشمگیر بپردازیم.

با دیدنی‌ های بروژ بلژیک بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

دیدن شهر کوچک بروژ رویای هر مسافری است. این شهر کوچک در غرب فلاندر واقع شده است و به عنوان یکی از شهرهای قرون وسطایی که به خوبی حفظ شده در سراسر اروپا شناخته می‌شود. بروژ زادگاه یکی از هنرمندان بزرگ سورئال، یعنی سالوادور دالی است. خیابان‌های زیبا، معماری‌های خیره‌کننده، غذاهای خوشمزه و بازار معروف کریسمس این شهر، شهرت زیادی دارند.

در بروژ جاذبه‌های زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. اگر به کشورهای شمال اروپا سفر کردید، بروژ می‌تواند مقصدی افسانه‌ای برای شما باشد که دارای معماری‌های منحصر به فردی است. در ادامه به معرفی جاذبه‌هایی می‌پردازیم که نباید از آن‌ها بگذرید و در سفر خود حتماً باید از آن‌ها دیدن کنید.

میدان اصلی شهر بروژ، یعنی میدان برگ به خاطر وسعت زیادی که دارد، همیشه محل تجمع مردم این شهر و گردشگران خارجی است. البته دلیل تجمع این افراد وجود ساختمان‌های بسیار زیبا با معماری‌های خیره‌کننده در اطراف این میدان است. میدان مارکت نیز در نزدیکی میدان برگ قرار گرفته و محل عبور کالسکه‌های قدیمی است که گردشگران را داخل میدان جابجا می‌کنند.

نمای زیبای ساختمان‌هایی که به سبک قرون وسطایی طراحی شده‌اند، برای هر گردشگری جذاب است. سبک معماری اغلب این ساختمان‌ها گوتیک است و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران خارجی برای دیدن آن‌ها به میدان برگ می‌روند. بعضی از جاذبه‌های دیدنی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم در اطراف همین میدان اصلی شهر قرار دارند.

میدان بزرگ برگ یکی از دیدنی‌ های بروژ | سفری دیگر

در سمت راست میدان برگ، کلیسای بسیار باشکوه و کوچکی قرار گرفته که ظاهری ساده اما منحصر به فرد دارد. به خاطر وجود یک بطری خون که پیروان مسیحیت معتقدند خون حضرت مسیح است، این کلیسا به نام کلیسای خون مقدس شهرت پیدا کرده است. البته گفته می‌شود این بطری خون پس از پایان جنگ‌های صلیبی به این شهر آورده شده و در داخل کلیسا نگهداری می‌شود. پیروان حضرت مسیح می‌توانند برای نیایش و تبرک با این بطری خون، روزی دو بار وارد کلیسا شوند. زیرا هر روز به صورت نمادین این بطری از جای خود خارج می‌شود و برای تبرک به گردشگران و مسیحیان نشان داده می‌شود.

کلیسای خون مقدس از دیدنی‌ های بروژ | سفری دیگر

شهر بروژ خودش جزو قدیمی‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود. حالا تصور کنید یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر بروژ چه شکل و شمایلی دارد. محله روزن هودکای در واقع قدیمی‌ترین محله در این شهر است که به خاطر وجود کانال‌های آب، پل‌های زیبا، خانه‌های قدیمی با معماری تاریخی، کلیساهای قدیمی با برج‌های ظریف و کشیده و … جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران دارد. این محله که پوشیده از بناهای تاریخی و منحصر به فرد است، برای عکاسی و گشت و گذار نسبت به سایر قسمت‌های شهر طرفداران بیشتری دارد.

محله روزن هودکای از دیدنی‌ های بروژ | سفری دیگر

در کنار میدان برگ یک میدان بزرگ دیگر نیز قرار دارد که مانند میدان برگ، جزو میادین اصلی شهر است. محل قرارگیری میدان مارکت درست در مرکز بروژ است و حدود 1 هکتار وسعت دارد. تعداد زیادی از دیدنی‌ های بروژ در همین میدان قرار گرفته‌اند.

به عنوان مثال برج ناقوس بلفری یکی از همین جاذبه‌هاست که در میدان مارکت واقع شده است. به خاطر اینکه این میدان در سال‌های متمادی مورد بازسازی قرار گرفته، گردشگران می‌توانند سبک‌های متنوعی از معماری را در ساختمان‌های اطراف این میدان ببیند. معمولاً در روزهای تعطیل و کریسمس جشن‌های شلوغ و پرهیاهویی در این میدان برگزار می‌شود که حال و هوای بسیار جالبی دارد. میدان مارکت همیشه پر از آدم‌هایی است که در حال تفریح و خوش‌گذرانی هستند.

میدان مارکت از دیگر دیدنی‌ های بروژ | سفری دیگر

برج ناقوس بلفری با ارتفاع ۸۳ متر، در میدان مارکت واقع شده است. این برج که خود به تنهایی یکی از جاذبه‌های دیدنی بروژ محسوب می‌شود به خاطر شباهت زیادی که به برج پیزا دارد، در اروپا معروف است. البته شباهت این دو برج از لحاظ معماری نیست. بلکه به خاطر کج بودن برج بلفری است که گردشگران را به یاد برج کج پیزا می‌اندازد.

برج بلفری از دیدنی‌ های بروژ | سفری دیگر

یکی دیگر از محله‌های قدیمی شهر بروژ محله بگیناژ است. گفته می‌شود قدمت این محله به قرن چهاردهم میلادی برمی‌گردد. این محله پوشیده از خانه‌هایی است که یک شکل و یک رنگ هستند. تمام خانه‌های این محله به رنگ سفید بوده و در کنار یکدیگر در صف‌های منظم قرار گرفته‌اند.

فضای سبز این منطقه و پارک‌های زیبایی که در اطراف آن وجود دارد، محل مناسبی برای گشت و گذار و تفریح است. به‌ویژه در فصل بهار که گردشگران می‌توانند مناظر بسیار زیبایی از گل‌های نرگس را در باغ‌های این منطقه ببینند. این گل‌ها سراسر دشت را با رنگ زرد چشم نواز خود تزیین کرده‌اند.

بگیناژ | سفری دیگر

یک دریاچه بسیار زیبا و دیدنی در شهر بروژ قرار دارد که به خاطر وجود پل زیبای خود نیز شهرت پیدا کرده است. نام پل روی این دریاچه، پل عشق است و دریاچه می‌نه واتر هم به نام دریاچه عشق مشهور است. فضای سبز اطراف این دریاچه باعث شده تا علاوه بر گردشگران خارجی که عاشق داستان‌ها و افسانه‌های این دریاچه می‌شنوند، مردم شهر بروژ نیز خودشان همیشه در اطراف این دریاچه به گردش بپردازند.

گفته می‌شود هر زوجی که از روی پل عشق عبور کنند تا ابد می‌توانند با یکدیگر زندگی کنند و عشق آن‌ها جاودانه خواهد بود. به همین خاطر هر ساله تعداد زیادی از افراد برای عبور از روی این پل و جاودانه کردن عشق ابدی‌شان به این دریاچه سری می‌زنند و عکس‌های بسیار زیبایی در اطراف این دریاچه می‌گیرند.

دریاچه و پل مینه واتر | سفری دیگر

در ابتدای بحث گفتیم که شهر بروژ زادگاه سالوادور دالی است. به همین خاطر یک موزه گالری در ساختمان برج ناقوس قرار گرفته که آثار به‌جامانده از این هنرمند مشهور را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر نقاشی‌ها، انواع مجسمه‌ها و کارهای گرافیکی دالی نیز در این موزه نگهداری می‌شود که گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند.

موزه گالری ایکسپو | سفری دیگر

در شهر بروژ، ۴ آسیاب بادی وجود دارند که در مناطق قدیمی و قرون وسطایی این شهر قرار گرفته‌اند. در اطراف این آسیاب‌های بادی، علفزارهای بسیار سرسبزی وجود دارد که برای پیک نیک و استراحت مناسب هستند. دو آسیاب کوچک که تقریباً خراب شده‌اند به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما یکی از این آسیاب‌ها هنوز می‌تواند برای آسیاب کردن دانه مورد استفاده قرار بگیرد.

آسیاب‌ های بادی شهر بروژ | سفری دیگر

در سفرتان به کشور بلژیک، می‌توانید تصویر زنده‌ای از زندگی مردم قرون وسطی در اروپا را مشاهده کنید. ساختمان‌های بلند، کلیساهای باشکوه و پل‌های تاریخی که در گوشه گوشه این شهر کوچک خودشان را به شما نشان می‌دهند، همگی جزو دیدنی ‌های بروژ هستند.


چرا گفته می‌شود برج بلفری به برج پیزا در ایتالیا شباهت دارد؟

یکی از دیدنی های مشهور بروژ چیست؟

از دیدنی های قدیمی شهر بروژ به کجا می‌توان اشاره کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کمپین سفری دیگر همیشه سعی می‌کند بهترین و رویایی‌ترین سفرها را به شما هدیه دهد تا بتوانید خاص‌ترین لحظات عمر...

یکی از روش های مناسب و کم هزینه برای سفر به بلژیک داشتن دعوت نامه بلژیک است. این دعوت نامه...

کشور بلژیک در قسمت شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که یک کشور معتدل اروپایی است. این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر