با دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال بیشتر آشنا شویم

8 آذر 1402

دیدنی‌ های شهر سینترا، علاوه بر طبیعت زیبای سینترا، کاخ‌ها و ویلاهای تاریخی این شهر نیز جز مهم‌ترین دیدنی‌‌های سینترا پرتغال محسوب می‌شوند. اگر به کشور …

علاوه بر طبیعت زیبای سینترا، کاخ‌ها و ویلاهای تاریخی این شهر نیز جز مهم‌ترین دیدنی‌‌های سینترا پرتغال محسوب می‌شوند. اگر به کشور پرتغال و پایتخت آن لیسبون سفر کردید، بد نیست سری هم به شهر سینترا بزنید و با داستان‌های عجیب و غریب کاخ‌های باشکوه این شهر آشنا شوید.

با دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

شهر سینترا ۳۰ کیلومتر با لیسبون پایتخت پرتغال فاصله دارد. افرادی که قصد داشته باشند پس از دیدن شهر لیسبون به سینترا هم سری بزنند، می‌توانند از قطار استفاده کنند. هر 30 دقیقه یک قطار به طرف سینترا حرکت می‌کند و تقریباً ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا به ایستگاه نهایی برسد.

گردشگرانی که به لیسبون می‌روند برای دیدن سواحل تماشایی و تپه‌های سرسبز این شهر حتماً سری به سینترا می‌زنند. در گذشته پادشاهان پرتغال برای وقت‌گذرانی در فصل تابستان به این شهر خوش آب و هوا می‌رفتند. به همین خاطر باغ‌های زیبا و قصرهای باشکوهی در این شهر بنا شده است.

سینترا پرتغال کجاست؟ | سفری دیگر

بسیاری از دیدنی‌‌های سینترا پرتغال، بناهای تاریخی و باشکوهی هستند که موجب جذابیت این شهر می‌شوند. کاخ ملی پنا، قصر کوئینتا، قصر ملی سینترا و بنا‌های متعدد این شهر، جزو جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شوند که توریست‌ها از آن‌ها دیدن می‌کنند.

یکی از کاخ‌های زیبا و باشکوه شهر سینترا، قصر کوئینتا دا رگالیرا است. این قصر که یک ملک خصوصی محسوب می‌شود، در قرن بیستم میلادی ساخته شده است. درست است که این قصر متعلق به پادشاهان پرتغال نیست، اما به دلیل ظرافت و شکوه و عظمتی که دارد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

سبک معماری این کاخ که دارای معماری رنسانس، گوتیک و مانوئلین است، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. اطراف این کاخ نیز باغ‌های زیبایی قرار دارند که مملو از تندیس‌های افسانه‌ای خدایان هستند.

امکان بازدید از این ملک خصوصی برای گردشگران فراهم شده است و افرادی که بخواهند وارد محوطه قصر شوند، می‌توانند از پلکان ورودی عبور کنند و به سمت باغ‌های زیبای اطراف و ساختمان قصر بروند. تونل‌های زیرزمینی این قصر نیز فرصت خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند تا به مکاشفه و تفریح بپردازند.

قصر کوئینتا دا رگالیرا از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

در شهر سینترا پرتغال یک پارک مشهور به نام پارک ملی قرار گرفته است که در بخش شرقی آن تپه‌ای قرار دارد. بر فراز این تپه نیز یک کاخ زیبا ساخته شده که یکی از معروف‌ترین دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال است. کاخ ملی پنا دارای ساختمانی بسیار زیبا و رنگارنگ است. این کاخ در قرن 18 میلادی ساخته شده است.

معماری این کاخ نیز بسیار متنوع است و از سبک هنری رمانتیک کشور آلمان بهره گرفته است. درواقع این کاخ برای بزرگداشت مقام شاه فرناندو ساخته شده است. اما امروزه گردشگران می‌توانند از زیبایی‌های این کاخ دیدن کنند و عکس‌های زیبایی را از سفر خود به شهر سینترا به یادگار ببرند.

کاخ ملی پنا از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

قصر ملی سینترا در مرکز این شهر قرار دارد. این قصر که برای ساخت آن از معماری گوتیک استفاده شده، دارای اتاق‌های زیبایی است که صف‌های گنبدی شکل و پر از نقاشی دارند. اگر برای اولین بار این قصر را از فاصله دور ببینید، دودکش‌های مخروطی شکل آشپزخانه قصر، توجه شما را جلب می‌کند. به‌طورکلی ساخت این قصر بسیار ساده است و در تمام دوره‌های تاریخی توانسته این سادگی را حفظ کند.

قصر ملی سینترا از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

یکی از پارک‌های زیبا و خوش آب و هوای شهر سینترا، پارک پنا است. وسعت پارک پنا ۲۰۰ هکتار است. این پارک جنگلی دارای مسیرهای مختلفی برای پیاده‌روی است.

در این پارک گونه‌های مختلف گیاهی نگهداری می‌شوند که تعداد آن‌ها به بیش از ۲۰۰۰ گونه می‌رسد. چشم‌انداز زیبا و مناظر طبیعی این پارک برای گردشگران جذابیت زیادی دارند. به همین خاطر در سفر خود به سینترا حتماً از این پارک دیدن می‌کنند.

بهترین زمان برای بازدید از پارک پنا فصل تابستان است. اما معمولاً تعداد گردشگران در این فصل زیاد است و اغلب شهر سینترا در تابستان، شلوغ می‌شود.

پارک پنا از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

یکی از مناطق قدیمی شهر سینترا که هنوز خیابان‌های سنگ فرش شده قدیمی خود را حفظ کرده، مرکز تاریخی این شهر است. در این منطقه ساختمان‌های قدیمی و رنگارنگی وجود دارند که دیدن آن‌ها برای گردشگران جذابیت زیادی دارد.

علاوه بر گشت و گذار در خیابان‌های سنگ فرش شده قدیمی، گردشگران می‌توانند در رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های این منطقه هم گشتی بزنند. از دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال که در این منطقه قرار گرفته‌اند، می‌توان به تالار شهر، خیابان شلوغ روآ داس پاداریاس و کلیسای سانتاماریا اشاره کرد.

مرکز تاریخی سینترا از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

قلعه زیبای موروها نیز در بالای تپه‌های سینترا قرار گرفته است. بر فراز این تپه‌ها گردشگران می‌توانند مناظر بسیار زیبایی را تماشا کنند. همچنین می‌توانند از این قلعه قدیمی که قدمت آن به قرن هشتم میلادی برمی‌گردد، دیدن کنند. گفته می‌شود این قلعه توسط موروهای شمال آفریقا ساخته شده است و در آن زمان موروها بر این منطقه حکومت می‌کردند.

از این قلعه هم برای دیده بانی و محافظت از زمین‌های کشاورزی استفاده می‌کرده‌اند. پس از ترک کشور پرتغال توسط موروها، این قلعه ابهت خود را از دست داده بود و تا سال‌های زیادی خالی از سکنه بود. اما به خاطر آسیب‌هایی که بر اثر زلزله و آتش سوزی به بنای این قلعه وارد شد، در قرن نوزدهم میلادی و هنگام ساخت قصر پنا، این قلعه هم بازسازی شد. البته ناگفته نماند که این جاذبه گردشگری فضای آرامی دارد و نسبت به سایر جاذبه‌های دیگر خلوت‌تر است.

قلعه موروها از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

یکی دیگر از جاذبه‌های مشهور سینترا پرتغال، کاخ باشکوه مونسراته است. این کاخ که توسط باغ‌های زیبای استوایی احاطه شده، قرار است تبدیل به یک موزه شود. معماری این کاخ نیز به سبک گوتیک است و طراحان از معماری ایتالیایی برای ساخت آن استفاده نموده‌اند. در باغ‌های اطراف این کاخ آبشارها و باغ‌های گل رز زیبایی قرار دارد. همچنین درختان استوایی مانند درختان نخل کم نظیری در این باغ وجود دارند که گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند.

کاخ مونسراته از دیدنی‌ های شهر سینترا | سفری دیگر

در بخش شمالی شهر سینترا، سواحل بسیار زیبا و بکری را می‌توانید پیدا کنید که جزو زیباترین سواحل اروپا هستند. در این قسمت یک دهکده ماهیگیری نیز قرار دارد که با نام آزنیاس دو مار شناخته می‌شود. سواحل صخره‌ای، استخرهای طبیعی و نمای خانه‌های سفیدی که در این ساحل قرار گرفته‌اند، برای گردشگران بسیار جذاب هستند. امکانات تفریحی و ورزشی مانند اسب سواری، تنیس و گلف نیز در این سواحل برای گردشگران فراهم شده است.

در این نوشتار از سایت سفری دیگر به دیدنی‌ های شهر سینترا پرتغال پرداختیم. کشور پرتغال یکی از توریستی‌ترین کشورهای اروپایی است و شهرهای زیبای زیادی دارد که سینترا یکی از نمونه‌های بی‌نظیر آن است. تپه‌های زیبای سینترا و کاخ‌های سلطنتی که زمانی محل اقامت پادشاهان پرتغال بوده‌اند، جزو جاذبه‌های دیدنی این شهر محسوب می‌شوند.


یکی از دیدنی های باشکوه شهر سینترا چیست؟

از دیدنی های آرام شهر سینترا به کجا می‌توان اشاره کرد؟

کدام ویژگی های ساحل زیبای سینترا باعث جذابیت این دیدنی برای گردشگران شده است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بهترین دیدنی های کشور پرتغال به دلیل وجود معماری های مربوط به قرون وسطی و سواحل بی نظیر اقیانوس اطلس...

دعوت نامه پرتغال جز اسنادی است که برای سفر به این کشور و دریافت ویزای پرتغال مؤثر است. دعوت نامه...

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر به دلیل داشتن آب و هوای مناسب در هر چهار فصل گردشگران...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر