با دیدنی های شهر فرانکفورت آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر فرانکفورت آلمان بیشتر آشنا شویم

11 مهر 1402

دیدنی های شهر فرانکفورت، باعث شده تا این شهر تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری مسافران در سفرهای اروپایی شود. هرچند در بافت جدید فرانکفورت آسمان خراش‌ …

راهنمای کامل دیدنی های شهر فرانکفورت

فرانکفورت از شهرهای بزرگ آلمان به شمار آمده و با توجه به جاذبه‌های فراوانی که دارد به پایتخت گردشگری این کشور نیز معروف است. دیدنی های شهر فرانکفورت باعث شده تا این شهر تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری مسافران در سفرهای اروپایی شود.

با دیدنی های شهر فرانکفورت آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

هرچند در بافت جدید فرانکفورت آسمان خراش‌های بسیار بلندی بنا شده، اما بخش‌هایی از شهر هنوز هم بافت امپریالیستی و قدیمی خود را دارد. به نحوی که با قدم زدن در فرانکفورت احساس می‌کنید که سوار ماشین زمان شده و به ۵۰۰ سال قبل برگشته‌اید. در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی برخی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانکفورت بپردازیم.

باغ گیاه شناسی و پارک پالمن گارتن

باغ پالمن گارتن (palmengarten) نخستین بار در سال ۱۸۷۱ افتتاح گردیده و بعد از مدتی تبدیل به یکی از منحصر به فردترین دیدنی های شهر فرانکفورت شد. این پارک با توجه به مساحت ۵۴ هکتاری که دارد به عنوان بزرگترین باغ گیاه شناسی در کشور آلمان به شمار می‌آید. در محدوده این باغ نمایشگاه‌های گیاه شناسی زیبا و باشکوهی برپا شده‌اند که در آن گلخانه‌های متعددی با گونه‌های گیاهی تروپیکال و نیمه تروپیکال را مشاهده خواهید کرد.

بازدید کنندگان همچنین می‌توانند در دریاچه بسیار زیبایی که اطراف این باغ قرار دارد به قایقرانی بپردازند. زمین بازی کودکان که در محوطه باغ قرار دارد فرصت مناسبی است تا کودکان خردسال نیز به بازی و سرگرمی مشغول شوند. پارک و باغ گیاه شناسی پالمن گارتن از ۹ صبح الی ۶ عصر برای بازدید علاقه مندان دایر است.

باغ گیاه شناسی و پارک پالمن گارتن | سفری دیگر

رومربرگ از جذاب‌ ترین دیدنی های شهر فرانکفورت

میدان رومربرگ (Römerberg) از زیباترین پیاده راه‌ها در بافت قدیمی شهر فرانکفورت است. این میدان باشکوه و نامتوازن نه تنها برای مسافران بسیار جذاب و حیرت انگیز است بلکه ساکنان فرانکفورت نیز هر روزه برای قدم زدن و خرید به رومربرگ می‌ روند.

رومربرگ از جذاب‌ ترین دیدنی‌‌ های فرانکفورت | سفری دیگر

کلیسای جامع رومی فرانکفورت

از دیگر دیدنی های شهر فرانکفورت می‌توان به کلیسای جامع رومی (Cathedral of Saint Bartholomew) در این شهر اشاره کرد. کلیسای فوق تحت عنوان کلیسای جامع سنت بارتولومیو شناخته شده و دارای نمایی زیبا و منحصر به فرد است. ساخت این کلیسا در قرن‌های ۱۳ و ۱۵ میلادی صورت گرفته و با دارا بودن بیش از ۹۵ متر ارتفاع در میان آسمان خراش‌های فرانکفورت همچنان برجسته و قابل رویت است.

نمای به کار برده شده در این بنا بر اساس سبک گوتیک بوده و دارای رنگی سرخ است. در سال‌های ۱۵۶۲ تا ۱۷۹۲ میلادی از این کلیسا به عنوان مکانی برای تاجگذاری امپراتورها استفاده می‌گردید. بر همین اساس جزو کلیساهای امپریال در کشور آلمان محسوب می‌شود. ساعات بازدید از این کلیسا ۹ صبح الی ۸ شب است.

کلیسای جامع رومی فرانکفورت | سفری دیگر

موزه اشتادل

اگر به دیدن از موزه‌ها علاقه‌مند هستید از بازدید موزه اشتادل که از کلاسیک‌ترین موزه‌های دنیا در فرانکفورت است غافل نشوید. جمع آوری نقاشی‌ها و آثار هنری برای این موزه از دهه ۱۴ میلادی آغاز گردید و در حال حاضر شامل ۳۱۰۰ نقاشی، ۴۶۰۰ عکس و ۶۶۰ مجسمه است.

موزه اشتادل (Städel Museum) با برخورداری از مساحت ۴۰۰۰ متر مربعی از موزه‌های بسیار بزرگ در اروپا محسوب می‌شود. در این موزه می‌توانید آثار برجسته هنرمندانی از جمله پیکاسو، کلود مونه، ماکس بکمان و ادگار دگا را از نزدیک مشاهده کنید. ساعات بازدید از موزه اشتادل ۱۰ صبح الی ۶ بعد از ظهر بوده که در روزهای پنجشنبه و جمعه به ۱۰ صبح تا ۹ شب تغییر می‌کند.

موزه اشتادل | سفری دیگر

خانه گوته

دیدنی های شهر فرانکفورت آنقدر زیاد است که در طول اقامت خود در این شهر متوجه گذشت زمان نخواهید شد. خانه گوته (Goethe House) از معروف‌ترین اماکن دیدنی در این شهر بوده که متعلق به شاعر مشهور آلمانی تحت عنوان یوهان ولفگانگ فن گوته است.

گوته نه تنها شاعری برجسته بلکه نویسنده، فیلسوف، محقق و نقاش نامداری بود که در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی می‌زیست. در حال حاضر خانه این شاعر آلمانی تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری آلمان در شهر فرانکفورت گردیده است. در بازدید از خانه گوته می‌توانید آثار مختلف وی را که بسیار دیدنی و جذاب هستند مشاهده کنید. ساعات بازدید از این مکان ۱۱ صبح الی ۵ بعد از ظهر است.

خانه گوته | سفری دیگر

موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت

از مدرن‌ترین موزه‌های واقع در اروپا می‌توان به موزه تاریخ طبیعی سنگبرگ (Senckenberg Natural History Museum) اشاره کرد که در باغ‌های سنگبرگ شهر فرانکفورت قرار دارد. در بازدید از این موزه آثار فوق العاده‌ای در خصوص تنوع زیستی کره زمین و تکامل ارگانیسم‌ها مشاهده خواهید کرد. بیشترین محبوبیت این موزه مربوط به استخوان دایناسورهای غول پیکر اروپا است که در آنجا قرار دارد.

علاوه بر این مجموعه‌ای از پرندگان تاکسیدرمی و آثاری از بقایای انسان‌های دوره باستان نیز در این موزه وجود دارد. از برنامه‌های موزه سنگبرگ می‌توان به برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی در آن اشاره کرد. در پایان بازدید خود از این موزه منحصر به فرد می‌توانید از فروشگاه داخل آن نیز اقدام به خرید یادگاری و سوغاتی نمایید. ساعات ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر امکان بازدید از موزه سنگبرگ در فرانکفورت را خواهید داشت.

موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت | سفری دیگر

برج اشنهایمر

برج اشنهایمر (Eschenheimer Tower) مکانی تاریخی و در عین حال از دیدنی های شهر فرانکفورت بوده که ساخت آن در ابتدای قرن ۱۵ میلادی صورت گرفته است. این برج که از ارتفاع ۴۷ متری برخوردار است موقعیت مناسبی برای بازدید شهر از جمله دروازه اشنهایمر خواهد بود. نمای شیشه‌ای برج اشنهایمر زیبایی خیره کننده‌ای به آن بخشیده است.

شما می‌توانید در یکی از چندین کافه موجود در این برج نشسته و در هنگام صرف عصرانه به تماشای غروب آفتاب بپردازید. قرارگیری برج اشنهایمر در منطقه توریستی شهر، موقعیت فوق العاده‌ای را برای عکاسی و ثبت خاطرات گردشگران از سفر به فرانکفورت فراهم کرده است. در ساعات ۱۲ ظهر الی ۱ شب می‌توانید برای بازدید به این برج زیبا و بی‌نظیر مراجعه کنید.

برج اشنهایمر | سفری دیگر

محله هاوت واخه

اگر عاشق محله‌های شلوغ و پرتردد فرانکفورت هستید حتماً سری به منطقه هاوت واخه (The Hauptwache) بزنید. در این محله بناهای مدرن و قدیمی در کنار یکدیگر قرار گرفته و منظره‌ای بی‌نظیر را به وجود آورده‌اند. آنچه که محله هاوت واخه را در لیست دیدنی های شهر فرانکفورت قرار داده، وجود یک ساختمان قدیمی ایستگاه پلیس در آن است که قدمت طولانی دارد.

سبک باروک ساختمان آن را به بنایی منحصر به فرد تبدیل ساخته که در حال حاضر به عنوان کافه پذیرای مهمانان و گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است. همچنین با توجه به قرار گرفتن مراکز خرید متعدد در این محله می‌توانید فرصتی را برای خرید و گشت و گذار در فرانکفورت پیدا کنید.

محله هاوت واخه | سفری دیگر

کلیسای سنت پاول

فرانکفورت دارای کلیساهای متعددی است که از دیدنی‌ترین آنها می‌توان به کلیسا سنت پاول اشاره کرد. کلیسای فوق بین قرن‌های ۱۸ تا ۱۹ میلادی بنا شده و همچنین مرمت آن در سال ۱۹۴۸ صورت گرفته است. در حال حاضر از این کلیسا جهت سالن گردهمایی و همایش استفاده می‌شود.

کلیسای سنت پاول (St Paul Church) از معماری ساده و در عین حال جذابی برخوردار بوده و نمای نئوکلاسیک آن نشان دهنده بخشی از تاریخ قدیمی شهر فرانکفورت است. کلیسا سنت پاول در بخش جنوبی پاسگاه مرکزی فرانکفورت واقع شده و در ساعات ۱۰ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر جهت بازدید عموم دایر است.

کلیسای سنت پاول هم یکی دیگر از دیدنی های شهر فرانکفورت است.

کلیسای سنت پاول | سفری دیگر

موزه هنر مدرن

موزه هنر مدرن (Museum of Modern Art) از جمله دیدنی های شهر فرانکفورت است که برای علاقه مندان به نقاشی و طراحی‌های مدرن جذابیت‌های بیشماری دارد. ساختمان این موزه در سال ۱۹۵۱ میلادی به سبکی پست مدرن در مرکز شهر فرانکفورت بنا گردید. گالری واقع در این موزه دارای ۵۰۰۰ تابلو نقاشی ارزشمند از هنرمندان برجسته دنیا بوده که از سال ۱۹۶۰ میلادی جمع آوری و نگهداری شده‌اند. بین ساعات ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر می‌توانید از این موزه فوق العاده دیدن نمایید.

موزه هنر مدرن | سفری دیگر

بازار کلاین مارکت هال

بازارهای محلی بدون‌شک از جذاب‌ترین بخش‌های شهر فرانکفورت به شمارمی‌آید. کلاین مارکت هال(Kleinmarkthalle) از جمله این بازارها است که می‌توانید هر نوع خوراکی خوشمزه مانند شکلات، کیک، پنیر، سوسیس، چای و… مشاهده و خریداری کنید. هیجان و وسوسه کلاین مارکت هال به قدری زیاد است که بعد از گشت و گذاری مختصر، دست خالی از آن خارج نخواهید شد.

دکه‌های متنوع و فراوان این بازار محلی همواره برای گردشگران جذاب و دیدنی است. ساعت کار بازار از ۸ صبح شروع شده و تا ۶ بعد از ظهر ادامه دارد.

بازار کلاین مارکت هال | سفری دیگر

موزه معماری

موزه‌ها همواره از اماکن ‌دیدنی‌ و تاریخی در هر شهری به شمار می‌آیند. اما موزه‌ معماری آلمان که در نزدیکی رودخانه ماین قرار دارد بدون شک تجربه‌ای متفاوت را برای بازدید کنندگان به دنبال خواهد داشت.

بنابراین در سفر خود به فرانکفورت حتماً به موزه معماری (Deutsches Architekturmuseum) سری زده و از کلکسیون ساختمان‌های جدید و قدیمی آن بازدید کنید. ماکت بناهای متفاوت و زیبا در این موزه می‌تواند سوژه مناسبی برای عکاسی گردشگران باشد. از ۱۰ صبح تا ۶ عصر می‌توانید از این موزه معماری دیدن نمایید.

گفتنی است موزه معماری هم یکی دیگر از دیدنی های شهر فرانکفورت به شمار می‌آید؛ اگر به دنبال کسب تجربه‌ای متفاوت هستید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این موزه را از دست ندهید.

موزه معماری | سفری دیگر

سخن پایانی

فرانکفورت از شهرهای جذاب و سراسر شگفتی در کشور آلمان بوده و هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است. در این مقاله برخی از دیدنی های شهر فرانکفورت را معرفی کرده و مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد می‌شود در سفر خود به کشور آلمان حتماً از این شهر شگفت انگیز و زیبا دیدن کرده و با تهیه فیلم و عکس لحظات جذاب سفرتان را ماندگار کنید.


سوالات متداول دیدنی های شهر فرانکفورت

یکی از منحصر به فرد ترین دیدنی های شهر فرانکفورت کجاست؟

باغ پالمن گارتن نخستین بار در سال ۱۸۷۱ افتتاح گردیده و بعد از مدتی تبدیل به یکی از منحصر به فردترین دیدنی های شهر فرانکفورت شد.

یکی از معروف ترین دیدنی های شهر فرانکفورت کجاست؟

خانه گوته از معروف‌ترین اماکن دیدنی در این شهر بوده که متعلق به شاعر مشهور آلمانی تحت عنوان یوهان ولفگانگ فن گوته است.

یکی از دیدنی های تاریخی شهر فرانکفورت چیست؟

برج اشنهایمر مکانی تاریخی و در عین حال از دیدنی های شهر فرانکفورت بوده که ساخت آن در ابتدای قرن ۱۵ میلادی صورت گرفته است.

برای علاقه‌مندان به نقاشی و هنر مدرن کدام یک از دیدنی های شهر فرانکفورت را پیشنهاد می‌دهید؟

موزه هنر مدرن از جمله دیدنی های شهر فرانکفورت است که برای علاقه مندان به نقاشی و طراحی‌های مدرن جذابیت‌های بیشماری دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر دوسلدورف: دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این...

درباره شهر اسن: نهمین شهر بزرگ در آلمان که به‌عنوان قلب انرژی این کشور شناخته می‌شود، شهر اسن (Essen) نام...

هزینه های زندگی در کشور آلمان: هزینه‌های زندگی در کشور آلمان شامل هزینه‌های مربوط به تحصیل، اجاره مسکن، تهیه مواد...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر