چگونه وقت سفارت سوئد بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت سوئد بگیریم؟

18 مرداد 1401

کشور سوئد یکی از کشورهایی است که نیاز به یزا دارد اما قبل از آنکه ویزا این کشور را تهیه کنید نیاز به وقت سفارت سوئد دارید …

سوئد یکی از کشورهای دیدنی اروپایی با آب و هوای سرد است و نسبت به مساحت زیادی که دارد دارای جمعیت کمی می باشد. پایتخت این کشور زیبا شهر استکهلم است که تعداد زیادی جاذبه های گردشگری سوئد را در خود جای داده و بزرگ ترین شهر این کشور به شمار می رود. در این کشور کیفیت زندگی و آموزش در بالاترین سطح قرار دارد. سوئد به عنوان چهارمین شهر بزرگ اروپا در همسایگی کشورهای فنلاند، دانمارک و دریای بالتیک واقع شده است و دارای پیشینه تاریخی بسیار غنی می باشد.در ادامه توضیحاتی در خصوص وقت سفارت سوئد گنجانده شده است.

در حال حاضر کشور سوئد از لحاظ اقتصادی رشد بسیاری کرده است و اقتصاد قوی دارد از این رو بسیاری از ایرانیان با اهداف مختلفی مانند ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. برای اقامت در سوئد نیاز به اخذ ویزای این کشور است که باید از طریق سفارت این کشور انجام شود. اولین قدم برای درخواست ویزا سوئد گرفتن وقت سفارت سوئد است که باید به صورت آنلاین از طریق وب سایت این سفارت انجام شود.

وقت سفارت سوئد

نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد

برای اینکه در کمترین زمان و بدون مشکل بتوانید وقت سفارت سوئد دریافت کنید و فرآیند مربوط به درخواست ویزا و مصاحبه و انگشت نگاری را انجام دهید، بهترین کار مراجعه به مشاورین متخصص و مجرب در آژانس های مسافرتی خدماتی معتبر است. قبل از انجام اقدامات مربوط به تعیین وقت سفارت باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و درخواست ویزا را به صورت کتبی تهیه نمود. برای دریافت وقت سفارت باید چندین ماه قبل از تاریخ سفر به سوئد کارهای لازم را انجام داد.

برای اخذ وقت سفارت کشورهای مختلف دو روش وقت آنلاین و حضوری وجود دارد؛ از طریق روش آنلاین می توان به سایت سفارت وارد شد و اقدامات مربوط به دریافت ویزا را که شامل تکمیل فرم درخواست ویزا و تعیین وقت و همچنین نوع ویزا است را انجام داد. وقت سفارت حضوری تنها در سفارت کشور کانادا امکان پذیر است و برای تعیین وقت سفارت سوئد تنها از طریق آنلاین باید انجام گیرد.(سایت سفارت سوئد)

مدت زمان برای دریافت وقت سفارت سوئد

برای دریافت وقت سفارت باید زمانی را صرف کرد؛ معمولا وقت سفارت سوئد را می توان در بازه زمانی سی تا نود روز دریافت کرد. اما وقت فوری سفارت سوئد در کمتر از یک ماه امکان پذیر است و متقاضی می تواند طی زمان کمی به صورت حضوری به سفارت سوئد مراجعه کند.

اگر متقاضی وقت سفارت فوری دریافت کند با گذشت دو هفته پس از تعیین وقت می تواند برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت مراجعه نماید. تعیین وقت سفارت سوئد مستلزم پرداخت هزینه است که در قسمت های دیگر مقاله به آن پرداخته شد.

این وقت فوری سفارت برای زمان هایی داده می شود که زمان محدودی تا سفر به سوئد برای متقاضی باقی مانده است. اگر فرد در مورد زمان محدودیتی ندارد می تواند وقت سفارت عادی بگیرد تا هزینه کمتری پرداخت کند. مرحله بعد از تعیین وقت سفارت، مدارک متقاضی بررسی می شود و دو تا چهار هفته طول می کشد تا سفارت در مورد صدور ویزا پاسخ دهد.

بسته به سفارت کشور مورد نظر ممکن است زمان مذکور طولانی تر شود. در نهایت با تایید مدارک از سوی سفارت می توان تمهیدات لازم برای سفر به سوئد را انجام داد. به طور کلی اگر وقت سفارت سوئد به صورت عادی باشد برای دریافت ویزای سوئد زمانی کمتر از سه ماه طول می کشد و اگر وقت سفارت سوئد فوری تعیین شود زمان مراجعه به سفارت حدود یک ماه و نیم کمتر می شود.

هزینه اخذ ویزای کشور سوئد

کشور سوئد همانند سایر کشورها برای سنین مختلف هزینه ویزا متفاوتی را تعیین کرده است. به طوری که کودکان زیر شش سال هزینه ویزا ندارند و به صورت رایگان به آن ها ویزا داده می شود. هزینه ویزا برای افراد بین شش تا دوازده سال نیز نصف هزینه ویزای افراد بزرگسال است و هزینه ویزای سوئد برای افراد بالغ به صورت کامل دریافت می شود.  

نکات مهم برای مراجعه به سفارت سوئد

زمانی که متقاضی وقت سفارت سوئد دریافت کرد باید در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه کند. افراد برای رفتن به سفارت آداب و رفتاری رسمی را رعایت کنند تا بهترین نحو بتوانند مصاحبه سفارت را انجام دهند.

 • پرداخت هزینه های سفارت سوئد از طریق کارت های بین المللی و به صورت آنلاین امکان پذیر است.
 • تکمیل فرم درخواست ویزا باید با دقت و به صورت آنلاین انجام شود.
 • در زمان تکمیل فرم و گرفتن وقت سفارت سوئد هزینه به صورت آنلاین اخذ می شود.
 • بررسی مدارک بعد از تحویل مدارک لازم و انجام فرآیند ثبت و انگشت نگاری آغاز می شود.
 • برای ارائه خدمات ویژه در سفارت هزینه دریافت می شود که می توانید از این خدمات استفاده نکنید.
 • از لحاظ ظاهر و پوشش باید هنگام مراجعه به سفارت آراسته باشید.
 • در هنگام مصاحبه باید آرامش خود را حفظ کرده و به سوالات به صورت دقیق و مختصر پاسخ دهید.
 • در زمان مراجعه به سفارت سوئد از همراه داشتن مدارک جعلی خودداری کنید و اصل مدارک معتبر را ارائه دهید.
 • تمام مدارک خواسته شده باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و معتبر باشند.
 • مدارک باید با دسته بندی منظم به افسر سفارت تحویل شود.
 • از همراه بردن وسایل الکترونیکی مثل موبایل و ساعت مچی به سفارت خودداری کنید.
 • همراه داشتن سلاح سرد و گرم به هنگام وقت سفارت سوئد ممنوع است.
 • در تاریخ و ساعت مقرر و بدون تاخیر در سفارت حضور یابید.
 • برای انگشت نگاری نباید انگشت زخمی باشد زیرا ممکن است در روند انگشت نگاری مشکلی بوجود آید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

سوئد از کشورهای اروپایی پر طرفدار جهت مهاجرت و سرمایه گذاری است و برای اخذ اجازه اقامت در این کشور باید ویزای آن را دریافت کرد. سوئد از کشورهای حوزه شینگن است که با داشتن ویزای آن می توان به سایر کشورهای اروپایی که عضو معاهده شینگن هستند سفر کرد.

جهت تعیین وقت سفارت سوئد باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمود. آدرس سفارت خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک 27 است. این مرکز در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16:30 پاسخگوی متقاضیان خواهد بود. البته در روزهای پنج شنبه هم از ساعت 8 تا 15 امکان مراجعه به سفارت سوئد وجود دارد. قبل از مراجعه حضوری به سفارت برای تحویل مدارک باید وقت سفارت سوئد دریافت کنید و سپس در زمان تعیین شده با به همراه داشتن مدارک لازم جهت درخواست ویزا و امورات مربوط به مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت حضور یابید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

سوالات متداول در مورد وقت سفارت سوئد

برای دریافت ویزای سوئد و تعیین وقت سفارت سوئد ممکن است کاربران سوالات زیادی داشته باشند ما در اینجا به متداول ترین سوالات در این زمینه پاسخ داده ایم.

1.نحوه تکمیل فرم سفارت سوئد چگونه است؟

زمانی که به سایت سفارت جهت تعیین وقت سفارت سوئد اقدام می کنید باید در ابتدا فرم درخواست ویزا با دقت و بدون اشتباه تکمیل کنید و از وارد کردن اطلاعات نادرست خودداری کنید؛ زیرا در صورت اشتباه بودن اطلاعات امکان صدور ویزا وجود نخواهد داشت و هزینه پرداخت شده عودت داده نمی شود.

2.پرداخت هزینه سفارت سوئد چگونه است؟

هزینه درخواست ویزا و گرفتن وقت سفارت سوئد به صورت آنلاین هنگام پر کردن فرم درخواست در سایت سفارت از طریق کارت های بین المللی امکان پذیر است. بعد از گرفتن وقت و تکمیل فرم باید هزینه مربوطه پرداخت شود تا پرینت فرم و رسید واریز تحویل گردد.

3.نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد چگونه است؟

برای دریافت وقت سفارت سوئد باید ابتدا به سایت سفارت مراجعه کرد و اطلاعات خود را در محل مناسب وارد کنید. اگر زمان یا تخصص لازم برای انجام این کار را ندارید می توانید این کار را به شرکت سفری دیگر بسپارید تا این کار برای شما انجام دهیم.

4.اعلام جواب مصاحبه سفارت سوئد چند روز طول می کشد؟

به طور معمول 14 تا 21 روز کاری پس از تحویل مدارک، ویزای شینگن صادر می شود؛ البته در برخی موارد در صورت داشتن مشکل می تواند این زمان بیشتر شود. چنانچه پرونده متقاضی بدون نقص و مشکل باشد در این بازه زمانی یا در زمان کمتر جواب ویزا داده می شود.

5.شرایط اخذ ویزای سوئد بعد از پاندامی کرونا چگونه است؟

کشور سوئد از 12 فروردین امسال تمامی محدودیت های مرتبط با کرونا را برای متقاضیان سفر به این کشور لغو کرده است. از این تاریخ به بعد متقاضیانی که می خواهند به سوئد سفر کنند نیازی به انجام تست منفی pcr و ارائه کارت واکسن و یا گواهی بهبودی کرونا و یا قرنطینه را در هنگام ورود به این کشور را ندارند.

جمع بندی

یکی از کشورهایی که برای اخذ ویزا قوانین سرسختانه ای وضع کرده دولت سوئد است. برای دریافت ویزای اقامت در این کشور داشتن تمکن مالی و گردش حساب بالا بسیار تاثیرگذار است ولی داشتن دعوتنامه تا حد زیادی می تواند دریافت ویزا سوئد را تسریع بخشد. در این مقاله به صورت مفصل در مورد تعیین وقت سفارت سوئد پرداخته شد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور سوئد با توجه به اینکه کشور سوئد در بین کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه اسکاندیناوی...

دیدنی های استکهلم، استکهلم بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت کشور سوئد است و به دلیل داشتن آبراهه‌های فراوان به...

کشور سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی است که جایگاه خاصی را در بین دیگر کشورها دارد. زیرا مقصد بسیاری...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر