آب و هوای دانمارک چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای دانمارک چگونه است؟

15 مرداد 1401

دانمارک کشوری با سرزمین‌های کم ارتفاع و دریاچه‌های فراوان و جنگل‌های راش است. در ادامه با آب و هوای دانمارک بیشتر آشنا میشویم …

کشور دانمارک در منطقه اسکاندیناوی در قاره اروپا قرار گرفته و کوچک‌ترین کشور این منطقه است. دانمارک در قسمت جنوبی نروژ و جنوب غربی سوئد واقع شده و جزایر زیادی دارد. در واقع دانمارک از شبه جزیره گوتلند در شمال آلمان و همراه با بیش از ۴۰۰ جزیره دیگر تشکیل شده است. راه ارتباطی این جزایر با یکدیگر و یا با سرزمین اصلی معمولا از طریق پل و یا کشتی‌ است. دانمارک کشوری با سرزمین‌های کم ارتفاع و دریاچه‌های فراوان و جنگل‌های راش است. در ادامه با آب و هوای دانمارک بیشتر آشنا میشویم.

این کشور از لحاظ کیفیت زندگی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و امروزه مهاجرین زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. اگر شما نیز قصد سفر به دانمارک را دارید بهتر است ابتدا با آب و هوای این کشور به خوبی آشنا شوید تا بتوانید بهترین فصل را برای سفر انتخاب کنید و همچنین وسایل موردنیازتان به درستی انتخاب کنید. در این مقاله سعی داریم به بررسی آب و هوای دانمارک در فصول مختلف بپردازیم.

آب و هوای دانمارک

آب و هوای دانمارک در دسته آب و هوا‌های معتدل و نسبتا مرطوب قرار می‌گیرد و این کشور بر خلاف تصور برخی افراد چندان سرد نیست. به طور کلی آب و هوا در این کشور از سه توده هوایی تاثیر می‌پذیرد. اولین توده هوا از سمت شمال است و بورا نام دارد. توده هوای بعدی از سمت غرب و اقیانوس اطلس به این کشور وارد می‌شود و سومین تاثیر آب و هوایی مربوط به توده هوای قاره‌ای از سمت شرق است که آب و هوای دانمارک را دچار تغییراتی می‌کند.

به طور کلی آب و هوا در این کشور خنک، مرطوب و معتدل است و سرما یا گرمای زیادی اتفاق نمی‌افتد. به دلیل قرار گرفتن این کشور در نزدیکی دریا آب و هوا همیشه رطوبت بالایی دارد اما این رطوبت آزار دهنده نیست و تنها باعث تعدیل دما می‌شود. این نزدیکی به دریا باعث می‌شود که زمستان‌ها در دانمارک ملایم باشند و سرما شدید نشود و تابستان‌ها نیز هوا بسیار معتدل و لذتبخش خواهد بود.

تغییرات دمایی زیاد به ندرت در این کشور اتفاق می‌افتد و تغییر دما را تنها در بین فصول خواهیم داشت. هوای ابری و بارانی نیز به وفور در دانمارک دیده می‌شود و در سواحل غربی می‌توانید شاهد بارش باران بیشتر نسبت به شرق دانمارک باشید. در نواحی دور از دریا در برخی از روز‌های تابستان می‌توان شاهد بالا رفتن دما تا ۳۰ درجه هم بود اما به طور کلی دمای هوا معتدل است. گفته می‌شود که در سال حدود ۱۷۰ روز در دانمارک باران میبارد و هوا ابری است. در ادامه به بررسی بیشتر آب و هوای دانمارک در فصل‌های مختلف می‌پردازیم.

آب و هوای دانمارک

آب و هوای دانمارک در فصل بهار

فصل بهار در کشور دانمارک از ماه مارچ آغاز می‌شود، اما در ابتدای این ماه همچنان هوا تقریبا سرد است و نمی‌توان گفت که زمستان تمام شده است. اما به مرور زمان و تا پایان ماه دمای هوا به تدریج افزایش میابد و یخ‌ها کم کم آب می‌شوند. طول روز کمی طولانی‌تر می‌شود و خورشید با قدرت بیشتری می‌تابد. دمای هوا در نواحی شرقی تا پایان مارچ به ۱۰ درجه سانتی گراد و در نواحی غربی در حدود ۸ درجه خواهد بود.

در این فصل کم کم با آب شدن یخ‌ها درختان شکوفه می‌زنند و طبیعت دوباره شروع به سبز شدن می‌کند. همچنین وزش باد و بارش باران همچنان مشاهده می‌شود و هوا همچنان خنک است. در آخرین ماه بهار یعنی می‌ دمای هوا به حدود ۱۵ درجه سانتی گراد می‌رسد که این دما گرم‌ترین حالت بهار است.

آب و هوای دانمارک در فصل تابستان

آب و هوای دانمارک در این فصل یعنی در ماه‌های جون، جولای و آگوست بسیار متعادل و مطلوب است. دمای هوا در اغلب روز‌های تابستان در نواحی شرقی در حدود ۲۲ درجه و در نواحی غربی و ساحلی دو درجه کمتر و در حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. ممکن است در برخی روز‌های اواسط تابستان توده‌های هوایی از سمت شرق و نواحی داخلی قاره اروپا موجب بالا رفتن دما در شرق دانمارک بشوند اما به طور کلی دما معتدل باقی می‌ماند و این افزایش دما چندان طول نخواهد کشید.

تابستان در دانمارک دارای روز‌های طولانی‌تر و روشن‌تر و طبیعتی سرسبز‌تر است. از آنجایی که این کشور بسیار حاصلخیز و پر از دریاچه است تابستان می‌تواند فصل بسیار مناسبی برای لذت بردن از این طبیعت زیبا باشد. همچنین ممکن است کمی تفاوت دما در بین شب و روز مشاهده شود و دمای هوا در شب‌ها به حدود ۱۳ تا ۱۵ درجه سانتی گراد برسد.

آب و هوای دانمارک در فصل پاییز

کشور دانمارک در فصل پاییز آب و هوایش به مرور رو به سردی می‌رود. این فصل که شامل ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر است ناگهانی آغاز نمی‌گردد و دمای هوا به مرور کاهش میابد. ابتدا دما در ماه سپتامبر به حدود ۱۸ درجه کاهش پیدا می‌کند و سپس در ماه اکتبر به ۱۳ تا ۱۵ درجه می‌رسد اما در ماه نوامبر هوا کاملا سرد می‌شود و می‌توانید در شب‌ها هوای زیر صفر درجه را نیز تجربه کنید.
در پاییز اغلب باران میبارد و روز‌های آفتابی با دمایی در حدود ۱۰ درجه سانتی گراد به ندرت دیده می‌شوند. همچنین وزش باد از دیگر ویژگی‌های بارز پاییز در دانمارک است.

آب و هوای دانمارک در فصل زمستان

دمای هوا در فصل زمستان در این کشور معمولا حوالی صفر درجه سانتی‌گراد است و در برخی روز‌ها ممکن است کمی بیشتر و روز‌های دیگر کمتر شود. در این فصل به خصوص در ماه دسامبر در این کشور برف می‌بارد. دمای هوا در بین شب و روز تفاوت چندانی ندارد و روزها نیز بسیار کوتاه و تاریک‌تر می‌شوند. خورشید در برخی مناطق این کشور در ماه دسامبر حدود ۳ بعداز‌ظهر غروب می‌کند و شب‌ها طولانی‌تر هستند.

بهترین فصل برای سفر به دانمارک

بهترین فصل برای سفر به این کشور را باید بر اساس سلیقه خود انتخاب نمایید. زمستان‌ها در دانمارک تقریبا سرد است و شاید چندان فصل مناسبی برای سفر نباشد. آنطور که به نظر می‌رسد با توجه به آب و هوای دانمارک بهترین فصل برای سفر به این کشور فصل تابستان و یا اواخر بهار است که دما معتدل و بسیار مطلوب خواهد بود.

بهترین فصل برای سفر به دانمارک

سولات متداول آب و هوای دانمارک

کشور دانمارک دقیقا کجا قرار دارد؟

کشور دانمارک در منطقه اسکاندیناوی در قاره اروپا قرار گرفته و کوچک‌ترین کشور این منطقه است.

آب و هوای دانمارک به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای دانمارک در دسته آب و هوا‌های معتدل و نسبتا مرطوب قرار می‌گیرد و این کشور بر خلاف تصور برخی افراد چندان سرد نیست.

بهترین فصل برای سفر به کشور دانمارک، چه فصلی است؟

آنطور که به نظر می‌رسد با توجه به آب و هوای دانمارک بهترین فصل برای سفر به این کشور فصل تابستان و یا اواخر بهار است که دما معتدل و بسیار مطلوب خواهد بود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر کپنهاگ: شهر کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور دانمارک محسوب می‌شود. این شهر از همان ابتدا به سادگی...

درباره شهر ادنسه دانمارک: شهر ادنسه سومین شهر بزرگ کشور دانمارک پس از کپنهاگ و آرهوس است. ادنسه اصلی‌ترین شهر...

راهنمای کامل دیدنی های ریبه شهر ریبه یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دانمارک و سرشار از تاریخ و معماری باستانی است....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر