درباره جزیره سانتورینی یونان | آشنایی - تصاویر - بهترین زمان سفر - سفری دیگر

درباره جزیره سانتورینی یونان | آشنایی – تصاویر – بهترین زمان سفر

26 مهر 1401

درباره جزیره سانتورینی یونان، سانتورینی که از زمان‌های قدیم با نام Thira شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین جزایر جهان است. این واقعیت که شما می‌توانید در …

درباره جزیره سانتورینی یونان: سانتورینی که از زمان‌های قدیم با نام Thira شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین جزایر جهان است. این واقعیت که شما می‌توانید در مقابل دهانه کالدرا بنشینید، از غذاهای محلی، نوشیدنی یا قهوه لذت ببرید و در عین حال به زیبایی چشمگیر یک آتشفشان فعال خیره شوید، با سفر به جزیره سانتورینی محقق می‌شود. به هر حال امروز ما تصمیم گرفته‌ایم که شما را با جزیره سانتورینی یونان آشنا سازیم، پس به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید.

درباره جزیره سانتورینی یونان | سفری دیگر

آشنایی با جزیزه سانتورینی

سانتورینی عضوی از جزایر سیکلادس یونان، معروف‌ترین زنجیره جزیره در دریای اژه است. از دیگر جزایر سیکلادیک می‌توان به میکونوس، پاروس، سیروس، ناکسوس و میلوس اشاره کرد. این جزیره در واقع مجموعه‌ای از جزایر Thira، Thirassia، Aspronissi، Palea و Nea Kameni در جنوبی‌ترین قسمت Cyclades است.
در جزیره سانتورینی یک آتشفشان فعال وجود دارد، این آتشفشان یکی از معدود آتشفشان‌‌های فعال در سرزمین یونان و قاره اروپا است. تا کنون دوازده فوران بزرگ در این آتشفشان رخ داد، تقریباً هر 20000 سال یک فوران، و هر فوران شدید باعث فروپاشی بخش مرکزی آتشفشان و ایجاد یک دهانه بزرگ یا کالدرا شده، علی رغم فوران‌های بزرگ این آتشفشان در طی زمان بارها و بارها خود را بازسازی کرده است.

آشنایی با جزیزه سانتورینی | سفری دیگر

شیوه‌ های سفر به سانتورینی

سانتورینی دارای فرودگاهی با پروازهای مستقیم و منظم به آتن و ورودی‌های بین‌المللی در ماه‌های تابستان است. کشتی‌های منظمی از پیرئوس و رافین در آتیکا شرقی و بسیاری از جزایر یونانی دیگر، از جمله سیکلادس و کرت برای حمل مسافران به این جزیره وجود دارد. کشتی‌‌های پرسرعت می‌توانند از پیره در عرض 4 ساعت به سانتورینی برسند، اما با کشتی‌های معمولی تقریبا 8 ساعت طول می‌ کشد.

شیوه‌ های سفر به سانتورینی | سفری دیگر

سانتورینی به چه معروف است؟

سانتورینی بیشتر به ‌خاطر چشم‌ اندازهای کالدرا، معماری کلاسیک سیکلادیک که شامل خانه ‌های مکعبی سفید با کرکره‌‌های آبی و کلیساهای کوچک با سقف ‌های گنبدی شکل، هتل‌‌ها و ویلاهای مجلل و غروب ‌های رمانتیک معروف است.
به علاوه این ساحل به خاطر دهکده‌‌های سنتی، شراب‌‌های سفید، غذاهای مدیترانه ‌ای و آتشفشانی که کالدرا را ایجاد کرده و چشم ‌انداز منحصربه‌ فردش که شامل سواحل رنگارنگ می‌شود، هم شهرت دارد.

بهترین زمان برای سفر به سانتورینی

سانتورینی در اواسط تابستان شلوغ می‌ شود؛ بنابراین در آوریل تا اواسط ژوئن و اواسط سپتامبر تا اوایل نوامبر در بهترین حالت خود قرار دارد، در این زمان‌ها آب و هوای جزیره سانتورینی یونان عالی است.

آتشفشان‌ های سانتورینی

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم یک آتشفشان در سانتورینی وجود دارد، پوسته اقیانوسی حاشیه شمالی صفحه آفریقا در زیر یونان و دریای اژه که پوسته قاره‌ای نازک شده است، باعث ایجاد این آتشفشان فعال شده‌اند. فرورانش‌های این قسمت کمان هلنی را تشکیل داده و این کمان شامل سانتورینی و دیگر مراکز آتشفشانی مانند متانا، میلوس و کوس می‌شود.

به طور کلی باید گفت که این جزیره نتیجه توالی‌های مکرر ساخت آتشفشان سپر و به دنبال آن فروپاشی کالدرا است. سواحل داخلی اطراف دهانه، پرتگاهی با ارتفاع بیش از 300 متر و لایه ‌های مختلفی از گدازه‌‌های جامد شده را روی هم نشان می‌دهد.

شهرهای اصلی جزیره سانتورینی دقیقا روی این تاج یا لبه قرار گرفته ‌اند. اما زمین به سمت محیط بیرونی شیب دارد و سواحل بیرونی صاف و کم عمق هستند. رنگ ماسه ساحل به لایه‌های زمین شناسی در آن قسمت وابسته است.
سواحلی با ماسه یا سنگریزه ساخته شده از گدازه جامد با رنگ‌های مختلف در این جزیره وجود دارد، برای مثل می‌توان به ساحل قرمز، ساحل سیاه و ساحل سفید اشاره کرد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آب در سواحل تیره رنگ به طور قابل توجهی گرمتر است؛ چرا که گدازه به عنوان جاذب گرما عمل می‌کند.

همانطور که گفته شد سانتورینی بارها با درجات مختلف انفجار، فوران کرده است. حداقل دوازده فوران انفجاری بزرگ وجود داشته است که حداقل چهار مورد از آنها کالدرا تشکیل می‌دهند. معروف‌ترین فوران این جزیره، فوران مینوی بوده که بازالت تا ریولیت را به جای گذاشته است.

آتشفشان‌ های سانتورینی | سفری دیگر

روستا های جزیره را کاوش کنید

فیرا پایتخت زیبای جزیره است که در لبه بالای کالدرا، در ارتفاع 260 متری از سطح دریا قرار دارد و مناظر خیره کننده‌ای به دریای اژه و جزیره نیا کامنی ارائه می‌دهد. در امتداد مرز کالدرا با دهکده‌های معروف اویا روبرو می‌شوید، کل روستا مانند یک اثر هنری به نظر می‌رسد؛ چرا که خانه‌ها در سنگ ‌های گدازه‌‌ای حک شده‌‌اند.

ایمروویگلی و فیروستفانی، جزو بهترین مکان‌های گردشگری جزیره سانتورینی یونان به شمار رفته و با بازدید از آن‌ها می‌توانید لحظاتی به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید. دیگر روستاهای معروف و در عین حال کوچکتر، که برخی از آن‌ها جهانی‌‌تر یا سنتی ‌تر هستند و بعضی از آن‌ها دارای تاکستان ‌های وسیع برای کاوش بوده یا برفراز صخره ‌ای قرار دارند که مناظر شگفت‌انگیزی از دریای اژه ارائه می‌دهند، عبارتند از Akrotiri، Messa Vouno با مکان‌‌های باستان ‌شناسی معروف، Pyrgos، Karterades، Emporio، Ammoudi، Finikia، Perissa، Perivolos، Megalochori، Kamari،Mesaria و Monolitho.

بدون شک غوطه ور شدن در توپوگرافی متمایز روستاها، خانه‌ها و کوچه‌های سفیدکاری شده در مقابل زمین سیاه گدازه، تجربه‌ای ارزشمند و بی‌نظیر است.

روستا های جزیره را کاوش کنید | سفری دیگر

سخن آخر

سانتورینی به‌ عنوان محبوب ‌ترین مکان برای یک گریز رمانتیک در کشور یونان در نظر گرفته می‌ شود؛ چرا که مکان ‌های زیادی در جهان وجود ندارند که بتوانید در حالی که روی لبه یک آتشفشان فعال عظیم در وسط دریا قرار گرفته ‌اید، از آب ‌های شفاف و بی‌‌نظیر لذت ببرید.

این جزیره بهترین مقصد برای برگذاری مراسم عروسی زوج‌های جوان از سراسر دنیا به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم به گنجینه‌‌های ساحلی سانتورینی سفر کرده و از دیدن آب‌‌های شفاف، سواحلی با شن ‌های سفید، قرمز، سیاه و سنگ ‌ریزه‌‌های آتشفشانی، صخره‌‌های دیدنی و مناظر چشمگیر ماه لذت ببرید. سانتورینی، جوانترین سرزمین آتشفشانی در شرق مدیترانه، منتظر شماست. در آخر امیدواریم که خواندن این مطالب برای شما مفید واقع شده و شما را برای سفر به جزیره سانتورینی یونان مشتاق کرده باشد.


سوالات متداول درباره جزیره سانتورینی یونان

این جزیره در کجا قرار دارد؟

سانتورینی عضوی از جزایر سیکلادس یونان، معروف‌ترین زنجیره جزیره در دریای اژه است.

سانتورینی به خاطر چه چیزی معروف است؟

سانتورینی بیشتر به ‌خاطر چشم‌ اندازهای کالدرا، معماری کلاسیک سیکلادیک که شامل خانه ‌های مکعبی سفید با کرکره‌‌های آبی و کلیساهای کوچک با سقف ‌های گنبدی شکل، هتل‌‌ها و ویلاهای مجلل و غروب ‌های رمانتیک معروف است.

بهترین زمان برای سفر به این جزیره چه زمانی است؟

سانتورینی در اواسط تابستان شلوغ می‌ شود؛ بنابراین در آوریل تا اواسط ژوئن و اواسط سپتامبر تا اوایل نوامبر در بهترین حالت خود قرار دارد، در این زمان‌ها آب و هوای جزیره سانتورینی یونان عالی است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در دل تاریخ باستان، شاهدی بر عظمت معماری و اعتقادات مردمان آن دوران وجود دارد که همچنان در میان ما...

درباره جزیره پاروس: در فهرست بهترین مقاصد تعطیلات‌تان می‌توانید، جزیره پاروس یونان را انتخاب کنید. این جزیره از بازدید کنندگان...

موزه ملی باستان‌ شناسی آتن، یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌های کشور یونان ، با مجموعه‌ای خیره‌کننده از آثار باستانی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر