درباره جزیره لسبوس یونان | آشنایی - جاذبه ها - جمعیت - سفری دیگر

درباره جزیره لسبوس یونان | آشنایی – جاذبه ها – جمعیت

20 مهر 1401

درباره جزیره لسبوس، خط ساحلی این جزیره با منظره‌ای بکر و دست نخورده چشم اندازه فوق العاده‌ای را در معرض دید گردشگران می‌گذارد.

درباره جزیره لسبوس: یونان از لحاظ فراوانی بناهای تاریخی و باستانی در بین کشورهای توریستی برجسته است علاوه بر این در این کشور تعداد زیادی جزیره وجود دارد که 50 جزیره آن مسکونی بوده و بقیه خالی از سکنه هستند. این جزایر زیبا مقاصد میلیون‌ها توریست در سال است که برای چردش و تفریح به این جزایر سفر می‌کنند. یکی از جزایر دیدنی یونان که در شمال شرقی دریای اژه قرار دارد جزیره‌لسبوس است که دارای مساحتی حدود 1632 کیلومتر مربع بوده و سومین جزیره بزرگ این کشور به شمار می‌رود. در این مقاله بیشتر با جزیره‌لسبوس و دیدنی‌های آن آشنا می‌شویم.

درباره جزیره لسبوس | سفری دیگر

چشم‌ انداز جزیره لسبوس

خط ساحلی این جزیره با منظره‌ای بکر و دست نخورده چشم اندازه فوق العاده‌ای را در معرض دید گردشگران می‌گذارد. طول ساحل این جزیره 320 کیلومتر بوده و به دلیل داشتن سرسبزی و جاذبه‌های طبیعی بکر منطقه‌ای مناسب برای پیاده روی و گشت و گذار است. این ناحیه دارای کوه‌های پوشیده از صنوبر و مناطقی با سنگ‌های زیبای آتشفشانی است. در طول ساحل شنی و سنگ لاخی کنگره‌دار جزیره لسبوس، پناه گاه‌هایی ساحلی و خالی از سکنه دیده می‌شود که منظره‌ای تماشایی را به وجود می‌آورند. دلیل سرسبزی این منطقه وجود آب و هوای ملایم، بهارهای طبیعی و رودخانه‌های داخلی هستند.

چشم‌ انداز جزیره لسبوس | سفری دیگر

آشنایی با تاریخچه جزیره لسبوس

جزیره لسبوس با مرکزیت مایتیلنه در قرن یازدهم قبل از میلاد و به دست خانواده‌ای به نام پنتیلدائه ایجاد شد. بر اساس برخی گفته‌ها این جزیره بخش از پادشاهی پریاموس در نواحی مرزی ترکیه بوده است. در حال حاضر جزیره‌لسبوس یونان به شکل وابسته و مستقل در دریای اژه به عنوان تنها شهر این منطقه شناخته می‌شود. بخش توریستی جزیره‌لسبوس به نام Molyvos بسیار پر رفت و آمد و توریست‌پذیر است؛ ولی قسمت‌های دیگر جزیره ساکت و به درو از هیاهو است و محل مناسبی برای استراحت و دوری از شلوغی می‌باشد. بسیاری از افراد برای آرامش و دور بودن از زندگی ماشینی برای چند روز به این جزیره سفر می‌کنند.

آشنایی با تاریخچه جزیره لسبوس | سفری دیگر

جمعیت جزیره لسبوس یونان

لسبوس حدود 90000 نفر جمعیت داشته که یک سوم جمعیت پایتخت خود یعنی Mytilene در آن ساکن هستند. بقیه جمعیت مایتیلنه در دهکده‌های مختلف آن یعنی ا Kalloni، Gera، Plomari، Agiassos، Eresosو Molyvos زندگی می‌کنند. شهر مایتیلنه در سمت جنوب شرقی جزیره لسبوس قرار دارد.

جاذبه‌ های طبیعی جزیره لسبوس

طبیعت بکر و سر سبز و سواحل منحصربفرد جزیره لسبوس یونان را در کمتر جایی از جهان می‌توان دید. هر طرف از این جزیره دیدنی خاصی برای تماشا و لذت بردن دارد که هر گردشگری را به سوی خود جلب می‌کند. سفر به این جزیره برای هر گردشگری در هر سن و سالی می‌تواند تجربه‌ای لذتبخش را به همراه داشته باشد. از جاذبه‌های طبیعی جزیره‌لسبوس می‌توان به آب‌های پاک زلال، سواحل شنی یکدست و تمیز، کوه‌های پوشیده با گیاه صنوبر، وجود سنگ‌های زیبای آتشفشانی در زمین‌های پهناور و رودخانه‌ای زلال و آرام در داخل این جزیره اشاره کرد.

تماشای این دیدنی‌های می‌تواند ظهور واقعی زیباترین تصاویر و مناظر طبیعی را برای بیینده به نمایش بگذارد. وجود پرندگان کمیاب و خاص و لاک پشت‌هایی فراوان در دل جزیره نمود کامل حیات وحش منحصربفرد در این جزیره است که توجه بسیاری از افراد علاقه‌مند به جانوران را به خود جلب می‌کند. دشت نمک کالونی لسبوس (Kalloni Salt Pans) پارک وحش طبیعی در جزیره‌لسبوس است که در آن انواع پرندگان از جمله فلامینگو را می‌توان دید.

جاذبه‌ های طبیعی جزیره لسبوس | سفری دیگر

جاذبه‌ های تاریخی جزیره لسبوس

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی در جزیره لسبوس یونان موزه‌های متعددی در زمینه باستان‌شناسی و هنر نیز می‌تواند به هیجان سفر به این جزیره بیفزاید. در موزه هنر مدرن جزیره لسبوس می‌توان آثار هنری هنرمندان مشهوری مثل پیکاسو، می‌رو و ماتیس را از نزدیک دید و لحظات لذتبخشی را سپری کرد. برای بازدید از آثار دوران رم و بیزانس و یونان باستان نیز می‌توان از موزه بستان شناسی معروف این جزیره دیدن نمود و خاطره‌ای جذاب را برای خود ماندگار کرد.

جاذبه‌ های تاریخی جزیره لسبوس | سفری دیگر

سایر آثار تاریخی جزیره لسبوس به شرح زیر است؛

  • کلیسای مونی لیمونوس (Moni Limonos): برای دیدن این کلسیا قوانین خاصی وضع شده که از جمله اینکه خانم‌ها نمی‌توانند از کلیسای اصلی بازدید کنند و عکس برداری از موزه ممنوع است.
  • قلعه مالیبوس لسبوس (Molivos Castle): قدمت این قلعه به دوره‌های رم باستان، بیزانتین و عثمانی بر می‌گردد و در ارتفاعات جزیره لسبوس قرار دارد و برای بازدید از آن باید مقداری پیاده روی کرد.
  • صومعه اصلی لسبوس (The Commander of Lesvos Monastery): در این مکان فستیوال‌های مذهبی ارتدکس شامل اعمال مذهبی و قربانی کردن حیوانات برگزار می‌شود. صومعه لسبوس در بخش شمالی این جزیره واقع شده است.
  • موزه تاریخ طبیعی جنگل لسبوس (Natural History Museum of the Lesvos Petrified Forest): فاصله این موزه از جزیره لسبوس زیاد است ولی دیدن آثار تاریخی یونانی در این موزه که بزرگترین مجموعه‌های کریستالی را در خود دارد بسیار ارزشمند خواهد بود.

تفریحات در جزیره لسبوس یونان

برای دیدن از جزیره لسبوس و گشت و گذار از تمام جاذبه‌های طبیعی و آثار تاریخی آن باید چندین روز در این جزیره اقامت کرد و از روی فرصت به تماشای همه این دیدنی‌ها نشست. قدم زدن در طول ساحل جزیره لسبوس و لذ از آب و هوای ملایم آن، تماشای مناطق سرسبز و بازدید از روستاهای دیدنی آن همگی باید در مدت زمان طولانی انجام شود تا لذت سفری لذتبخش را برای گردشگران به همراه داشته باشد.

تفریحات در جزیره لسبوس یونان | سفری دیگر

جمع بندی

جزیره لسبوس سومین جزیره دیدنی کشور یونان است که مرکز آن موتیلینه نام دارد. این جزیره در قرن 11 قبل از میلاد توسط خانوادهٔ پنتیلدائه که از اهلالی تسالی بودند در قسمت شمالی دریای اژه به وجود آمد. دیدنی‌های بسیاری در این جزیره قرار دارد که آن را به مقصد گردشگری محبوبی در بین توریست‌های سراسر دنیا تبدیل کرده است.


سوالات متداول درباره جزیره لسبوس

طول این ساحل چقدر است؟

طول ساحل این جزیره 320 کیلومتر بوده و به دلیل داشتن سرسبزی و جاذبه‌های طبیعی بکر منطقه‌ای مناسب برای پیاده روی و گشت و گذار است.

جزیره لسبوس در چه قرنی ساخته شد؟

جزیره لسبوس با مرکزیت مایتیلنه در قرن یازدهم قبل از میلاد و به دست خانواده‌ای به نام پنتیلدائه ایجاد شد. بر اساس برخی گفته‌ها این جزیره بخش از پادشاهی پریاموس در نواحی مرزی ترکیه بوده است.

لسبوس دارای چه تعداد جمعیت میباشد؟

لسبوس حدود 90000 نفر جمعیت داشته که یک سوم جمعیت پایتخت خود یعنی Mytilene در آن ساکن هستند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره جزیره ساموس یونان: جزیره ساموس یونان در واقع قسمتی از کشور یونان و آب ‌های این کشور را به...

در میان امواج آبی دریای اژه، جزیره‌ای خیره‌کننده‌ قرار گرفته که با خانه‌های سفید و چشم‌اندازهای شگفت‌انگیزش هر بیننده‌ای را...

الادا یا همان یونان یک جمهوری دموکراتیک است که بین اروپا و آسیا قرار دارد. در واقع این نامی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر