چگونه وقت سفارت لیتوانی بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت لیتوانی بگیریم؟

6 مرداد 1401

در این مقاله تصمیم داریم درخصوص گرفتن وقت سفارت لیتوانی با شما صحبت کنیم. جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی اروپا است که بزرگترین کشور در میان سه جمهوری حوزه …

در این مقاله تصمیم داریم درخصوص گرفتن وقت سفارت لیتوانی با شما صحبت کنیم. جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی اروپا است که بزرگترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک به شمار می رود. این کشور در ایران سفارت ندارد ولی کنسولگری دارد، از همین رو در این مطلب نحوه اخذ ویزای لیتوانی و گرفتن وقت سفارت آن را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

وقت سفارت لیتوانی

گرفتن وقت سفارت لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی به وسیله سایت سفارت کشور لیتوانی مشخص می شود. یعنی شما باید برای رزرو وقت از سفارت این کشور، به صورت آنلاین اقدام کنید.

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، کشور لیتوانی در ایران سفارت خانه ای ندارد. بنابراین تمام افرادی که برای انجام برخی امور مثل انگشت نگاری و تحویل مدارک جهت گرفتن ویزا باید به کنسولگری این کشور مراجعه کنند، ویا به کشور ترکیه بروند. 

شهرهای که در ترکیه می توانند جهت انگشت نگاری و گرفتن مدارک به شما کمک کنند شامل استانبول، ازمیر، انتالیا، و… می باشند. همچنین سفارت لیتوانی در شهر انکارا وجود دارد. برای درخواست وقت سفارت لیتوانی فرم درخواست را باید به صورت آنلاین تکمیل کنید و هزینه ها هم به صورت آنلاین پرداخت می شود؛ اما این پرداختی ها باید توسط افراد ترکیه که کارت اقامت دارند صورت بگیرد.

شرایط اخذ ویزای لیتوانی چگونه است؟

سفارت لیتوانی برای افرادی که متقاضی ویزای این کشور می باشند یک سری شرایط تعیین کرده است که با وجود داشتن آن ها می توانید ویزا تهیه کنید. در صورتی که این شرایط را نداشته باشید بدونه در نظر گرفتن هدف سفر، تقاضای شما رد می شود. در این جا چند نمونه از این شرایط را بیان می کنیم.

 • در لیتوانی باید حتما اقامت داشته باشید: اگر می خواهید توسط کشور لیتوانی در حوزه شینگن وارد شوید باید حتما در این کشور سه روز اقامت داشته باشید. چیزی که اقامت شما در کشور را نشان می دهد ارائه واچر هتل و بلیط رفت و برگشت است.
 • ارائه دادن دعوت نامه: اگر می خواهید برای تحصیل و یا کار به کشور لیتوانی سفر کنید باید حتما دعوت نامه ارائه دهید. این دعوت نامه باید حتما از سوی مدرسه، شرکت و یا کارفرما ارسال شود. در متن دعوت نامه باید حتما قید شود که هدف از سفر شما به لیتوانی چیست
 • تمکن مالی: به عنوان تمکن مالی ویزای لیتوانی مبلغی را در نظر می گیرند که حتما باید به یورو باشد.
 • گردش حساب: در این جا گردش حساب منظور مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه فقط تعداد تراکنشات حساب متقاضی مد نظر است. اگر شما گردش حساب بالایی داشته باشید شانس بیشتری برای گرفتن ویزای لیتوانی خواهید داشت.

هزینه در خواست ویزای لیتوانی

هزینه در خواست ویزای لیتوانی متغیر است و یک سری پارامترها این میزان هزینه را محاسبه می کنند. پارامترهای تعیین کننده هزینه ها شامل پرداخت هزینه ویزای لیتوانی، پر کردن فرم ویزای لیتوانی، واچر هتل، رزرو بلیط رفت و برگشت، ارائه بیمه مسافرتی و تعیین وقت سفارت می باشد.

جوابدهی ویزای لیتوانی چه مدت طول می کشد؟

بعد از ارائه مدارک و انگشت نگاری برای ویزا، حدود 14 تا 21 روز کاری ویزا برای شما ارسال می شود. شما می توانید از خدمات مجازی هم استفاده کنید و ویزای شما پست یا ایمیل شود.

چه مدارکی برای ویزای لیتوانی لازم است؟

شما باید برای گرفتن ویزای لیتوانی، مدارک مورد نیاز را به صورت دقیق و کامل آماده کرده و به سفارت این کشور تحویل دهید. همه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و به تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برسند. مدارک مورد نیاز ویزای لیتوانی به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزا
 • برگه تعیین وقت سفارت
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی
 • اصل و ترجمه اسناد ملکی
 • در صورت متاهل بودن اصل و ترجمه سند ازدواج
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل

مراحل تعیین وقت سفارت لیتوانی

برای گرفتن وقت سفارت لیتوانی، در ابتدا باید فرم آنلاین مربوط به تعیین وقت سفارت لیتوانی را تکمیل کنید. این فرم نیاز به یک عکس تمام رخ از شما دارد. بعد از تکمیل فرم و آپلود عکس در آن، کد تاییدیه درخواست را دریافت می کنید که باید در جایی مطمئن ان را ذخیره کنید. فرم را پرینت بگیرید و در روز مراجعه ان را به همراه خود داشته باشید.

بعد از این مراحل نوبت به تعیین وقت سفارت لیتوانی برای مصاحبه حضوری می رسد که خودتان می توانید این زمان را مشخص کنید؛ چون باید شخصا در سفارت حضور داشته باشید.

انواع ویزای کشور لیتوانی

ویزای کشور لیتوانی شامل دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که در این بخش مختصرا به شرح آن ها می پردازیم.

 1. ویزای کوتاه مدت لیتوانی: برای یک دوره کوتاه مدت صادر می شود. فرد در بازه زمانی 90 تا 180 روزه می تواند در این کشور مقیم باشد. این نوع ویزای لیتوانی شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای کاری می باشد.
 2. ویزای بلند مدت لیتوانی: این نوع ویزا امکان اقامت بیشتر از 90 روز را به متقاضی می دهد. در دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود. با داشتن ویزای چندبار ورود تا پایان مدت اعتبار ویزا به صورت نا محدود می توانید به کشورهای عضو حوزه شینگن بدونه نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر کنید.

چه مدت زمانی برای تعیین وقت سفارت لیتوانی لازم است؟

بعد از این که تقاضای وقت سفارت لیتوانی را به سفارت ارائه دادید، این درخواست باید به وسیله مامور سفارت بررسی شود که تقاضای شما مورد قبول است یا خیر؟ این زمان حدود یک تا سه هفته طول می کشد. حداقل دو تا سه هفته هم برای دریافت ویزای شینگن باید در نظر بگیرید. پس بهتر است انجام کارهای خود را از دو تا سه ماه قبل از سفر به محدوده شینگن شروع کنید.

مهم ترین دلایل رد ویزای لیتوانی چیست؟

درخواست شما برای ویزای لیتوانی به دلایل مختلفی امکان دارد رد شود. برای مثال برخی از رایج ترین دلایل رد شدن این ویزا عبارتند از:

 • اعتماد نداشتن افسران ویزا برای بازگشت متقاضی
 • عدم توانایی برای پرداخت هزینه های اقامت
 • راضی نکردن افسران ویزا از هدف سفر
 • ارائه مدارک نامعتبر یا غیر واقعی
مهم ترین دلایل رد ویزای لیتوانی چیست؟

 سوالات متداول وقت سفارت لیتوانی

گرفتن وقت سفارت لیتوانی چگونه است؟

گرفتن وقت سفارت لیتوانی به صورت اینترنتی بوده و امکان انجام این کار به صورت حضوری وجود ندارد.

آیا لیتوانی در ایران سفارت دارد؟

خیر کشور لیتوانی در ایران سفارت خانه ایی ندارد و برای انجام امور حضوری باید به شهر انکارا واقع در کشور ترکیه مراجعه کنید.

آیا با ویزای کشور لیتوانی که جز شینگن هست می توان به سایر کشورهای حوزه شینگن مسافرت کرد؟

در صورتی می توان این کار را انجام داد که ویزای شینگن خود را از سفارت لیتوانی واقع در کشور خودتان دریافت کرده باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشورهای اروپایی از جمله لیتوانی به دلیل داشتن مناظر طبیعی چشم نواز سرسبز در فصول مختلف سال مقصد بسیاری از...

در حوزه بالتیک 3 جمهوری وجود دارد که بزرگترین آن‌ها جمهوری لیتوانی است. جمهوری لیتوانی در جنوبی‌ترین قسمت حوزه بالتیک...

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر