با بهترین دیدنی های ویلنیوس آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های ویلنیوس آشنا شوید

17 شهریور 1401

دیدنی های ویلنیوس، ویلنیوس یکی از زیباترین شهرها و پایتخت لیتوانی است. پس اگر قصد سفر به کشورهای حوزه بالتیک را دارید بازدید از ویلنیوس را از دست ندهید.

جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرق اروپا که از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از شمال به لتونی، از جنوب به لهستان، از جنوب غرب به روسیه و از مغرب به دریای بالتیک محدود می‌شود. جمهوری لیتوانی جنوبی‌ترین و بزرگ‌ترین کشور در بین سه جمهوری در حوزه بالتیک اروپا است که چهارمین کشور در بین پنج کشور نخست اروپا از نظر تسلط شهروندان به حداقل دو زبان زنده در دنیا قرار دارد.

این کشور یکی از بیشترین اقتصادهای روبه‌رشد در دنیا را دارد. هزینه‌های پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خدمات گسترده شبکه‌های معتبر بانک‌های بین‌المللی، امنیت بالا از علل عمده جذب مهاجر و سرمایه‌گذار در این کشور است.

دیدنی های ویلنیوس | سفری دیگر

دیدنی های ویلنیوس

شهر ویلنیوس یکی از زیباترین شهرها و پایتخت کشور لیتوانی است. پس اگر قصد سفر به کشورهای حوزه بالتیک را دارید بازدید از ویلنیوس را از دست ندهید. شهر زیبای ویلنیوس به‌عنوان عروس دریای بالتیک در اروپا شناخته می‌شود و یکی از توریستی‌ترین و بزرگ‌ترین شهر لیتوانی است که جمعیت آن در سال ۱۹۸۷ حدود ۵۷۴۱۴۷ نفر بوده است. شهری با هزاران جاذبه گردشگری و امکانات زیاد برای خوشگذرانی و گشت‌وگذار انتخاب بسیار مناسبی برای گردشگران از سرتاسر دنیا به این شهر است.

ویلنیوس در بخش جنوب شرقی لیتوانی محل قرارگیری نهادهای دولتی و شهرداری است و در سال ۱۹۹۴ به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. جالب است که بدانید این شهر قبل از جنگ جهانی دوم بزرگ‌ترین مرکز استقرار افراد با دین یهودی در اروپا بوده است. در ادامه به امکانات و نقاط دیدنی های ویلنیوس می‌پردازیم.

مرکز تاریخی ویلنیوس

یکی از جذاب‌ترین و زیباترین دیدنی های ویلنیوس مرکز تاریخی آن است جایی که دو رودخانه مهم شهر تلاقی می‌یابند و گنجینه‌های قرون وسطایی بناهای نوکلاسیک و گوتیک به یکدیگر می‌رسند. محله تاریخی ویلنیوس در سایت میراث جهانی قرار دارد و در دنیا به داشتن میدان‌های سنگ‌فرش شده، کلیسای جذاب، بناهای تاریخی معروف است. در این محله رستوران‌ها در کنار کافه‌ها و غذاخوری‌ها و هتل‌های مجلل ترکیبی از جهان کلاسیک و مدرنیته را به نمایش می‌گذارند.

مرکز تاریخی ویلنیوس | سفری دیگر

کاخ دوک بزرگ

کاخ دوک بزرگ در لیتوانی در شهر ویلنیوس قرار دارد و کی از دیدنی های ویلنیوس است که در قرن پانزدهم توسط پادشاهان آینده لهستان و دوک بزرگ لیتوانی ساخته شد. این کاخ در قلعه پایینی از شهر ویلنیوس قرار دارد و در طول سال‌ها به تکامل رسیده و رونق آن به قرن ۱۶ و قرن ۱۷ برمی‌گردد.

این کاخ به مدت چهار قرن متوالی مرکز فرهنگی، اداری و سیاسی کشورهای مشترک‌المنافع لیتوانی و لهستان بوده است که در سال ۱۸۰۱ تخریب شد. کار بر روی این کاخ جدید در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و در محل ساختمان اصلی شروع و تکمیل آن ۱۶ سال به طول انجامید. در سال ۲۰۱۸ این کاخ به سبک رنسانس قدیم بازسازی شد تا با کلیسای جامع ویلنیوس مطابقت داشته باشد.

کاخ دوک بزرگ | سفری دیگر

کاخ ریاست‌ جمهوری لیتوانی

دفتر رسمی و محل اقامت رسمی رئیس‌جمهور لیتوانی کاخ ریاست‌جمهوری لیتوانی واقع در شهر قدیم ویلنیوس است و یکی از بهترین دیدنی های ویلنیوس بشمار میرود. این کاخ با معماری منحصربه‌فرد خود یکی از بهترین دیدنی‌ها و جاذبه‌های این شهر حساب می‌آید.

کاخ ریاست‌ جمهوری لیتوانی | سفری دیگر

برج تلویزیون ویلنیوس

برج تلویزیون ویلنیوس یک برج با ارتفاع ۳۲۶۵ متر در ناحیه کوچک کارولینیسک در شهر قرار دارد. بلندترین ساختمان در لیتوانی به‌حساب می‌آید و متعلق به مرکز رادیو و تلویزیون لیتوانی است. این برج به نمادی از شهر ویلنیوس تبدیل شده است.

برج تلویزیون ویلنیوس | سفری دیگر

کلیسای جامع ویلنیوس

یکی از زیباترین ساختمان‌های درون شهر ویلنیوس کلیسای جامع ویلنیوس با معماری به‌یادماندنی آن است که یکی از دیدنی های ویلنیوس بشمار میرود. معماری آن به سبک کلاسیک و یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی لیتوانی به‌حساب می‌آید. معماری این کلیسا به شکل معابد قدیمی یونان و در طول مدت بسیاری ابهت آن در جذب گردشگر بسیار پررنگ بوده است.

کلیسای جامع ویلنیوس | سفری دیگر

کلیسای سنت آن

یکی از جذاب‌ترین بناهای موجود در محله قدیمی ویلنیوس که بیش از پنجاه سال بدون ذره‌ای تغییر پابرجا مانده است کلیسای سنت آن است. این کلیسا که شاهکاری از اواخر دوره گوتیک است به نماد ویلنیوس تبدیل شده است. در کنار این کلیسا برج ناقوسی با پیروی از سبک گوتیک وجود دارد که در قرن نوزدهم ساخته شده است.

کلیسای سنت آن | سفری دیگر

کلیسای سنت پیتر و سنت پائول

یکی دیگر از نقاط مهم در شهر ویلنیوس یک مرکز به‌عنوان مجموعه‌ای از صومعه‌ها است. کلیسای سن پیتر و سنت پائول کلیسای کاتولیک رومی هستند که در محله آنتاکالنیس در شهر ویلنیوس واقع شده‌اند.

کلیسای سنت پیتر و سنت پائول | سفری دیگر

تالار شهر ویلنیوس

تالار شهر ویلنیوس توسط استوکا گوسویسیوس ساخته شده که تاکنون هم از مهم‌ترین جشنواره‌ها، فعالیت‌های تجاری و دیگر فعالیت‌های هنری و فرهنگی در این تالار برگزار می‌شود. زمان ساخت این تالار به سال ۱۴۳۲ برمی‌گردد.

تالار شهر ویلنیوس | سفری دیگر

دروازه داون

در قرون‌وسطی بنا به رسوم آن زمان در اطراف شهر ویلنیوس نیز دیوار دفاعی ساخته شده بود که ۹ دروازه داشت و روی آنها نقش‌های بسیار زیادی کار شده بود. امروزه از بین آنها فقط دروازه داون به‌جای‌مانده است زیرا قسمت زیادی از آن در سال ۱۷۹۹ در حین حمله روس‌ها از بین رفته است.

دروازه داون | سفری دیگر

بنای یادبود سه صلیب

بر روی تپه سه صلیب که با نام تپه طاس در پارک کالنای هم شناخته می‌شود بنای سه صلیب ساخته شده است. طبق افسانه‌های قدیمی این شهر، هفت برادر فرانسوی در بالای این تپه سربریده شدند.

بنای یادبود سه صلیب | سفری دیگر

موزه ملی لیتوانی

موزه ملی لیتوانی در شهر ویلنیوس در سال ۱۹۵۲ تأسیس شد. از آن زمان میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا از این موزه دیدن کردند. این موزه یکی از بزرگ‌ترین میراث‌های فرهنگی، تاریخی کشور لیتوانی است و علاقه‌مندان به تاریخ با رضایت کامل از این موزه دیدن می‌کنند.

موزه ملی لیتوانی | سفری دیگر

قلعه گدیمیناس

این قلعه در سال ۱۲۳۰ میلادی احداث شد که از معروف‌ترین قله‌ها در کشور لیتوانی و در شهر ویلنیوس شمرده می‌شود. منظره شبانه این قلعه تاریخی بسیار دیدنی است و هرسال گردشگران از دیدن آن لذت می‌برند.

قلعه گدیمیناس | سفری دیگر

قلعه تراکای

قلعه جزیره تراکای در فاصله ۳۰ کیلومتری از شهر ویلنیوس قرار دارد که تنها قلعه ساخته شده بر روی آب در اروپای شرقی به شمار می‌رود. این قلعه مربوط به قرن ۱۴ است و با معماری ساده در قرن پانزدهم مقاومت استحکامات را به‌خوبی نشان می‌دهد. این قلعه در زمینه معماری دفاعی به‌عنوان یک شاهکار شناخته می‌شود و در دوره حکومت شوروی مورد بازسازی قرار گرفته است.

قلعه تراکای | سفری دیگر

باغ برناردین

یکی از دیدنی های ویلنیوس باغ برناردین، از پارک‌های عمومی در کشور لیتوانی است. این باغ در کرانه رود ویلینا قرار دارد و مساحت آن حدود ۹ هکتار است که محل برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها است. علاوه بر آن‌یکی از پارک‌های محبوب افراد برای گذران اوقات فراغت در عصرهای خوش‌آب‌وهوای این شهر است.

باغ برناردین | سفری دیگر

دیوار کاشی‌ ها

اگر برای بازدید از دیدنی های ویلنیوس به آن سفر می‌کنید دیدن دیوار کاشی‌ها در خیابان لیتراتو را از دست ندهید دیواری پر از قطعه‌های کاشی چسبیده به هم که برای بزرگداشت نویسندگان و شاعران لیتوانیایی ساخته شده است.

دیوار کاشی‌ ها | سفری دیگر

کلام آخر

اگر به دنبال یک سفر بسیار لذت‌بخش در خارج از کشور می‌گردید و به تاریخ علاقه بسیار زیادی دارید می‌توانید از دیدنی های ویلنیوس لذت ببرید. یک شهر تاریخی با آب‌وهوای فوق‌العاده و بافت شهری بسیار زیبا که از تمام کوچه‌های آن می‌توانید دیدن و عکاسی کنید. امیدواریم که بعد از نوشتن این مقاله توانسته باشیم که تمام جاذبه‌های گردشگری شهر ویلنیوس را به شما معرفی کنیم و یک دید جامع از سفر به این شهر به شما بدهیم


سوالات متداول دیدنی های ویلنیوس

موقعیت جغرافیایی کشور لیتوانی چگونه است؟

جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرق اروپا که از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از شمال به لتونی، از جنوب به لهستان، از جنوب غرب به روسیه و از مغرب به دریای بالتیک محدود می‌شود.

موقعیت شهر ویلنیوس در جمهوری لیتوانی چگونه است؟

شهر ویلنیوس یکی از زیباترین شهرها و پایتخت کشور لیتوانی است. شهر زیبای ویلنیوس به‌عنوان عروس دریای بالتیک در اروپا شناخته می‌شود و یکی از توریستی‌ترین و بزرگ‌ترین شهر لیتوانی است که جمعیت آن در سال ۱۹۸۷ حدود ۵۷۴۱۴۷ نفر بوده است.

عوامل جذب گردشگر در این شهر چست؟

این کشور یکی از بیشترین اقتصادهای روبه‌رشد در دنیا را دارد. هزینه‌های پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خدمات گسترده شبکه‌های معتبر بانک‌های بین‌المللی، امنیت بالا از علل عمده جذب مهاجر و سرمایه‌گذار در این کشور است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در حوزه بالتیک 3 جمهوری وجود دارد که بزرگترین آن‌ها جمهوری لیتوانی است. جمهوری لیتوانی در جنوبی‌ترین قسمت حوزه بالتیک...

کشور لیتوانی یکی از زیباترین و ناشناس ترین کشورهای اروپایی می باشد که در شمال شرق این قاره واقع شده...

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر